Страница 65 от 90 ПърваПърва ... 1555636465666775 ... ПоследноПоследно
Резултати от 961 до 975 от общо 1350

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #961

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от IvanC Виж публикацията
    ... Не съм в този форум да си губя времето с такива глупости, тук съм за да науча нещо полезно и да се ориантирам в една област от която си нямам никакво понятие...
    Просто те взех за "агент-провокатор" с тия странни въпроси (в една съседна тема вече десета страница "дъвчат" един "тунингован" бойлер).
    Грешката ти е, че преди да изграждаш каквото и да било, е трябвало първо "да се ориЕнтираш в една област от която си нямаш никакво понятие".
    След като вече работата е свършена (дали читаво или нескопосано, зависи от гледната точка), е меко казано късно.
    Дори и последното ти питане е леко озадачаващо. Реши да се откажеш от газификацията след като си похарчил толкова пари за нея?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #962

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Просто те взех за "агент-провокатор" с тия странни въпроси (в една съседна тема вече десета страница "дъвчат" един "тунингован" бойлер).
    Грешката ти е, че преди да изграждаш каквото и да било, е трябвало първо "да се ориЕнтираш в една област от която си нямаш никакво понятие".
    След като вече работата е свършена (дали читаво или нескопосано, зависи от гледната точка), е меко казано късно.
    Дори и последното ти питане е леко озадачаващо. Реши да се откажеш от газификацията след като си похарчил толкова пари за нея?

    Ех ама много сме подозрителни в този форум. Не съм се отказал от газификацията но все пак искам да знам как мога да прекратя договора ако ми се наложи. Утре мога да реша да емигрирам, доста години работих в чужбина мога пак да реша да го направя. Какво толкова странно има в моя въпрос не мога да разбера. Благодаря също и за корекциите на правописа. Не разбирам това някакво заяждане ли е от твоя страна, нещо сме много педантични да не започнем и оценки да си пишем за правопис.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #963

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от IvanC
    Ето сега имам друго питане и ще се радвам някой да помогне. Някой закривал ли е партида за газ т.е. прекратявал ли е договор, защото в общите условия на фирмата за доставка на газ с която трябва да сключа договор пише, че мога да прекратя партида, като заплатя съответната такса но никъде не е посочен размера на таксата и как точно става прекратяването на договора. Ако някой има информация моля спешно да сподели. Благодаря предварително на всеки отзовал се.
    Не съм срещал досега такъв казус, по-скоро съм срещал случаи, когато не се ползва дълго време газ и ако са минали 6 месеца, трябва да се прави наново изпитване на газовата инсталация на якост и плътност от техническия надзор. Но мисля, че трябва да се обадиш прдварително, ако спираш да ползваш, за да не минават да отчитат и да ти начисляват такса за това (мисля че беше 2лв някъде). Не съм сигурен дали не си взимат и разходомера.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #964

    Отговор: Избор газов котел

    Един бивш комшия май се беше отказал и му махнаха таблото до къщата и затапиха тръбата малко над земята. Вече документално не съм се интересувал. Предполагам обаче е най-правилно да се пита офиса на конкретния локален доставчик, а не по форуми.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #965

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Не съм срещал досега такъв казус, по-скоро съм срещал случаи, когато не се ползва дълго време газ и ако са минали 6 месеца, трябва да се прави наново изпитване на газовата инсталация на якост и плътност от техническия надзор. Но мисля, че трябва да се обадиш прдварително, ако спираш да ползваш, за да не минават да отчитат и да ти начисляват такса за това (мисля че беше 2лв някъде). Не съм сигурен дали не си взимат и разходомера.

    Блгагодаря Лазаре, вече съм на финалната права, днес надуха тръбите до малко над 1 бар (не успяха повече тъй като магнет вентила реагираше), стрелката на маноментъра не мърдаше. Казаха, че не изпуска и всичко е наред. Сега тъй като вече казах, че ще се спи в тази стая искам да си сложа втори газ сигнализатор (ти ми предложи тази идея и аз съм напълно съгласен) за метан. Може ли да ми препоръчаш някой конкретен газ сигнализатор. Благодаря ти предварително.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #966

    Отговор: Избор газов котел

    Е, то изборът е голям, но това е работа на доставчика на газовата инсталация и на надзора

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    28
    #967

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте, за питането си не съм откривал нова тема, пиша в тази. Котелът ми е едноконтурен Имергаз Виктрикс Х12, закупен през 2012г. Преди един месец започна да дава грешка код 02 – „свръхтемпература, блокиране защитен термостат“. Заработваше за кратко, и спираше. Като натисна reset, се оправяше, и работеше няколко дни до следващото блокиране. Идва сервизния техник, но проблема продължи и след това. Сега пак дава тази грешка, но вече не се оправя с бутона reset и съвсем спря да работи. След неколкократно натискане на reset дава грешка 08 – максимален брой рестарт. В момента изобщо не започва да работи, не запалва, вентилатора дори не заработва, направо дава грешка 02. Забелязах, че преди месец, когато се появи проблема температурите на въздуха бяха се покачили над 30°. След това захладня, беше дъждовно и проблема се появяваше по-рядко. Тези дни пак се затопли и пак даде свръхтемпература, и вече съвсем спря да работи. Обемния бойлер със серпентината е електрически, и имам топла вода, но трябва да се оправи. Сервизния техник предлага смяна на платката, към 250лв. Дали ще помогне, и дали това е причината? Котела не е отварян за профилактика откакто е купен, улицата, над която е комина, е доста прашна, и тази прах минава през горивната камера. Котела не е работил много, за цялата година плащам към 450-500лв. сметки за газ, ползвам го 9 години. През годините съм чел в този форум, че при Имергаз електрониката прави проблеми.

  10. Mitsev
    Guest
    #968

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,да се похваля и аз.Вече съм с BOSCH Condens 2300iw и CT200.Въпроса ми е-има ли нещо специфично при свързването на стайния термостат с котела?Задължително ли трябва да се ползва с приложение на телефона или само термостата?

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #969

    Отговор: Избор газов котел

    Честито! Може да се върже жично и безжично, но и в двата случая може без приложението. Само не вдявам целта на занятието

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #970

    Отговор: Избор газов котел

    Мм.., да .Може и без приложението, само че как ще му направиш седмичната програма?

  13. Mitsev
    Guest
    #971

    Отговор: Избор газов котел

    За първи път се сблъсквам с подобно управление и затова попитах как може или не може да работи.Ситуацията е такава-регистрирах се във сайта на БОШ,вързах и CT200 към интернет и при опит да вляза в приложението и да настроя термостата,стигам до паролата и логин-а за сайта,по-нататък няма никой.Обадих се на БОШ и ми казаха че сървъра им бил повреден и няколко дни нямало да работи.Това ще бъде ли пречка,когато всичко се настрои както трябва,евентуално при подобен проблем със сървъра,дали ще работи системата?Затова питам.Лазаре,интересно ми беше да науча дали може на термостата да се настроят часовите зони за дадените температури на работа без приложението.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #972

    Отговор: Избор газов котел

    Ще си работи разбира се, по зададената програма.А и винаги можеш да минеш в ръчен режим и да променяш Т.(и не само).

  16. Mitsev
    Guest
    #973

    Отговор: Избор газов котел

    Благодаря за отговора.Излиза че без това приложение не може да се настрои термостата,така ли да разбирам?А и още нещо,включвам всичко по инструкция и няма връзка на котела с термостата,стои червената чертичка на иконката с котела.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #974

    Отговор: Избор газов котел

    А поради каква причина се опитваш сам да откриеш топлата вода, това е работа на сервиза, който ти пуска и поддържа котела?

  18. Mitsev
    Guest
    #975

    Отговор: Избор газов котел

    Еми исках да се направя на новия Колумб,ама явно няма да се получи.Вероятно не е толкова просто както по клиповете в нет-а.Май ще се обадя на фирмата да дойдат и да го вържат към котела.Благодаря за отговорите и лека вечер.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 65 от 90 ПърваПърва ... 1555636465666775 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 09-08-17, 00:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе