Страница 57 от 90 ПърваПърва ... 747555657585967 ... ПоследноПоследно
Резултати от 841 до 855 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    25
    #841

    Отговор: Избор газов котел

    Благодаря много за съветите. Както се вижда не съм специалист и информацията от този форум ми е доста полезна. Получих нова оферта от фирмата и нещата вървят в правилната посока. Относно едноконтурния котел предлагат ми VAILLANT VU 246 / 5 и комбиниран бойлер 120л с 2 серпентини. Не ми стана много ясно този котел подходящ ли е за моята инсталация или да търся други варианти.

    Газов котел VAILLANT – ecoTEC Plus VU 246/5-5


    • Регулиране на мощността в режим на отопление от 4,2 – 21,2 kW
    • Мощност при производството на топла вода 24,5 kW
    • Разход на газ при максимална мощност:
      – природен газ – 2,6 м3/ч
      – пропан – 1,9 кг/ч
    • Възможност за свързване към обемен серпентинен бойлер
    • Коефициент на ефективност – 109%
    • Размери: в/ш/д 720/440/338 мм
    • Подходящ за жилища от 40 до 160 кв.м с повече от една баня

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #842

    Отговор: Избор газов котел

    А бе не че не става, ама 16-ката е по-подходящ

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    25
    #843

    Отговор: Избор газов котел

    Благодаря. Само да потвърдя, това ли е 16-ката - ecoTEC Plus VU 166/5-5?

    Относно бойлера фирмата ми предлага комбиниран от неръждаема стомана с две серпентини (които ще се превключват последователно) и електронагревател, 120 л. Това добър вариант ли е?

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #844

    Отговор: Избор газов котел

    Ами не знам какъв е бойлерът и каква му е серпентината. Ако цената те устройва и двете серпентини имат по-голяма площ от 0,7м2, можеш да го вземеш. Иначе подходящи бойлери за газов котел са ето ТЕЗИ на Теси. Сто литровия е 365лв.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    81
    #845

    Отговор: Избор газов котел

    Bosch 2500 WBC 14-1 DE има минимум около 2.1kW
    Immergas VICTRIX 12 X TT 2 ErP има минимум 1.9кW

    Какви са тези 3.3kW при
    VAILLAN TecoTEC Plus VU 166/5-5. Едноконтурен се взима не само заради обемният бойлер, заради ниският минимум на мощността. Защото когато тръгне да подържа температурата в помещението и навън са примерно 5-10 градуса, котела ще си работи на минимум(което означаваминимален разход на газ). Колкото е по-малък минимума - толкова по-малко газ гори при този минимум. Спокойно ще можеш да свалиш температурата на водата на радиаторите около 40 градуса и ще хванеш най-голямото КПД, който може да достигне даден котел. Разбира се това са "тънки" сметки. Но са едно 4-6% че и повече спестяване. Със сигурност и този Vailant 16 ще стане, но за 24ка вече ми се губи смисъла.

    Незабравай да включиш в офертата и модулиращ стаен термостат от марката на котела. Без никакъв термостат не препоръчтам на никой да използва газово котле. Там има игра с часови интервали кога да бъде по-ниска темтературата(примерно през делничен ден).Мисля че може да се направи така че котела да не подгрява бойлера през нощта други пенизи които оказват влияние на сметките.

    За бойлер - щом Лазар казва че това Теси става, значи това е Бойлера. Като гледам и цената е добра. Аз бих взем 120ка, и без това е на стената и ще заема почти същото място. Сега може би 100 ще е по-добре при продължително постоянно източване на топлата вода, тук Лазар може да каже къде е оптимума, според макса на котела ли?
    Този пост е редактиран от sdhinkin; 22-12-20 в 23:12.
    minergie одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #846

    Отговор: Избор газов котел

    Котел какъвто искаш взимай, но стой далеч от тези емайлови Тесита, ако не искаш да се наводняваш.
    Елдом Инвест неръждавейка, с неръждаема серпентина, дават го подходящ за термопомпени инсталации, които изначално работят на ниски температури.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #847

    Отговор: Избор газов котел

    ..Но са едно 4-6% че и повече спестяване....
    ..., когато вън е топло и сметките са малки.
    VanDan и espace харесват това.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #848

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Котел какъвто искаш взимай, но стой далеч от тези емайлови Тесита, ако не искаш да се наводняваш.
    Елдом Инвест неръждавейка, с неръждаема серпентина, дават го подходящ за термопомпени инсталации, които изначално работят на ниски температури.
    Може ли линк към това чудо, което имаш предвид, че е подходящо за ТП инсталации, че ми стана интересно. 200% съм сигурен, че няма такъв стенен бойлер, не само на Елдом, но и въобще, на никоя фирма. Но Елдом може да са сътворили нещо уникално, неповторимо, като техния патент "Бойлер с горна серпентина", за който и досега никой не може да ми обясни идеята и предназначението

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #849

    Отговор: Избор газов котел

    https://www.eldominvest.com/bg/product/432.html
    Преди няколко месеца взех такъв, препоръчаха ми го точно за термопомпи, тъй като ще слагам такава.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    25
    #850
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Ами не знам какъв е бойлерът и каква му е серпентината. Ако цената те устройва и двете серпентини имат по-голяма площ от 0,7м2, можеш да го вземеш. Иначе подходящи бойлери за газов котел са ето ТЕЗИ на Теси. Сто литровия е 365лв.

    Бойлерът е италиански, модел UBINOX 120V2, стационарен 120 l, с две серпентини от неръждаема стомана с площ долна/горна 0,24/0,53m2. Т.е. над 0,7м2.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #851

    Отговор: Избор газов котел

    А защо са ти предложили бойлер с 2 серпентини?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #852

    Отговор: Избор газов котел

    Такъв имат
    bobivg одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    25
    #853

    Отговор: Избор газов котел

    Благодаря много за съветите.

    Bosch 2500 WBC 14-1 DE ми харесва като параметри и само 50db, но подходящ ли е за 90м3 апартамент с 2 бани? Също така има няколко варианта за стайни терморегулатори и ct200. Предполагам са съвместими с Bosch Easy Control на телефона.

    Италианският бойлер е доста скъп спрямо Tesy и Елдом, а няма вграден ел. нагревател за автономна работа. Това има ли го при Tesy или трябва допълнително да се монтира от фирмата, която прави инсталацията?
    Този пост е редактиран от minergie; 23-12-20 в 16:35.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #854

    Отговор: Избор газов котел

    Да, на всички въпроси

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    14
    #855

    Отговор: Избор газов котел

    Честита Коледа!
    Бъдете здрави, с късмет и берекет в новата година!
    Имам въпрос за радиаторите - сегашните са ми GLOBAL ISEO 500 и се съгласявам с предложението, което ми дадохте да добавя по някой глидер в другите стаи като разфасовам съществуващата 15-ка от спалнята. Препоръчват ми за спалнята панелен, защото отдавал повече мощност от алуминиевите, това така ли е?
    Освен това за този в таблицата има показатели за мощност само ∆Т 50°С W и ∆Т 60°С W, няма за 30°, както при доста други. Стават ли за моята отоплителна инсталация към газов двуконтурен кондензен котел?
    И за лирите в баните не ме посъветвахте, но не е ли по-добре и там с радиатор или някои от по-широките варианти на лира?
    bobivg одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 57 от 90 ПърваПърва ... 747555657585967 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе