Страница 42 от 166 ПърваПърва ... 3240414243445292 ... ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #616

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    До сега сметките ни за газ в зимните месеци са се движили в границите около 180лв , но парното работи 1 час сутрин и 4-5 часа вечер , като поддържаме температура 21С.На мен лично ми е почти студено на тази Т , но просто не можем да си позволим повече.

    За 5 часа работа на котлето 5 м3,не ми се виждат малко ....

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от slavi_k Виж публикацията
    Здравейте,

    Благодаря за мненията.

    Сега забелязах, че снощи съм написал нещо което не е точно така. Температурата от 21.5 градуса е нагласена до 24:00 часа. От 00:00 часа до 05:30 часа температурата е нагласена на 19 градуса.
    Събуждайки се днес сутринта, температурата в помещението беше 20 градуса и радиаторите бяха студени. Това ме навежда на мисълта, че вечерта котлето въобще не се е включвало. Това за мен означава, че изолацията си е ОК и разхода би трябвало да е добре. Като засека разхода за денонощие, ще си покаже.
    Мерси на Лазар за съвета.
    Относно глдерите, колко още трябва да се монтират за да е ОК системата?
    Е нали след 05:30 часа котлето трябва да включи и да направи Т в стаите 21.5°С ?!?!? Как така,като се събудил,радиаторите са студени и Т е 20.0°С ?!?! Нещо не ми се връзва ...Хубава,хубава изолация,но за 7-8 часа при тези външни Т да изстине апартамента само с 1-2°С - браво !!!
    Този пост е редактиран от МИК66; 04-12-13 в 15:05.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    5
    #617

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ами толкова са , хайде не 5 , тука от 1 седмица са 7-8 часа часа на 20,5С , през останалото време на 19С и през нощта 21 - 07ч на 18,5С.С топлата вода разходът е 5м3/24ч.Причината предполагам е в това , че апартаментът е 1-ви етаж , външен , абе студен си е.
    Но ... радиаторите са достатъчно , котлето е на мин.мощност.Единствено може да се варира с Т на водата , която сега е 60С.Така ли е?

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #618

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66 Виж публикацията
    За повечето С°,може да е виновен и стайния термодатчик ! При мен сутрин като преминава котела от нощна към дневна при зададена 21°С Т,след достигане на 20.5°С в стаята,котлето спира и оставащия 0.5°С се вдига от нагрятите до 78°С радиатори по ''инерция'' .... Да пише колко газ изгаря за 24 h при тези Т,и ще разберем тогава,кое как е !!!
    Някой е седнал и е написал смислен софтуер. На моя термостат, хем е на производителя на котела, хем е модлулиращ, хем какво ли още не е, софтуера му е зле написан.
    Пример - при поддържане на постоянна Т - хистерезиса е 0.6 градуса пали на -0.3 и гаси +0.3 от зададената и през това време модулира силата на котела. Но при догонване си е е... мамата. Пали надува котела на максимална разрешена Т, модлура котела да я поддържа и гаси чак на +0.3 от зададената. Това съответно води до покачване на Т в помещенията с още поне 2 градуса поради многото и гореща вода в панелните радиатори.
    Тъпа работа но такъв ми бил късмета с този производител, може пък по-новите модели термостати да са по-интелигентни, но едва ли ще дам още 350лв за да разбера дали някой е пренаписал софтуера по-смислено.

    Нещо ми се върти в главата една идея да си натворя един термостат от едно Ардуино, хем ще може да се самообучава, ще се адаптира към жилището като му измери косвено топлозагубите. Хем ще може смислено да ограничва котела овреме без да прави такива големи пикове в температурата. Зора ще е по-скоро да го направя модулиращ, че ще трябва изследване на проткола на производителя и разгадаване.
    etalon21 одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #619

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от dani89 Виж публикацията
    Ами толкова са , хайде не 5 , тука от 1 седмица са 7-8 часа часа на 20,5С , през останалото време на 19С и през нощта 21 - 07ч на 18,5С.С топлата вода разходът е 5м3/24ч.Причината предполагам е в това , че апартаментът е 1-ви етаж , външен , абе студен си е.
    Но ... радиаторите са достатъчно , котлето е на мин.мощност.Единствено може да се варира с Т на водата , която сега е 60С.Така ли е?
    Котела усилваш от потенциометъра до край !!! При мен ''Вайлант'' е до Мах 78°С.
    tony34al одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    5
    #620

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    При мен е 85С на Имергаз Еоло мини 24.Да опитам да я направя 85С и да видя как ще бъде...

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #621

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от dani89 Виж публикацията
    При мен е 85С на Имергаз Еоло мини 24.Да опитам да я направя 85С и да видя как ще бъде...
    Ако ти е модулиращ терморегулатора,котела сам ще си избира до колко С°да нагрява водата, до 45°С - 60°С или до 85°С !!!

  8.  
     
  9. ru6
    ru6 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #622

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте! Едва днес ми пуснаха газта.Голямо чакане беше почти цяла година.
    Ето ги и първите резултати от неотоплено жилише.Чиста отопляема площ около 70 кв. м..
    От 15ч. до 23,40ч. - 5,7 м3 ,като 1,5м3 ги направи още по време на пробите и продухването на инсталацията.Ползвах и душа.
    Котела е OERTLY 24GMS kombi FF - 10-24kW.(двуконтурен)
    Още нямам стаен термостат и сега регулирането е по температура на водата - 60°С. В 3-те стаи е 22°С и в последната е 20°С. Навън е -1°С.
    Мисля,че за начало е добре!

  10. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #623

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от ru6 Виж публикацията
    ......... В 3-те стаи е 22°С и в последната е 20°С. .........
    Ако продължава така притвори малко секретните кранове на радиаторите, където е 22 гр. и развий малко секретния кран, където е 20 гр.
    За разхода - изчакай 2-3 дни жилището да акумулира топлината и тогава си прави по-тънки сметки.
    etalon21 одобрява това.

  11. ru6
    ru6 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #624

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Най-студената стая е по-голяма с кухненски бокс , без изолиран таван и веднага се усеща. Иначе останалата част на апартамента са изолирани таваните (гипскартон и вата)

  12. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #625

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от ru6 Виж публикацията
    Най-студената стая е по-голяма с кухненски бокс , без изолиран таван и веднага се усеща. Иначе останалата част на апартамента са изолирани таваните (гипскартон и вата)
    Следващото лято и аз ще направя изолация на таван+стена в една от моите стаи.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #626

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от dani89 Виж публикацията
    Не ме разбирай погрешно , аз не смятам , че 5 м3 са много , но това е разход , с който поддържаме температура 20-21С.Иска ми се , ако е възможно да вдигна Т с 2С и да запазя разхода.
    Няма как да стане този филм с работа по котел и инсталация. При поддържани в къщата 21.5-22.5 правя по 12-15м3 в най-студените месеци със същия котел и фабричен за него терморегулатор CRD. Имам газ от 2008-9г. и мисля, че съм направил всичко възможно по оптимизиране на системата. В началото и до 20м3. на ден стигах в студовете, а градусите в стаите дори бяха по-ниски. Слагах повече радиатори, CRD стаен модулиращ терморегулатор за котела. Направих колкото мога да си позволя финансово (имам 9 външни стени) като качество външна изолация на цялата къща. Смених дограми на няколко помещения (има и още нужда, но в момента нямам възможност). Имам външни ролетни щори на останалите. За да вдигнеш градусите трябва котелът да работи повече. Работи ли котелът, той гори газ. Газът поскъпна с 100-120% за 5-6г. Сметката няма как да е ниска при тези изходни показатели. Икономия се получава само, когато котелът не работи. За да го накараш този котел да не работи по-дълго време, трябва да съхраняваш топлината вътре в помещенията. Това единствено се постига чрез добавяне на още и още изолация - външна и вътрешна по стени, тавани, по-качествени дограми и стъклопакети. В хола, след външната сложихме и вътрешна (гипсокартон и вата на стени и особено таван) и температурата там се запазва много по-дълго време спрямо другите помещения.
    Това е. При тази цена на газът не можеш да имаш ниски според твоите разбирания (щом 5м3 на ден са ти границата) сметки. Ако и токът поскъпне за няколко години с 100-150% ще е същото и с климите. Единственият начин да си помогнем е набиване на допълнителен финансов ресурс в още по-добра изолация. Но при липса на средства това не е толкова лесно. Другият е да изкарваме повече пари. Отоплението на газ не е широко разпространено у нас и за управляващите ние не сме интересни от политическа гледна точка. За това цената на природния газ у нас се вдигаше постоянно последните няколко години, за да стане дори по-висока от тази в западна Европа. Няма как да се топлим на газ и да очакваме сметки колкото на твърдо гориво или климатици при тези цени. Няма такъв филм.
    И не мога да разбера хората, които се измъчват на 18-19гр., защото сметките за газ са им непосилни.Ако не сте в къща като мен (а дори и тогава, ако ножът е опрял до кокал), по-добре е да си вземете 1-2 качествени климатика и ще имате по-високи температури дори на по-ниски цени. Отоплението на газ каквито и врътки да правите струва повечко пари. Просто ако не може да се справите финансово, отоплението на газ не е алтернатива за вас. Няма какво да се лъжем - комфортно е, но е скъпо. Вие дори и на комфорта не може да се насладите.
    Този пост е редактиран от VanDan; 08-12-13 в 13:32.
    ccankov73 одобрява това.

  14.  
     
  15. ru6
    ru6 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #627

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Да наистина отоплението на газ не е от най-евтините варианти.Все пак във форума участваме за да споделяме опит и иформация за оптимизацията на процеса. Някак си нелогично е поради незнание или небрежност да се плаща повече. Според мен всеки трябва си да намери оптималния вариант за отопление и разход на газ. Аз също изгарям около 5-6 м3 на денонощие ,като котела е настроен със стаен програматор на интервали и няма нужда да работи ,когато не сме си у дома или през ноща( температурите не падат под 19 гр.)

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    10
    #628

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Винаги съм искала да питам - като цяло това не е ли все пак опасен вариант за отопление? Защото мине се не мине време и някой такъв котел гръмва и има пострадали хора.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #629

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    каква е тая мизерия 19° се поддържат ,нощем се спира .. за какво сте си пуснали газ като ще мръзнете ..

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #630

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от milenapetkova Виж публикацията
    Винаги съм искала да питам - като цяло това не е ли все пак опасен вариант за отопление? Защото мине се не мине време и някой такъв котел гръмва и има пострадали хора.
    Мине се, не мине и гърми някой бойлер на ток, но за газов котел, поне аз, досега не съм чул.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 42 от 166 ПърваПърва ... 3240414243445292 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе