Страница 66 от 91 ПърваПърва ... 1656646566676876 ... ПоследноПоследно
Резултати от 976 до 990 от общо 1351
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #976

    Отговор: Избор газов котел

    Аз не казвам, че е сложно и няма да се справиш сам. Казвам, че за да важи гаранцията, трябва да се монтира от оторизиран сервиз, който после да регистрира устройството в системата на Бош. Ако ти го пуснеш, няма кой да го регистрира и реално ще е без гаранция, а не е евтина джаджа. Техника е и може да се развали. Аз досега съм имал само един случай - беше се появил един бял ред на диплея - не пречи на работата, но дразни и го сменихме гаранционно.

  2.  
     
  3. Mitsev
    Guest
    #977

    Отговор: Избор газов котел

    Аз го регистрирах в сайта на БОШ,не знам дали ще важи някаква гаранция,както и да е,въпроса е защо не прави връзка с котела.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #978

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Mitsev Виж публикацията
    Аз го регистрирах в сайта на БОШ
    Има много сайтове на Бош, ти в кой сайт го регистрира? Няма как да си го регистрирал там, където трябва, нямаш достъп до там, Не знам защо не прави връзка с котела, не знам дали изобщо го връзваш там, където трябва, нямаш право да пипаш и подвързваш по гаранционен котел!

  5. Mitsev
    Guest
    #979

    Отговор: Избор газов котел

    Регистриран е във сайта който го дава приложението,сканира си автоматично модел и сериен номер,а котела въобще не го пипам,само съм сложил приемника във слота на котела.Регистрацията за ползване на приложението е БОШ-Термотехника или нещо от тоя сорт.Ще видя подробно от приложението кой беше сайта.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #980

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте, много съм далече от темата с котелите на газ и имам нужда от малко помощ.
    Вече 15г. ползвам Viessmann Vitopend 100, като цяло беше добре, като не броим почти ежегодните ремонти, ту датчик, ту уплътнения, ту нещо друго. Е сега обаче помпата му нещо също започна да сдава багажа, техника каза че е за смяна, но нито вече я има защото е стар модел, нито си струва инвестицията. Съответно съм пред смяна на котела с нов, поне да знам че няколко години няма да имам разправии. Затова и имам нужда от помощ за избор на котел.
    Ограничен съм откъм мястото където е стария котел, той е с размери 85х45х35см., съответно търся подобен или по-малък размер (котелът е вграден в кухнята, няма как да сложа по-голям). Вариантите до които съм ограничил избора са:
    1. Viessmann Vitodens 100-W B1KF19 + димоотвод, 17/27 kW, двуконтурен, за самостоятелен комин, 70/40/36см.
    и
    2. Газов котел Bosch Condens 2300i W 24/30 C 23 + димоотвод, 24/29 kW, двуконтурен, 71/40/30см.
    Приемам и други предложения, но тези най се набиха на очи, а и ми пасват на рамерите.
    Откъм ползване, ще се ползва постоянно за топла вода целогодишно, а отоплението го пускаме само по изключение, повечето време се топлим на климатици. Апартаментът е много топъл, изцяло южен, не му трябва много отопление зимно време. Това което търся е да е е по-стабилен котел и да не се налагат често ремонти.
    Мнения?

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #981

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Mitsev Виж публикацията
    Регистриран е във сайта който го дава приложението,сканира си автоматично модел и сериен номер,а котела въобще не го пипам,само съм сложил приемника във слота на котела.Регистрацията за ползване на приложението е БОШ-Термотехника или нещо от тоя сорт.Ще видя подробно от приложението кой беше сайта.


    Човек, това е потребителският сайт, в който си правиш регистрация на устройството, за да го ползваш, но няма нищо общо със сервизния сайт, в който трябва да го регистрира сервизния техник, за да ти важи гаранцията
    Mitsev одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #982

    Отговор: Избор газов котел

    Sad Reader, газовият котел може да топли и южни апартаменти и то не по-скъпо, но много по-комфортно от климатиците. И двата котела са добри, но ако си вземеш втория в пакет с СТ200 (като на Mitsev), изобщо няма да си помислиш за тях. Много си се измъчил с тоя Витопенд с минимална мощност 11кВт (на Боша е 3кВт). .

  10. Mitsev
    Guest
    #983

    Отговор: Избор газов котел

    Разбрах,въпроса е защо не прави връзка между приемника на котела и термостата?На термостата отмята връзка с интернет,връзка със сървъра на БОШ,а няма връзка с котела.Впечатление ми прави че термостата има една иконка в началото-слъце с облак и зачеркната с червена линия.Какво означава този символ?

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #984

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Sad Reader, газовият котел може да топли и южни апартаменти и то не по-скъпо, но много по-комфортно от климатиците. И двата котела са добри, но ако си вземеш втория в пакет с СТ200 (като на Mitsev), изобщо няма да си помислиш за тях. Много си се измъчил с тоя Витопенд с минимална мощност 11кВт (на Боша е 3кВт). .
    Това за минималната мощност го знам от години, но аз така или иначе не ползвам много отоплението, а за проточната БГВ си трябва мощност. Реално съм доволен от котела, изкара 15г., просто малко множко ми идваха ремонтите почти всяка година. Сега, поразпитах малко за избора и при мен на място, все пак не живея в столицата, като цяло ме хвърлиха в тъча. Най-добрия сервиз при нас се оказва че е май на едни представители на Immergas, а тези котли хич не ги и погледнах. Сега ги разгледах и съвсем ме хвърлиха в тъча, прекалено много модели, но като цяло се загледах в: Immergas Victrix Maior 28 TT 1. Та пак да попитам, ако съпоставим този модел с предните 2 модела който посочих, дали бива? Най-важното надежден ли е, да не се налага често ремонтиране?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #985

    Отговор: Избор газов котел

    За съвременната техника никой не може да ти даде гаранция колко е надеждна. Нещата опират и до късмет. Повечето уреди вече не се правят със заложен огромен ресурс за живот. Грубо да си изкарат гаранцията. Иначе Имергаз имат прилични котли. Моят (конвенционален) изкара 12г. с един малък ремонт. Чак сега май се предава с вероятно пробит топлообменник.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #986

    Отговор: Избор газов котел

    VanDan , много добре ми звучи 12г. с един малък ремонт. При моя за 15г. са правени около 10 ремонта, вече им изгубих броя

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #987

    Отговор: Избор газов котел

    Вече писах, че е въпрос и на бройка и късмет. А и старите котли са по-прости. Не очаквай, че ще имаш предварително сигурност за новите модели кой котел колко ще е надежден. По-вероятно е да са по-ненадеждни от старите.
    Този пост е редактиран от VanDan; 07-07-21 в 23:42.

  16. Mitsev
    Guest
    #988

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,успях да си свържа термостата с котела.Значи,това чудо без приложение няма как да се подкара безжичната връзка между термостата и котела,и телефон който работи с ГУГЪЛ приложенията,иначе няма шанс.
    Lazar одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #989

    Отговор: Избор газов котел

    Не мога да разбера, защо си причинявате всичко това - ровене, писане и ходене по мъките, като си има сервизни техници за цялата работа Хората се къпят от векове, а ти сега да откриваш топлата вода - но всеки сам си знае....
    Lazar и podredko харесват това.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #990

    Отговор: Избор газов котел

    Така е, да - ако е жично се свързва директно с котела и си работи и без приложение като стаен термостат, но безжично не става, тъй като не се познават с модула за безжична връзка. Запознаването между СТ200 и модула става през приложението, тъй като първо трябва да се регистрира СТ200, минава ъпдейт на софта, а след това към него да се добави като периферно устройство модула. Не ми се е случвало и не съм се замислял

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 66 от 91 ПърваПърва ... 1656646566676876 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе