Страница 22 от 166 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    2
    #316

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Привет на всички и от мен новорегистрирания. През идващото лято ще преминавам на газово отопление,от Ситигаз ми предлагат Теси 9-24кв двукунтурен,към това е газова инсталация,проект,монтаж и сервизна подръжка,като цена ме устройва, но дали е правилния? Това са Т.Д. етаж от къща 90м2,четворка с 2см мазилка+3см Баумит изолация,ПВЦ/2 ст.пакет,таван гредоред с 6см вата между тях и 11мм плоскости;подове изолирани с стиропор + теракот и ламинат.Радиатори,хол-30глидера/ 600 при Т50*4300 ват.детска тип33-600/1400 -3200 при Т50*,антре тип33 500/1400-3000 приТ50*,малка баня 6 глидера300/500 600 при Т50*,спалня тип22 600/1000 1300при Т50*,баня- лира 600/1000 850 приТ 65*+подово при стъпка 15.Бойлера е 150л на Сънсистем,серпентина с мантел към соларна система,серпентината е към солара.Инсталация;колектор-лъчева система ф 16/2,термоглава само в хола,другите са радиаторни+секретни.Радиатерната мощнаст е 15000вата.Какво е вашето мнение за Тесито при тези показатели? пп;Немога да открия дани за мощност на мантела.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #317

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Не ти трябва мощност на мантела, защото бойлера няма да се включва в системата, котелът ти е двуконтурен и произвежда топла вода на проточен принцип. През лятото ще ползваш топла вода от соларния бойлер, през зимата може да го доподгряваш на нощна тарифа, а като се изчерпи може да превключваш за топла вода от котела.Цената на котела е ясно, че ще те устройства , но ти е ясно че не е най-добрия избор. Все пак ако се изпълни както трябва ( с EasyRemote) и се настрои, може да върши работа. Силно се съмнявам обаче, че фирмата, която си избрал за доставчик има ресурса, желанието и интереса да го направи.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #318

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Привет на новорегистрирания!

    При положение, че ще ползваш соларна енергия за топлата вода, а зимата ще доподгряваш на ток, от какъв зор ще слагаш двуконтурен котел, при това, с такива показатели. Сложи едноконтурен, кондензен с по малки мощности, и максимална и особено минимална. Това Т50С какво е, входяща или изходяща температура на водата към радиаторите? Ако е това което си мисля, то тогава имаш при дТ=25С около 15кВт отоплителна мощност, т.е. можеш да се топлиш и при 40С на водата. Готов си за кондензен котел, даже и за термопомпа, ако не бъркам някъде!

    ПС - Не съм проверявал твоите изчисления, вземам ги наготово както си ги дал, но ми се струват завишени относно инсталираната мощност на системата.
    Този пост е редактиран от tony34al; 23-04-13 в 09:49.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    2
    #319

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте,
    Надявам се че ще се намери някой, който да ми каже как да си реша проблема. Имаме газов котел Радиант RBS elite 24, проблема е с топлата вода - при къпане и нагласяване на водата след известен период тя се променя, в смисъл от топла става изведнъж хладка, като искам да отбележа че в тоя момент не е пускана вода на друго място. И така понякога става едно голямо редуване на топла и хладка/студена вода. Надявам се някой да ми кае от къде може да е проблема и как да се спрява с него. Дали проблема е в котела или нещо в инсталацията?
    Благодаря предварително

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #320

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    В котела е проблема, ама не е за "Направи сам", потърсете сервиза

  7. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #321

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от megani Виж публикацията
    Здравейте,
    Надявам се че ще се намери някой, който да ми каже как да си реша проблема. Имаме газов котел Радиант RBS elite 24, проблема е с топлата вода - при къпане и нагласяване на водата след известен период тя се променя, в смисъл от топла става изведнъж хладка, като искам да отбележа че в тоя момент не е пускана вода на друго място. И така понякога става едно голямо редуване на топла и хладка/студена вода. Надявам се някой да ми кае от къде може да е проблема и как да се спрява с него. Дали проблема е в котела или нещо в инсталацията?
    Благодаря предварително
    https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%80%D0%B0.html
    Същия котел - проблема е решен.

  8.  
     
  9. tpt
    tpt е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    7
    #322

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от tpt Виж публикацията
    Здравейте от новорегистрирания,

    До месец трябва да взема решение,и да изградя отоплителна инсталация

    Това между което се колебая Висман Витоденс 100,Бош конденс 7000 ,но по-ме тегли към най-малкия Бош 15-16квт. с бойлер Теси 120л. с една серпентина.
    Голямата драма е какви радиатори алуминиеви или панелни?Добра марка като съотношение цена-качество.Колко ребра .?
    По отношение на котела е ясно че Боша е доста по- добър като параметри и като опций за управление и оптимизация, но дали няма да ми е слаб?
    :rolleyes:
    Здравейте,
    Драмата при мен свърши.Взех решение за новия Витоденс 100 6-19 квт,който е с хидравлика и горивна система на Витоденс 200,но с опростен контролер и модулация 3:1,с десетгодишна гаранция на горивната камера,.Защо взех котела с по лоши каталожни параметри,който не е много по-евтин от БОШ 7000.
    На оглед дойдоха две инсталаторски фирми ,представители на Бош,и положението беше отчайващо.На въпроса какъв е бюджета отговорих ясно че има някакъв предварителен бюджет за цялото жилище,и за перо -отопление,но на икономичността и ефективността на тази инсталация,отдавам приоритет и съм готов да го увелича приоритетно,така че би могло да се каже че лимит няма.Това че ме почнаха с обикновения котел е ясно,трябваше да питам не може ли кондензен,за да ми го предложат.Един радиатор в хола си бил достатъчен/инсталацията е само за един,но колектора е на 30 см от двуметров прозорец и инсталирането на втори радиатор под него е елементарно,а жилището е само на шпакловка/.Двуконтурния котел си бил супер,няма смисъл да се набутвам с обемен бойлер,някакви щтракащи връзки за удължаване на тръбите в стената,защото пресовите били скъпи,а нямало смисъл и т.н.т.На всеки трети зададен въпрос звъняха до офиса да питат..
    Инженерчето от Висман нямаше тайни.Закова ме директно Витоденс 300/то и аз го искам ама цифрата.../категорично заяви че има съмнения дали и с два радиатора в дневната, ако са алуминиеви ще се оправим в режима който търсим .Сметките ще покажат,но почти е сигурно че ще трябва да са панелни, в което нямало нищо лошо, може би и единя тип 33.Обемния бойлер също бе неговото предложение,а не исмукано насила от мен.Други връзки освен пресови не желае да използва в мазилката,независимо от ценовите мераци на инвеститора.
    И тук някъде мача свърши.
    Категорично реших че това е човека на който трябва да се доверя,защото знае какво прави,и ща-неща ,трябва да избирам от гамата ,която той предлага.
    Смятам че с по ниския клас по каталог техника,ще имам по добър резултат,заради компететността и на инсталтора,и в тази връзка за избора натежа,не техниката а компетентността.Мисля си че компромиса с техниката,е по добрия вариант,от компромиса с компетентността.

    Ако греша нека знаещите да ме поравят,защото и разлика между 3.6 квт.долен праг и 5,9 не е малка,за тези 85кв.м..

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    2
    #323

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    благодаря, ще се обърна към сервиза да видим какво ще кажат

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #324

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от tpt Виж публикацията
    Ако греша нека знаещите да ме поравят,защото и разлика между 3.6 квт.долен праг и 5,9 не е малка,за тези 85кв.м..
    Здравей tpt,
    правилно си постъпил като си отсвирил първата фирма, и аз на твое място бих направил така. Времето само ще отсее некадърните. Витоденса си е хубав котел и проблема не е във високата минимална мощност, а в ограничения избор на контролери. Има само един модулиращ стаен термостат на Хъниуел, който е много симпатичен и гъзарски, но е без програматор, не може да управлява и бойлера. Съвета ми е да потърсиш друг дилър на Бош и ако не намериш подходящ, то тогава Висмана е по-добрият избор от некадърния инсталатор. От кой град си?

  12. tpt
    tpt е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    7
    #325

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Здравей tpt,
    Витоденса си е хубав котел и проблема не е във високата минимална мощност, а в ограничения избор на контролери. Има само един модулиращ стаен термостат на Хъниуел, който е много симпатичен и гъзарски, но е без програматор, не може да управлява и бойлера. Съвета ми е да потърсиш друг дилър на Бош и ако не намериш подходящ, то тогава Висмана е по-добрият избор от некадърния инсталатор. От кой град си?
    Благодаря за отговора.Става въпрос за жилище в София.В итерес на истината,аз живея в друг град,но ми се отвори някакъв път за София,при което се опитах да си уредя оглед от днес след обед за утре , което големите инсталаторски фирми в дилърския списък на БОШ нямаха възможност,а те най-вероятно са на ниво.Фирмата която се отзова от днес за утре хич не съм я и чувал,и може би там е проблема.
    По отношение на програматора на Висман пакета който включва димоотвод комплект,датчик външна и датчик бойлер, седмичен модулиращ програматор с контрол по външна и стайна който е на Висман/Витотрол или нещо подобно/, но няма управление за БГВ, цената е перфектна.За проблема с програматор за БГВ,стана разговор,от който стана ясно че могат да го решат ако държа с допълнителен обикновен програматор/ седмичен или дневен/.,и един делител на напрежение,който в определен времеви интервал лъже котела ,че водата в бойлера е топла.Но като се замисля, при интелигентен контрол на БГВ ще плащам 20лв месечно,а при липса на контрол 30/там ще живее 1 човек.... засега/.
    Та в тоя ред на мисли даже и липсата на контрол на Бгв бих преглътнал,и бих се концентрирал върху голямото перо в сметката-отоплението.

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    2
    #326

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Зравеите,първо искам да благодаря на Лазар и Тони34ал,за одгговорите на моето питане.Лазаре напълно съм съгласен с теб че, 24та не е правилния,затова се смятам да търся 5/16 едноконтурен Теси,мисля че този е които ми пасва,ако греша чакам мнението ти.Защо мисля че е този; 1/ мога да подгрявам водата в бойлера,2/няма да ми се налага да къртя,преправям и репарирам изолацията,максимално къс път до колектора,за връзка на бойлера с котела ,включване към ВК мрежа,искам да мога да ползвам бойлера както досега, с котела на твърдо гориво,ако греша чакам мнението на знаещите.Предложенията на Тони34ал са чудесни,обмислял съм ги много пъти но........ неми достига мощност откъм Финикийските знаци, затова търся оптималния за мен вариант.Забравих да одбележа че,всички тръби минават в пода на кухнята,там нямам радиатор.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #327

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Теси 16кВт трудно ще намериш, защото не се предлага от производителя от една година. Бойлерът не трябва да се вързва като радиатор към колектора, а директно към котела на отделен кръг, като котелът работи или за отопление, или за бойлера. Това трябва да се има предвид при подвързването към котела на твърдо гориво.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #328

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Имаше едни котли на IMMERGAS VICTRIX, но нямам линк към тях. orlincho има такъв и можеш да го попиташ на лични откъде го е закупил. Мисля че имаха модел едноконтурен кондензен модел и въобще моделите им бяха с доста ниски минимални мощности.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #329

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Имаше едни котли на IMMERGAS VICTRIX.
    Имат
    VICTRIX X12 - едноконтурен 2.0-12.0КВата
    следващия е
    VICTRIX X24- едноконтурен 3.6-24КВата

    Ми вносителя е ясен - БГТЕРМ. По въпроса от къде е купен - Фирмата която ми го монтира го е купила от АмаксГаз. Незнам защо това да е реклама - предпоалгам че всеки инсталатор може да го купи и от вносителя и от другите дистрибутори. Моя инсталатор по принцип не монтира ИМЕРГАЗ. Това беше мое желание. Иначе предложиха БОШ, но ниския минимум ме грабна за ИМЕРГАЗ-а. Котела си го поддържат АмаксГаз гаранционно.

    Аз конкретно позлвам двуконтурен 26КВата и съм доволен. Нямам оплаквания.
    tony34al одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #330

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    От същата фирма ми препоръчаха Baxi пак едноконтурен 2,2-12kw. Аз на него съм хвърлил око, има и много хубаво управление като има и безжичен вариант ако не си теглил кабели за външен датчик и до котела. Лазар ми препоръча Теси със същите показатели. Варианти има много (вече) на доста прилични цени, вече е въпрос на финикийска сила за марка и модел и до изпълнение на инсталацията дали да е едноконтурен или двуконтурен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 166 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе