Страница 32 от 166 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на Boko1975
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #466

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от JaR Виж публикацията
    Tова е при мен. Много се извинявам!
    Виж кой от двата крана е изхода на лирата и го навий.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #467

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от sreshtu Виж публикацията
    Любопитно ми е колко излиза топлата вода на месец загрявана от газов котел?
    Ще ти отговоря с данните от последните два месеца (двама възрастни и новородено) двуконтурен котел.

    ГРЕШНИ ДАННИ
    Август. 91м3 газ за 91м3 вода по водомер
    Септември. 53м3 газ за 56м3 вода по водомер

    ПРАВИЛНИТЕ СА няколко поста по-долу

    Трябва да си поиграя да го посмятам това като калоричност как се връзва. Но във всеки случай е по-евтино от електричество.
    Този пост е редактиран от orlincho; 03-10-13 в 10:42.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #468

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Ще ти отговоря с данните от последните два месеца (двама възрастни и новородено) двуконтурен котел.
    Август. 91м3 газ за 91м3 вода по водомер
    Септември. 53м3 газ за 56м3 вода по водомер
    Трябва да си поиграя да го посмятам това като калоричност как се връзва. Но във всеки случай е по-евтино от електричество.
    Вие да нямате някое басейнче в двора?

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #469

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Вие да нямате някое басейнче в двора?
    Такваз половинка ми се е паднала пък и края на Юли се роди хлапето и наистина доста вода изляхме - една соларна система ще ми дойде добре ама за сега няма бюджет и годишно погледнато май повече от половината газ отива за подгряване на вода а отоплението е по-незначителната част. наормалната консумация

    Така горе май съм объркал кубиците на водата все пак (след смятане на калоричността не се получи сметката явно съм гледал грешни данни за водомера.


    газ вода
    55м3 19м3 Юли
    91м3 29м3 Август
    53м3 17,5м3 Септември

    Така данните седят доста по добре. Извинявам се за грешните по-горе
    Този пост е редактиран от orlincho; 03-10-13 в 10:51.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #470

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Това че рече по 0,35-0,38лв. за подгряване на кубик вода. Определено е мнооого по-евтино от тока.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    102
    #471

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Текста води до извода,че за подгряване на 0,35мЗ вода трябват 1мЗ газ,каква е цената на газта?

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на Boko1975
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #472

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Няма смисъл от такива излишни сметки.Практиката показва,че е до два пъти по евтино ако подгряваш на газ.Не познавам човек който да е плащал по-малко пари и да е топлил вода с бойлер на ток.Включително и аз.Незнам колегата Орлинчо какво прави с толкова вода,но останалите 90% не се оплакваме от топлата вода.Виж за отоплението зимата е друга бира

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #473

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Останали сте с погрешно впечатление че се оплаквам. Не, просто цитирам цифри за да си преценяват хората. Газта е съвсем съразмерна на излятата вода. Другото което трябва да се има предвид е че отчетената вода е топла + студена така че на практика тази газ подгрява по-малко вода но до по-висока температура.

    Цитат Първоначално публикувано от doooon Виж публикацията
    Текста води до извода,че за подгряване на 0,35мЗ вода трябват 1мЗ газ,каква е цената на газта?
    Това не е точно. По добре да се използват коефициентите на калоричност.
    1КВ енергия се отдава от 0,107м3 газ
    и енергията за подгяване на 1л вода с 1 градус е 0,00116КВ
    От тук нанатък е с калкулатора
    Този пост е редактиран от orlincho; 03-10-13 в 18:19.

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Живее в
    Oberammergau
    Мнения
    8
    #474

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Виждам че в нашите форуми има развитие.
    Забелязал съм че в англоезичните форуми като питаш нещо ти отговарят, в руски форум: питаш нещо - отговарят но и теб те питат; български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.
    Но развитие определено има - вече не ти и обясняват.
    Ти си знаеш колко си.....

    Ей затова загубвам желание като видя българи да им оказвам помощ. (живея извън Бг)

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #475

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от kokofbr Виж публикацията
    Ей затова загубвам желание като видя българи да им оказвам помощ. (живея извън Бг)
    kokofbr , Загубих желание да ти окажа помощ след това изречение, извини ме. Остани си със здраве там където си, тук нямаме нужда от такива

  13. Junior Member Аватара на Boko1975
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #476

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от kokofbr Виж публикацията
    Виждам че в нашите форуми има развитие.
    Забелязал съм че в англоезичните форуми като питаш нещо ти отговарят, в руски форум: питаш нещо - отговарят но и теб те питат; български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.
    Но развитие определено има - вече не ти и обясняват.
    Ти си знаеш колко си.....

    Ей затова загубвам желание като видя българи да им оказвам помощ. (живея извън Бг)
    Ами като нямаш желание,защо търсиш помощ от българи?Доста си нетърпелив,тук нещата се случват малко по-бавно отколкото при вас в европата.Все пак сме малко втора ръка хора.
    omega77 одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    48
    #477

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Всъщност е доста обезкуражаващо да се постараеш да си формулираш въпроса възможно най-ясно, да чакаш с дни и седмици и да не получиш грам внимание. Така че разбирам афекта на kokofbr.

    По моите въпроси аз си взех своите решения, правилни или грешни. По последния ми въпрос мисля да постъпя по следния начин :
    thermostat_wires.jpg
    По другите ми въпроси - ще сменя радиатори в стаи "C" и "D" със съответно панелни 4 и 3 kW, като този от "C" ще го добавя в стая "B". Тръбите в първите две стаи от ф20 ще бъдат сменени с ф28. Сложих гумени уплътнители на дограмата. Догодина ще сменя котела. Това е. Благодаря ви за неоценимата помощ! Без нея... Е щях да се справя сам някак си... Останете си със здраве.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #478

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Motao, не знам на кого си обиден? Съгласен съм, че си формулирал въпросите си съвсем ясно и грамотно, което сигурно ти е отнело много време, но двама съфорумци са ти отговорили веднага, макар и с едно изречение, но в него се казва всичко! Първите неща, които трябва да направиш - това са изолация и дограма! Без тях абсолютно няма нужда от смяна на котела! За радиаторите и тръбите добре, но това почти няма да се отрази на сметката. Програматора е задължителен, оттам ще има ефект. Но най-важно от всичко е ИЗОЛАЦИЯ!
    В заключения искам да припомня, че всички тук присъстваме доброволно, никой не дава или не получава пари за това, никой на никого не е длъжен и никой на никого не може да се сърди, че не му е отговорено на въпросите или му е отговорено съвсем лаконично. Освен това в момента сезона е такъв, че специалистите са претрупани с работа и не им остава време за дълги излияния. Аз се радвам, че благодарение на този и други подобни форуми се повдига общото ниво на информираност и компетентност сред потребителите и те вече сами се справят с много от проблемите, виждат и отстраняват груби грешки в инсталациите си, както е станало и при тебе. Желая на всички безпроблемно ползване и малки сметки:rolleyes:
    orlincho, Ivan19, legaltk и 1 други харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    48
    #479

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Lazar, "обиден" е силно казано. "Разочарован" описва по-добре ситуацията. Съгласен съм, че аз също използвах израза "да не получиш грам внимание" несправедливо към съфорумците sreshtu и legaltk, за което им се извинявам, както и им благодаря за взетото отношение. Но в първия си пост поставих 7 конкретни въпроса, във втория - още един конкретен и съвсем еднозначен въпрос. Да приемем, че получих конкретен отговор на само един от тези въпроси. Не е ли разочароващо?
    И да - не съм толкова елементарен за да не разбирам и оценявам доброволната основа на която лежи взаимопомощта във форуми като този. Но нека погледнем нещата от друг ъгъл. Ще направя едно грубо сравнение. Отивам във форум на автолюбители и питам : Колата ми не работи добре, около нея силно мирише на гориво, работят с прекъсване само два цилиндъра, разхода ми е 18л/100км, освен това като изключа от скорост, колата си губи много бързо инерцията. Какво да направя, как да сваля разхода, какво да искам от автосервиза? И след като получа отговор : "Най-напред си надуй гумите, дотогава нищо друго няма смисъл", да бъда упрекнат, че не оценявам по достойнство оказаната помощ. Или пък да отида в този форум в раздела за топлоизолации с въпрос каква изолация да си сложа и да ми кажат да си сменя първо радиаторите. Всеки ще бъде прав донякъде, но не и конкретно по темата и аз няма да имам отговор, който да ме насочи към решаване на проблема.
    За изолацията и дограмата - както казах сложих дебели гумени уплътнения по дограмите, мисля, че това подобри значително нещата. Освен това не харесвам пластмасови дограми, нито харесвам различни цветове и различни дебелини на изолациите на всеки етаж. Бих част от това загрозяване на фасадата само в краен случай. Освен това, дори и да искам, сега не е подходящият сезон. Освен това, всичко това е свързано със значителни средства. Какво трябва да направя? Да оправя всичко това и да дойда след 2 години и пак да питам за инсталацията си? Дотогава да не пипам нищо, независимо, че е най-лесно и би ми свалило разхода дори и само с 5%? Това не са въпроси, които имат нужда от отговор, това просто е позицията ми, която да обясни защо съм разочарован, но не и неблагодарен.

  18. Junior Member Аватара на Boko1975
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #480

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ти сам си отговорил на най-важния си въпрос.От всичко описано идеята е да си намалиш разходите,поне аз с такова впечатление съм останал.В този "студен"и "неизолиран" апартамент,както сам казваш,каквито и подобрения да внесеш в инсталацията ефекта ще бъде минимален и няма да оправдае вложените
    средства.Ще се опитам да дам аматьорски(неангажиращ) съвет.Понеже си написал,че има два вариянта:Смяна на котел с друг или добавяне на 1 радиатор(ако съм разбрал правилно),аз бих ти препоръчал спестените пари от незакупуването на нов котел да ги вложиш в подмяна на всички радиатори с панелни(по-големи като мощност) такива.Аз лично не познавам човек ,който да се топли на газ и да е доволен от ефективността на чугунените радиатори.Пиша ти това и от личен опит.Относно радиаторните мощности за който питаш мисля че принципа "колкото повече,толкова повече" е много приложим тук.Програматор е задължително да си сложиш.Мисля ,че ако направиш стъпката с радиаторите ще получиш най-осезателния ефект.Котела винаги можеш да подмениш ,когато имаш финансовата възможност за това.Това важи и за дограмата също.И аз слагах уплътнения на два ката някъде даже,но поне при мен ефекта беше нищожен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 166 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе