Страница 55 от 90 ПърваПърва ... 545535455565765 ... ПоследноПоследно
Резултати от 811 до 825 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #811

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от tobias Виж публикацията
    (...)
    Колега atanasov, CT 200 e стаен термостат, направен да работи заедно с котли на Бош , като изпълнява следните функции: задание към котела да включи или да спре, задание към котела за температурата на водата, връзка с електронни термовентили на радиаторите, връзка с интернет за дистанционно управление и ъпдейт, вкарване на данни за управление и програмиране. Самия Котел си има контролер който управлява работата на котела. СТ 200 е интерфейс който подпомага котела като самостоятелна единица.
    Все пак исках да споделя какво съм научил. Не претендирам да съм супер, но на мен ми върши работа това, което съм разбрал и не съжалявам че съм го купил.
    Пожелавам добро здраве на всички. Това беше от мен. Излизам от дискусиятя.
    Това казах и аз - CT200 избира заданието за температура на водата, на база настроените параметри и входящите данни от вътрешен или външен температурен датчик. Ясно, че вътрешната логика за контрол на горелка, вентилатор и обороти на помпа са поверени на електрониката на котела. Аз препрочетох още веднъж това което си ми написал за кривата на отоплението от упътването на котела, разгледах и наличните настройки в CT200 още веднъж и мисля и двамата сме прави - настройката в котела за точка А и Б от кривата и настройките за WDC в CT200 са едно и също. И всъщност тази информация ми помогна да разбера WDC настройките. Благодаря!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #812

    Отговор: Избор газов котел

    Появи се проблем. Смених доставчика на интернет - т.е. смених рутера и естествено името на WI-FI мрежата. Зададох на СТ200 новото име и парола, и управлението се бъгна тотално. Ту показва работата на котела, ту не показва нищо - нито червената линия за мощността, нито зелената отдолу. Появяват се за секунди и изчезват. Това е свързано и с появяването и изчезването на разни опции в менюто. Котела/BOSCH 2300/ работи само на минимална мощност - не вдига повече от 34.9С на водата, макар и да ми задавам високо задание. А бе пълен шах.
    Единственото което е променено е рутера и името на мрежата. Идеи нещо?

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #813

    Отговор: Избор газов котел

    Тази работа на минимална мощност ми прилича на програмата за пълнене на сифона, която се активира след всяко спиране на ел. захранването, но тя продължава не повече от 15 мин. А иначе СТ200 би трябвало сам да си ъпдейтне софта.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #814

    Отговор: Избор газов котел

    Не е Лазаре. Изчаках го. Той какво да ъпдейтва, работи от месец.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #815

    Отговор: Избор газов котел

    Пробвай да го закачиш на друга мрежа, пусни от някой телефон.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #816

    Отговор: Избор газов котел

    Е, щом е гаранционен викай сервиза. Ресетва се от едно малко отворче, ама да си го видят те

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    25
    #817

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от minergie Виж публикацията
    Здравейте,

    Предстои ми избор на газово котле за апартамента на схемата. Благодарение на тази тема съм се насочил към едноконтурен газов котел и 100 л бойлер със серпентина. Котлето е предвидено в дневната, до терасата, което е доста далеч от кухнята и банята, това проблем ли е и къде би трябвало да се постави бойлера?

    Също така на схемата са предвидени алуминиеви радиатори. Без да съм специалист, мисля че един радиатор за дневната не е достатъчен. Вариант ли е да се направи подово отопление за този апартамент?

    Коя фирма или кой специалист да търся в София за консултация и реализиране на инсталацията?


    Предложиха ми следните газови котли:
    * Victrix TERA, 28/24 kW, Италия, двуконтурен
    * Victrix ZEUS, 25 kW, с вграден бойлер INOX 45 л., подходящ за жилища с две бани, Италия
    * BOSCH, 24 kW
    * VIESMANN, 24 kW
    * VAILLANT, 28/25 kW
    Като за качествен сервиз препоръчват Victrix и Vaillant. Вариант за едноконтурен котел и бойлер със серпентина липсва от офертата.
    Някакъв коментар?

    № Наименование Мярка Кол.
    1 Алуминиеви радиаторни глидери "HELIOS", Италия, h500mm бр. 45.00
    2 Отоплително тяло за баня Thermal Trend, Чехия, KOS 450/1030 бр. 2.00
    3 Радиаторни комплекти - носачи и щепсели бр. 4.00
    4 Четирипътна терморегулираща радиаторна арматура бр. 4.00
    5 Терморегулиращ комплект за лири бр. 2.00
    6 Монтаж на отоплителни села бр. 6.00
    7 Демонтаж на отоплителни тела за подготовка за шпакловане бр. 4.00
    8 Повторен монтаж на отоплителни тела, топла проба на инсталацията бр. 1.00
    9 Качване на радиатори, котел и принадлежности на 8 етаж (без асансьор) бр. 1.00

    № Наименование Мярка Кол.
    1 Димовъздушен комплект с допълнително коляно 100/60/45 бр. 1.00
    2 Спирателна и филтрираща арматура, газов кран, газова връзка, фитинги за присъединяване - нормативен комплект бр. 1.00
    3 Монтаж на газов котел и комин, присъединяване по ток, ОВ, водопровод, канал и газ бр. 1.00
    4 Изготвяне на изпълнителска документация бр. 1.00
    5 Регистрация на уреда от технически надзор бр. 1.00
    Този пост е редактиран от minergie; 17-12-20 в 14:31.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    81
    #818

    Отговор: Избор газов котел

    minergie Котела сам по себеси не топли - с какво ще се топли (подово,радиатори).Ако е с радиатори има значение колко е минимумана котела и колко са големи радиаторите. Ползвали ли сте двуконтурен котел за топла вода до сега? Преди искахте минимален шум, при двуконтурния при всяко пускане на топлата вода, той се пали и работи на голяма мощност(т.е. шуми). Отделно нестава "пусни-спри" за 2 секунди. Иска си време да запали котела, да почне да топли водата и да достигне желаната температура на топлата вода. Този с вграденият бойлер може да реши донякъде последният проблем. Вижте и Имергас Виктрикс Майор 28. При него има регулиране по температура на изхода на топлата вода.

    Едно допълнение само - при двуконтурен топлата се настройва максимално до тази готова за ползване. Ако сте с термостатични душове, там трябва да е 3 градуса над, за да може самият душ да смесва правилно.
    Този пост е редактиран от sdhinkin; 17-12-20 в 14:18.

  11. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #819

    Отговор: Избор газов котел

    Нормалната температура на термостатичен смесител е 38градуса, и никъде не е казано, че подаването на БГВ не може да е 38градуса - отделен въпрос е, че при Бош минимума е 40градуса ( поне при 2500 )

  12. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    5
    #820

    Отговор: Избор газов котел

    tony34al,
    Аз без да съм професионалист по газови котли бих те посъветвал следното:
    1. Разбери къде е проблема - в котела или в контролера СТ200. За целта игнорирай (разкачи) СТ200 и стартирай ръчно котела като му зададеш някаква нормална за тебе температура. Ако я достига и я държи, значи котела е добре.
    2. Закачи СТ200 и го свържи с мрежата. Виж на неговия дисплей какво показва - дали е свързан. Ако примигва пак причината може да е съвсем проста, например лоша връзка. Провери връзкитекъм котела и към базата.
    3. Ако не се оправи имаш два избора - да се обадиш на инсталатора или да го резетираш с кламера както е описано в инструкцията и препоръчано от Бош при смяна на адреса. В този случай трябва да го инсталираш
    отначало ( все едно е нов).

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    25
    #821

    Отговор: Избор газов котел

    Актуализирах коментара по-горе. Офертата е точно обратното на това което обсъждахме. Предлагат радиатори и двуконтурен котел.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #822

    Отговор: Избор газов котел

    Ами то хубаво радиатори, ама трябва да са двойно повече

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    25
    #823

    Отговор: Избор газов котел

    И все пак има ли техническа възмошност за бойлер със серпентина в килера и подово отопление? Ясно ми е, че фирмите ще търсят най-лесният вариант, но после аз ще се занимавам с поддръжката.

  17. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #824

    Отговор: Избор газов котел

    minergie , това с мощностите на радиаторите не го ли коментирахме няколко страници назад?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    25
    #825

    Отговор: Избор газов котел

    Коментирахме го и също обсъдихме, че искам подово, но офертата, която получих е една друга реалност.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 55 от 90 ПърваПърва ... 545535455565765 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе