Страница 136 от 166 ПърваПърва ... 86126134135136137138146 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,026 до 2,040 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #2026

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте, колеги!
    Ще се купува котел victrix 3-20 квт едноконтурен и имам изградена радиаторна мощност;
    спалня 12 кв.м. 22/600/1200-2570 вата
    спалня 12 кв.м.22/600/1200 -2570 вата
    кухня 16 кв.м.22/600/1600-3427 вата
    хол 18 кв.м.22/600/1800-3855 вата
    баня лира 530 вата.

    Ще достигнат ли тези радиатори за кондензен режим.
    Къща с външна изолация ,вътрешна гипсо картон и вата в хол 18 кв.м.Предстяща вътрешна на другите помещения.
    Получава се по 214 вата на кв.метър, във всички стаи.Моля за мнения и съвети.

    РС; Стаен темостат CАRv2 модулиращ/не знам/.
    Някои има ли впечатления от Mini CARv2 пише,че е модулиращ ,но е три пъти по ефтин.
    Този пост е редактиран от lukas51; 20-03-17 в 09:35.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #2027

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Според мен са малки тези радиатори. Специално за кондензен режим. Тези ватове мисля са при 90гр. на водата. Ти ще гониш 50-55гр. Но може и да греша.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #2028

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от lukas51 Виж публикацията

    Ще достигнат ли тези радиатори за кондензен режим?

    РС; Стаен темостат CАRv2 модулиращ/не знам/.
    Някои има ли впечатления от Mini CARv2 пише,че е модулиращ ,но е три пъти по ефтин.
    Като лимитираш температурата на водата на 55 ще не ще ще влезе в кондензен режим - тук въпроса е дали ще стигне да се отопли жилището , но ако в някой много студен ден не стигне ще вдигнеш температурата.


    Като го насилиш в кондензен режим с ограничение на температурата ще не ще ще модулира към ниските мощности. А радиаторите в кондензен режим имат достатъчно за да покрият минимума на котела. Само не им слагай термоглави.

    За управленията ето ръководствата
    http://www.immergas.com/documents/10...0-2fc0006ae53a

    http://www.immergas.com/documents/10...a-6f20d0322ced


    тук можеш да разгледаш всичките.
    COMPONENTS - Immergas

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #2029

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    orlincho; Благодаря за отговора, ама не ги знам езиците.Не знам дали менютата са на български също така и инструкцията за ползване.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    23
    #2030

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте отново.Някой ако може да помогне ,ако ли пък не здраве да е. Апартамент среден : хол+кухня-37 кв. - юг. спални 2 бр. 11 и 12 кв. север. коридор 5кв. вътрешен баня 5 кв север. Нямам изградена инсталация. Ще се копува и котел (кондензен ) .ВЪПРОСЪТ ми е каква инсталация да направя за да е най ефективно отоплението с кондензния котел. Повече информация моля прочетете на стр.135 -#2018 -предварително ви благодаря на всички решили да ми помогнат в начинанието.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2031

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от ЗЕВС Виж публикацията
    Здравейте отново.Някой ако може да помогне ,ако ли пък не здраве да е. Апартамент среден : хол+кухня-37 кв. - юг. спални 2 бр. 11 и 12 кв. север. коридор 5кв. вътрешен баня 5 кв север. Нямам изградена инсталация. Ще се копува и котел (кондензен ) .ВЪПРОСЪТ ми е каква инсталация да направя за да е най ефективно отоплението с кондензния котел. Повече информация моля прочетете на стр.135 -#2018 -предварително ви благодаря на всички решили да ми помогнат в начинанието.
    Без да претендирам, че съм специалист, те съветвам да смяташ по 60 W на куб. метър необхидима мощност. За северните стаи може и 65 W на куб.м.
    След това потърсинв интернет за италиански ал. радиатори Radiatori2000 и от сайта им си вземи необходимите данни за мощност на глидер. По мое мнение тези радиатори са мн. добри и ги о продават почти навсякъде в Б-я. Това е марката радиатори Helyos(Н500, Н600 или Н800 х които си избереш ти).
    След като сметнеш общите необходими ватове си пресметни по колко глидера ще са ти необходими за стая. Смятай системата за делта Т40. След като знаеш колко вата са ти необходими общо си избери котел, който ги покрива + малко отгоре. Гледай котела да е с възможно най-ниска мин. мощност!!!
    При изграждането на отоплителната инсталация ако ще е с колектор използвай тръби от колектора към радиаторите поне ф20, а от котела до колектора поне ф32 полипропилен, или поне ф30 ал-пекс тръби.
    И да сложиш повече глидери няма да сбъркаш...

  8.  
     
  9. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #2032

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Той ще слага панелни радиатори.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #2033

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Слагаш най-големите панелни радиатори, които позволяват помещенията, някой от обсъжданите в последните постове модели котли с ниска минимална мощност, стайно управление и готово. Това ми е личния опит и постоянно го пиша. Става сигурно досадно за някой.
    Иначе нали не очаквате някой да ви направи технически проект с подробна и пълна спецификация. Ние сме потребители повечето тук, а няколкото майстори предполагам си имат работа и клиенти. Все пак за това са майсторите. Ако ще е самоделка вече е друго. Аз минах през самоделка система и котел и имам горчив опит от това.
    Този пост е редактиран от VanDan; 20-03-17 в 21:06.
    JordanS и pepitoff харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2034

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Слагаш най-големите панелни радиатори, които позволяват помещенията, някой от обсъжданите в последните постове модели котли с ниска минимална общност и готово. Нали не очаквате някой да ви направи подробна и пълна спецификация. Ние сме потребители повечето тук, а няколкото майстори предполагам си имат работа и клиенти.
    Е, все пак някой може и да му направи спецификация - нали всички сме тук, за да си помагаме взаимно, а не да се правим на умници. Пита човека и се надява някой да му помогне...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #2035

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Това е така спор няма.
    pepitoff одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    31
    #2036

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Belovski Виж публикацията
    Привет. Ползваш ли терморегулатор и ако да, какъв? VanDam, legalk, Вие да споделите нещо полезно при избора? Въпросът за качествена фирма/човек за закупуване, изпълнение и тн, също е актуален. Благодаря. Поздрави.
    Да, ползвам Computherm Q7RF и съм доволен от работата му.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    23
    #2037

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Много благодаря на pepitoff , VanDan и на всички включили се за отговорите.Да радиаторите ще са панелни,изчисленията съм си ги направил вече и ми стана ясно какви големини и мощност да са радиаторите. По важно е кой вариант на изграждане на отоплителна система е по правилно да избера.
    Вариант 1- с ППР тръби с фибростъкло ,които ще се виждат и радиаторите ще са вързани последователно на 2-а кръга или.....
    Вариант 2-с стандартната ПП тръба (бяла) ,на повече от два кръга и вкопана в паркета и от горе с ламинат. Тогава обаче Т връзките ще са и те вкопани.И в двата варианта ще е с колектори
    pepitoff. За котела legaltk погледнах го но от целият сайт и четене като марка не останах с добри впечатления отколкото за Теси,Бош или Бакси.За панелни радиатори VanDan имам достатъчно място затова съм и решил да е кондензен котел с панелни радиатори. КАЖЕТЕ обаче кой вариант от двата да избера и ако не съм нахален някаква спецификация.

    - - - - - - - - - -

    ...P.S. за управление на котела определено ще е стайно управление (за цялата седмица програматор),даже съм намислил да няма и термовинтили.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2038

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Мен ако питаш, по-добре си вземи котел на Imergas. Дали ще е двуконтурен или едноконтурен с обемен бойлер ти си реши. Добри отзиви има за Victrix 24 TT ErP 2. Тръбите ми се струва, че е по-удачно да са ал-пекс ф20, защото няма да имаш наставки и съответно фитинги, които да прокапят. Вкопай си ги в пода, за да не се виждат, но ги сложи поне в гофре или в изолация от тази черната. Аз поне така бих си направил инсталацията, ако беше в чисто ново все още необитаемо жилище.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    23
    #2039

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    До сега четох из един друг сайт и попаднах на едно по опростено изчисление(http://www.thermopump.eu/head_bg/fil...culate_bg.html , за тръбите- http://www.thermopump.eu/index_bg.html) ,което се приближава до моето,та там по мойте параметри се получи необходими киловати 4-5,при Ф20 ,което отговаря на твоята препоръка pepitoff .Аз също си мисля за 2-ят вариант ,че ще е по одачен.Много ми се искаше да е с ППР тръби вкопани ,защото там ще има само спойка без наставки и съответно фитинги, които да прокапят.Само ,че четох за нискотемпературна инсталация ,не било добре да се вкопават ППР тръбите с фибро стъкло ,а да са на открито.Можело ако е високотемпературна инсталация,но неразбрах защо.
    P.S.-Oт PVC тръбите( полипропиленови тръби) с фибростъкло и алуминиева вложка по новото и по доброто е с фибростъкло

  18. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #2040

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от ЗЕВС Виж публикацията
    ...... За котела legaltk погледнах го но от целият сайт и четене като марка не останах с добри впечатления отколкото за Теси,Бош или Бакси..............
    Не знам за какво говориш?
    Не си спомням да съм пращал линк за котел?
    Само написах, че ще слагаш панелни радиатори, защото колегата преди мен говореше за глидери......

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе