Страница 144 от 166 ПърваПърва ... 94134142143144145146154 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,146 до 2,160 от общо 2477

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #2146

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Ако ми посочиш поне един модел, на който изводите за БГВ да са 3/4" ще науча и аз нещо ново
    Само за информация, на Вайлант изводите за бгв са 3/4 , поне тези ,които разглеждам сега.
    Изпада ми възможност за закупуване на подов/стоящ/ Вайлант с бойлер неръждаем на много добра цена, ноо е употребяван 2 години и мин. мощност е 6 квт.Отопляемата площ е 100 кв.м ,не мога да взема решение, цената е много изгодна, дори по малко от цената на неръждаем бойлер 150 л,дайте съвет.
    Този пост е редактиран от lukas51; 14-04-17 в 09:18.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2147

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от lukas51 Виж публикацията
    Само за информация, на Вайлант изводите за бгв са 3/4 , поне тези ,които разглеждам сега.
    Нещо бъркаш, колко извода има отдолу и какъв цолаж са?
    Иначе това, котле, което описваш не е за изпускане според мен, но се свържи първо с Газкомфорт за да си сигурен в какво състояние е.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    20
    #2148

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от batspetar Виж публикацията
    Termomax AMIKA 32kW - С такъв котел сметките ще са ,не препоръчвам,по добре кондензен с ниска мин.мощност.Какво ще го прави този котел ако иска да грее само 1 етаж.24 КВ котел е напълно достатъчен.
    Изказвате се много неподготвен. Разхода на един котел зависи в много по-голяма степен от инсталацията в която е монтиран, от сградата която ще се отоплява и други фактори.
    В практиката ми е пълно с котли които са като "извънземни космически кораби" и работят отвратително. Харчат много, ненужно често се вкл. и изкл. , прегряват и създават куп проблеми на собствениците, които са се впечатлили от названието на котела или от твърдението на някой псевдо разбирач. Имаме и Termomax Amica 24 кВт. котел с модулация.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #2149

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от T E R M E T Виж публикацията
    Изказвате се много неподготвен. Разхода на един котел зависи в много по-голяма степен от инсталацията в която е монтиран, от сградата която ще се отоплява и други фактори.
    В практиката ми е пълно с котли които са като "извънземни космически кораби" и работят отвратително. Харчат много, ненужно често се вкл. и изкл. , прегряват и създават куп проблеми на собствениците, които са се впечатлили от названието на котела или от твърдението на някой псевдо разбирач. Имаме и Termomax Amica 24 кВт. котел с модулация.

    Чак пък неподготвен,направих съм си труда да разгледам котела който предлагате.Дори и в интернет няма много данни за него и от това което видях мин.мощност 20 КВ.При избора на кондензни котли които има в момента и то на доста добри цени,не препоръчвам на никой да слага конвенционален.Иначе сте напълно прав,че много фирми не знаят какво правят и плескат котли които не са изобщо за жилищата в които ги слагат.При мен в Пловдив положението беше същото,фирмите които идваха за 100 квадрата ми предлагат котел 10-24КВ ,аз настоявах за 3,7-15 КВ и ми викат този котел няма да може да смогне.По препоръка на Лазар аз си сложих 3,7-15 КВ и сега съм доволен и предоволен.
    Поздрави!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    20
    #2150

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Най-вероятно не е необходимо да продължавам тази дискусия, но фанатизма с който се занимавам с отоплението на газ не ми позволява да оставя нещата така.
    Аз също предлагам кондензационни газови котли с начална мощност 2,7 kW. Само че пропускате фактите: Става дума за стара отоплителна инсталация в къща без изолация и е необходим бойлер да захранва двете бани и кухнята, който да покрива загубите в дългия път на тръбите за БГВ или да има възможност за рециркулация на БГВ-то. Това са доводите да предложа този котел. При мен нещата са лесни аз разполагам с огромен избор от варианти не съм се женил с нито една от фирмите на която предлагам уредите и така не съм предубеден. За всяко едно от съоръженията който предлагам зная кой са му преимуществата и недостатъците. Така трезво мога да предложа на клиента кое аз смятам за най-добро решение

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    11
    #2151

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Благодаря на всички за препоръките. Както се казва, в спора се разкрива истината, или нещо подобно. Не виждам доводи за конвенционален котел, а и мисля, че вече се предлагат само кондензни. Основният ми въпрос беше марката на едноконтурен кондензен котел. Най-важният въпрос е мощноста. В началото на другата седмица ще дойдат консултани на място да видят и кажат какво мислят по въпросите. Ще споделя впечатленията си. Друг важен въпрос са радиаторите. В момента имаме едни като панелни, но не съвсем. Не съм виждала да продават такива. Имат лепенка на Теси, но не мисля, че са Теси. Изчислих им мощността на базата на панелен радиатор Корадо тип 10. Ще кача снимки да кажете дали сте виждали такива радиатори. Нямаме възможност да сменяме инсталацията тази година. Ще заменим пиролизния котел с газов, не защото не топли или не го харесваме, а защото не можем да го поддържаме запален денонощно.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2152

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от T E R M E T Виж публикацията
    Само че пропускате фактите: Става дума за стара отоплителна инсталация в къща без изолация и е необходим бойлер да захранва двете бани и кухнята, който да покрива загубите в дългия път на тръбите за БГВ или да има възможност за рециркулация на БГВ-то. Това са доводите да предложа този котел.
    Аз пак не разбрах какви са Ви доводите колега T E R M E T? Дали кондензния котел не може да работи със стара инсталация или пък не може да сгрява бойлер? Или не може да управлява рециркулация? Какви са предимствата на динозавъра, залежал няколко години във Вашия склад пред съвременните икономични кондензни котли?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #2153

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от T E R M E T Виж публикацията
    Най-вероятно не е необходимо да продължавам тази дискусия, но фанатизма с който се занимавам с отоплението на газ не ми позволява да оставя нещата така.
    Аз също предлагам кондензационни газови котли с начална мощност 2,7 kW. Само че пропускате фактите: Става дума за стара отоплителна инсталация в къща без изолация и е необходим бойлер да захранва двете бани и кухнята, който да покрива загубите в дългия път на тръбите за БГВ или да има възможност за рециркулация на БГВ-то. Това са доводите да предложа този котел. При мен нещата са лесни аз разполагам с огромен избор от варианти не съм се женил с нито една от фирмите на която предлагам уредите и така не съм предубеден. За всяко едно от съоръженията който предлагам зная кой са му преимуществата и недостатъците. Така трезво мога да предложа на клиента кое аз смятам за най-добро решение
    До колкото видях те имат 3 бани- 100 литров бойлер ми се струва малко несериозно.Препоръчвам поне 200 литров а може и 300.Аз съм с 2 бани и 300 литров бойлер.(лично мнение).

    - - - - - - - - - -

    Съществуващият бойлер може и да не стане,трябва да се види с каква мощност е серпентината.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2154

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Ако ми посочиш поне един модел, на който изводите за БГВ да са 3/4" ще науча и аз нещо ново


    За едноконтурния Victrix 20 X TT иде реч - намерих в Интернет .pdf файл, в който пише, че изводите му за обемния бойлер са 3/4" ...
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от pepitoff; 27-04-17 в 12:17.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #2155

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,
    Предстои ми изграждане на отоплителна инсталация за новозакупено и новопостроено жилище. Среден тристаен апартамент, 115кв жилищна площ, 270см височина, чист юг с френски прозорци на всички стаи. Предвидена е инсталация за подово отопление. 3 отоплителни кръга със стайни термостати. Коридора ще се отоплява от трита кръга, баните са с подови навивки + лира към кръга на спалнята. Колебая се между следните варианти:

    1. Bosch Condens 2500W 14kW + бойлер 150л
    2. Bosch Condens 7000W 16kW + бойлер 150л
    3. Viessmann Vitodens 100-W 4,3 – 17,4 + бойлер
    4. Viessmann Vitodens 111-W 4,3 – 17,4 с вграден бойлер 46л
    5. Viessmann Vitodens 200-W 1,9 – 13,0 (или 1,9 - 19) + бойлер

    Ще се радвам на коментари и съвети свързани с инсталацията.

    Благодаря предварително!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #2156

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Без колебание взимай Бош 7000 16 кw+бойлер.

    Съжалявам, че съм попаднал на газоснабдител, който извива ръцете на клиентите за инсталация и подръжка на определен вид котли и отгоре на всичко налага котли с високи разхди на газ, по стари модели.

    Разбира се, мога да избера котел по избор, но при нас няма инсталатори и сервиз и съм принуден да взема това, което те предлгат,

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    27
    #2157

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Привет момчета, дойде време за моята прословута газова инсталация. Моъм Вас-лбата за присъединяване е пусната, чакам всеки момент проекта, сега започваме вътрешната инсталация. Къща с вътрешна изолация с гипскартон и вата. Спрели сме се на турски панелни радиатори.
    Стая 1 северо-изток- 14 кв.м. - 600*800-2х1700=3400вата
    Стая 2 югоизток - 17кв.м 600*800 - 2х1700 =3400 вата
    Стая 3 юг -11 кв.м. 600*800 1*1700 = 1700вата
    Стая 4 запад 9 кв.м 600+800 1*1700=1700 вата
    и баня 2 квадрата мисля да е с лира
    коридорчето е около 5 квадрата -без радиатор

    приземен етаж, с височина 2 м., вкопан в земята 1 метър и дебел каменен зид 50- 60 см.
    Стая 1 североизтох 600*400 - 2*850=1700
    Стая 2 югоизток 600*800 - 1*1700=1700
    Стая 3 югозапад 600+800 - 1*1700= 1700
    и баня 9 кв.м запад-600*800-1*1700= 1700
    коридора отново без радиатори
    стълбище между двата етажа с радиатор 600*1400 1бр.-3 кв.ч

    От всичко четено до тук /и по препоръка на Лазар/ ме тегли към котел Бош 2500 14ка-едноконтурен. Обачеее..... всички /включително и от газоснабдяване/ ме уговарят за двуконтурен 24-ка.
    Моля Ви ударете рамо-добре ли е оразмерена според Вас системата и какъв котел е подходящ /ще живеят 3възрастни и дете/.
    Този пост е редактиран от tutalka; 30-04-17 в 14:28.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2158

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от tutalka Виж публикацията
    Привет момчета, дойде време за моята прословута газова инсталация. Моъм Вас-лбата за присъединяване е пусната, чакам всеки момент проекта, сега започваме вътрешната инсталация. Къща с вътрешна изолация с гипскартон и вата. Спрели сме се на турски панелни радиатори.
    Стая 1 северо-изток- 14 кв.м. - 600*800-2х1700=3400вата
    Стая 2 югоизток - 17кв.м 600*800 - 2х1700 =3400 вата
    Стая 3 юг -11 кв.м. 600*800 1*1700 = 1700вата
    Стая 4 запад 9 кв.м 600+800 1*1700=1700 вата
    и баня 2 квадрата мисля да е с лира
    коридорчето е около 5 квадрата -без радиатор

    приземен етаж, с височина 2 м., вкопан в земята 1 метър и дебел каменен зид 50- 60 см.
    Стая 1 североизтох 600*400 - 2*850=1700
    Стая 2 югоизток 600*800 - 1*1700=1700
    Стая 3 югозапад 600+800 - 1*1700= 1700
    и баня 9 кв.м запад-600*800-1*1700= 1700
    коридора отново без радиатори
    стълбище между двата етажа с радиатор 600*1400 1бр.-3 кв.ч

    От всичко четено до тук /и по препоръка на Лазар/ ме тегли към котел Бош 2500 14ка-едноконтурен. Обачеее..... всички /включително и от газоснабдяване/ ме уговарят за двуконтурен 24-ка.
    Моля Ви ударете рамо-добре ли е оразмерена според Вас системата и какъв котел е подходящ /ще живеят 3възрастни и дете/.

    У Ваше село само такива радиатори ли зареждат - 600х800? Или просто прозорците са такива?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    27
    #2159

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    У наше село никакви не зареждат, а иначе прозореца е 1500. Лазаре не ми се смей, съвсем съм омагьосана вече.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #2160

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    [QUOTE=tutalka;820035]У наше село никакви не зареждат, а иначе прозореца е 1500. Лазаре не ми се смей, съвсем съм омагьосана вече.[/QU

    И без това си започнала да слагаш от тия 600Х800 плесни и по един в коридорите,за къща е почти задължително да има радиатор в коридора.В стая 3 и 4 ще умреш от студ с това радиаторче.На приземния етаж колко квадрата са стаите ако са като горе ,може би ще успееш да стоплиш само банята.За голямата баня по добре алуминиеви глидери.Между другото не съм виждал по безумна схема.За двуконтурен котел изобщо не слушай фирмите, в една къща винаги има къде да се сложи бойлер.

    - - - - - - - - - -

    От кой край си,ако не е тайна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе