Страница 145 от 166 ПърваПърва ... 95135143144145146147155 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,161 до 2,175 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #2161

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Такива малки радиатори имам само в коридора и кухнята,защото не мога да сложа по големи.Слагай максимално голям където можеш,иначе ще ти е студено и ще плащаш големи сметки.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    27
    #2162

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    [QUOTE=batspetar;820073]
    Цитат Първоначално публикувано от tutalka Виж публикацията
    У наше село никакви не зареждат, а иначе прозореца е 1500. Лазаре не ми се смей, съвсем съм омагьосана вече.[/QU

    И без това си започнала да слагаш от тия 600Х800 плесни и по един в коридорите,за къща е почти задължително да има радиатор в коридора.В стая 3 и 4 ще умреш от студ с това радиаторче.На приземния етаж колко квадрата са стаите ако са като горе ,може би ще успееш да стоплиш само банята.За голямата баня по добре алуминиеви глидери.Между другото не съм виждал по безумна схема.За двуконтурен котел изобщо не слушай фирмите, в една къща винаги има къде да се сложи бойлер.

    - - - - - - - - - -

    От кой край си,ако не е тайна.
    Пловдивско. Иначе още не съм започнала да слагам радиаторите. Иначе майсторите ми предлагат горе да слагам по 1 радиатор с дължина 1800, 2000. Само че местото толкоз не ми позволява, затова си мисля , ако ги направя по 2 по.малки.... А долу е топло по принцип и без отопление. Не съм купила още нищо. Колебая се.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #2163

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    [QUOTE=tutalka;820320]
    Цитат Първоначално публикувано от batspetar Виж публикацията
    Пловдивско. Иначе още не съм започнала да слагам радиаторите. Иначе майсторите ми предлагат горе да слагам по 1 радиатор с дължина 1800, 2000. Само че местото толкоз не ми позволява, затова си мисля , ако ги направя по 2 по.малки.... А долу е топло по принцип и без отопление. Не съм купила още нищо. Колебая се.
    Така и предполагах,само тук са се наговорили да слагат само двуконтурни котли.Аз едва ги навих да ми сложат едноконтурен,даже не знаеха къде да вържат датчика на бойлера, сам си го връзвах.Послушай ги за големите радиатори,ако има място де.Между другото аз съм от Крумово.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    55
    #2164

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    за гр.Стамболийски да ми препоръчате читава фирма....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #2165

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от ulipet Виж публикацията
    за гр.Стамболийски да ми препоръчате читава фирма....
    Ще ти кажа моите впечатления от фирмите когато аз слагах моите котли.
    -Вие си имате един местен в Стамболийски на центъра до Новомес магазина.Монтира Вайлант и Бош но не може да ги настройва.Трябва да дойдат след това Газкомфорт или представител на Бош да ти го настроят.
    -Сити Хот Пазарджик - много надути,не правят отстъпки,представители на Бош за региона,явно са натрупали клиенти,не пожелаха да дойдат на оглед,отговора беше кво да оглеждаме,купувай котлите и ще ги монтираме.За мен това е несериозно,понеже имах проблем с комините.
    -Термодинамика Пазарджик - монтират каквото искаш,този който идва на оглед разбираше доста,но това беше най скъпата оферта която получих 12 500 лева,в крайна сметка ги сложих за 8900 лева.
    -Подизпълнителите на Ситигаз
    -ОВК инженеринг - Монтират само Висман и някакви италиански дървета които ги предлагат в Ситигаз.За тях Висмана е мерцедеса на котлите,но пък не знаят за модулиращите им терморегулатори и слагат някви китайски безжични.Поне на двамата ми комший са сложили такива.
    -Техно Консулт 2000 - на мен тия ми ги монтираха.Мисля че шефката им Любка е от Стамболийски.До тогава не бяха слагали кондензни Бош,но се обадиха в Сервиза от там им пратиха схема как да монтират котлите и комините.След това дойде преставител на Бош ,той върза и управленията и ги настрои.

    Лично мнение,дано съм бил полезен.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #2166

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от atanasov Виж публикацията
    Здравейте,
    Предстои ми изграждане на отоплителна инсталация за новозакупено и новопостроено жилище. Среден тристаен апартамент, 115кв жилищна площ, 270см височина, чист юг с френски прозорци на всички стаи. Предвидена е инсталация за подово отопление. 3 отоплителни кръга със стайни термостати. Коридора ще се отоплява от трита кръга, баните са с подови навивки + лира към кръга на спалнята. Колебая се между следните варианти:

    1. Bosch Condens 2500W 14kW + бойлер 150л
    2. Bosch Condens 7000W 16kW + бойлер 150л
    3. Viessmann Vitodens 100-W 4,3 – 17,4 + бойлер
    4. Viessmann Vitodens 111-W 4,3 – 17,4 с вграден бойлер 46л
    5. Viessmann Vitodens 200-W 1,9 – 13,0 (или 1,9 - 19) + бойлер

    Ще се радвам на коментари и съвети свързани с инсталацията.

    Благодаря предварително!
    Инсталатора иска да монтира Condens 3000W 22-3C (8-22KW). Да настоявам ли за по-ниска мощност и Condens 7000W?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #2167

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от atanasov Виж публикацията
    Инсталатора иска да монтира Condens 3000W 22-3C (8-22KW). Да настоявам ли за по-ниска мощност и Condens 7000W?
    Да. Настоявай.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #2168

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Да. Настоявай.
    Благодаря за бързия отговор!

    А някой може ли да ми обясни как работи системата при налични термостати за управление на всеки кръг + управление CT100 за дневната.

    Това което ме притеснява е примерно покачване на температурата в дневната при което CT100 модулира котела или направо го изключва, а спалните, макар и с отворени термостати (ако зададената температура не е достигната) не могат да се затоплят.

    Кой е най-правилния начин да се изгради система с подово и да могат да се поддържат индивидуални температури в различните помещения?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    11
    #2169

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте !
    Да споделя докъде я докарахме.
    Спряхме се на Viessman - едноконтурен кондензен газов котел, Vitodens 100-W, 5,9 - 34,9 kW.
    Имаме бойлер със серпентина, за който казаха, че не е нужно да сменяме. Мисля, че е 150 литра.
    CM 737 седмичен програмируем термост с дисплей, до 4 периода на ден, ваканция, Open Therm, брандиран Viessman. Ще бъде на първия етаж, който като изключим антрето и сервизните помещения е едно помещение. Термостатът е модулиращ и препочетохме да е с жица.
    В другите стаи ще се монтират термоглави на радиаторите - Oventrop. За сервизните помещения, в които има радиатори,а не лири казаха, че няма да има термоглави.
    За радиаторите мнението беше, че са достатъчни.
    Ще сложим и магнитен филър - Giacomini R146C. Към котела има и друг филтър, който е задължителен за Viessman.
    При нас 1/3 от разхода ще бъде за външни тръби, тъй като трябва да се стигне от единия до другия край на двора.
    Ще видим дали ще променим нещо в движене. По-натам ще споделя за разхода на газ.


  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #2170

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от atanasov Виж публикацията
    Инсталатора иска да монтира Condens 3000W 22-3C (8-22KW). Да настоявам ли за по-ниска мощност и Condens 7000W?
    Задължително Condens 7000 или 2500 - 14 КВ .

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2171

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Учудва ме тоя инсталатор - да речем, че харесва 3000 повече от 2500 от техническа гледна точка (те са еднакви, но при 3000 чарколята вътре са по-добре подредени и е по-лесен са обслужване и сервиз). Но пък 7000 е още по-добър (и по-скъп) - как така клиента ще иска 7000, пък ти ще се опъваш. Колко кръга общо е подовото?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #2172

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Имаме бойлер със серпентина, за който казаха, че не е нужно да сменяме. Мисля, че е 150 литра.

    До Артемида - Какъв модел ти е бойлера,до го видим.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2173

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Някой знае ли дали е възможно да се удължи обикновена PEX тръба с Al-Pex-Al тръба, така че фитинга да може да се вкопае?
    Има ли такъв прес-фитинг и какъв е той?
    Благодаря предварително!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    11
    #2174

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Бойлерът е този:
    Бойлер Eldom 150 л. 3kW серпентина с увеличена площ, неръждаем 72280HMSR

    Бойлер Eldom 150 л. 3kW серпентина с увеличена площ, неръждаем

    Обем: 150 литра

    • Мощност: 3kW
    • Неръждаем водосъдържател
    • Размери: Височина x Ширина х Дълбочина [mm] 1415 x 460 x 460
    • Водосъдържател от висококачествена, легирана неръждаема стомана марка AISI 316L, която гарантира перфектна защита от корозия;
    • Една серпентина, специално проектирана за оптимални резултати на топлообменния процес;
    • Изолация от директно шприцван безфреонов пенополиуретан с дебелина 50 мм, която гарантира минимални топлинни загуби;
    • Термо-манометър;
    • Комбиниран възвратно-предпазен вентил;
    • Метален кожух.

    или този:
    КОМБИНИРАН БОЙЛЕР 150 Л, С НИСКА СЕРПЕНТИНА, НЕРЪЖДАЕМ


    72280НMS






    Монтаж Вертикален
    Водосъдържател Неръждаем
    Обемна група 150
    Номинално налягане [MPa] 0,8
    MIX 37 oC с електрически нагревател [l] 378
    Габаритни размери ØxH [mm] 460x1415
    Начин на загряване на водата Електрически нагревател + топлообменник
    Площ на топлообменниците [m2] 1,08
    Диаметър на тръбите (ВиК мрежа/топлообменник) 1/2” / 3/4”
    Номинална мощност [kW] 3
    Управление с механично управление
    Клас на енергийна ефективност B
    Топлинни загуби при нулев товар [W] 55
    Височина x Ширина х Дълбочина [mm] 1415 x 460 x 460
    Тегло [kg] 42
    Обем [l] 145



    Купихме го чрез фирма на познати и те не счетоха за нужно да ни предоставят документите към него.
    Пише Eldom Green Line като втория, но пък изглежда като първия, т.е двете муфи за термостат и входа и изхода за топлообменника са от дясната страна. Имаме го от година и половина.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2175

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Супер е бойлера - 1м2 серпентина е много добре - мисля, че е над 24кВт

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе