Страница 70 от 90 ПърваПърва ... 2060686970717280 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,036 до 1,050 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #1036

    Отговор: Избор газов котел

    Как контролираш температурата на помещението с термоглавите, като не контролираш температурата на томплоносителя с тях??? Тия термоглави да не са магични

    Цитат Първоначално публикувано от Icata69 Виж публикацията
    С термостатичните глави на радиаторите се контролира температурата на помещението, а не на топлоносителя. Числото 3 отговаря на приблизителна температура около 20 градуса, а 4 на 24 градуса на помещението. Слънцето предполагам е максимума, който е към 28 градуса. От написаното трябва да намериш отговора на твоето питане, и да си отговориш дали имаш проблем

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #1037

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от IvanC Виж публикацията
    Как контролираш температурата на помещението с термоглавите, като не контролираш температурата на томплоносителя с тях??? Тия термоглави да не са магични
    Курс по топлотехника няма да ти водя, можеш и да се поровиш малко, за да намериш отговор на въпросите си. Така на готово и баба знае

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #1038

    Отговор: Избор газов котел

    Баба дали знае или не не мога да ти кажа, но дай с едно изречение смислено обяснение, не искам да ми изнасяш курс по топлотехника.

    Цитат Първоначално публикувано от Icata69 Виж публикацията
    Курс по топлотехника няма да ти водя, можеш и да се поровиш малко, за да намериш отговор на въпросите си. Така на готово и баба знае

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1039

    Отговор: Избор газов котел

    Термоглавата функционира на база температурата в помещението, вече колко е акуратна и с какъв хистерезис е, зависи от конкретния продукт и също така, къде е монтирана(по-ниско/по-високо).
    В общи линии клапана затваря с покачване на температурата в помещението, като по този начин редуцира потока към радиатора, докато не го спре напълно.
    С врътката определяш толеранса на клапана, колкото по-ниска е настройката, толкова по-ниска е температурата, която е необходима, за да се спре потока.
    Като ти затваря на 3-та, врътни го на 4-та, като другия.
    vini7 одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #1040

    Отговор: Избор газов котел

    Ето това е отговор, БЛАГОДАРЯ! В моя случай наличието на термоглави ми се вижда пълна безмислица но ме убедиха да ги сложа. Никога не съм ползвал преди това термоглави, винаги съм разчитал на други системи.

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Термоглавата функционира на база температурата в помещението, вече колко е акуратна и с какъв хистерезис е, зависи от конкретния продукт и също така, къде е монтирана(по-ниско/по-високо).
    В общи линии клапана затваря с покачване на температурата в помещението, като по този начин редуцира потока към радиатора, докато не го спре напълно.
    С врътката определяш толеранса на клапана, колкото по-ниска е настройката, толкова по-ниска е температурата, която е необходима, за да се спре потока.
    Като ти затваря на 3-та, врътни го на 4-та, като другия.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1041

    Отговор: Избор газов котел

    Чак безсмислица не са, просто ти позволяват да регулираш температурата на помещенията, независимо едно от друго. Много хора не понасят високи темп. в спалните и там термоглавите са единствен вариант.
    Винаги можеш да ги шунтираш като ги отвориш докрай.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #1042

    Отговор: Избор газов котел

    Имам въпрос към специалисти и потребители. Съседът отдолу си прекарва газ. Апартамент 100кв. 2 етаж.Аз съм на 3 етаж над него. Котелът му ще е на остъклена тераса. Като ще изведе комин през стъклопакета си горе. Което означава, че този комин ще е малко под пода на моята тераса. Която също е остъклена. Но се отваря за проветрение. Защото зад нея е детската стая. Която има излаз към терасата ми. Въпросът ми е. Този комин, който ще е на 30 сантиметра под моя под. И в зависимост как го ситуират най-много на 2 метра от самите ми отваряеми прозорци на терасата. Няма ли да пуши и да се усеща вкъщи.

  10. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #1043

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от simeonbf Виж публикацията
    Имам въпрос към специалисти и потребители. Съседът отдолу си прекарва газ. Апартамент 100кв. 2 етаж.Аз съм на 3 етаж над него. Котелът му ще е на остъклена тераса. Като ще изведе комин през стъклопакета си горе. Което означава, че този комин ще е малко под пода на моята тераса. Която също е остъклена. Но се отваря за проветрение. Защото зад нея е детската стая. Която има излаз към терасата ми. Въпросът ми е. Този комин, който ще е на 30 сантиметра под моя под. И в зависимост как го ситуират най-много на 2 метра от самите ми отваряеми прозорци на терасата. Няма ли да пуши и да се усеща вкъщи.

    Не се притеснявай, комшията ти не инсталира печка на въглища, а газов котел

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #1044
    Цитат Първоначално публикувано от Icata69 Виж публикацията
    Не се притеснявай, комшията ти не инсталира печка на въглища, а газов котел
    Доста категоричен си. Силно се надявам да си прав. Защото това са изгорели газове. Топли, отиват нагоре. Точно под прозореца ми, който ще отварям. И вятъра ако го раздухва. Явно въпросът е какво е количеството на изгорелите газове. Не съм виждал комин ма такава инсталация какво бълва.Като отрови и миризми. Все си мисля, че не е ок да е на 1-2 метеа от прозорец, през който се проветрява детска стая.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #1045

    Отговор: Избор газов котел

    Спокойно, няма нито миризми нито отрови. А пък вятър ако има съвсем. Ама така като те чета, ти отсега си се наострил и ще намериш проблем дори и да го няма.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1046

    Отговор: Избор газов котел

    Вземи една бутилка газирана вода и един балон, нанижи го на гърлото и разклати здраво шишето, балонът ще се напълни с това, което се отделя от горенето на природна газ.
    Ще видиш колко по-тежък е сравнен с друг балон надут с помпа. Та не се притеснявай, не се издига толкова лесно, а и котелът е кондезен и темп. на изгорелите газове не са толкова високи.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #1047
    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Спокойно, няма нито миризми нито отрови. А пък вятър ако има съвсем. Ама така като те чета, ти отсега си се наострил и ще намериш проблем дори и да го няма.
    Не е така. Аз ако бях такъв тип мърморко. Нямаше да питам тук. А директно щях да се изпокарам с човека. И да го карам да отвежда газовете през комините на апартамента.Във всяка стая има. Коридор, кухня. В апартамента има 6 отвора за комини. Плюс 2 в банята и тоалетната. Попитах именно да си спестя едни недоброжелателни съседски отношения. Надявам се да сте прави.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1048

    Отговор: Избор газов котел

    Ако е под терасата ти, то евентуален проблем ще много по-голям за него, отколкото за теб.
    Та ако се притесняваш толкова, можеш да му го подхвърлиш

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #1049
    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Ако е под терасата ти, то евентуален проблем ще много по-голям за него, отколкото за теб.
    Та ако се притесняваш толкова, можеш да му го подхвърлиш
    Защо да е проблем за него. Описвам : 2 метра дълга на един метър широка, малка тераса. Двете са еднакви. Точно една над друга. Предполагам, че при него ще изведат горе вдясно в ъгъла. При мен това е долу дясно на пода. Прозорците са в средата на терасата. Което означава, че коминът ше се пада 1-1,5 метра настрани. И 0,80 метра надолу. Колкото е висок един балкон.

  18. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #1050

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от simeonbf Виж публикацията
    Не е така. Аз ако бях такъв тип мърморко. Нямаше да питам тук. А директно щях да се изпокарам с човека. И да го карам да отвежда газовете през комините на апартамента.Във всяка стая има. Коридор, кухня. В апартамента има 6 отвора за комини. Плюс 2 в банята и тоалетната. Попитах именно да си спестя едни недоброжелателни съседски отношения. Надявам се да сте прави.
    Абе, човек, пии си спокойно виното..... При горенето на метан се отделя въглероден диоксид и вода. "пушек" ще видиш от димоотвода само когато е студено на вън. Не можеш да го принудиш да си забие димоотвода в комин, защото това НЕ е допустимо, ако не е изграден за целта. Ако искаш по подробно да се запознаеш с тези работи, се разрови в нета и прочети нещо за съоръжения работещи с природен газ. А, сега ако си се успокоил - наздраве

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 70 от 90 ПърваПърва ... 2060686970717280 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе