Страница 87 от 166 ПърваПърва ... 3777858687888997137 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,291 до 1,305 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1291

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Честито за газификацията! Може би има какво хубаво да се каже за инсталацията, но от снимките не се вижда. Да речем, че тръбите и радиаторите са собствено изпълнение, неоразмерявани, но котелът поне не го ли монтира фирма? Без нито един кран и филтър?! Ще се скапе бързо, язък за хубавия котел!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1292

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Честито за газификацията! Може би има какво хубаво да се каже за инсталацията, но от снимките не се вижда. Да речем, че тръбите и радиаторите са собствено изпълнение, неоразмерявани, но котелът поне не го ли монтира фирма? Без нито един кран и филтър?! Ще се скапе бързо, язък за хубавия котел!
    Здравей,искаш да кажеш за кранове на водата за парното ли кръговете,защото в банята от където вземам захранването за котела имам кранове на топла и студена вода.За парното нямам.Какъв е този филтър и къде се слага.Иначе трябва ли да добавям още глидери някъде.Сега като го засичам през деня работи 20мин някъде и после час не работи.Това дали ще го оставя на 21,21.5 или на 22градуса почти винаги така работи и гори по 0.400-0.500 от кубика.Да не е оразмерявано нищо.До колектора отива бялата тръба Ф-20 май дето пише.После от колектора радиаторите се захранват с малката тръба с ал.вложка,а до последните два радиатора отива пвц тръба на нея пише 25мм*4.2. И от нея радиаторите се захранват пак с малките тръби с вложка.Котелът естествено го монтира фирма,но трябваше да се преправят целите колектори,направо ги развалихме и ги направихме наново свързването и добавих още един кръг за още един радиатор.Фирмата го монтира и го свърза на газ,другото аз го правих с един колега който се занимава с такива работи.Искаха ми само за труд 200лв да преправят колектора и да се свържи още един радиатор.Като слагаха котела не бях развалил още старата с-ма ,която беше камина с водна риза,разширителен съд и затова не работиха след котела фирмата.И се наложи да търся други майстори както писах.
    Този пост е редактиран от loshiat; 08-12-15 в 09:27.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1293

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Да помоля някой който разбира да ми даде мнението си за мойта инсталация ,която съм поместил на 03.12.15г и днес добавих снимки и размери на всичко-стаи,радиатори.
    Тръбите от котела до колектора са малки,смени ги с по големи, най добре Ф28 мед за 24 КВ котел.Лазар има предвид за кранове и филтър, които се слагат на изхода и входа на котела , за да не влизат мръсотии в самия котел.Аз бих заменил термостата с модулиращ ,за да не те интересува каква вода трябва да подаваш към радиаторите, а котела сам да си я избира(лично мнение).
    doooon одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1294

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от batspetar Виж публикацията
    Тръбите от котела до колектора са малки,смени ги с по големи, най добре Ф28 мед за 24 КВ котел.Лазар има предвид за кранове и филтър, които се слагат на изхода и входа на котела , за да не влизат мръсотии в самия котел.Аз бих заменил термостата с модулиращ ,за да не те интересува каква вода трябва да подаваш към радиаторите, а котела сам да си я избира(лично мнение).
    Благодаря за съвета.Тези тръби до колектора ще дадат ли съществена разлика като ги сменя.Това вече на пролет ще го правя,защото сега не ми се разбутва вече нищо и стана студено.Така ще изкарам тази зима и на пролет ще правя необходимите промени.Аз съм нагласил термостата-копчето на котела на 50гр. на водата на парното и той си изключва от програматора като си достигне темп. в стаята.Докато достигне примерно 22гр. в стаята просто си държи 50гр. котела и нито пада нито се вдига темп.Питането ми беше на колко градуса да държа водата 50,55,60 или под 50.За около 5мин. гори силно докато двигне тази темп. и след това само на една черта от пламъчето държи догато вдигне необходимата темп. в стаята.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1295

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Благодаря за съвета.Тези тръби до колектора ще дадат ли съществена разлика като ги сменя.Това вече на пролет ще го правя,защото сега не ми се разбутва вече нищо и стана студено.Така ще изкарам тази зима и на пролет ще правя необходимите промени.Аз съм нагласил термостата-копчето на котела на 50гр. на водата на парното и той си изключва от програматора като си достигне темп. в стаята.Докато достигне примерно 22гр. в стаята просто си държи 50гр. котела и нито пада нито се вдига темп.Питането ми беше на колко градуса да държа водата 50,55,60 или под 50.За около 5мин. гори силно докато двигне тази темп. и след това само на една черта от пламъчето държи догато вдигне необходимата темп. в стаята.
    Тук никой не може да ти каже на колко градуса да държиш котела, това си е твой избор.Ако е на висока температура по бързо ще стопля и по бързо ще изключва термостата но се редуват топли и студени вълни което за мен е малко неконфортно.На по ниска температура по бавно ще стопля ще работи по продължително котела,конфорта е по голям но стане ли по студено пак ще трябва да увеличаваш температурата иначе може да не успее да стопли.При двата режима надали ще има голяма разлика в разхода на газ.За това моят съвет е за модулиращ термостат,завърташ копчето за отопление на Макс и не те интересува колко градуса е навън,управлението има грижата за това.А тръбата Ф20 трябва задължително да я смениш иначе в по студено време котела може да влеза в цък цък режим.С тази тръба могат да се захранят най много два радиатора и то не много големи,а ками ли цял апартамент.Иначе всички знаем, че с нея се работи най лесно,но пък е най неправилно.Успех Дано съм бил полезен.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1296

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ок благодаря ,А за радиаторите достатъчни ли са или ще трябва да добавям.За коридора ще сложа ,за банята мисля че са малко 3 глидера.За цък цък режима котелът има защита ли да не работи по дълго време,че ще прави така.

  8.  
     
  9. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #1297

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    loshiat За котела направо си лош. Няма нищо по убийствено за този котел от панелни радиатори работли преди това с камина и полипропиленови тръби. Филтъра е малка грижа котела си има свой. Скъпо е но си трябват качествени алуминиеви радиатори мед до колектора / сложи го в кутия/. Във форума много изчисления има за радиатори пък и колегите с охота помагат. И не забравяй като изградиш новата ВОИ да поискаш профилактика на котела иначе пари на вятъра и много ядове с него/ ама вината не е в него де/.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1298

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Само да допълня - на котела не му трябват нито качествени, нито некачествени алуминки, нито мед, трябва му задължително филтър на вход Отопление и филтър на вход БГВ, както и кранове от двете страни за отсичане при чистене (поне веднъж годишно). Не разчитайте на вградени филтри, защото нито ги знаете къде са, нито имате достъп до тях, а и те не са за постоянно отваряне. А това, че тръбите са пълни с боклуци и ръжди след камината е горчивата истина и трябва да се вземат спешни мерки

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1299

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ок благодаря за съветите.Преработка на ново на системата нямах възможност да направя,защото за трите стаи тръбите минават под ламината на коридора.Сега на пролет ще правя ремонт на стаята до коридора и ще се опитам от там да пусна нови тръби или две с по голямо Ф и от там да се захранва всеки радиатор поотделно.Филтри ще сложа както е казал Лазар.Да кажа че старият панелен в спалнята топли най много,даже от 25глидеровия алуминиев,макар че съм го намалил почти докрай.
    ЛАЗАР исках да те питам нещо на лични ,но кутията ти със съобщения е пълна.Пиши ми на лични как да се свържа с тебе.
    Този пост е редактиран от loshiat; 09-12-15 в 10:12.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #1300

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от I62 Виж публикацията
    loshiat За котела направо си лош. Няма нищо по убийствено за този котел от панелни радиатори работли преди това с камина и полипропиленови тръби. Филтъра е малка грижа котела си има свой. Скъпо е но си трябват качествени алуминиеви радиатори мед до колектора / сложи го в кутия/. Във форума много изчисления има за радиатори пък и колегите с охота помагат. И не забравяй като изградиш новата ВОИ да поискаш профилактика на котела иначе пари на вятъра и много ядове с него/ ама вината не е в него де/.
    Панелните радиатори са си супер за котли на газ и съм чел на няколко места, че дори са за предпочитане пред алуминиевите с глидери. Беше нещо специфично, че алуминиевите правили някакви химични съединения, но може и да греша. Аз вече 20г. имам локално парно в къщата, от които последните 7 са с котел на газ. Навсякъде съм с нови (вече на по 7-8г. де) панелни радиатори на Корадо, повечето от които са монтирани, при преминаването към котел на газ. Системата ми е източвана многократно и гледам, че тече чисто бистра вода. При 1-2 сваляния на филтрите на входа на котела почти нямаше нищо по тях. Радиаторите ми са добре оразмерени - 4 бр.от 2 до 2.40м., 1 бр. по-къс 1м., 2 големи стари лири и 1 нова малка Корадо. Топлят идеално и нямам никакви проблеми досега със системата. За 7г. с котелът имаше една зима един проблем. В един много голям студ в някаква мека пластмасова тръбичка за въздух (нещо подобно беше), влага беше замръзнала на малко ледено топче и беше запушена.
    Този пост е редактиран от VanDan; 09-12-15 в 10:04.

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1301

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цяла европа е с панелни радиатори, само при нас съществува тази измекярщина с алуминиевите.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #1302

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Цяла европа е с панелни радиатори, само при нас съществува тази измекярщина с алуминиевите.
    Всичко е женска суета,защото алуминиевите са външно по-красиви !

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    37
    #1303

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66 Виж публикацията
    Всичко е женска суета,защото алуминиевите са външно по-красиви !
    И се чистят по лесно [emoji1]

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1304

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Красотата е субективно понятие. Бих казал, че има значително по-красиви панелни радиатори от разни ръбати глидери. Относно чистенето - слагаш подово и няма какво да чистиш.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1305

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ще може ли да кажете какви филтри да сложа на студената захранваща , и топла за парното вода.Снимки нещо ,вид.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе