Страница 63 от 90 ПърваПърва ... 1353616263646573 ... ПоследноПоследно
Резултати от 931 до 945 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #931

    Отговор: Избор газов котел

    Някой може ли да ми каже за този модел: VIESSMANN Пакет Vitodens 100-W B1KF, двуконтурен, 19 kW Z022923 необходим ли е седмичен програматор? Такъв не ми беше предложен в офертата???

    - - - - - - - - - -

    Изглежда, че никой не знае дали е необходим термостат със седмичен програматор за този котел: VIESSMANN Пакет Vitodens 100-W B1KF, двуконтурен, 19 kW Z022923

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #932

    Отговор: Избор газов котел

    За всеки котел е необходим, този не прави изключение. Това, че не са ти предложили не говори добре за тях.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #933

    Отговор: Избор газов котел

    Може би влиза в пакета, иначе това е термостата "ViCare" който виждам от брошурата на сайта на Viessmann.

    - - - - - - - - - -

    Иначе какво ти е мнението за котела? Става въпрос за малак апартамент (68 квм) с югозападно изложение.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #934

    Отговор: Избор газов котел

    Моля следващия въпрос?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #935

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Моля следващия въпрос?
    От фирмата с която работя ми казаха, че този модел котел имал вграден термостат, не знаех, че има такива? Как се прави седмична програма никой не можа да ми каже. Лазаре някакъв коментар за тези вградени термостати?

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #936

    Отговор: Избор газов котел

    Не мога да ти кажа и аз. Котелът е нов, със сигурност ще е по-добър от старото дръвце, но в тази ковид ситуация обученията са невъзможни и затъмнението е пълно. В този смисъл не знам как някой препоръчва нещо, което не познава?!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #937

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Не мога да ти кажа и аз. Котелът е нов, със сигурност ще е по-добър от старото дръвце, но в тази ковид ситуация обученията са невъзможни и затъмнението е пълно. В този смисъл не знам как някой препоръчва нещо, което не познава?!
    Благодаря ти. Избора на котел всъщност беше мой. Направи ми впечатление мощността на котела в режим на отопление (макс 19 кв) и на БГВ (макс 27кв). Прочетох, че и горелката е по-безшумна, дано да е така. Познавам хора които вградиха котлите в помещения от газобетонни блокчета за да намалят шума. Всъщност и аз се каня да направя същото, в моя случай, член от семейството ще спи в същото помещение с котела. Така че безопасността и шумоизолацията ще бъдат важни. Поръчах и газсигнализатор, който в случай на теч да може да затваря подходящия клапан.

    - - - - - - - - - -

    Само не знам как техническият надзор ще погледне на това, че съм затворил котлето в тясно помещение от газобетонни блокчета, надявам се да не ми създадат проблем?

  10. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #938

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от IvanC Виж публикацията
    ...... Всъщност и аз се каня да направя същото, в моя случай, член от семейството ще спи в същото помещение с котела. Така че безопасността и шумоизолацията ще бъдат важни. Поръчах и газсигнализатор, който в случай на теч да може да затваря подходящия клапан.

    Е, това вече е голяма недомислица

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #939

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Icata69 Виж публикацията
    Е, това вече е голяма недомислица
    Найвероятно е така, кажи обаче защо смяташ, че е недомислица за да мога да коригирам каквото трябва. Не всеки в този форум е роден майстор или пък газов инженер. Така че моля дай някакви пояснения ще съм ти благодарен.

  12. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #940

    Отговор: Избор газов котел

    Защо....защото поне на мен няма да ми е душевно комфортно да оставя някой от домашните ми да спи в това помещение. Всеки си решава сам, и си търси решенията

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #941

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Icata69 Виж публикацията
    Защо....защото поне на мен няма да ми е душевно комфортно да оставя някой от домашните ми да спи в това помещение. Всеки си решава сам, и си търси решенията
    Ами ако поради някаква недомислица таблото за газта се намира в една от спалните? Какво да правя с тази спалня? Опитвам се да намеря най-доброто възможно решение. Този който ще спи там, ще съм аз това разбира се не умаловажава ситуацията. Ако имаш някакви предложения ще се радвам да ги чуя, наистина търся възможно най-доброто решение затова съм отворен към всякакви идеи.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #942

    Отговор: Избор газов котел

    Не съм убеден,че изпълнителя ще ти направи такъв проект, а доставчика ще ти пусне газта - обърни се за седействие към тях. Има си изисквания за газопроводи, разпределителни табла и уреди работещи на газ. Щом не ти се чете - обърни се към занаещите
    podredko одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #943

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Icata69 Виж публикацията
    Не съм убеден,че изпълнителя ще ти направи такъв проект, а доставчика ще ти пусне газта - обърни се за седействие към тях. Има си изисквания за газопроводи, разпределителни табла и уреди работещи на газ. Щом не ти се чете - обърни се към занаещите
    Да, вече разговарях с тях, те нямат никакъв проблем. Казаха ми, че газовите котли са безопасни имало някаква вероятност за малък теч на газ от захранващата траба но затова слагаме газдетектор. Аз обаче не се чуваствам комфортно да спя в една стая с газов котел и затова искам да го вградя в помещение, добре изолирано с вентилация. Това е което мога да направя, друго не се сещам! Ако Лазар или някой друг който е имал подобен проблем може да даде някакъв съвет ще съм много благодарен.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #944

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от IvanC Виж публикацията
    Ами ако поради някаква недомислица таблото за газта се намира в една от спалните.
    Нещо ми се струва, че сериозно бъркаш нещата. Какво е това табло за газта в спалнята ? Това е невъзможно! Може би говориш за таблото с колекторите на ВОИ?
    podredko одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #945

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Нещо ми се струва, че сериозно бъркаш нещата. Какво е това табло за газта в спалнята ? Това е невъзможно! Може би говориш за таблото с колекторите на ВОИ?
    Да, бъркам ги Безопасно ли е обаче да спиш в стая с газов котел? Каква е вероятността да има теч на метан от системата?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 63 от 90 ПърваПърва ... 1353616263646573 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе