Страница 68 от 90 ПърваПърва ... 1858666768697078 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,006 до 1,020 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #1006

    Отговор: Избор газов котел

    sdhinkin,благодаря за мнението. Все се надявах да е топло навсякъде и да има неограничено топла вода Живеем в къща и ми е омръзнала студената баня зимата. Но явно няма да е в тоя живот

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1007

    Отговор: Избор газов котел

    Кеф цена няма

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1008

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от tara Виж публикацията
    sdhinkin,благодаря за мнението. Все се надявах да е топло навсякъде и да има неограничено топла вода Живеем в къща и ми е омръзнала студената баня зимата. Но явно няма да е в тоя живот
    И защо така мислите, че няма да е в този живот. И аз съм в стара къща, и аз помня студените (че и позамръзнали понякога) бани от преди много години. С локалното парно нещата се промениха. А с преминаването на котел на газ и комфортът стана добър, а хамалогията изчезна. Топлата вода "без край" е допълнителна екстра. И при условие, че съм със стар двуконтурен конвенционален 11г. котел, който има минимална мощност, колкото е максималната на сегашните. Но то тогава само такива се прдлагаха. Пък се оправям вече толкова години, а не съм от най-заможните. Технически не е толкова сложна работа. Остава единствено след това зависимостта от твърде динамичната цена на природния газ. Ако ще се топлят само 1-2 стаи, ако в бани и тоалетни не ни интересува температурата, ако не държим на неограничено топла вода, тогава наистина е по-лесно (от гледна точка на направа и после сметки) климатик. Но то и там положението не е толкова просто с избора от марки, модели, избор на подходящо място за монтаж, а и фирма за покупка и монтаж.
    Този пост е редактиран от VanDan; 26-08-21 в 10:08.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #1009
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Кеф цена няма
    А има ли варианти в моя случай?
    Наистина не е малка инвестиция, но по-добре сега да се направи, отколкото след година две да се кърти отново. В момента сме пред акт 14 и сега е момента да решим. Климатици на по-късен етап, защото няма да ни стигнат силите т.е. финансите. За къщата не си струва, в съсобсеност сме и е умряла работа.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    81
    #1010

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от tara Виж публикацията
    sdhinkin,благодаря за мнението. Все се надявах да е топло навсякъде и да има неограничено топла вода Живеем в къща и ми е омръзнала студената баня зимата. Но явно няма да е в тоя живот

    Може да направите и сама разпределението на радиаторите по стаите. Примерно 2x6 глидера на 800мм в банята и коридора(това са радиатори 50см дълги - общо 1кW при 60/50/23), в спалнята 15глидера на 500мм(това е радиатор 1.2м дължина -1кW) и в всекедневната 20 глидера на 500мм(1.6м радиатор = 1.2-1.3kw). Ако стените където са прозорците позволяват по-големи радиатори, сложете максимално големи. С тези радиатори(които съм написал) ще покриете минимума на котела само че с по-висока температура на водата(60градуса). Задължително стаен термостат и никакви термоглави на всички радиаторите(те трябва да топлят максимално, когато термостата каже на котела да работи). Така всеки двуконтурен котел с минимум 3kW ще ви свърши работа, независимо че ще работи по 5минути на час.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #1011

    Отговор: Избор газов котел

    Благодаря много за отделеното време и съвети. Сигурна съм, че сте прав за климатиците, но както знаете луд умора нЕма , та и при мен е малко сърби, боли, драго ми е.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    81
    #1012

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от tara Виж публикацията
    Благодаря много за отделеното време и съвети. Сигурна съм, че сте прав за климатиците, но както знаете луд умора нЕма , та и при мен е малко сърби, боли, драго ми е.

    Имам познати, който живеят в малко по-големи двустайни нови апартаменти с монтирани двуконтурни котли и два радиатора от стройтеля. Макар и с малките радиатори(строителя гледа да мине "тънко") хората са доволни, макар че котлите изобщо не работят в оптималния режим. Така че, ако може да сложите големи радиатори навсякъде, котела ще си работи и вие ще сте доволни. Правилно изградена и настроена инсталация ще ви даде необходимият комфорт, и най-вече удовлетвореност от това че сте си осъществили мечтата. Проблема че измести от избор на котел за маломерен апартамент към възможност за монтиране на достатъчно големи радиатори. Тъй като незнаем разпределението какво е, вие трябва да помислите къде и колко големи да са радиаторите. Не е чак толкова сложна задача, особенно когато се прави първоначалния ремонт.
    Този пост е редактиран от sdhinkin; 26-08-21 в 13:50.

  10. erm
    erm е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    13
    #1013

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте. Подходящи според мен са https://www.bosch-thermotechnology.c...i-w-1140415-p/ и https://amaxgas.com/kondenzni-gazovi...-28-kw-tt.html в комбинация с фирмените управления.
    Този пост е редактиран от erm; 30-08-21 в 00:08.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #1014

    Отговор: Избор газов котел

    Erm Благодаря!

  12. erm
    erm е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    13
    #1015

    Отговор: Избор газов котел

    Не гледайте цените от сайта на Амакс, поискайте оферта от фирмата която работи с тях. На мен ми дойде с жичния Carv2 на цената на котела.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #1016

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте, последно някой знаели каква е цената на газа за кубичен метър? Ще съм много благодарен ако някой сподели. Днес пуснах отоплението, за пръв път се отоплявам на газ. При 50 градуса на водата разхода за деня до тук е 2,9 кубични метра газ (общо: БГВ: 1,2 куб.м. и отопление: 1,7 куб.м.). Може ли някой да ми каже това добре ли е или не?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #1017

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте, няма как да правите сравнение с някой друг. Всичко е много индивидуално, вашите топлозагуби, съседи, изложение, времето не е чак толкова студено, колко градуса ще потдържате и много други фактори... Имайте предвид, че колкото и да е икономичен един модерен кондензен котел, той си има един минимален разход на час минимум около 0,300-0,450 куб.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #1018

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте, аз имам съседи от всякъде и съм с добра дограма. Апартамента е около 68 кв.м. Може ли все пак да ми кажете каква е цената на газа за кубичен метър.

    Цитат Първоначално публикувано от diko1980 Виж публикацията
    Здравейте, няма как да правите сравнение с някой друг. Всичко е много индивидуално, вашите топлозагуби, съседи, изложение, времето не е чак толкова студено, колко градуса ще потдържате и много други фактори... Имайте предвид, че колкото и да е икономичен един модерен кондензен котел, той си има един минимален разход на час минимум около 0,300-0,450 куб.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #1019

    Отговор: Избор газов котел

    Аз съм от Добрич и по фактура за септември е точно 1,20 лв с ДДС кубик. Сега октомври ще разберем, с колко ще е вдигната още.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1020

    Отговор: Избор газов котел

    Смятай средно към 1.30 за кубик. В студените месеци го смятай средно по 5-6кубика на ден с БГВ, което ще рече, че под 200лв. на месец няма да паднеш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 68 от 90 ПърваПърва ... 1858666768697078 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе