Страница 137 от 166 ПърваПърва ... 87127135136137138139147 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,041 до 2,055 от общо 2477

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2041

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от ЗЕВС Виж публикацията
    До сега четох из един друг сайт и попаднах на едно по опростено изчисление(http://www.thermopump.eu/head_bg/fil...culate_bg.html , за тръбите- http://www.thermopump.eu/index_bg.html) ,което се приближава до моето,та там по мойте параметри се получи необходими киловати 4-5,при Ф20 ,което отговаря на твоята препоръка pepitoff .Аз също си мисля за 2-ят вариант ,че ще е по одачен.Много ми се искаше да е с ППР тръби вкопани ,защото там ще има само спойка без наставки и съответно фитинги, които да прокапят.Само ,че четох за нискотемпературна инсталация ,не било добре да се вкопават ППР тръбите с фибро стъкло ,а да са на открито.Можело ако е високотемпературна инсталация,но неразбрах защо.
    P.S.-Oт PVC тръбите( полипропиленови тръби) с фибростъкло и алуминиева вложка по новото и по доброто е с фибростъкло
    Ами ориентирал си се вече...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    23
    #2042

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    ОК.моя грешка

    - - - - - - - - - -

    legaltk



    - - - - - - - - - -

    Може да се каже само всичкото изговорено да е вярно

    - - - - - - - - - -

    pepitoff


  4. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2043

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ами що да не е вярно?!?! Потърси и други мнения...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    23
    #2044

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    ...Ами струва ми се, честно казано напълно реално,само остава въпроса за копаенето за тръби ще е доста за всеки радиатор по отделно:

    - - - - - - - - - -

    ...нещо такова

    - - - - - - - - - -

    Добре,тогава идва въпроса от кой вид да е кондензния котел -с бойлер за БТВ или без -директно от котела да е.Четох ,че ако е с бойлер, той трябва да е мах. на 5 метра от котела ,което при мен е невъзможно(не знам дали е вярно това твърдение).Също така някой знае ли какво става с котелите на ТЕСИ към момента,произвеждат ли се и продават ли се,защото откъм цена и сервиз са ОК.Ако някой има и впечатления за работата им нека сподели.Другият ми интерес е към котел Baxi
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2045

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Сложи колектора някъде в средата на коридора (близо до ъгъла). Доста по-малко ще са пътищата на тръбите до радиаторите. А от котела ди колектора като гледам ще е около 5-6 м. което не е проблем. Сложи една колекторна кутия вградена в стената и готовос. Нещо такова

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2046

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Вмомента съм на камина с пелети, която е отдалечена от колектора на 5.5 м. и нямам никакъв проблем.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2047

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Що се отнася до това дали бойлера трябва да е на макс. 5 м. от котела - не знам дали е така. В нашето село казват, че е така. В "столицата" Варна казват, че не е така. Къде е истината не зная...
    Извън кръга на шегата: някои производители на сонди за температура поставят ограничение 5 м. за дължината на кабела. При по-дълъг кабел на сондата тя щяла да дава грешна температура.
    Този пост е редактиран от pepitoff; 22-03-17 в 11:49.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2048

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Що се отнася до това дали бойлера трябва да е на макс. 5 м. от котела - ДА ТАКА Е!!!
    Колкото и да се натискам да не обръщам внимание на глупостите ти, все пак съм принуден от време на време да се обадя. Това, дето си го извикал на висок глас от кой учебник го знаеш?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #2049

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Що се отнася до това дали бойлера трябва да е на макс. 5 м. от котела - ДА ТАКА Е!!!
    Защо "да така е?", какво се случва, ако бойлера е на 15 м от котела.Обосновай се.
    Писали сме с Лазар заедно!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #2050

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Що се отнася до това дали бойлера трябва да е на макс. 5 м. от котела - ДА ТАКА Е!!!

    Моят бойлер 300 литра е на 14 метра от котела и си загрява перфектно

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2051

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Колкото и да се натискам да не обръщам внимание на глупостите ти, все пак съм принуден от време на време да се обадя. Това, дето си го извикал на висок глас от кой учебник го знаеш?
    Не искам да се карам с никого. Като пиша глупости поправяй ме, щом знаеш. За 5-те метра ми го каза местния доставчик/инсталатор на газ.
    Зачудих се за причината, но просто приех мнението му за истина ( както м/у другото приемам и твоето) без да съм сигурен, че си най-голямото "светило" в областта!!!
    Не съм сигурен, че не пишеш глупости и ти, но ме мързи да те проверявам...
    Този пост е редактиран от pepitoff; 21-03-17 в 23:20.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    20
    #2052

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Лазаре не чувстваш ли, че обиждаш участниците във форума, ако разбират няма да стигнат до теб да им даваш съвет, като се правиш на всезнайко и сърдитко. По въпроса по добре бойлера да е по близо до котела, по кратък път и /по малка загуба/.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2053

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Извинявам се, но не съм обидил някой, който пита. Както виждаш - не аз се правя на обиден всезнайко, а ти и оня, на който съм направил забележка (впрочем - не само аз) за грешни съвети към хора, доверили се на форума и дошли тук да питат. Стана така, че някой чул нещо грешно в селската кръчма го пише с главни букви тук във форума и се сърди на забележки. Само че той не бил с газов котел, а с пелетна камина и бойлерът му е вързан като радиатор, пък решил да дава съвети в тема за газови котли, каквито (ако) е виждал (то е ) само на снимка. Хайде моля, аман от многознаещи сърдитковци, търсещи поле за изява!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #2054

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    В газовите теми никога не е имало караници и разправии, както в климатичните. Не виждам причина това да се променя.
    Не е моя работа, но Лазар е доказал се специалист в този, а и в други форуми. Така че мисля, че думите му имат тежест.
    Така като гледам има няколко нови колеги, които са в един дълъг период на размисъл, чакайки може би някой по форумите да им реши всички терзания. Така няма да стане - лично мнение. Газовият котел е различен от този на твърдо гориво. Аналогии не са винаги коректни.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2055

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Както казах, НЕ ИСАМ ДА СЕ КАРАМ С НИКОГО, нито да прекрачвам добрия тон, за разлика от ЛАЗАР. Извинявам се, че накърних егото ти, Лазаре. Да на пелети съм и НЕ, нямам бойлер вързан като радиатор! Опитах се да помогна на човека, което ти не направи. Забележка никой не направи, освен ти и то не по най-коректния начин.
    За пореден път казвам, че форума е място за споделяне на мнения и търсене на безкористна помощ.
    Не ти прави чест подобно държане, дори и да си модератор на форума!

    P.S. Лазаре, не съм се обидил и не съм си позволявал да те обиждам! Можеш просто да ме поправиш, ако греша.
    Този пост е редактиран от pepitoff; 22-03-17 в 09:05.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе