Страница 46 от 90 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследноПоследно
Резултати от 676 до 690 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #676

    Избор газов котел

    Зададох си въпроса, защото не знам как вървят цените като цяло. Относно споделянето на офертата, видно съм скрил името на изпълнителя, точно че не смятам, че е редно. Държа да кажа, че искам само монтаж и свързване. Настройка и пуск ще се прави пт друга фирча. Това е разстоянието. Свързването е открито.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Този пост е редактиран от a.iliev; 18-06-20 в 22:23.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #677

    Отговор: Избор газов котел

    Ами тая другата фирма дето ще прави пуск и настройка тя да си го подвърже. Цяло колело е по-евтино от сглобено на части. А защо си се докарал до това състояние само ти си знаеш.
    Lazar одобрява това.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #678

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Ами тая другата фирма дето ще прави пуск и настройка тя да си го подвърже. Цяло колело е по-евтино от сглобено на части. А защо си се докарал до това състояние само ти си знаеш.
    Абсолютно! Като гледам един изгражда ОИ, втори монтира котела, трети ще пуска и настройва. Едно, че така е по-скъпо, но кой ще носи отговорност, ако нещо не работи както трябва? Всеки ще се оправдава с другите двама.

  5. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #679

    Отговор: Избор газов котел

    Не знам защо разговора тръгна в такава посока. Причината поради, която настройката и пуска ще се прави от друга е фирма е че фирмата, от която имам оферта не са представители на марката и се страхуват за гаранцията на уреда. В питането исках да коментирам офертата, а не защо правя така. Както и да е, благодаря за “помощта”.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #680

    Отговор: Избор газов котел

    Най-нормално е да вземете оферта и от фирма, която е представител на тези котли и ще можете да ги сравните. Колкото повече раздробявате дейностите, толкова по-скъпо ще е

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #681

    Отговор: Избор газов котел

    Проучи кой трябва да ти прави надзора, защото виждам, че фирмата го е включила в офертата.
    На мен също ми взеха пари за надзор, но се оказа, че друг трябва да ми го прави и след това ми ги върнаха.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    6
    #682
    Цитат Първоначално публикувано от a.iliev Виж публикацията
    Колеги, може ли да коментирате офертата за монтаж на газов котел. Цялата система е направена, следва само да се свържат нещата с газовия котел.
    Адекватна ли е като цяло?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Само като видиш цената за автоматичен предпазител 6А, който в местната железария е 5лв., а на едро сигурно е 3лв. може да ти стане ясно колко е адекватна цялата оферта...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #683

    Отговор: Избор газов котел

    Този прекъсвач се монтира в кутия и не скача сам вътре в кутията а тя на стената. Не се и опроводява сам. Ама няма лошо да отиде до железарията. Там може да му направят друга оферта някоя бригада хамали.
    Lazar одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    25
    #684

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от lupi86 Виж публикацията
    Здравейте,
    предстои ми да правя инсталация на къщата ми, като съм се спрял на подово отопление.
    Бихте ли ми препоръчали марка и модел за газов котел, който да може да отоплява между 150-200кв.м.
    Прочетох по голямата част от темата, но не виждам конкретно коя марка си заслужава повече като цена и качество, а и поддръжка(става въпрос за София област).
    Искам само да кажа, че клоня към Бош и Висман. Добре ли съм се насочил и ако да кои модели бихте ми препоръчали?
    Аз топля 200кв.м. (София обл.) къща със подово и едноконтурен Бош 2500 със управление СТ100 и отделни управления на задвижките за кръговете в 4 -те спални.Това е сметката за февруари като през деня управлението държи 24 градуса а през нощта 20 в спалните са настроени да държи 20 постоянно.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #685

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте, отново, котелът е монтиран. Сега имам следния казус. Ползвам подово отопление на рехау и имам термостатите в основните стаи и станция за управление на задвижките. От фирмата, където закупих котела ми препоръчват да използвам термостата от комплекта за модулиране на котела. На мен ми се искаше станцията да подава информация на котела, когато всички задвижки са затворени да го изключва. Кой за вас е по-добрия вариант и същевременно по-икономичен.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #686

    Отговор: Избор газов котел

    Не знам какъв е котела и какъв е термостата, но за мен е по-правилно да ползваш фирмения модулиращ термостат.
    1. Той ще ти гарантира във всеки един момент минималната достатъчна температура на водата в системата, а по-добро от това няма. И от икономическа, и от здравословна гледна точка е най-добре котелът да работи с възможно най-ниска температура
    2. Един контур на подовото е от порядъка на 500, максимум 700Вт - какво ще се получи ако затворят всички задвижки и котелът трябва да работи само за 1-2 кръга? Той просто ще полудее от палене и гасене.
    Разбирам човека, изградил подовото, че иска да оправдае над 1000лв разходи за всички термостати и задвижки, но светът не се върти само около неговото подово. За да работи коректно неговата система, би трябвало да имаш един голям буфер между котела и подовото и котелът да работи само за буфера. Тогава и фирмения стаен термостат на котела ще е излишен. Но понеже съм сигурен, че такъв буфер няма, то нека котелът да се управлява от неговия стаен термостат, а чрез дебитомерите си нагласяш дебитите в отделните стаи, а от дебитите ще зависи колко ще е топло. Препоръчвам ти само за спалните да ползваш термостатите и задвижките.
    a.iliev одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #687

    Отговор: Избор газов котел

    Благодаря.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2020
    Мнения
    26
    #688
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Не знам какъв е котела и какъв е термостата, но за мен е по-правилно да ползваш фирмения модулиращ термостат.
    1. Той ще ти гарантира във всеки един момент минималната достатъчна температура на водата в системата, а по-добро от това няма. И от икономическа, и от здравословна гледна точка е най-добре котелът да работи с възможно най-ниска температура
    2. Един контур на подовото е от порядъка на 500, максимум 700Вт - какво ще се получи ако затворят всички задвижки и котелът трябва да работи само за 1-2 кръга? Той просто ще полудее от палене и гасене.
    Разбирам човека, изградил подовото, че иска да оправдае над 1000лв разходи за всички термостати и задвижки, но светът не се върти само около неговото подово. За да работи коректно неговата система, би трябвало да имаш един голям буфер между котела и подовото и котелът да работи само за буфера. Тогава и фирмения стаен термостат на котела ще е излишен. Но понеже съм сигурен, че такъв буфер няма, то нека котелът да се управлява от неговия стаен термостат, а чрез дебитомерите си нагласяш дебитите в отделните стаи, а от дебитите ще зависи колко ще е топло. Препоръчвам ти само за спалните да ползваш термостатите и задвижките.

    Eтo тoвa бeшe oтгoвopът ĸoйтo и aз oчaĸвax дa чyя ĸaтo пoпитax ĸaĸ cтoят нeщaтa c aвтoмaтиĸaтa нa пoдoвoтo и тepмocтaтът нa ĸoтeлa!

    Лaзap, ycпяx дa cи ĸyпя витoдeнc 200-w
    He знaм ĸaĸ щe paбoти, нo изглeждa мнoгo ĸaчecтвeнo нaпpaвeн

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #689

    Отговор: Избор газов котел

    Браво, това е истинския Висман. Това Витоденс-100 е някаква подигравка с името на фирмата, не знам защо си позволяват такова харакири. Всъщност знам - защото успяват да си го продават добре на висока цена по белия свят и не искат да си подбиват цената заради един пиклив БГ пазар. Да си го ползваш със здраве, да му се кефиш и да споделяш. Нямам такъв монтиран и ще ми е интересно.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2020
    Мнения
    26
    #690

    Отговор: Избор газов котел

    В германия например не съм виждал да се продава 100 масово са 200/300 и там другите стоящи с вградени бойлери.
    Този го взех от англия на търг за ..... много много ниска цена
    Живея в Силистра, заповядайте да го разгледате като имате път насам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 46 от 90 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе