Страница 135 от 166 ПърваПърва ... 85125133134135136137145 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,011 до 2,025 от общо 2477

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    45
    #2011

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от batspetar Виж публикацията
    При мен едноконтурен котел Бош 3-15 дозагрява бойлер 300 литра за около 10 минути,понеже бойлера е с 2 серпентини котела е вързан на горната и топли реално около 2/3 от него което ще рече 200 литра.Котела включва когато температурата падне с 7 градуса под зададената.Няма как да източиш бойлер освен ако датчика който отчита не е прекалено горе или серпентината е прекалено малка.Но пък котела се включва само 1 или 2 пъти на ден да дозагрява водата,а не след всяко врътване на кранчето,което за лятото е много дразнещо(лично мнение).
    При мен едноконтурен котел Бош 2-14 дозагрява бойлер 150 литра за 40 минути на 60 градуса, бойлера е с 1 серпентини 6kw.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #2012

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    А какво става с парното когато едноконтурния котел допогрява бойлера? Спира ли отоплението на жилището през това време?

    Sent from my D5803 using SetCombG Forums mobile app
    Да ! Отоплението спира. Аз съм настроил, чрез стайния термостат бойлерът да се загрява през времето от 00.00 часа до 04.00 часа. В този времеви период нормалните хора обикновено спят и не е необходима дневната температура на отопление.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #2013

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от vini7 Виж публикацията
    При мен едноконтурен котел Бош 2-14 дозагрява бойлер 150 литра за 40 минути на 60 градуса, бойлера е с 1 серпентини 6kw.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Ако бойлера е от промоцията на бош, той е с малка серпентина, но има други модели примерно Теси с серпентина 18 КВ.Моят бойлер е Сънсистем и горната серпентина е още по мощна.

  5. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #2014

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    @Belovski, какво мислиш за отговорите на твоето запитване?

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2015

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от batspetar Виж публикацията
    Ако бойлера е от промоцията на бош, той е с малка серпентина, но има други модели примерно Теси с серпентина 18 КВ.Моят бойлер е Сънсистем и горната серпентина е още по мощна.
    Кой модел точно е този TESY?

    Sent from my D5803 using SetCombG Forums mobile app

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    4
    #2016

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    @Belovski, какво мислиш за отговорите на твоето запитване?
    Първо, благодаря за отговорите на всички.

    Генералният извод, е ясен: колкото повече глидери на H500/H600 толкова по-добре.
    В процес на търсене съм на качествена фирма/изпълнител, за съдействие, закупуване, инсталация и тн - за град София става дума. Съвети, препоръки за качествени хора/фирми, са добре дошли.
    Стаен терморегулатор - предполагам, по-добрите варианти са WI-FI и дистанционно командващите се, спрямо тази си екстра, това така ли е ?

    За момента, лично аз се насочвам към два варианта: Victrix 24 TT Erp 2 или Bosch Condens 2500 WBC28-1DCE23.
    Моля, ако някой конкретно има впечатление/мнения за двата модела, да сподели.

    Благодаря, поздрави: Алекс.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #2017

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Кой модел точно е този TESY?

    Sent from my D5803 using SetCombG Forums mobile app
    Заповядай

    ТЕСИ ООД / Продукти / Електрически бойлери / Бойлери BiLight вертикални модели със серпентина

    Всичко от 100 литра нагоре е със такава серпентина.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    23
    #2018

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте на всички.З

    - - - - - - - - - -

    За момента аз съм може би най-новият член на сайта,така че първо да се извиня ако нещо объркам и да ви кажа ,че много ама много неща научих от ТУК като любител за газовите котли и инсталирането на радиатори.Та да ви се представя на кратко: От около 2 месеца чета темите в сайта с голям интерес....естествено,защото ми предстой ГАЗИФИЦИРАНЕ на апартамента(живея в "топлия гр. Добрич").Площ 86кв от които 72кв. реална отопляема площ.Намира се в блок на 4 етаж ,не последен ,старо строителство (тухла),не саниран блок. Апартамента е със остъклени тераси 2 бр.(1-ва юг с PVC-5кам,2-ра север със старото маркизно остъкляване засега,но нямам външни стени на стаите ,освен едната на банята).Вътрешна изолация с фибран на всички стени граничещи с тераси,на другите имам комшии които се отопляват. Вата 5 см+гипсокартон на тавана+10см въздушен джоб(..от 2.70 см свален таван на около 2.50 см) . Следното разположение :хол-28кв.+заедно с кух.бокс-9кв. южен +остъклената тераса(където мисля да е котела).Спални-11кв. и 12 кв.(северни граничещи с 6 метровата маркизно остъклена тераса засега) ,коридор ще е отопляван-5кв. Баня 5кв. северна с една външна стена +коридорче 2кв. с възможност за разполагане на бойлер там.Пак се извинявам предварително ако някъде в сайта я има темата-предстой ми изграждане на отоплителната инсталация и тя ще е с полипропиленови тръби с фибростъкло за парното( с радиатори тип 22 и тръбите ще са видими по стената) на газ( с кондензен котел с min. мощност 2-3кв).ТА ВЪПРОСА МИ Е: допитах се до двама майстори и 1-ят каза че не е необходимо тръбите да са с различен цол. (навсякъде еднакви) 2-ят каза ,че за двата кръга които ще изградим с последователно свързани радиатори първите два от четирите трябва да са с по голям цол от следващите. MOЛЯ за помощ ,какво Ф-и трябва да е тръбата и естествено какви големини радиатори ,Благодаря предварително.....Прилагам и снимка със схема и параметри
    :

    - - - - - - - - - -

    Моля помогнете ми по зададения въпрос по горе№2018...а за избор в последствие на котел съм се спрял на следващите марки:baxi,bosh или tesy в последствие

    - - - - - - - - - -

    Моля помогнете ми по зададения въпрос по горе№2018...а за избор в последствие на котел съм се спрял на следващите марки:baxi,bosh или tesy в последствие

    - - - - - - - - - -

    ...Хайде хора ...никой ли няма на линия.P.S.-По това разположение се очертава се котелът да е доста далеч от банята, това дали ще е проблем при ползването на топла вода?

    - - - - - - - - - -

    ...Къде сте бе хора,дойде топлото и не ви се чува за отоплителни инсталаций ли ?

    - - - - - - - - - -

    ....За котелите що годе разбрах,но за самата инсталация (от ППР тръби с фибростъкло ,дължини и какви Ф-та са необходими) не намерих отговор. Моля ако имате време и отговор на въпроса ми ,да помогнете. P.S.-Намислил съм да са на два кръга радиаторите. Има и втори вариант да са от стандартните тръби (белите-там също ме интересува разтояние и диаметри за правилно изграждане) понеже пода е от стар паркет и мога да го нарежа с фреза за канали ,да направя повече от 2 кръга ,тогава ще скрия тръбите, като отгоре ще поставя ламинат. Така даже ще мога ако е удачно да прекарам белите тръби по пода без да пробивам стените .Даже за да са по малки радиаторите при кондензен котел мога ли тръбите да ги завърта по пода като подово от единия до другия радиатор?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    31
    #2019

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Belovski Виж публикацията
    Първо, благодаря за отговорите на всички.

    Генералният извод, е ясен: колкото повече глидери на H500/H600 толкова по-добре.
    В процес на търсене съм на качествена фирма/изпълнител, за съдействие, закупуване, инсталация и тн - за град София става дума. Съвети, препоръки за качествени хора/фирми, са добре дошли.
    Стаен терморегулатор - предполагам, по-добрите варианти са WI-FI и дистанционно командващите се, спрямо тази си екстра, това така ли е ?

    За момента, лично аз се насочвам към два варианта: Victrix 24 TT Erp 2 или Bosch Condens 2500 WBC28-1DCE23.
    Моля, ако някой конкретно има впечатление/мнения за двата модела, да сподели.

    Благодаря, поздрави: Алекс.
    Ами аз го имам този Victrix 24 TT Erp 2 и съм доволен. Не мисля че модела на Бош е по-добър. Ако те интересува нещо конкретно питай.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    20
    #2020

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Не уточняваш, но от какво си доволен от визия, разход или цена на котела?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #2021

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Каква визия при котел?!? Важното е да работи ако може икономично и да не се разваля. Това е. И да има поддръжка, но това е малко относителна работа.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    31
    #2022

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Plam 64 Виж публикацията
    Не уточняваш, но от какво си доволен от визия, разход или цена на котела?
    От разход разбира се. Цената също беше малко по-ниска от на Бош-а. От както е сложен нямам грижи с него. Освен това има по широк диапазон на мощност от модела на Бош.

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    4
    #2023

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от frik Виж публикацията
    От разход разбира се. Цената също беше малко по-ниска от на Бош-а. От както е сложен нямам грижи с него. Освен това има по широк диапазон на мощност от модела на Бош.
    Привет. Ползваш ли терморегулатор и ако да, какъв? VanDam, legalk, Вие да споделите нещо полезно при избора? Въпросът за качествена фирма/човек за закупуване, изпълнение и тн, също е актуален. Благодаря. Поздрави.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #2024

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Не мога да помогна в това отношение. Самият аз вече нямам поддръжка за моя котел и система. Майсторът ми се отказа, поради твърде малко работа и дори напусна града. Дано не ме изненада посред зима, че не знам какво ще правя.

  18. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #2025

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    И аз не мога да помогна по тези въпроси.
    Последно преди 5 години съм се занимавал с майстори, а преди това беше преди 8 години.
    Нещата вече не са същите. За тези години и хората, и фирмите в бранша се променят.
    На моя майстор му имам пълно доверие, но той сега работи във фирма, която се занимава с други неща - поддръжка на инсталации във фирмени и обществени сгради и рядко монтаж.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе