Страница 69 от 90 ПърваПърва ... 1959676869707179 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,021 до 1,035 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #1021

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,
    Ето и една проста сметка: ако минималният разход на газ на един модерен кондензен котел е 0.450 куб.м. газ то за 24 часа ще имаме: 10.8 куб.м. газ. по 1.20 лв за куб.м. получаваме 12.96 лв на денонощие или за един месец сметката ще бъде 389 лв. Отоплението на газ става абсолютно не рентабилно. Да не говорим, че това най-вероятно няма да е последното увеличение на цената. Далеч по-добре би било отопление на климатици или конвектори. Аз вече започвам да съжалявам, че инвестирах толкова пари и време.


    Цитат Първоначално публикувано от diko1980 Виж публикацията
    Аз съм от Добрич и по фактура за септември е точно 1,20 лв с ДДС кубик. Сега октомври ще разберем, с колко ще е вдигната още.
    - - - - - - - - - -

    Ако са 5-6 куб.м. ще е ОК но по-вероятно е да са около 10 куб.м. на ден т.е. около 300 куб.м. на месец т.е. 390 лв/месец.

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Смятай средно към 1.30 за кубик. В студените месеци го смятай средно по 5-6кубика на ден с БГВ, което ще рече, че под 200лв. на месец няма да паднеш.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1022

    Отговор: Избор газов котел

    Аз от моята камбанария го пиша разхода, тъй като повече от 5-6кубика не харча с БГВ. Примерно вчера за 5 часа с БГВ + сутринта БГВ, ми е дръпнал към кубик и малко.
    Но моят апартамент е доста топъл. Онзи ден беше към 18.5гр. вътре след 4 дена без присъствие и отопление, при външна под 10гр..
    А и гледам, че доста хора споделят подобно разходи, така че може да е някаква отправна точка.
    Но при всички положение този сезон ще двойно по-скъп от предния.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #1023

    Отговор: Избор газов котел

    Къква ти е температурата на водата за отопление през денонощието и тази за БГВ?


    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Аз от моята камбанария го пиша разхода, тъй като повече от 5-6кубика не харча с БГВ. Примерно вчера за 5 часа с БГВ + сутринта БГВ, ми е дръпнал към кубик и малко.
    Но моят апартамент е доста топъл. Онзи ден беше към 18.5гр. вътре след 4 дена без присъствие и отопление, при външна под 10гр..
    А и гледам, че доста хора споделят подобно разходи, така че може да е някаква отправна точка.
    Но при всички положение този сезон ще двойно по-скъп от предния.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1024

    Отговор: Избор газов котел

    На отопление ми е между 45 и 50гр, в зависимост колко ми е студено, а БГВ е 40гр..

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #1025

    Отговор: Избор газов котел

    При мен и двете са на 50 градуса.

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    На отопление ми е между 45 и 50гр, в зависимост колко ми е студено, а БГВ е 40гр..

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1026

    Отговор: Избор газов котел

    Аз се къпя само на топла и за това така съм я настроил, дори понякога я разхлаждам, ако я настроя дори на 42гр. не мога да вляза под душа.
    При 50гр. ми се струва, че се разхищава газ, тъй като котела топли вода, която реално не се ползва.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #1027

    Отговор: Избор газов котел

    Съгласен съм, някъде, обаче прочетох, че не се препоръчва БГВ да бъде с температура под 50 градуса може би се завъждат бактерии,плесени и темподобни...

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Аз се къпя само на топла и за това така съм я настроил, дори понякога я разхлаждам, ако я настроя дори на 42гр. не мога да вляза под душа.
    При 50гр. ми се струва, че се разхищава газ, тъй като котела топли вода, която реално не се ползва.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1028

    Отговор: Избор газов котел

    Става дума за Легионела, но точно в този тип инсталация не мисля, че може да се развие, тъй като имаме течаща вода(проточен бойлер) и топлообменник загряващ се повече от 40гр..
    За развитието е нужно застояла вода с температура под 40гр. и над 20гр.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1029

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от IvanC Виж публикацията
    Здравейте,
    Ето и една проста сметка: ако минималният разход на газ на един модерен кондензен котел е 0.450 куб.м. газ то за 24 часа ще имаме: 10.8 куб.м. газ. по 1.20 лв за куб.м. получаваме 12.96 лв на денонощие или за един месец сметката ще бъде 389 лв. Отоплението на газ става абсолютно не рентабилно. Да не говорим, че това най-вероятно няма да е последното увеличение на цената. Далеч по-добре би било отопление на климатици или конвектори. Аз вече започвам да съжалявам, че инвестирах толкова пари и време.
    Много АКО-та бе братче, ти още един месец не си се топлил и почваш с АКО-тата. Изчакай една зима, виж как ще е и тогава акай. Газът няма друга алтернатива, като изключим софийската Топлофикация. Колкото до температурите на водите - за БГВ трябва да се настрои толкова, че да се ползва директно, без смесване. За отопление - зависи какво е управлението на котела - ако е с модулиращ термостат, водата за отопление се настройва примерно на 70*С, а той си ползва колкото му трябва (минималното достатъчно). Ако е с он-оф термостат или без термостат е добре да се настрои минималната достатъчна, според външната 40-50-60 и при по-топло време е добре да се намалява.
    Rakeem и erm харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #1030

    Отговор: Избор газов котел

    ОК, съгласен.


    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Много АКО-та бе братче, ти още един месец не си се топлил и почваш с АКО-тата. Изчакай една зима, виж как ще е и тогава акай. Газът няма друга алтернатива, като изключим софийската Топлофикация. Колкото до температурите на водите - за БГВ трябва да се настрои толкова, че да се ползва директно, без смесване. За отопление - зависи какво е управлението на котела - ако е с модулиращ термостат, водата за отопление се настройва примерно на 70*С, а той си ползва колкото му трябва (минималното достатъчно). Ако е с он-оф термостат или без термостат е добре да се настрои минималната достатъчна, според външната 40-50-60 и при по-топло време е добре да се намалява.

  13. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #1031

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Много АКО-та бе братче, ти още един месец не си се топлил и почваш с АКО-тата. Изчакай една зима, виж как ще е и тогава акай. Газът няма друга алтернатива, като изключим софийската Топлофикация. Колкото до температурите на водите - за БГВ трябва да се настрои толкова, че да се ползва директно, без смесване. За отопление - зависи какво е управлението на котела - ако е с модулиращ термостат, водата за отопление се настройва примерно на 70*С, а той си ползва колкото му трябва (минималното достатъчно). Ако е с он-оф термостат или без термостат е добре да се настрои минималната достатъчна, според външната 40-50-60 и при по-топло време е добре да се намалява.
    И хиляда месеца да се топли братче все тая аз едно време ви обяснявах за цената на газа вие ми триехте коментарите словоблудствахте и т.н. Просто нещата с газта ще стават от зле по зле не се залъгвайте че боко с евтин трик намали газа за година и малко сега ще си го платим и надплатим руснаците не са тъпанари те са едни от най противните хора на земята. Лошото е че много хора се хванаха на трика на боко и сега ще плащат това си беше един вид газова пирамида.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #1032

    Отговор: Избор газов котел

    Не се притеснявайте и тока и ТЕЦ-а ще поскъпнат за да няма сърдити.
    Lazar одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #1033

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Не се притеснявайте и тока и ТЕЦ-а ще поскъпнат за да няма сърдити.
    Те ще поскъпнат както винаги е било и ще бъде но не с подобна тенденция както газа. За разлика от някои страни в европа където дяла на термичните централи на газ е голям и произвеждат сериозна част от т.нар. енергиен микс ние в България сме на ниво каменна ера т.е. ние бухаме въглища демек няма да има кой знае какво увеличение на тока. Но всяка флуктуация на т.нар. енергийна борса ще добавя всеки път по малко към цената на газа, която така или иначе ще се вдига поради съвсем други причини.Както съм обяснявал многократно газа може да се вдига колкото си иска но тока на регулирания пазар не защото ще има революция.А за ТЕЦА там историята е доказала че може да става каквото си иска и на никой не му пука щото е развит най много само в София и в Пловдив/а там е почти половината градско население в България/ и там хората щат не щат ще плащат щото са заробени. А и българският манталитет който не позволява нормално човешко сдружаване пречи на тия хора да счупят оковите на ТЕЦА и така ТЕЦОВЕТЕ развиват истински робски комунизъм в България един вид концлагер но топлинен.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #1034

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте, ние въпроса с цената на газта няма да го решим, може само да се надяваме да поевтинее или поне да бъде на поносима цена. Аз сега имам друго питане, имам термоглави на радиаторите. Обаче, когато например термоглавата в спалнята е на 4 а тази в хола е на 3 то радиатора в хола напълно истива и обратно ако сложа термоглавата в хола на 4 а тази в спалнята на 3 то радиатора в спалнята напълно истива. Тоест този радиатор чиято темо глава е с по-голямо число той топли а другия истива. Когато сложа и двете термоглави на знака "слънце" тогава и двата радиатора топлят еднакво но не мога да регулирам температурата на радиаторите. Изглежда, че и двете термоглави трябва да бъдат напълно отворени за да топлят еднакво. Някой може ли да ми каже какъв би могъл да бъде проблема и как да го реша.

  18. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #1035

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от IvanC Виж публикацията
    Здравейте, ние въпроса с цената на газта няма да го решим, може само да се надяваме да поевтинее или поне да бъде на поносима цена. Аз сега имам друго питане, имам термоглави на радиаторите. Обаче, когато например термоглавата в спалнята е на 4 а тази в хола е на 3 то радиатора в хола напълно истива и обратно ако сложа термоглавата в хола на 4 а тази в спалнята на 3 то радиатора в спалнята напълно истива. Тоест този радиатор чиято темо глава е с по-голямо число той топли а другия истива. Когато сложа и двете термоглави на знака "слънце" тогава и двата радиатора топлят еднакво но не мога да регулирам температурата на радиаторите. Изглежда, че и двете термоглави трябва да бъдат напълно отворени за да топлят еднакво. Някой може ли да ми каже какъв би могъл да бъде проблема и как да го реша.
    С термостатичните глави на радиаторите се контролира температурата на помещението, а не на топлоносителя. Числото 3 отговаря на приблизителна температура около 20 градуса, а 4 на 24 градуса на помещението. Слънцето предполагам е максимума, който е към 28 градуса. От написаното трябва да намериш отговора на твоето питане, и да си отговориш дали имаш проблем

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 69 от 90 ПърваПърва ... 1959676869707179 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе