Страница 72 от 90 ПърваПърва ... 2262707172737482 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,066 до 1,080 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1066

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Как се справят в реалния живот котлите с вграден бойлер като Condens 5000 WT?
    При мен с 2500W водата идва адски бавно.
    Вградения бойлер ще помогне ли?
    При двуконтурния котел водата идва по-бавно, това си е ясно. Вградения бойлер естествено, че помага, защото водата е готова, но ако разстоянието е дълго, ефектът ще е частичен
    lazarus18 одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1067

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от IvanC Виж публикацията
    Здравей Лазаре, и аз нямам стаен термостат.
    Ами сложи си стаен термостат и котелът няма да харчи газ, когато няма нужда. А пък за налягането - доливай, докато намериш и отстраниш течовете

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #1068

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Ами сложи си стаен термостат и котелът няма да харчи газ, когато няма нужда. А пък за налягането - доливай, докато намериш и отстраниш течовете
    Да съгласен съм, но в момента нямам възможност немога ли просто да избера опцията "only hot water active" през ViCare App, когато апартамента няма нужда от отопление?

    А за доливането, от къде да доливам?

    Благодаря!

  5. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #1069

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от IvanC Виж публикацията

    А за доливането, от къде да доливам?


    Е може ли такива въпроси? Не сте ли си поглеждали техническите инструкции на котела? Сервизните техници не Ви ли обясниха, такива елементарни неща? Ще ви отговоря само с това - има байпасен кран на студената вода, с който се допълва отоплителната инсталация. Смятам, че до другото трябва да стигнете сам, или викайте сервиза!

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1070

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от IvanC Виж публикацията
    Да съгласен съм, но в момента нямам възможност немога ли просто да избера опцията "only hot water active" през ViCare App, когато апартамента няма нужда от отопление?
    Може, щом така ти харесва. Но има стайни термостати за 20-30лв, не разбирам ситуация, при която човек си купува скъп котел, пък няма възможност да даде 30лв за стаен термостат, който се изплаща за половин месец, извинявай!
    lazarus18 и Zhivko харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    17
    #1071

    Отговор: Избор газов котел

    Я да попитам и аз ,имам котел Bosh 2300i, управлението е със стаен термостат на Honeywell T3R, доволен съм от него,но забелязах че от време на време бойлера "заспива",т.е термостата дава че гори,приемника също дава че запалката работи,но бойлера не е запалил.След ката пусна горещата вода си тръгва нормално.Подържам температура от 24°C в апартамента, температура на водата за парното е 50°C.

    Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #1072

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Може, щом така ти харесва. Но има стайни термостати за 20-30лв, не разбирам ситуация, при която човек си купува скъп котел, пък няма възможност да даде 30лв за стаен термостат, който се изплаща за половин месец, извинявай!
    Добре, защото от сервиза ми казаха цени от 200-300 лева. Можели да ми пепоръчаш някоя конкретна марка стаен термостат. От Вайсман пък ми обясниха, че нямало особен смисъл от стаен термостат.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #1073

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от IvanC Виж публикацията
    Здравей Лазаре, и моя котел е Viessmann Vitodens 100-W тип B1KF, двуконтурен, 19 kW. Имам следния казус апартамента ми е с югозападно изложение и примерно днес температурите в София бяха високи за сезона и не се налагаше да отоплявам апартамента. Зададох 23 градуса на водата за отопление, въпреки това до този час котела е изразходвал 2.2 куб.м. газ за отопление. Как при температура на водата 23 градуса котела е изразходвал толкова газ? Може би трябва да изключвам отоплението изцяло за да няма в такива дни разходн на газ за отопление? Друго което забелязвам е че налягането в системата е необичайно ниско между 0.9 и 0.7 бара (т.е. почти на границата да се изключи и да покаже грешка). Преди около месец налягането беше между 1.2 и 1.4 бара. Не мога да разбера каква е причината сега да падне толкова ниско. Моля за съвет. Благодаря ти предварително. p.s. И аз нямам стаен термостат.
    Моя котел, ако му сложа температура под 35гр спира (off) и след малко сам се пуска на 35, т.е не мога да го накарам да работи под 35. Така че първо се увери като си го оставил на 23гр какво се случва. В това студено време го държа да работи денонощно, но при по-топло време вечер му спирам отоплението и го оставям само за топла вода и сутрин го пускам за отопление.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #1074

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от pip00 Виж публикацията
    Моя котел, ако му сложа температура под 35гр спира (off) и след малко сам се пуска на 35, т.е не мога да го накарам да работи под 35. Така че първо се увери като си го оставил на 23гр какво се случва. В това студено време го държа да работи денонощно, но при по-топло време вечер му спирам отоплението и го оставям само за топла вода и сутрин го пускам за отопление.
    OK, а твоя същия модел ли е?

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #1075

    Отговор: Избор газов котел

    B1HF, 32kw едноконтурен.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #1076

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от pip00 Виж публикацията
    B1HF, 32kw едноконтурен.
    Добре, някой да каже 5 куб.м. газ на ден при външна температура -7 ОК ли е. 68 квм апартамент, югозападно изложение със съседи от всички страни.

    При температури около 0 пак същия разход, при температури около 7-8 градуса разхода е около 3,5 куб.м. газ.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1077

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от IvanC Виж публикацията
    Добре, някой да каже 5 куб.м. газ на ден при външна температура -7 ОК ли е..............
    Да, ама ти хвалиш ли се?!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #1078

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    Да, ама ти хвалиш ли се?!
    Здравей Трифоне за много години! не не се хваля, очаквах да е по-нисък разхода. Не разбирам нищо от котлета затова питам.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1079

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от IvanC Виж публикацията
    Здравей Трифоне за много години! не не се хваля, очаквах да е по-нисък разхода. Не разбирам нищо от котлета затова питам.
    За много години, Иване!
    Аз съм перфекционист и бих купил най добрият стаен термостат за котелът си. Всъщност, така и съм направил, но моят котел е друг.
    Лазар те е посъветвал да монтираш, ако ще и от 30лв да е. Стайният ще намали малко разхода.
    До колкото разбрах, настроил си отоплителната вода на 23 градуса.
    Предполагам, че стайната температура е близка до 23 градуса.
    А как мислиш, че ще се осъществи някакъв топлообмен?! Той, котелът, си работи само защото ти искаш да работи, кажи-речи.
    За да има топлообмен, трябва да има разлика. Тоест, я да вземеш да си настроиш водата поне на 35-40!
    Колкото по голяма разлика има, толкова топлообмена е по голям. При кондензните котли не трябва да се прекалява, за да не се излезе извън кондензният режим.
    Най добре би било СТ да модулира мощността на котела. Не зная дали за Вайсман има такава възможност, но и обикновен е по добра опция, отколкото без и особено при толкова ниска настройка на температурата на водата.
    Все едно си си оставил колата пред блока да работи на празен ход, а да засичаш по литри на километри. Така колата ти не извършва никаква работа- не вози никого за никъде, а по подобен начин работи и котелът ти.
    Все пак, разходът не е висок.

  18. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #1080

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от IvanC Виж публикацията
    Добре, някой да каже 5 куб.м. газ на ден при външна температура -7 ОК ли е. 68 квм апартамент, югозападно изложение със съседи от всички страни.

    При температури около 0 пак същия разход, при температури около 7-8 градуса разхода е около 3,5 куб.м. газ.
    50 киловатчаса на 24 часа са грубо 2 киловата топлинни загуби, делено на грубо 200 куб отопляема площ се падат 10 вата на кубик. Или имаш топлещи съседи или си изолиран минимум с 20 санта отвсякъде.
    espace и erm харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 72 от 90 ПърваПърва ... 2262707172737482 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе