Страница 35 от 166 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ru6
    ru6 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #511

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ами именно . Радиаторната ми мощност е 13 кв. и е по-висока от минималната на котела-10.6кв.Топлозагубите на апартамента не мисля,че са големи. Имам изолация на таваните ,под мен топлят и изложението е Изток,Юг,запад.Преди със стария котел на въглища топлехме само вечер след 17ч. През деня при неработещо парно температурата не падаше под 18градуса зимата (навън пр. е около 0гр. -2гр.)

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #512

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ами то добре че радиаторната е по-висока от минималната на котела, но щом топлозагубите са малки, значи всичко е преоразмерено - котел, радиатори. Много по-добре ще пасне котел с ниска минимална мощност
    legaltk одобрява това.

  4. ru6
    ru6 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #513

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Наистина като чета във форума май,че така излиза . За съжаление вече е монтиран котела. Явно ще вземам активно участие и аз тук. Зимата ще ви информирам за разхода.
    А между другото какъв стаен регулатор бихте ме посъветвали да си взема?
    Този пост е редактиран от ru6; 14-10-13 в 22:00.

  5. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #514

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Така и така си набил пари за котела, по-добре си вземи някой по-евтин on/off (термостат) терморегулатор за 30-40 лв.

  6. ru6
    ru6 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #515

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ами те не са ли всички on\off. Не е ли по добре да е програмируем ,седмичен, безжичен.....
    Гледх едни на TESY.

  7. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #516

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Не са всички он/офф.
    Има такива и с режим на модулация (по-скъпите), но поради високата мин. мощност на твоя котел той няма да работи в режим на модулация. Тези (с модулацията) също така могат да работят и в он/офф режим.
    Програмируем, седмичен, безжичен ......... - това са екстри, които всеки преценява сам дали са му необходими в конкретния случай.

  8.  
     
  9. ru6
    ru6 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #517

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Понеже гледам изходите на котела ,от където се управлява от програматора са само on/off.Не ми е ясно как може програматора да е режим на модулация. А по принцип знам ,че има дистанционни изнесени путове за управление на целия котел ( например ако той е някъде в мазата) чрез които може да се управлява модулацита.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #518

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от ru6 Виж публикацията
    Понеже гледам изходите на котела ,от където се управлява от програматора са само on/off.Не ми е ясно как може програматора да е режим на модулация. А по принцип знам ,че има дистанционни изнесени путове за управление на целия котел ( например ако той е някъде в мазата) чрез които може да се управлява модулацита.
    Котлите които позволяват управление на модулацията или дистанционно управление на повече параметри - температури на топла вода/ грешки и т.н. обикновено имат отделни изходи за това управление. Освен това термостатите които позволяват това са САМО тези упоменати в упътването на котела.

    Изключение правят котлите с управление по отворен протокол OpenTerm които позволяват модулиране с термостати поддържащи същия протокол. Но до колкото знам това не е много разпространен модел. Дори някакви супер разпилени универсални термостати като NEST остават он/офф термостати и не желаят да въведат модулирано управление.

    - - - - - - - - - -

    След едногодишно следене на темата остава с впечатление че управлението на котел с модулиращ и не модулиращ термостат не дава особено подобрение на разхода и единственото предимство остава може би по-големия комфорт от по-стабилната температура в помещенията (условно).

    По спомени някой беше тествал разхода в он-офф на добре балансирана система котел/радиатори/жилище и резултата даже беше по-добър от модулиращия режим.

    При не добре балансирана система - може пък да има ефект. Макар че тогава се очаква котела да модулира по температура на водата.

  11. ru6
    ru6 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #519

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Изводите на котела при мен за регулиращия термостат са смо два. Окъсени са с мостче,което се сваля и на негово място се свързва термостата или приемника(ако е дистанционен). Мисля ,че само ги командва on/off а вече модулацията се извършва от самия котел по темп. на водата.
    За сега съм се спрял на следния програматор

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    48
    #520

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    ru6 , преди да вземеш този термостат, интересувай се дали има функцията Chrono-proportional control и ако има, дали тя може да се изключва. Обръщам ти внимание на това, защото термостатът на Теси много ми прилича на някаква модификация на TYBOX на Delta Dore, някои от които имат тази функция и която, доколкото (не)се разбира от документацията им не може да се изключва. На сайта на Теси няма абсолютно никакво упътване за техния термостат, откъдето да може да се научи нещо по въпроса. Доколкото разбрах тук от форума, Lazar работи с термостата на Теси и ако има желание може да каже как стои въпросът с тази функция.
    Този пост е редактиран от Motao; 18-10-13 в 23:42.

  13. ru6
    ru6 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #521

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Благодаря за отговора! Доколкото разбрах тази функция включва и изключва постоянно котела на интервали за да предотврати големи колебания на стайна температура. Наистина това ще доведе до по голям комфорт но и до повишаване на консумацията на газ.
    Аз също не открих по-подробно описание на програматорите на TESY. Продължавам още да мисля за модел.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #522

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Не знам дали TYBOX има такава функция, но от него не съм доволен. Монтирал съм няколко TYBOX-а, когато Теси бяха останали без складови наличности, но останах разочарован. Приликата е само на външен вид, може и да е да е било заради такава функция, но наистина включваше когато си поиска. Термостатът на Теси е обикновен стаен термостат с програматор, работи много коректно, лесен е за употреба дори от възрастни хора. Основно го монтирам на пелетни котли, по-рядко на газови, защото марките с които работя си имат модулиращи термостати, но като трябва да се монтира безжичен - слагам EG2921 на Теси. Доколкото имам информация е италиански, колегата Espace беше споменал, че май е френски, но това няма значение, със сигурност не е китайски.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #523

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Голяма хурка с тези Tybox на Delta Dore. Функцията CPC може да се преглътне, ама правят и други магарии и повече не искам и да ги виждам. То с откровените китайци няма такива проблеми.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #524

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Трябва ли управлението да е същата марка като котела или може и да е друго? Какво трябва да се гледа като се избира управлението?

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #525

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ако ще е он/офф няма значение производителя

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 166 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе