Страница 4 от 90 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #46

    Отговор: Избор газов котел

    При мен няма такова нещо (инсталацията в сградата и до котлето е изградена от инвеститора). Питах изпълнителите и те казаха, че не е необходимо за котел със затворена камера. Ако се бях светнал за това по-рано, щях да поискам да прекарат кабел и да монтират такъв клапан + детектор на принципа страх лозе пази.
    Този пост е редактиран от Vizi; 30-09-17 в 11:16.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    27
    #47

    Отговор: Избор газов котел

    възможна причина котела да вдига налягане над 2 бара?

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #48

    Отговор: Избор газов котел

    Какво е налягането при неработещ котел?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #49

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    При мен няма такова нещо (инсталацията в сградата и до котлето е изградена от инвеститора). Питах изпълнителите и те казаха, че не е необходимо за котел със затворена камера. Ако се бях светнал за това по-рано, щях да поискам да прекарат кабел и да монтират такъв клапан + детектор на принципа страх лозе пази.
    Затворената камера е едно, но ако има пропуск на газ от някоя от връзките преди и към котела е друго. Аз се вързах края на 2008г. Тогава поне при нас гледаха много сериозно на изрядността при присъединяването и годишните проверки. С годините и отказа на доста клиенти се намалиха доста рестрикциите и проверките.
    Може би има значение, че всички къщи и апартаменти около мен се включвахме индивидуално, а не нови блокове от строителя. Това са доста пари спестени за цял блок газ-сигнализатори. По спомен тогава май беше около 300лв. моя италиански.
    Vizi одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #50

    Отговор: Избор газов котел

    Етапи от изграждането на тръбни връзки при мен





    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от pepitoff; 01-10-17 в 12:14.
    ico123 одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    27
    #51

    Отговор: Избор газов котел

    [QUOTE ony34al;837465]Какво е налягането при неработещ котел?[/QUOTE]
    пълня на 1 бар, тръгва да работи качва, когато спре пада под един бар даже до 0....

    малко подробности:

    в момента бойлера е изолиран защото правя ремонт на банята (тръбите са свързани просто са откачени от бойлера и съм махнал сондата) - възможно ли е трипътния вентил ако минава през кръга за БГВ да дърпа въздух от там

    махнал съм и един радиатор във тоалетната (спирателните му кранове са завити но са стари не виждам теч от там)

    прегледах видимите фитинги за течове не видях никъде такива

    половината ми обезвъздушители са стари ... над 5г

    пълня системата през радиатор ( не използвам крана за пълнене на котела) завил съм крана даже врътката е махната

    трябва ли да проверявам разширителния съд на котела (Имергаз тера 24х1) ъпдейт: проверих го с манометър показа 1бар...не видях в книжката да пише колко тр да е - всъщност изчетох сто пъти книжката с указания и така и не видях от къде изтича водата когато отвори предпазния клапан за налягане (видях вече в тръбата за конденза) само не разбрах защо е тая пробка отдолу на котела пише да се види дали работи предпазния клапан (а на друга схема е дадена като отвор за източване на системата) ...???...

    и една малка подробност - човека който ми свърза котела към съществуващия колектор с четири извода от които единия бе свободен, реши че може да свърже подаващата и връщата тръби към системата в свободните вход и изход на колектора, а не отстрани ... сто пъти го питах това ок ли е според не го да. Монтажника от амакс също го видя и каза ако работи е ок ...

    какво ще рече кран за дренаж на котела ???
    съвети .
    Този пост е редактиран от ico123; 01-10-17 в 15:30.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #52

    Отговор: Избор газов котел

    Работата продължава

    Sent from my D5803 using Tapatalk
    ico123 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    35
    #53

    Отговор: Избор газов котел

    Не мога да намеря майстор в провинцията плизка до София. Доколкото разбирам пуска на котел трябва да бъде направен от специлизирана фирма като BGTerm, Ruvex, Газкомфорт и.т.н. Въпроса е, че сезона напредва.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #54

    Отговор: Избор газов котел

    Решил да сменявам калпавия и неефективен котел Ariston с нещо по-съвременно. Засега клоня към Bosch Condense 2500.
    Оказа се, че за този тип котли е нужно да се отвежда вода и то в сериозни количества.
    Лошото е, че при мен котела е в отделено сухо помещение и трябва сериозно къртене и разглобяване на половината кухня за да стигна до канал.
    Има ли друг вариант за този "проблем"?

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #55

    Отговор: Избор газов котел

    Не знам какъв друг вариант очакваш да има, водата трябва да се отведе някъде. Предполагам за теб не е вариант съд до котела, който периодично да изхвърляш
    От човек, който много уважавам като профи в този занаят знам, че тази отпадна вода има леко киселинен състав, да си имаш едно на ум де.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #56

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Решил да сменявам калпавия и неефективен котел Ariston с нещо по-съвременно. Засега клоня към Bosch Condense 2500.
    Оказа се, че за този тип котли е нужно да се отвежда вода и то в сериозни количества.
    Лошото е, че при мен котела е в отделено сухо помещение и трябва сериозно къртене и разглобяване на половината кухня за да стигна до канал.
    Има ли друг вариант за този "проблем"?
    Има специални помпи за конденза, които да го качват на визочина и да го транспортират

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #57

    Отговор: Избор газов котел

    Темата е хубава!
    За да не се усмихна за глупости!
    Ще кажа:
    Бъдете здрави!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #58

    Отговор: Избор газов котел


    Не човек, а титан и поет - чудесен хайку стил.
    Този пост е редактиран от VanDan; 05-10-17 в 17:47.
    Vizi одобрява това.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #59

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Има специални помпи за конденза, които да го качват на визочина и да го транспортират
    Лошото е, че не виждам накъде би могло да се траспортира. Въпроса ми беше по-скоро дали няма друго решение като тип котел без конденз, но с добра ефективност.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    27
    #60

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Лошото е, че не виждам накъде би могло да се траспортира. Въпроса ми беше по-скоро дали няма друго решение като тип котел без конденз, но с добра ефективност.
    Слагаш някакъв съд под тръбата и готово ... ще се наложи да го изливаш всеки ден ... мнение на абсолютен новак

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 90 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе