Страница 33 от 166 ПърваПърва ... 2331323334354383 ... ПоследноПоследно
Резултати от 481 до 495 от общо 2477

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #481

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Motao, аз лично ще припомня думите на един съфорумец, който сам стигна до извода, че да наливаш пари в отоплителната инсталация на едно неизолирано жилище, е като да наливаш вода в пробита каца - топлото пак ще избяга. Ако бях на твое място спестените пари от отоплителната инсталация на първо време бих вложил в изолация на тавана, за да не топля съседите отгоре (или пък пода откъм гаражите). С този котел (min.9 kW) ми се струва, че трудно ще постигнеш икономия.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    101
    #482

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    След толкова математика не трябва да се заблуждава ме, че загряването на 1мЗ вода с природен струва 0,35лв.,вярната сума е 3,50лв.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    45
    #483

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Motao, аз лично ще припомня думите на един съфорумец, който сам стигна до извода, че да наливаш пари в отоплителната инсталация на едно неизолирано жилище, е като да наливаш вода в пробита каца - топлото пак ще избяга. Ако бях на твое място спестените пари от отоплителната инсталация на първо време бих вложил в изолация на тавана, за да не топля съседите отгоре (или пък пода откъм гаражите). С този котел (min.9 kW) ми се струва, че трудно ще постигнеш икономия.
    Аз също съм се убедил в това , а и много мой познати преправяха инсталации и ефект нямаше. ИЗОЛАЦИЯ и ДОГРАМА трябва, ще дам пример. Отоплявах на газ спалнята без сменена дограма и без изолация при цена на газта 0.72лв, дневна t15 градуса ,нощна 18 сметки средно сметка 100лв .
    Сменена дограма с троен стъклопакет(4сезона/бяло/ка), вътрешна изолация с гк и каменна вата 5см на двете външни стени и тавана, цена на газта 1.05лв, денонощна температура 22градуса, (от този момент с новородено бебе),сметки средно 90 лв. Лятото плащтаме от 40 до 70 лв за готвене и топла вода. Стаята е 14 квадрата, тавана е 2.35м, радиатора е панелен тип 22 1800 на 600. Преди да направя изолацията минаваше много дълго време докато програматора изкл.. Сега при зададена т22 гр включва на 21.8 и изключва на 22 (точнно за 8 минути ),след това радиатора продължава да отдава и вдига още 1-2 градуса. Котела включва пак на 21.8 градуса чак след 1.час и 30 минути( това съм го засичал по- миналата зима при -18 градуса). а когато е около 0 градуса включва след 3 часа. Котела ми е с мин мощност 9 к/вта, увеличил съм темп. на водата на 80 градуса, За тези 8 мин той не изключва нито веднъж по прегряване, достига до 73 градуса и програматора изключва, защото вече е 22 градуса. Икономията идва от това ,че котела не включва дълго време, а това се постига с добра изолация и дограма.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    48
    #484

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    vini7, благодаря за споделените числа. Трудно ми е да проумея как е възможно с 5см изолация и сменена дограма да се намали потреблението с близо 40%, като същевременно се увеличи температурата в помещението с почти 30%. Въпреки това явно ще трябва да започна да събирам информация за изолации и да мисля как най-малко да загрозявам блока. Очевидно се събраха твърде много мнения(за които благодаря) в полза на това. Явно силно съм подценявал този въпрос.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #485

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Защо чакаш да ти напишат 10 човека че имаш проблем първо с изолацията и след това да търсиш проблем в котела и инсталацията. Ако жилището което топлиш иска 10kw за да се стопли то се топли от 10kw независимо дали е термопомпа,газов котел, камина на дърва или огнище. Единствения разумен начин да спестиш газ,електричество или дърва е да изолираш апартамента.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    48
    #486

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от sreshtu Виж публикацията
    Защо чакаш да ти напишат 10 човека ...
    ОК, разбрах те. Да приключваме вече.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #487

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Лично аз се радвам от факта, че си вникнал. Понеже много хора споделят това мнение - не са сметнали за нужно да повтарят отговорите на първите двама (аз също). Успех по правилния път за истинско и значително намаляване на сметките!

  10. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #488

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    .... и да пише тук във форума какво става през зимата.

  11. Junior Member Аватара на Boko1975
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #489

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Я да попитам аз.Има ли някой с кондензен Бош 3000 и FR 100 програматор?Трябва ми малко инфо за настройките.В частност ме интересува работата на помпата,моята може да се каже,че почти не спира.Дори когато горелката не работи,помпата си върти почти постоянно.
    Този пост е редактиран от Boko1975; 05-10-13 в 19:48.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #490

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    До колкото ми е известно (без да твърдя че съм прав) помпата трябва да спира не едновременно с горелката а, малко след като горелката спре(колко е това малко????). С този въпрос влизаш в компетенцията на Лазар.

  13. Junior Member Аватара на Boko1975
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #491

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Пак се стопли времето и сме я застой

  14.  
     
  15. JaR
    JaR е офлайн
    Junior Member Аватара на JaR
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    61
    #492

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Аз съм на климатик и нямам какво да споделя :-)

  16. ru6
    ru6 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #493

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Търсих във форума но не можах да намеря някакво мнение за газов котел OERTLI GMS 24 Combi (FF)! Предстои ми да използвам такова за около 70 кв.м. Предлагат го от Ситигаз.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #494

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    10.6kWt е минималната мощност. За 70м2, според мен са непосилно много. Ще се плащат бая високи сметки, най вероятно.

  18. Junior Member Аватара на Boko1975
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #495

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Аз също мисля ,че е по-добре са потърсиш друг с доста по ниска минимална мощност.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 33 от 166 ПърваПърва ... 2331323334354383 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе