Страница 76 от 90 ПърваПърва ... 2666747576777886 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,126 до 1,140 от общо 1350

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #1126

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Топло легло не ме притеснява.
    Ще трябва да те разочаровам, ама матрака си е жива изолация и подовото няма да ти стопли леглото. Отделно и другите неща дето ще трупате отдолу. Ще трябва да разчиташ на нещо друго да ти стопли матрака от горната страна. Слагай подово навсякъде, че някой ден може и да се наложи в стаята да има две ъглови легла.
    Понеже нали всеки сам си преценя от неговата камбанария. Аз веднага бих направил промени по разпределението. Сменям местата на вратите за баните. Голямата спалня с дрешника става детска стая в която да може да се сложат две единични легла и нормално бюро/а. Малката спалня си става родителска с излаз на балкона (пуша и си лягам или обраното). Много мразя френски прозорци за спални помещения .За мен е малоумно, а може и да е модерно, не знам. Ама постоянно да си играя с някакви плътни пердета или щори. Не благодаря! Ще си шибна радиатори пред френските прозорци независимо ще има подово.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #1127

    Отговор: Избор газов котел

    Ти искаш да ме разведеш ли? :-)
    На теб ще оставя да кажеш на жената, че няма да има дрешник.
    Мислехме го това с вратите на баните, но се засичат гадно с входната врата.
    Банята към родителската спалня ще стане на тоалетна и перално. Две бани не ни трябват и на 48 не мисля тепърва да имам още деца. Така че едно легло в детската е достатъчно.
    Иначе по темата, надявам се фирмата, която ще го прави да сметне добре подовото и котела, че обичам топлото и компромиси не ми се правят.
    В краен случай ще жертваме повдигащия матрак.
    Иначе и сега при отопление с радиатори всички мебели, включая матрака са затоплени. Не като при климатика - само въздуха.

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #1128

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Ти искаш да ме разведеш ли? :-)
    На теб ще оставя да кажеш на жената, че няма да има дрешник.
    Ами никога не се знае коя жена ти е последна . Последено как да я финтираш.
    Кажи и че няма полза от стената, ще си оформите дрешника само с гардеробите (лесно се местят). Ако не са до тавана ще влиза повече светлина. Освен това мъртвото пространство на ъгъла ще се използва като се направи врата която се отваря от към спалнята с етажерки, да си държи едно одеяло резерва наблизо за всеки случай и други работи. То и без това гардеробите ще са по поръчка.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1129

    Отговор: Избор газов котел

    Боби, за теб е по важно да осъзнаеш за коя жена Ти ще си последен, а аз ти завиждам.
    Вероятно съветите ти, по останалите елементи, са съвсем удачни.
    За всичко си има време, а твоето, в момента, е да даваш съвети за интериора и отоплението, Боби.
    Или по скоро по женските въпроси, хахааа?!!
    А подовото как да нагласи? Имам предвид стъпка, кръгове, разположение около прозореца. За площта, която ще заема, вече се изясни.
    Всъщност, това също е безпредметно, след като от 1107 мнение темата изхвърча по допирателната.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #1130

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    А подовото как да нагласи? Имам предвид стъпка, кръгове, разположение около прозореца. За площта, която ще заема, вече се изясни.
    Всъщност, това също е безпредметно, след като от 1107 мнение темата изхвърча по допирателната.
    Да го нагласи така навито, ама с разстояние от 15 см между навивките и да прилича повече на правоъгълник, да е на две парчета по 65м, да е и да е от вътрешната страната на прозорците. Нещо такова си мисля аз, а ти?

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1131

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    ....Нещо такова си мисля аз, а ти?
    Ааа, аз вече си избрах газов котел. Платен е и даже е свирено- булката е изкарана, пребулена, разбулена и ....
    А твойта?

    Дай Боже така навито и стегнато да си остане, че инак сълзи!

    Сега опитай да вместиш сметките си в 17м2 и ще разбереш дали си в час или просто пишеш!
    ...през 15см, по 65м, без да излизаш през прозорците.
    За мен е ясно, Боби.
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 30-01-22 в 00:38.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #1132

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    Ааа, аз вече си избрах газов котел. Платен е и даже е свирено- булката е изкарана, пребулена, разбулена и ....
    А твойта?

    Дай Боже така навито и стегнато да си остане, че инак сълзи!

    Сега опитай да вместиш сметките си в 17м2 и ще разбереш дали си в час или просто пишеш!
    ...през 15см, по 65м, без да излизаш през прозорците.
    За мен е ясно, Боби.
    Моята булка ме търпи още.
    Дай да видим твоята сметка щом моята те съмнява.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #1133

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Според вас отбелязаната спалня ще може ли да се отопли с подово отопление /газово котле/?
    Проблема е, че спалнята не е на крачета, а е със затворен корпус.
    Прозорците са почти до земяа и не ми се слага радиатор там, а не виждам къде другаде.

    Има ли някакви формули, с които да се изчисляват тези неща?
    С подобна спалня съм - една идея по-голяма, но с повече мебели (съответно по-малко отрит под), леглото също е 180х200, настилката е ламинат. Подовото е редено по цялата площ, стаята няма проблеми да се затопля до 24 градуса, спалнята не се загрява, противно на написаното в едното мнение.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #1134

    Отговор: Избор газов котел

    Тоест си с легло плътно до пода и леглото не се загрява?
    Интересно топлината от близо 4кв. подово къде отива и ако си седи под леглото, каква е ползата от подовото под подобен тип легло.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #1135

    Отговор: Избор газов котел

    Лазар го написа - топлоносителя (водата) я разнася.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1136

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Тоест си с легло плътно до пода и леглото не се загрява?
    Интересно топлината от близо 4кв. подово къде отива и ако си седи под леглото, каква е ползата от подовото под подобен тип легло.
    Площта, под леглото- 3.6м2, не може реално да събере тръба, която при температура на водата от 35 градуса, да отдаде 4 киловата. Дори 400 вата няма. Понеже леглото изолира повърхността на пода, то от там топлоотдаване няма, а тези 35 градуса са с около 1.5 под телесната температура, та няма да се будиш потен. Те, градусите, не преминават през матрака. Единствено би било по комфортно у леглото.
    Упорит си, камбанарията ти сочи друго, но нито опитваш да вникнеш в "проблема", нито правиш опит да прочетеш нещичко, по материята.

    дЖокер- представи си, че целият под е покрит с 10см каменна вата.
    От едната тръба влиза вода с Т38гр., от другата излиза с Т37,9гр., а стаята е студена!
    Единствено това е ефекта от покритите площи- загуба на мощност.

    пп.Предполагам имал си предвид м2, а не киловати, като си написал "кв"? Това обаче не променя мнението ми.
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 31-01-22 в 13:37.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #1137

    Отговор: Избор газов котел

    Какви 4 киловата!
    И айде само да не ми даваш наклони на камбанарията.
    В тоя живот, що се касае до дома, няма нещо, което да не ми е минало през ръцете.
    Всеки си има собствено мнение, анализи на моето не искам от никого.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1138

    Отговор: Избор газов котел

    Така си го написал- кв, така съм го разбрал, след което се поправих.
    Не съм искал да те обидя. Съжалявам, че опитах да обясня! Дори още няколко опитаха, безуспешно сякаш. Надявам се, "идеята" е посята, белким покълне!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #1139

    Отговор: Избор газов котел

    Виж сега, от 12годишен докато завърших гимназия, всяко лято съм си изкарвал хляба със строителство, от-до, след това почнах и вкъщи всичко сам да си правя.
    Много съм видял, много ми е минало през ръцете, много съм научил и продължавам да се интересувам, та не знам кой какво ще сее.
    Както вече казах, това е мое мнение, надали колегата ще остане на студено ако не сложи подово под подобно легло, а си направи откритата площ адекватно.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #1140

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Тоест си с легло плътно до пода и леглото не се загрява?
    Интересно топлината от близо 4кв. подово къде отива и ако си седи под леглото, каква е ползата от подовото под подобен тип легло.
    Не е плътно, има може би 1см между дъното на обема за съхранение и пода. Не знам дали има легло което да ляга напълно "по корем", вероятно има. Не вярвам да има практическа разлика. Минимална част от топлината на 4м2 подово отива частично в дъното на леглото, но понеже следват 50-60см изолационни материали (въздух, дърво, латекс) това е без практическо значение. Ако легнеш да спиш в подматрачното пространство, вeроятно ще ти трябва по-лека завивка :D. Ползата от подовото под леглото е, че позволява друга аранжировка на мебелите в бъдеще и опростява полагането и възможността за грешки. Негативи - няма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 76 от 90 ПърваПърва ... 2666747576777886 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 09-08-17, 00:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе