Страница 64 от 90 ПърваПърва ... 1454626364656674 ... ПоследноПоследно
Резултати от 946 до 960 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #946

    Отговор: Избор газов котел

    Вероятността е отрицателна. Тоест тя, вероятността си е нула, но понеже ще имаш и газдетектор, затова казвам отрицателна. А за още по-голямо спокойствие можеш да дублираш газдетектора.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #947

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Вероятността е отрицателна. Тоест тя, вероятността си е нула, но понеже ще имаш и газдетектор, затова казвам отрицателна. А за още по-голямо спокойствие можеш да дублираш газдетектора.
    Благодаря Лазаре, даваш ми добра идея. Сега да преминем на другата тема за термостата, писах на Viessman България и ето какво ми отговориха, ще помоля за коментар:"Този котел има вграден Wifi модул и вграден седмичен програматор, като може да правим програми за всеки един ден от седмицата по константна температура (температура на подаване от котела към вашата инсталация). Допълнително за да управляваме температурата в помещенията ако решите може да си закупите Wifi термостатични глави за радиаторите, които се управляват през приложението на телефона и VIcare климатичен сензор (ако в дадено помещение имаме повече от 1 бр. р-ри)" Според теб трябва ли да си закупя Wifi термостатични глави за радиаторите и VIcare климатичен сензор или да използвам само Wifi модул и вграден седмичен програматор? Благодаря ти предварително за отделеното време.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #948

    Отговор: Избор газов котел

    Ако правилно съм разчел отговора - вградения термостат в котела си е по температура на водата. Това вас като потребители не ви вълнува особено. Вас ви интересува температурата на въздуха в стаите. Това касае комфорта на вашето тяло. С други думи нямат фирмено управление за въпросния модел котел. И т.н. вграден програматор е абсолютно безполезен. Не ви трябват никакви термоглави. По-добре си вземете едно обикновено (дори он-оф) управление по температура на въздуха. Тези обяснения сме ги писали десетки пъти из темите за отопление на газ, избор на котел, термостати и т.н.
    Този пост е редактиран от VanDan; 27-04-21 в 16:25.

  5. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #949

    Отговор: Избор газов котел

    Язък, че Висмана го хвалят като Мерцедеса на котлите. За тия 2900лв може да се вземе Бош 2300 с димоотвод, стаен термостат и допълнителното у-во за безжична свързаност с котела. Ама всеки си знае

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #950

    Отговор: Избор газов котел

    А бе, баш за тия пари едва ли. Но пък тия глупости на Висмана с вградения термостат счупиха тъпомера.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #951

    Отговор: Избор газов котел

    https://www.bosch-thermotechnology.c...ndens-2300i-w/
    може може.., на прИмоция обаче

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #952

    Отговор: Избор газов котел

    А, можело, не съм видял, сори. Това е добро предложение.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #953

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Ако правилно съм разчел отговора - вградения термостат в котела си е по температура на водата. Това вас като потребители не ви вълнува особено. Вас ви интересува температурата на въздуха в стаите. Това касае комфорта на вашето тяло. С други думи нямат фирмено управление за въпросния модел котел. И т.н. вграден програматор е абсолютно безполезен. Не ви трябват никакви термоглави. По-добре си вземете едно обикновено (дори он-оф) управление по температура на въздуха. Тези обяснения сме ги писали десетки пъти из темите за отопление на газ, избор на котел, термостати и т.н.
    Днес беше първият ден от монтажа, казвам първият защото се появиха течове от радиаторите и от колекторното табло. Решиха, обаче че са необходими термоглави, скоро минали убочение на този модел, както и да е поръчахме въпросните термоглави. А за термостат, оказа се, че софтуера на този котел не е напълно функционален. Сега разбирам колко се прецаках с този котел но уви няма какво да направя, вече похарчих много пари.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от IvanC Виж публикацията
    Днес беше първият ден от монтажа, казвам първият защото се появиха течове от радиаторите и от колекторното табло. Решиха, обаче че са необходими термоглави, скоро минали убочение на този модел, както и да е поръчахме въпросните термоглави. А за термостат, оказа се, че софтуера на този котел не е напълно функционален. Сега разбирам колко се прецаках с този котел но уви няма какво да направя, вече похарчих много пари.
    Не разбирам, каква е ролята на термоглавите на радиаторите? За какво са нужни?

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #954

    Отговор: Избор газов котел

    Попаднал си май на големи аматьори...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #955

    Отговор: Избор газов котел

    То "аматьорщината" си е повсеместно явление и глобален проблем. Всеки по-кадърен "майстор" или е избягал нанякъде или е по-трудно достъпен и от министър в джипка.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #956

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Попаднал си май на големи аматьори...
    Не са аматьори ами са добри актьори, както и да е. Знаете ли как стои въпроса с гаранцията (разбира се ще ги питам и тях), по принцип кой поема гаранцията, тези които монтират котела или тези които са го произвели. Питам зашото не открих никаква гаранционна карта.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #957

    Отговор: Избор газов котел

    Този, който ти го е продал

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #958

    Отговор: Избор газов котел

    Гаранционните карти на Висман вече са електронни, гаранцията е от сервиза, който ще пусне котела, може да не е монтажната фирма

  17. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #959

    Отговор: Избор газов котел

    Имаше същото питане и в друга тема. Имам усешането, че питащият нещо те поднася, или пробва.
    Иначе съм наясно, че гаранцията е от сервиза, който ще пусне котела и не е задължително да е монтажната фирма.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #960

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Имаше същото питане и в друга тема. Имам усешането, че питащият нещо те поднася, или пробва.
    Иначе съм наясно, че гаранцията е от сервиза, който ще пусне котела и не е задължително да е монтажната фирма.
    Здравей подредко, нито поднасям, нито пробвам когото и да било. Не съм в този форум да си губя времето с такива глупости, тук съм за да науча нещо полезно и да се ориантирам в една област от която си нямам никакво понятие. Ето сега имам друго питане и ще се радвам някой да помогне. Някой закривал ли е партида за газ т.е. прекратявал ли е договор, защото в общите условия на фирмата за доставка на газ с която трябва да сключа договор пише, че мога да прекратя партида, като заплатя съответната такса но никъде не е посочен размера на таксата и как точно става прекратяването на договора. Ако някой има информация моля спешно да сподели. Благодаря предварително на всеки отзовал се.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 64 от 90 ПърваПърва ... 1454626364656674 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе