Страница 56 от 91 ПърваПърва ... 646545556575866 ... ПоследноПоследно
Резултати от 826 до 840 от общо 1353
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #826

    Отговор: Избор газов котел

    Ами сигурен съм, че има фирми, които не са правили подово отопление, както и такива, на които не им се занимава. Същото важи и за едноконтурен котел + бойлер - продължавам да удивявам на бойлер вързан като радиатор към двуконтурен котел, защото едноконтурният бил само за отопление. Просто потърси и друга фирма.
    minergie одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #827

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    ...... Просто потърси и друга фирма.


    Да, това не е твоята фирма
    minergie и ivan9494 харесват това.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #828

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Е, щом е гаранционен викай сервиза. Ресетва се от едно малко отворче, ама да си го видят те
    Така и направих. Разкачил съм го от котела, като котела си работи по темп. на водата без проблем. Ще дойдат да си го видят и да го инсталират отново.
    bobivg одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    25
    #829

    Отговор: Избор газов котел

    Пратиха ми коригирана оферта, според моите изисквания. В общи линии цената се утрои и ми обясняват, че трябва да се включи специализирана фирма за къртенето.
    Този пост е редактиран от minergie; 18-12-20 в 18:19.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,880
    #830

    Отговор: Избор газов котел

    Ехаа....

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    81
    #831

    Отговор: Избор газов котел

    Разбира се че подовото оскъпява, особенно ако трябва да се кърти стара замазка.

    Но може да се направи едноконтурен и с радиатори. Както обсъждахме преди, за хола може да се сложи радиатор пред прозореца(подовия конвектор е по-скъп от радиатор), а другият радиатор просто да му се смени трасето( ако се пускат тръби за бойлер в складовото)или просто да се удължи и да се сложи по близо до вратата. Както ти казаха няколко пъти радиаторите трябва да бъдат 2 пъти по-голями от това което е на скицата.

    Иначе двуконтурен с вграден бойлер е по-евтиния вариант. А най-евтино е чист двуконтурен. Но със сигурност радиаторите трябва да са 2 пъти по-голями.

    Тези котлета с вграденият бойлер са доста издадени от стената.

    Ти сам си прецени какво искаш и колко си готов да платиш.
    minergie одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    25
    #832

    Отговор: Избор газов котел

    Благодаря за съвета. Какви са основните предимства/недостатъци на конвекторие с вграждане в пода, стенни вентилаторни конвектори и алуминиеви радиатори?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    81
    #833

    Отговор: Избор газов котел

    Знаеш ли колко е дебела замазката? Може да нестава за подови конвектори изобщо. Търсиш тишина, а питаш за неща с въртящи се турбини. Виждам че си питал и за климатици в друга тема.

    Моето мнение е: първо да си отговориш на въпросите - Каква сума си готов да дадеш за отопление? Искаш ли да спиш на въртящ се вентилатор(турбина)? Жените в домакинството готови ли са на компромиси с топлата вода? Погледни цените на някои основни компонента, за да няма после "тройно-четворно". След това ще си наясно и няма да задаваш такива въпроси, отговорите на които са толкова субективни, че само ще те объркат повече.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    25
    #834

    Отговор: Избор газов котел

    Сумата не ми е основен фактор, важно е да е качествено, да работи тихо и да не ми прави проблеми. Това разбира се няма да го кажа на фирмата
    Не искам да спя на вятър, това не е вариант, т.е. отговорих си на въпроса. Топлата вода си е важна, няма какво да коментираме.

    Вариантите към момента са 1) едноконтурен с вграден бойлер 45л-54л и 2) едноконтурен с изнесен бойлер 120л в килера. И двата варианта са с алуминиеви радиатори. Спални 16 глидера H500 или 13 глидера H600. Хол 9 глидера H800 до входната врата и втори радиатор H250 с 20 глидера до прозореца.
    Във втория вариант замазката в хола трябва да се разбие, за да се прекарат тръбите от котела до серпентината на бойлера, както и да се прекара топлата вода от бойлера до баните и кухнята.
    Този пост е редактиран от minergie; 18-12-20 в 15:03.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    81
    #835

    Отговор: Избор газов котел

    Ако ще се мести радиатора към вратата, ще се кърти, така че, се сменят тръбите за този радиатор и се пускат още две(PEX-C 28мм за подгряването на бойлера в изолация). Отделно ще се кърти и под вратата на балкона, за радиатора 250мм, но там е малко.
    Май имаше и лири в банята. Мога да ти предложа за баните, паралелно на лирите да се пусне подово за всяка баня , с бокс с регулация по температура на вода и въздух. Защото лирите при ниски температури не топлят( за мен те не са отоплителни тела, а сушилници за кърпи), а и баните, ако се местят сифони, ще се кърти подовата замазка. Да не забравиш и радиатора в коридора, защото не си писал нищо за него. Гледай минимума на котела да е около 3кW, 4кW максимум. Колкото по-малко, толкова по-добре.

    Би трябвало да е подведена топла вода до кухнята, просто се пускат от голямата баня до склада топла и студена, това е елементарно. Стига да не искаш рециркулация, но според мен е излишно.
    Този пост е редактиран от sdhinkin; 18-12-20 в 16:14.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    25
    #836

    Отговор: Избор газов котел

    Благодаря. Добра идея за баните и коридора. Т.е. все пак препоръчваш 2)? Котелът е VAILLANT eco Tec Plus VU 246 / 5 – 5. gaskomfort.com/EcoTEC_PLUS_VU
    За 1) котелът е Victrix ZEUS, 25 kW, с вграден бойлер INOX 45 л. и още 12 литра в минута. vimax bg/gazov-kotel-immergas-victrix-zeus-25.html
    Този пост е редактиран от minergie; 18-12-20 в 18:58.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #837

    Отговор: Избор газов котел

    Ако ще е едноконтурен Вайлант, не знам защо трябва да е по-голям от 16кВт? Имергас също имат малки модели.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    25
    #838

    Отговор: Избор газов котел

    Този огромния котел на Victrix с бойлер определено не ми харесва за дневната. Вариант ли е в килера да си сложа един нормален електрически бойлер, а газ да ползвам само за топлене през зимата с едноконтурен, без бойлер? Това май няма да ми спести къртенето, защото цялата система е ориентирана към дневната. В общи линии трудно се променя проект планиран за двуконтурен към едноконтурен.
    Този пост е редактиран от minergie; 19-12-20 в 10:33.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #839

    Отговор: Избор газов котел

    А защо бойлерът да не е със серпентина и да го топли котела. За мен оптималните варианти са 2 - бойлер в килера или бойлер за подово монтаж под котела. Последния вариант ще ти спести преработката на инсталацията за БГВ, но остава дългия тръбен път до консуматорите
    minergie одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    81
    #840

    Отговор: Избор газов котел

    Да имаш газ и да използваш нормален електрически бойлер за топла вода е лудост. За колко хора ще стигне този бойлер 2-3. Има много въпросителни - но крайното решение е твое. Топла вода на газ "няма свършване" - това е комфорт. Просто с едноконтурен и бойлер, температурата на водата е много по-константна от двуконтурния(просто голямия бойлер си има инерция). Както Лазар каза, не ти трябва много мощен едноконтурен, когато си с отделен бойлер.Това е едно от предимствата - хем имаш топла вода, хем нисък минимум.

    Колкото до къртенето - това са 15 см покрай стената и после да премине през коридора(там трябва да се внимава с другите тръби) и склада.Да не се забрави и кабела за температурният датчик. Иначе няма какво да се преработва чак толкова топлата вода - просто се взима от голямата баня студена и се връжа пак там топлата(това в стената , не в пода) 2 метра. Топлата за кухнята и банята вече са свързани с сегашната инсталация.

    Лазар може да каже колко градуса максимално може да спадне водата в бойлера, преди да се запали котлето за доподгряване. Идеята е максимално рядко да се вкючва. Дори си мисля че може да се направи смесване на изхода на бойлера - и по инсталацията да върви примерно 45 градуса вместо 52-55. Това някой друг може да каже дали е работещо.
    minergie одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 56 от 91 ПърваПърва ... 646545556575866 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе