Страница 146 от 166 ПърваПърва ... 96136144145146147148156 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,176 до 2,190 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #2176

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Учудва ме тоя инсталатор - да речем, че харесва 3000 повече от 2500 от техническа гледна точка (те са еднакви, но при 3000 чарколята вътре са по-добре подредени и е по-лесен са обслужване и сервиз). Но пък 7000 е още по-добър (и по-скъп) - как така клиента ще иска 7000, пък ти ще се опъваш. Колко кръга общо е подовото?

    3 кръга ще бъде подовото - 1. дневна 45м2; 2. детска 15м2; 3. спалня 19м2 + бани 9м2

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2177

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от atanasov Виж публикацията
    3 кръга ще бъде подовото - 1. дневна 45м2; 2. детска 15м2; 3. спалня 19м2 + бани 9м2

    Тоя твой инсталатор ще те опропасти, да знаеш! Подовото няма как да тръгне при такова разпределение, язък за парите. За сравнение - аз бих го навил на 10 кръга. Както искаш ме разбирай, изводите и решенията оставям на теб.
    tony34al одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #2178

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Тоя твой инсталатор ще те опропасти, да знаеш! Подовото няма как да тръгне при такова разпределение, язък за парите. За сравнение - аз бих го навил на 10 кръга. Както искаш ме разбирай, изводите и решенията оставям на теб.
    Би ли споделил аргументацията за повече кръгове, хем за да разбера самият аз каква е причината, хем за да мога да се аргументирам. Благодаря за съветите!

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2179

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ами не, не виждам смисъл аз да преподавам на тебе, а ти да да му преподаваш на него. Има учебници, има писано доста и по форумите - нека се образова. Ако желаеш - можеш да го чакаш и да го изпиташ или просто да го смениш. Вземи оферти и от друга фирма.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #2180

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Ами не, не виждам смисъл аз да преподавам на тебе, а ти да да му преподаваш на него. Има учебници, има писано доста и по форумите - нека се образова. Ако желаеш - можеш да го чакаш и да го изпиташ или просто да го смениш. Вземи оферти и от друга фирма.
    За съжаление нямам този избор. Подовото върви към апартамента, като част от довършителните работи и се прави от строителя. От мен е само котела.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2181

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Съжалявам, не знам какво да те посъветвам. Според мен или го освободи от задължението да навива тръбите, а само да направи замазките и да ти приспадне този труд, или пък да ти издаде Акт 12 за изградена отоплителна инсталация, за да можеш след това да го съдиш, като не работи

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #2182

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Интересно (по-скоро необяснимо) е използването на множествено число в техн. характеристики на бойлера. Имаме една серпентина, а се описва, че площта на топлообменниЦИТЕ 1,08 кв. метра. Да не би да е включена и площта на ел. нагревателя ? Според мен таблицата е подвеждаща, меко казано.
    Няма да навлизам в изчисления, колко трябва да бъде дължината на тръбата на серпентината при площ от един квадрат. Всеки може да го сметне.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2183

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Не че не е възможно, но не знам колко е вярно. За сравнение давам характеристиките на 150л бойлер Теси, чийто данни за мен са много по-достоверни:

    Снимките на продуктите са с илюстративна цел. Възможно е реалният продукт да е с подобрени характеристики.

    BiLight с две серпентини
    GCV7/4S (L) 150 44 30 B11 TSRP
    489 лв. Препоръчителна цена






    Нетен обем 137 L
    Диаметър 440 mm
    Енергиен клас D
    Номинална мощност 3000 W
    Време за загряване Δt 45K (15 - 60°C) 0:42/0:54 h:min
    Гилза за термосензор x1 pieces
    Височина 1.315 m
    Широчина 0.440 m
    Дълбочина 0.467 m
    Площ на серпентината 0.5/0.3 m²
    Обем на серпентината 2.4/1.4 L
    Максимален дебит на БГВ при ΔT 35°C *60-80°C 330/201 L/h
    Максимална мощност на серпентината *60-80°C 13.4/8.1 kW
    Дори и при бойлера 160л за подов монтаж от профисерията на Теси, серпентината е с площ 0.96м2, при диаметър 1", а на Елдом серпентината, доколкото знам е 3/4".

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #2184

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Каква е логиката на тези бойлери с две серпентини, да се захранват от два отделни топлоизточника или която си искаш или едната е за слънчев панел.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2185

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    За слънчев панел не са подходящи. Ако съм на мястото на производителя, бойлер с 2 интегрирани серпентини бих използвал за отсяване на безхаберни търговски патньори. Ма може и да го правят

  13. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #2186

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,
    Попрочетох темата и благодарение на нея (и на писалите в нея) се ориентирах относно какво ми е необходимо за отоплителната инсталация на нов апартамент. Проблемът е, че газаджиите се оказаха доста сръчни и набързо успяха да ми направят инсталацията за двуконтурен котел (уж строителя трябваше да ми каже преди да почнат да действат, но по една или друга причина пропусна). Използвах наученото от форума и някои спомени от далечни времена и си направих изчисленията за загубите на жилището (Благодарение на това успях овреме да добавя радиатори и да си спестя още по-големи главоболия).
    Каквото станало, станало - така или иначе при режим 55/45/20 ще е налична радиаторна мощност около 6700 Вт (плюс по мои сметки около 400-500 Вт топлоотдаване по дължина на тръбите), което по мои сметки е достатъчно при -20 външна температура/20 вътрешна. Ако правилно съм разбрал прочетеното, двуконтурен котел с минимум 3 квт ми е тъкмо по мярка. Проблемът е, че на половинката няма как да обясня, че не е хубаво да пуска по десет пъти в минута топлата вода и съм убеден, че това ще доведе до по-бързото амортизиране, а и преразход на газ.
    Та ето ги и въпросите: 1.
    Според вас има ли някаква разумна причина да не мога да инсталирам бойлер до котела и съответно той да е едноконтурен - разстоянието от котела до батериите е около 5 метра?
    Някой имам ли представа как работят котлите на имергаз с вградени бойлери - интересува ме дали се избягва паленето на котела при всяко отваряне на крана?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #2187

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Има начин да монтираш бойлер, на двуконтурен котел, това е слоево подгряване на бойлера (погледни съответната тема малко по долу).

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #2188

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Здравейте,
    Попрочетох темата и благодарение на нея (и на писалите в нея) се ориентирах относно какво ми е необходимо за отоплителната инсталация на нов апартамент. Проблемът е, че газаджиите се оказаха доста сръчни и набързо успяха да ми направят инсталацията за двуконтурен котел (уж строителя трябваше да ми каже преди да почнат да действат, но по една или друга причина пропусна). Използвах наученото от форума и някои спомени от далечни времена и си направих изчисленията за загубите на жилището (Благодарение на това успях овреме да добавя радиатори и да си спестя още по-големи главоболия).
    Каквото станало, станало - така или иначе при режим 55/45/20 ще е налична радиаторна мощност около 6700 Вт (плюс по мои сметки около 400-500 Вт топлоотдаване по дължина на тръбите), което по мои сметки е достатъчно при -20 външна температура/20 вътрешна. Ако правилно съм разбрал прочетеното, двуконтурен котел с минимум 3 квт ми е тъкмо по мярка. Проблемът е, че на половинката няма как да обясня, че не е хубаво да пуска по десет пъти в минута топлата вода и съм убеден, че това ще доведе до по-бързото амортизиране, а и преразход на газ.
    Та ето ги и въпросите: 1.
    Според вас има ли някаква разумна причина да не мога да инсталирам бойлер до котела и съответно той да е едноконтурен - разстоянието от котела до батериите е около 5 метра?
    Някой имам ли представа как работят котлите на имергаз с вградени бойлери - интересува ме дали се избягва паленето на котела при всяко отваряне на крана?
    5 метра е нищо,моят бойлер е в мазето едната баня е на 8 метра,другата е на вторият етаж, около 13 метра и няма никакъв проблем.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #2189

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Двуконтурният котел ако няма друга възможност, не е чак толкова лош. Вярно, че на моменти се включва и изключва доста, но това не е особен проблем от гледна точка на разход на газ. Колкото до повреда и аз се притеснявах, но да чукна на дърво вече 8-ма година не съм имал проблем от това. Преди нямаше двуконтурни с ниска минимална мощност, но сега има.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #2190

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията


    Дори и при бойлера 160л за подов монтаж от профисерията на Теси, серпентината е с площ 0.96м2, при диаметър 1", а на Елдом серпентината, доколкото знам е 3/4".
    При 3/4" дължината на тръбата (серпентината) е около 16 метра. Не е невъзможно, но височината на серпентината няма да е 500-550 мм. Също така трябва да е съобразена и стъпката на навиване.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе