Страница 47 от 90 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследноПоследно
Резултати от 691 до 705 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #691

    Отговор: Избор газов котел

    В Германия не се предлага 100, той е за източна Европа. В Турция пък се продава модел Витоденс 050, който е още по-дървен и орязан и се прави в завода на Висман в Турция.
    В същност аз дори и дойда не знам какво повече ще видя от това, което знам и от това което очаквам, което съм виждал при Вайлант и Бош. Може да има някакви тънки разлики, но едва ли ще се забележат от едно посещение
    Този пост е редактиран от Lazar; 26-07-20 в 17:32.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    27
    #692

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте, интересен форум, без съмнение. Тъй като съм наясно със себе си - колко знам и къде мога да съм от помощ - повече чета и по-малко пиша, особено в теми, които изискват доказана компетентност. Обаче интерес, поне за мен буди факта, че вие Лазар имате предразсъдъци към част от гамата на газовите котли "Висман", и като цяло канализирате всяка тема, в която вземете отношение, към марката "бош". Едва ли бих писал тук във форума за да провокирам конструктивен разговор, но пък вече две зими се топля с котел висман 100W , който вие наричате " някаква подигравка с името на фирмата", "харакири" , а пласмента в република България го оприличавате на "пиклив БГ пазар". Когато си избирах котел за моята отоплителна инсталация, отделих много време за да проуча удовлетвореността на колеги, познати, техни познати и т.н. и така да осъществя максимално информиран избор, избор за който аз да нося отговорност. Избра висман 100W поради ред причино, някои по-важни от които са - сервиз в града в който живея и относителна безотказност и икономичност на база мнения и проучвания (все пак предстоеше да дам не малко пари). И така, както казах две зими - без проблеми, оправдани очаквания, достатъчно топло, сметките - нормални. Между другото - сигурен съм че така би било и ако бях взел италиански котел - също ба база лични разговори със собственици, един от които е тъст ми, не би имало проблеми кой знае какви. И сега на въпроса - тъй като не съм силен специалист в тази област, а по-скоро потребител (доволен потребител), моля разяснете ми как точно моят модел газов котел е "харакири", както сте написал, кое му е пре-скъпото в сравнение с препоръчваната от вас марка, кои влагани компоненти в него, сравнени със същите в аналигични по характеристики марки отстъпват по качество на влаганите материали, и как това би се отразили на експлоатационните характеристики, и то на онези, които потребителя пряко усеща. Пак подчертавам - аз съм от доволните собственици на висман витоденс 100W, като преди това съм бил и на климатици, на конвектори, а по-преди и на дърва.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #693

    Отговор: Избор газов котел

    Здравей stamantonov,
    много точни въпроси задаваш, но и много време трябва за да им се отговори. За Бг пазара какво да коментираме - такъв си е. Колко котела мислиш, че се продават в България годишно? Четири цифрена сума - смешно. За твоя котел каквото и да кажа, ще го приемеш лично. Да речем, че това е една Лада Самара, напудрена с тъч скрийн радио и пратена на источноевропейския пазар, а на запад - последните технологии. Не казвам, че няма да те топли котела или ще се чупи, яд ме е че сериозна фирма в бранша ни смята за туземци и се бъзика с нас. Като почвах да работя с тях им споделих в прав текст, да не очакват от мен продажби на актуалния тогава модел Витопенд 100 с минимална мощност 10.5кВт. И продължих да си монтирам Вайлант и Бош с минимална мощност 6кВт. В момента и тези мощности изглеждат страшно високи, но за момента това беше най-оптималното. На Бош също им казах, че няма да продавам Gaz 3000 и Condens 2000 и да се въздържат със самоубийствените им реклами. Това са модели, които не се вписват в общата фирмена схема за логистика, работят само с он/оф термостати. Иначе да - топлят, както и твоя. Сега ми дойде на ум и друго сравнение - все едно за пазара в източна Европа лаптопите да ги инсталират с Уин ХР, за да ги продават на половин цена, без западняците да се изкушават да си внасят от Бг. Значи имаме достигнати технологии, но нарочно не ги влагаме, за да продаваме евтино на туземците, а на белите ще им вдигнем цената, щото на тях не им пука. И то е точно така - разликата между моделите 100 и 200 е повече в софтуера, отколкото в хардуера. Щом ти ми задаваш въпроси, нека ти задам и аз - защо според теб твоя котел е повече от 2 пъти по-евтин от модел 200? Дали е 2 пъти по-калпав? Аз и ти не мислим така, но производителят се стреми да внуши именно това на западните си клиенти. Ти не усещаш и разликата в софтуера, но мен ме дразни. Да, и други фирми се опитват да лавират между богати бедни пазари, но да лишаваш половин Европа от достиженията си в логистиката, за да можеш спокойно да доиш другата половина, не го одобрявам

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #694

    Отговор: Избор газов котел

    Аз съм с Видоденс100 от 5г и съм доволен за сега да чукна на дърво.Спрах се на него ,защото комшията ми главно инсталира Висман и е представител май на него. На 4г се спука разширителният съд и като разбрах каква цена е нов и сложих обикновен съд .Да видим дано да не е скоро следващият проблем какъв ще е.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #695

    Отговор: Избор газов котел

    Аз ще сменям котела тази седмица. Говорих с представителя на Бош, които всъщност работи с двете марки - Бош и Висман и познава машините и на двете марки.
    Без да влизам в подробности, неговото мнение е, че в момента избора е много лесен. Чакал се нов модел на Висман и тогава може би ще има конкуренция, но сега няма.
    Lazar одобрява това.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #696

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Аз ще сменям котела тази седмица. Говорих с представителя на Бош, които всъщност работи с двете марки - Бош и Висман и познава машините и на двете марки.
    Без да влизам в подробности, неговото мнение е, че в момента избора е много лесен. Чакал се нов модел на Висман и тогава може би ще има конкуренция, но сега няма.
    Абсолютно точно, аз съм на същото мнение

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Аз съм с Видоденс100 от 5г и съм доволен за сега да чукна на дърво.Спрах се на него ,защото комшията ми главно инсталира Висман и е представител май на него. На 4г се спука разширителният съд и като разбрах каква цена е нов и сложих обикновен съд .Да видим дано да не е скоро следващият проблем какъв ще е.
    Да РС и платки заминават често

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2020
    Мнения
    26
    #697
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    В същност аз дори и дойда не знам какво повече ще видя от това, което знам и от това което очаквам, което съм виждал при Вайлант и Бош. Може да има някакви тънки разлики, но едва ли ще се забележат от едно посещение
    Поканих ви по повод думите ви тук и в моята тема, че не сте наблюдавали как работи точно този модел. А и да се пие кайсиева ракия с все едни и същи хора, не върви :D

    Този висман който купих изглежда е скорошна версия (по бар код излиза 2019 произведен) управлението му е с голям цветен дисплей.
    И тересното е че работи с безжичен датчик за външна температура, но преди няколко години, Висман спират да ползват безжичният датчик защото имали проблем с доставките от подизпълнителя.... Това е от официалният немски форум.
    И в моят котел намерих обикновен жичен датчик.
    Всички пишат, че котелът работи супер само по външен датчик, настройва се отоплителната крива от менюто и забравяш... Алгоритмите в управлението били много добри и прочие

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    32
    #698

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от HUSKY Виж публикацията
    Поканих ви по повод думите ви тук и в моята тема, че не сте наблюдавали как работи точно този модел. А и да се пие кайсиева ракия с все едни и същи хора, не върви :D

    Този висман който купих изглежда е скорошна версия (по бар код излиза 2019 произведен) управлението му е с голям цветен дисплей.
    И тересното е че работи с безжичен датчик за външна температура, но преди няколко години, Висман спират да ползват безжичният датчик защото имали проблем с доставките от подизпълнителя.... Това е от официалният немски форум.
    И в моят котел намерих обикновен жичен датчик.
    Всички пишат, че котелът работи супер само по външен датчик, настройва се отоплителната крива от менюто и забравяш... Алгоритмите в управлението били много добри и прочие
    Интересно ми стана от написаното от теб, закупил си vitodens 100 който е с управление на vitodens 200 или много подобно.
    Би ли качил снимки ако не ти е проблем.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2020
    Мнения
    26
    #699

    Отговор: Избор газов котел

    Закупил съм витоденс 200
    Ще пробвам да кача снимки

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    13
    #700

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте, много хубав форум, реших и аз да се регистрам, след като изчетох цялата заключена тема за отопление на газ и избор на котел - изключително интересно и полезно четиво, за което благодаря на всички участвали!
    Почти навсякъде се препоръчва Bosch конденз 2300i w, и мисля че и на мен ще ми свърши работа, само да си довърша сметките по толозагубите... : )
    Въпроса ми, е този котел само двуконтурен ли е? На официалния сайт на бош го откривам само в двуконтурен вариант.
    Има ли едноконтурен, т.к. съм се ориентирал към едноконтурен котел + допълнителен бойлер със серпентина?
    Ако е само двуконтурен ще мога ли пак да свържа бойлер със серпентина към него, по правилния начин, а не като радиатор от системата?
    Ако е само двуконтурен, има ли едноконтурен еквивалент?
    Благодаря!
    Този пост е редактиран от yavorski; 14-09-20 в 19:39.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #701

    Отговор: Избор газов котел

    Да, засега е само двуконтурен, поне в Бг. За едноконтурен можеш да избираш между 2500 и 7000, разликата между трите е малка. Принципно и двуконтурен може да се върже с бойлер, но с допълнителна помпа и външен термостат

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    13
    #702

    Отговор: Избор газов котел

    Лазар, Благодаря за бързия отговор.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #703

    Отговор: Избор газов котел

    И двуконтурен котел не е болка за умиране. Да, включва се котелът при всяко пускане на кран за топла вода, но моят вече направи 11г. и не се е развалил от това, както се притеснявах с времето. За сметка на това пък спестяваш един допълнителен уред, връзки към него, място.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    13
    #704

    Отговор: Избор газов котел

    VanDan благодаря за включването.
    Някой може ли да обясни в този случай, защо е нужен външен термостат? На външна стена/тераса ли се слага или той е за бойлера?

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #705

    Отговор: Избор газов котел

    Външен, в смисъл че помпата се управлява от външно устройство, а не от котела. Когато термостатът отчете, че бойлерът е изстинал, включва помпата, а тя започва да върти вода от студената долна част на бойлера и да я вкарва в котела за загряване, след което я вкарва в горната гореща част на бойлера. Така студената вода от бойлера минава през котела, затопля се и пак се връща в бойлера, вече гореща. Хубавото е, че не е необходима серпентина, а се ползва вторичния топлообменник на котела, който е за производство на БГВ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 47 от 90 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе