Страница 21 от 166 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #301

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Да, наблюденията ми са за двуконтурен модел, дано едноконтурния да е по-добър, както са ти казали. При италианските едноконтурни котли трипътния вентил обикновено е опция - не влиза в цената, поръчва се допълнително и се слага външно, така че можеш да поискаш Хъниуел или друга сигурна марка. Дано газовия клапан да е добър.
    Този пост е редактиран от Lazar; 31-03-13 в 09:09.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #302

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    И аз се надявам да е така, но като се има в предвид че все пак човека работи за да продава се усъмних след твоя коментар и ще се поразровя малко по сериозно за този модел. А това не го разбрах -
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    При италианските котли едноконтурните котли обикновено са опция - поръчват се допълнително и се слагат външно, така че можеш да си сложиш Хъниуел. Дано газовия клапан да е добър.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #303

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Да, разсеял съм се като пиша и се е получила безсмислица. Поправих поста. Между другото Боша има вграден такъв трипътен вентил, което се отразява на цената. Като стана дума за марки и модели - погледни и модела на Теси, който е холандско производство, брандиран за Теси. Има го в пакетна цена с бойлер и стаен термостат. Мисля, че е по-добър избор от Баксито и като цена и като качество, но това е мое мнение.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #304

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Баксито също има вграден трипътен вентил и газов клапан. Ако нещо не ми допадне какви са ще ги сменя още преди да съм го пуснал. А за Тесито нещо съм предубеден към тази марка а и минималната мощност на котела е 3,8kw срещу 2,2kw на Бакси. Като се има в предвид че в детската и спалнята радиаторите ми правят точно толкова ме устройва идеално Баксито. Все пак ще заложа на марка която не се е доказала с лошото си качество на продуктите си на Българския пазар. Ако ще избирам ще е между Боша и Баксито а и бойлера ми е поръчков заради размерите и няма как да вместя стандартен.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #305

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Е, няма как да сменяш нито газов клапан, нито трипътен вентил, щом са вградени - това е поднадзорно съоръжение. А за Тесито няма какво да си предубеден, защото дори лепенката "Теси" се слага в Холандия, а холандските газови котли са едни от най-добрите заедно с немските. Не слагай под общ знаменател всички продукти на Теси - някои се правят в България, повечето в Китай, но има и такива от Италия и Холандия

  7. tpt
    tpt е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    7
    #306

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте от новорегистрирания,

    До месец трябва да взема решение,и да изградя отоплителна инсталация на ново жилище.Дневна 33 кв. спалня 15кв.+спалня 13кв. при височина 2.60. Разположението е изток 1прозорец 2м на дневната/юг три прозореца 3м дневна, 2м спалня.2.5 спалня и една баня със лира,Обща площ с коридора 85кв. На проект перфектно,но на практика това е втори етаж над първи/който е жилищен,независимо че е на нивото на терена и се обитава и отоплява ефективно/.Дистанцията до съседна по-висока сграда е малка ,и ниското зимно слънце не ми помага особено/почти не влиза/.Хубавото че и жилището над мен се обитава и отоплява нормално.Стандартна 6 см. външна изолация ПВЦ дограма VEKA.Стъклото едва ли Ка. Толкова за даденостите..

    Газификацията е изградена от строителя с табла,разходомери и.тн.и зхранваща тръба за газ до мястото на котела.Изграден е и колектора с връзки до спалните за по един радиатор,при височина до подпрозоречната дъска 90 см.,една лира в банята
    и два радиатора в дневната ,при височина до подпрозоречната дъска 60 см.Захранването на радиаторите е едностранно,така че нямам ограничения в дължината на радиаторите.Тръбата положена в замазката разбира се е16мм . с алум.вложка ,и нямам опция за преработка. Котела ще бъде на 3-4 м.от банята и ще вкопая една линия за серпентина.

    Това между което се колебая Висман Витоденс 100,Бош конденс 7000 ,но по-ме тегли към най-малкия Бош 15-16квт. с бойлер Теси 120л. с една серпентина.
    Голямата драма е какви радиатори алуминиеви или панелни?Добра марка като съотношение цена-качество.Колко ребра .?
    По отношение на котела е ясно че Боша е доста по- добър като параметри и като опций за управление и оптимизация, но дали няма да ми е слаб?
    Хайде стига толкова,че стана дълго и трудно за четене..:rolleyes:

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #307

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Това е малко инфо за колко ребра да слагаш в помещенията Prodotti, Ragall сметни си ги сам като знаеш на каква температура мислиш да работи котела. Таблицата е за тези радиатори но, съотношението се запазва горе долу при различните марки. За котлите се чудиш между висок клас на Бош и нисък клас на Висман :rolleyes: ( А клас на Мерцедес или 7_ма серия на BMW ) ,за мен съм решил че ще е едноконтурен с бойлер-все пак не искам за една чиния в мивката да се пуска да работи цял котел. А за това жилище на дали ще са ти необходими повече от 6-7kw така че си прецени дали Боша ще ти е малък????
    Този пост е редактиран от sreshtu; 16-04-13 в 08:16.
    tony34al одобрява това.

  10. tpt
    tpt е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    7
    #308

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от sreshtu Виж публикацията
    Това е малко инфо за колко ребра да слагаш в помещенията Prodotti, Ragall ....
    Благодаря за линка.Тук наистина има детайлна информация какво се случва с мощноста при делта Т 25-30 градуса.Расъждавам така:За да съм в зоната на конденз при -15 градуса вън,трябва да не превишавам 55-60 котелна темп.,при което ще имам делта те около 30 градуса.О това следва че трябва да умножа каталожна мощност/която е за 50 гр.делта/, с коефициент 0.5...?!Нещо не намирам инфо от колко до колко вата на квадрат/кубик са необходими .То е ясно е сметката ще е горе-долу,по окрупнени показатели.С тази топлотехника ,и това изложение, и топлещи се съседи,би трябвало да съм някъде по средата,че и отгоре...може би.
    Голямота неизвестно е тук с необходимите мощности/брой ребра при Н 350 за дневна и Н600 или 700 за спални.
    По отношения на обемния бойлер колебания нямам.Също и дилемата с котела не е голяма.Ако инфото около мощностите на радиаторите ,ме докара до сметки под 15 kwt.сумарно,решението е ясно и категорично,но все още не мога да стигна до тези сметки .

    Мота ми се в главата нещо като:
    50 ребра Н 350 в дневна 30м.кв - около 4.0 квт. при 50гр. или /2 кв.при 30град.делта Т
    25 ребра Н 600 в спалня 16 кв. - около 3.0 квт.при 50гр.
    20 ребра Н 600 в спалня 13 кв. - около 2.5 квт.при 50 гр.
    и макс. голяма лира в банята

    За съжаление тези ми сметки обаче са базирани само на предчувствия,почти като прогнозата за времето на Емо Чолаков,но като се замисля...той понякога познава:rolleyes: ..така че ..знам ли..
    Този пост е редактиран от tpt; 16-04-13 в 10:16.

  11. MRM
    MRM е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    4
    #309

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Според мен си се спрял на котлета с много висока минимална мощност?Най-добре е да си пресметнеш топлинните загуби на жилището(данните за жилището които си дал и в предвид това че се отопляват и съседни апартаменти говорят за топлинни загуби от порядъка на 7-8kW max за цялото жилище в най-студените дни)
    Добре си се спрял на изборът на брой ребра за 2те спални в предвид това че ще използваш кондензен котел,но са малко в дневната(в спалните си предвидил 200W max на квадрат а в дневната 130W)
    В кондензен режим ребрата отдават почти 2,5 пъти по-малка мощност отколкото при делтаТ-50градуса.
    Предвиди също така къде ще се оттича кондензът от котлето?
    Обърни внимание на модел Victrиx 2-12kW едноконтурен кондензен или подобни аналогични като данни ако намериш(нямам предпочитания към марка,но този изпълнява всички твои изисквания) и промени ребрата в дневната(или височината на тези 50)
    Задължително е и използването на модулиращ седмичен програматор.

  12. tpt
    tpt е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    7
    #310

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от MRM Виж публикацията
    .......Добре си се спрял на изборът на брой ребра за 2те спални в предвид това че ще използваш кондензен котел,но са малко в дневната(в спалните си предвидил 200W max на квадрат а в дневната 130W)
    В кондензен режим ребрата отдават почти 2,5 пъти по-малка мощност отколкото при делтаТ-50градуса........... и промени ребрата в дневната(или височината на тези 50)
    .
    Благодаря за отговора.За съжаление от по горния ми пост е видно,че не мога да си позволя радиатори ,по -високи от Н350,които реално са около 440мм.При височина до долния ръб на прозореца
    600мм.Имам място за 500мм макс,при отстояние 100 мм. от пода.Алуминиеви с близък размер няма,и може би ще трябва да помисля за панелни,които са точно 500мм,или конвектори.Малкия прозорец е 147 см/1400/500/ или 17-18 ребра Н 350,големия 213 см. или панелен 2000/500.Ако са тип 22 може и да стане сметката.

    Цитат Първоначално публикувано от MRM Виж публикацията
    Според мен си се спрял на котлета с много висока минимална мощност?...............Обърни внимание на модел Victrиx 2-12kW едноконтурен кондензен или подобни аналогични като данни ако намериш(нямам предпочитания към марка,но този изпълнява всички твои изисквания) .
    Задължително е и използването на модулиращ седмичен програматор.
    Седмичния програматор е задължителен елемент в схемата,а по отношение на котела.. БОШ КОНДЕНЗ 7000 3.7 -15.9,ми се струва с прилична долна граница.Ще ми се котела да е на немски производител,а конкретно този модел е и произведен в Германия.

    ПП.В къщата в която живея сега съм с 16 годишен Висман Атола 24квт./стоящ чугунен атмосферен котел ,чиято профилактика се състои досега само в замерване,почистване,и лепене на стикери.Няма сменян елемент.

  13. MRM
    MRM е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    4
    #311

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Явно съм се заблудил за долната граница на Боша.Извинявам се.Тогава си взимай Бош конденз 7000 и няма какво да го мислиш.
    Както казах нямам препоръка към марка.Просто трябва да се обърне внимание на топлинните ти загуби,мощност на радиатори и долна граница на котела.Остава да си измислиш радиаторите в дневната и си готов.

  14.  
     
  15. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #312

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от tpt Виж публикацията
    За съжаление от по горния ми пост е видно,че не мога да си позволя радиатори ,по -високи от Н350,които реално са около 440мм......
    А тези на GLOBAL модел GL\D ще ти свършат ли работа (на с.3 в каталога)? http://www.aquatherm.bg/Bulgarian/Pr...20лири.pdf
    Алуминиеви радиатори GLOBAL Серия DOPPEL H350 - Продукт - Ruvex

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #313

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Помисли си за вентилаторен конвертор за дневната. Ще спестиш доста място от радиатори, а и в дневната няма да те бърка чак толкова че въздуха се движи и че е по-шумен от радиатор

  17. tpt
    tpt е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    7
    #314

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Да тези радиатори на Рувекс ги знам.Преди време бяха на дневен ред но се отказах от тях по две причини.Първо бяха много дебели и избутваха дивана много напред,а цената им на ват мощност беше пъти по-висока от Н 600 примерно.
    Във вторник чакам инсталатори на оглед,да видим те какво ще предложат.
    Вентилаторния конвектор си е краен вариант/аз даже имам някакъв немонтиран Трейн в склада изостанал от години от някакъв обект,който по габарит ми е перфектен за малкия прозорец,но не му намирам спесификация и нямам яснота около мощността му/.
    Но все си мисля че панелни тип 22 1400/500 плюс 2000/500 ще се справят с тази дневна,която на всичкото отгоре като я премерих се оказа 27-28 кв.въпреки че на арх.подложка пише повече.:rolleyes:

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #315

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    А да помислиш за Тип 33 панелни да речем, те са по-плитки от двойните алуминиеви? А варианти за размери бол. (корадо.бг). Но доставките са нещо което не им се отдава (от ноември чакам едно Тип 33 300х2600) Пеша да го бях донесъл от чехия пак щеше да е тук.

    Един друг проблем е че при по големи дължини радиатора е добре да е захранен от двата края.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 166 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе