Страница 71 от 90 ПърваПърва ... 2161697071727381 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,051 до 1,065 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #1051

    Отговор: Избор газов котел

    Благодаря на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    11
    #1052

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте .
    Моят въпрос може да е лаишки, но е принципен, като се абстрахирам от квадратура на жилище, изолации, изградена вече отоплителна система. Чисто теоретично от гледна точност на надеждност и безпроблемна и безаварийна работа, коя марка котли бихте предпочели - Бош или Вайлант ? Ще сменям моя стар котел Motan със нов и се бях насочил към Bosch Condense 2300i 3-24KW двуконтурен, но от фирмата към която се обърнах ме посъветваха да огледам и котлите Вайлант. Като неразбиращ от тази материя нямам наблюдения и информация за марките . Кой от техните котли съответства приблизително като характеристика на този Бош който гледах и дали са по надеждни и безпроблемни ? Заслужава ли си да се плати повече за тях, уточнявам пак , от гледна точка на безаварийна работа.
    Лека вечер.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1053

    Отговор: Избор газов котел

    Не. От кой град си?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    11
    #1054

    Отговор: Избор газов котел

    Шумен.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1055

    Отговор: Избор газов котел

    Значи ще чакаш да дойде сервизен техник от Русе, който отговаря за цяла северна България

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #1056

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от ultrared Виж публикацията
    Здравейте .
    Моят въпрос може да е лаишки, но е принципен, като се абстрахирам от квадратура на жилище, изолации, изградена вече отоплителна система. Чисто теоретично от гледна точност на надеждност и безпроблемна и безаварийна работа, коя марка котли бихте предпочели - Бош или Вайлант ? Ще сменям моя стар котел Motan със нов и се бях насочил към Bosch Condense 2300i 3-24KW двуконтурен, но от фирмата към която се обърнах ме посъветваха да огледам и котлите Вайлант. Като неразбиращ от тази материя нямам наблюдения и информация за марките . Кой от техните котли съответства приблизително като характеристика на този Бош който гледах и дали са по надеждни и безпроблемни ? Заслужава ли си да се плати повече за тях, уточнявам пак , от гледна точка на безаварийна работа.
    Лека вечер.
    От познатите ползващи газови котли и информацията събрана преди моята покупка аз щях да избера вайлант, ако не беше лошия имидж на представителство им. Надявам се няма да съжалявам, че не купих техен котел.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    11
    #1057

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте отново, реших да си взема последно Bosch 2300i. Може ли някой да ми препоръча добра инсталационна фирма в гр. Шумен, ако имате отзиви и наблюдения за някого...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2020
    Мнения
    21
    #1058

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,
    Някой чувал ли е нещо за фирма Валда Инженеринг ЕООД, гр.София Дали имате впечетление за тяхната работа, защото вероятно ще ми монтират котел и радиаторите. Те са и подизпълнител на строителя ни.
    От тази фирма ми казаха, че Виесмана Витоденса 100, бил по-добре и с по-добри показатели от Боша 2300iW. Това така ли е, защото аз си мисля, че Бошката е по-добрия вариант.
    Този пост е редактиран от markosi; 10-12-21 в 16:30.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #1059

    Отговор: Избор газов котел

    Аз бях решил да купувам bosch 7000w, а от това което съм чел 2300 е по-добър, но го няма в размера който ми трябваше едноконтурен. В последния момент обаче купих новия модел на viessmann vitodens 100-w, 3.2-32kw, едноконтурен, заради по-добрата модулация и вградена wifi подръжка и за момента не съжалявам. Ако се вярва на екрана котела модулира от 2квт, макар да го водят, че минималната му мощност е 3.2квт. В чужди форуми четох, че реално модулира 12.5/1, но доколко е вярно и колко точно отчита диспеля не знам. Единствената ми забележка е, че котела е доста шумен, моя е в котелно, така че не е проблем шума, но ако трябваше да го монтирам в кухня или някъде, където се живее не бих го препоръчал.
    Този пост е редактиран от pip00; 10-12-21 в 17:57.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2020
    Мнения
    21
    #1060

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,
    Днес бях на среща с фирмата, която ще ми монтира котела и радиаторите в София. До сега бях твърдо решил да слагам Bosch 2300i W с CT200. Днес от фирмата ме разубеждават да сложа Vitodens 100W. Цената и на двете е около 3100лв, но Висмана няма стаен програматор в тази цена. Той е отделно още около 600лв. Котлите са двуконтурни. Чисто на характеристики двата котела са мн близки. Модулацията им е 1:10, няма кой знае каква разлика в минималната мощност. Bosch-a го дават с 3г гаранция, но ми казаха, че всяка година трябвало да се отваря камерата и да се почиства, което струвало 40лв. За Висмана бил с 2г гаранция и такова отваряне за почистване нямало. Сега мн се колебая какво да взема. Ще се радвам много на съвет от вас.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1061

    Отговор: Избор газов котел

    1. Разликата в цената е около 500лв
    2. На всички кондензни котли е добре да им се почиства горивната камера, особено ако работят в нискотемпературен режим, защото се получават налепи, които влошават топлообмена. Висман не е изключение. Някои не сменят маслото на колата си, че ще плащат за профилактика
    3. Ако тая монтажна фирма се чувства по-добре във водите на Висман обаче, няма какво да ги напъваш

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2020
    Мнения
    21
    #1062

    Отговор: Избор газов котел

    Благодаря Лазаре. А дали има смисъл да купя на Висмана стайния програматор, след като имам функционалност за седмичен режими през интернет приложението и без този програматор?

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1063

    Отговор: Избор газов котел

    Ами то има смисъл, ама първо че го няма наличен, второ има голям процент проблемни. А без стаен термостат котелът работи, но само по температура на водата - както преди 100 години
    MishelNikolov одобрява това.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #1064

    Отговор: Избор газов котел

    Как се справят в реалния живот котлите с вграден бойлер като Condens 5000 WT?
    При мен с 2500W водата идва адски бавно.
    Вградения бойлер ще помогне ли?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #1065

    Отговор: Избор газов котел

    Здравей Лазаре, и моя котел е Viessmann Vitodens 100-W тип B1KF, двуконтурен, 19 kW. Имам следния казус апартамента ми е с югозападно изложение и примерно днес температурите в София бяха високи за сезона и не се налагаше да отоплявам апартамента. Зададох 23 градуса на водата за отопление, въпреки това до този час котела е изразходвал 2.2 куб.м. газ за отопление. Как при температура на водата 23 градуса котела е изразходвал толкова газ? Може би трябва да изключвам отоплението изцяло за да няма в такива дни разходн на газ за отопление? Друго което забелязвам е че налягането в системата е необичайно ниско между 0.9 и 0.7 бара (т.е. почти на границата да се изключи и да покаже грешка). Преди около месец налягането беше между 1.2 и 1.4 бара. Не мога да разбера каква е причината сега да падне толкова ниско. Моля за съвет. Благодаря ти предварително. p.s. И аз нямам стаен термостат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 71 от 90 ПърваПърва ... 2161697071727381 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе