Страница 34 от 166 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ru6
    ru6 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #496

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Мощноста на радиаторите ,като я смятах е около 13 кW. Преди бях с котел на дърва и въглища 17 kw VIADRUS и се топлеше много добре. 70 кв.м. е чистата отопляема площ иначе апартамента се води 80 кв. Втори етаж -изток,юг,запад,Имам изолация на таваните (вата,гипсокартон)

  2.  
     
  3. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #497

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    При теб от значение е топлозагубата на жилището, а не мощността на радиаторите.
    За да нямаш преразход, мин.мощ. на котела трябва да по-малка от топлозагубата на жилището.
    С мощността на радиаторите и макс.мощ на котела нямаш проблем.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    102
    #498

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    24 kw max са също прекалено голяма мощност.По-добре е min 3kw max 16-18kw.

  5. ru6
    ru6 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #499

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Благодаря за отговорите колеги. Наистина май ,че е по добре по-малката мощност но вече е късно... Ще видим как ще е зимата. Иначе търся някакви отзиви за този тип котел (OERTLI),като техническо състояние , като качество и разход ако го е ползвал някой?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    13
    #500

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    От град Пловдив съм. Инсталираха ми газов котел на фирмата VIESMAN VITOPEND 100-W .Мощност на котела 10,7до 24,8 KW. Търся специалист за диагностика и настройка на котела. Телефон за връзка 0888921982.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #501

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    На котела не вярвам да му има нещо, по-скоро може би не е подходящ за твоята инсталация. Котелът предполагам е гаранционен и не трябва да се отваря за никаква диагностика и настройки. Аз и не вярвам някой да се навие на това да го отваря. Това от което има смисъл е да се провери инсталацията и ако трябва да се добавят някои неща - радиатори, терморегулатор и др.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    13
    #502

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Благодаря за съвета. Лека вечер.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #503

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    При теб от значение е топлозагубата на жилището, а не мощността на радиаторите.
    За да нямаш преразход, мин.мощ. на котела трябва да по-малка от топлозагубата на жилището.
    С мощността на радиаторите и макс.мощ на котела нямаш проблем.
    Това странно заключение как достигна? Ако топлозагубите са по-големи от минимума на котела това би означавало, че котела никога няма да изключва (с презумпцията, че радиаторите като междинно звено във формулата могат да отдадат толкова). Съгласен ли си с мен.

    Да разгледаме моя котел VICTRIX 26 2I (3,2KW-24,1KW) при минимално модулиране 14% да речем че има идеализиран разход 15% от максималния( 2,83м3/ч) което дава 0.42м3/ч. Ако топлозагубите са ми поне толкова това би правило месечни сметки от
    0.42х24х30=302м3 газ минимум през който и да е от отопляемите месеци.
    Фактите сочат, очевидно топлозагубите на апартамента са далеч по-малки от минимума на котела.

    Моля префомулирай си идеята горе - може би аз не я разбирам. Дори и да приема, че говориш за максимални топлозагуби в най-стдуденото време пак не мога да му намеря смисъл, защото не се очаква котела да работи на минимум в най-студеното време.

    До колкото разбирам идеята е радиаторите да надвишават по мощност минимума на котела дори и при ниски температури на топлонисителя. Така котела работи на ефективност близка до максималната (защото обикновено е най-ефективен на 30% наоварване и ако може да слезе на 10% много вероятно да не е толкова ефективен). До колко жилището ще загуби отдадената топлина - е там, колкото по-бавно, толкова по-добре. Просто котела ще почива и ще хаби 0 газ и малко ток за това, че е в готовност.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    13
    #504

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    От фирмата доставчик на котела техниците намалиха максималната мощност от 24,8 Кв на 21 кв на котела. Радиаторната ми мощност изчислиха на 19500 вата. Отоплямвам апартамент от 120 квадрата. Неможе да вдигне повече от 74 градуса на макс. Разхода е около 2 куб. на час. Нормално ли е.

  12. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #505

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Това странно заключение как достигна? Ако топлозагубите са по-големи от минимума на котела това би означавало, че котела никога няма да изключва (с презумпцията, че радиаторите като междинно звено във формулата могат да отдадат толкова). Съгласен ли си с мен.

    Да разгледаме моя котел VICTRIX 26 2I (3,2KW-24,1KW) при минимално модулиране 14% да речем че има идеализиран разход 15% от максималния( 2,83м3/ч) което дава 0.42м3/ч. Ако топлозагубите са ми поне толкова това би правило месечни сметки от
    0.42х24х30=302м3 газ минимум през който и да е от отопляемите месеци.
    Фактите сочат, очевидно топлозагубите на апартамента са далеч по-малки от минимума на котела.

    Моля префомулирай си идеята горе - може би аз не я разбирам. Дори и да приема, че говориш за максимални топлозагуби в най-стдуденото време пак не мога да му намеря смисъл, защото не се очаква котела да работи на минимум в най-студеното време.

    До колкото разбирам идеята е радиаторите да надвишават по мощност минимума на котела дори и при ниски температури на топлонисителя. Така котела работи на ефективност близка до максималната (защото обикновено е най-ефективен на 30% наоварване и ако може да слезе на 10% много вероятно да не е толкова ефективен). До колко жилището ще загуби отдадената топлина - е там, колкото по-бавно, толкова по-добре. Просто котела ще почива и ще хаби 0 газ и малко ток за това, че е в готовност.
    За твоето жилище нямам спомен, но за неговото жилище 70 кв. да приемем, че топлозагубата е максимум 9 кВт, а котела му има мин.мощност 10,6. Според мен разходът за разликата от 1,6 кВт е преразход. При по-малка среднодневна топлозагуба в продължение на целия отоплителен сезон преразходът според мен ще нарасне още. Освен мен още 2 човека са изказали мнения в същия смисъл.

    Цитат Първоначално публикувано от kalpak Виж публикацията
    От фирмата доставчик на котела техниците намалиха максималната мощност от 24,8 Кв на 21 кв на котела. Радиаторната ми мощност изчислиха на 19500 вата. Отоплямвам апартамент от 120 квадрата. Неможе да вдигне повече от 74 градуса на макс. Разхода е около 2 куб. на час. Нормално ли е.
    Разходът на час е огромен. Засечи го за по-дълъг период от време - 3-4 дни.
    Не е зле да сложиш и терморегулатор.
    Този пост е редактиран от legaltk; 14-10-13 в 18:53.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    13
    #506

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Поръчал съм термориголатор дистанционен на VIESMANN струва скъпо 660.00 лева.Дано с него влезне в режим на модулация. Как ще е караме с тази скъпа газ незнам.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #507

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    За твоето жилище нямам спомен, но за неговото жилище 70 кв. да приемем, че топлозагубата е максимум 9 кВт, а котела му има мин.мощност 10,6. Според мен разходът за разликата от 1,6 кВт е преразход. При по-малка среднодневна топлозагуба в продължение на целия отоплителен сезон преразходът според мен ще нарасне още. Освен мен още 2 човека са изказали мнения в същия смисъл.
    За моя апартамент теоретично сметнатата топлозагуба за януари (0 средна външна/20 вътре) е 2.4КВата (реално е +25% според разхода). Следователно според теб единствените моменти когато не съм в преразход е при температури под -10. За мен твърдението ти не е вярно. А дали говорим за управление с термостат? Да не би да говориш за вариант без термостат?

    Моля Лазар да даде и неговото мнение по теоретичния казус с мощността на котела и топлозагубите на жилището

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #508

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ефекта от този терморегулатор ще е същия като от такъв за 30лв. Не знам каква модулация очакваш при тази висока минимална мощност. Котелът ще си работи он/офф

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    45
    #509

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ако котела е с минимална мощност 2kw.И топлозагубите са 9kw.Колко ще е преразхода?
    Според мен трябва да се увеличи радиаторната мощност с около 5/6kw.За да могат да се преодолеят по-големите топлозагуби/9kw.-примерно/.
    За да може котела да достигне по-бързо стайната температура и да изключи.
    Този пост е редактиран от национал; 14-10-13 в 20:02.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #510

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Топлозагубите на жилището не са постоянна величина, те се променят в широки граници в зависимост от външната температура. Котела трябва да покрива тези топлозагуби по всяко време. Добре е мощността на котела да се избере така, че при -20*С да речем да работи с номинална мощност за да покрие топлозагубите, а при положителни външни температури да работи на минимална мощност или да изключва. В много случаи обаче котелът се избира така, че работейки на минимална мощност, той пак е по-мощен от нуждите на жилището - това се казва връх на некомпетентност на проектанта или инсталатора. Не знам дали съм ясен за всички - редовните членове на форума със сигурност ме разбират, другите трябва да почетат назад дискусиите:rolleyes:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 34 от 166 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе