Страница 6 от 18 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 265
Like Tree107Одобрявам

Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #76

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Щом намали скоростта на помпата-намаля дебита.За да компенсира топлозагуби,ще трябва да увеличи t° на водата.Това ще вдигне разхода на гориво.
    Затопля жилището за часове при температура доста над нулата.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Я вместо да задаваш постоянно въпроси вземи да отговориш на човека.
    Смятам,че отговора е налице.
    За да е икономично отоплението на Пепи-радиаторна площ и изолация.
    А помпата защо е била на макс-сигурно се досещаш.
    Този пост е редактиран от Viking72; 01-12-17 в 20:39.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #77

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Аз без да съм специалист не виждам от какъв зор е необходимо да се вдига средната температура (тя би следвало да е същата) на инсталацията при намаляване на скоростта на помпата, по-скоро ще се наложи да се увеличи температурата на изхода, но тази на входа би трябвало да спадне пропорционално, а това е положително за ефективността на котела.
    А и въобще колко по-икономичен ще е котела ако въобще е по-икономичен? Има ли си загуби - нещо трябва да ги покрие, това не е климатик и коп е няма и 1.
    Този пост е редактиран от Vizi; 01-12-17 в 20:50.
    VanDan и pepitoff харесват това.

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #78

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    През тръби с малък диаметър,иска скорост и температура.Иначе ще стоиш на студено.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #79

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Аз без да съм специалист не виждам от какъв зор е необходимо да се вдига средната температура (тя би следвало да е същата) на инсталацията при намаляване на скоростта на помпата, по-скоро ще се наложи да се увеличи температурата на изхода, но тази на входа би трябвало да спадне пропорционално, а това е положително за ефективността на котела.
    Ами ти без да си специалист си разбрал точно какво е казано още в началото на темата, за разлика от от онзи горе дето осира всяка тема с малки радиатори, малки тръби, твърдост на водата и ние в теца имаме най-големите тръби а пък в германия .......
    Vizi одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #80

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Щом намали скоростта на помпата-намаля дебита.За да компенсира топлозагуби,ще трябва да увеличи t° на водата.Това ще вдигне разхода на гориво.
    Затопля жилището за часове при температура доста над нулата.

    - - - - - - - - - -



    Смятам,че отговора е налице.
    За да е икономично отоплението на Пепи-радиаторна площ и изолация.
    А помпата защо е била на макс-сигурно се досещаш.
    Помпата аз сам я сложих на макс. За пелетната камина говоря.
    Но с пелетна камина имаше едни 1.5-3 кВ от камината. Сега я няма тая мощност, но увеличих радиатора от 16 глидера Н500 на 17 глидера Н800 в хола, където беше камината.
    Освен всичко хол и трапезарияса ми едно помещение (отделни стаи са но с една голяма арка помежду им. Кабинета и той е към това помещение, но арката м/у него и хола е с размерите на обикновена врата.

    Така че в помещение от около близо 40 м2 имам веднъж 17 бр. Н800 (хол), втори път 19 бр. Н500 (кабинет) и трети път 11 бр. Н500 (трапезариа).
    Но всичко това няма изолация на тавана и пода :-(
    Този пост е редактиран от pepitoff; 01-12-17 в 21:23.

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #81

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Проблемът е,че няма съседи,а не изолация, но в БГ е често явление. Аз като се прибере девойката под нас, спирам всякакво отопление и слагам банските. Даже и на жената и става топло.
    При нас цялата сграда се отоплява и си е топло даже и на стълбите. Ние топлим постоянно и малко повече, но не е като да отопляваш сам цялата сграда.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #82

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Проблемът е,че няма съседи,а не изолация, но в БГ е често явление. Аз като се прибере девойката под нас, спирам всякакво отопление и слагам банските. Даже и на жената и става топло.
    При нас цялата сграда се отоплява и си е топло даже и на стълбите. Ние топлим постоянно и малко повече, но не е като да отопляваш сам цялата сграда.
    Представям си колко топло става щом чак на жената й е жега ;-) За съжаление при мен никой не топли сериозно - кой с климатици, кой на дърва в една стая, кой с подвижна духалака...
    Аз пък късметлията сам сред пустощта...

    Въпреки всичко двете стаи с изолация на таваните и пода се държат повече от задоволително.
    Vizi и ico123 харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #83

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Ми да - изолацията има коефициент на топлопреминаване от 0.031- до 0.04, а стоманобетонът към 2.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #84

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Е какво да кажем ние с еднофамилните къщи!!!Както е казъл един виден съфорумец- Всеки лев вложен в изолация, се отплаща в месечните сметки- или нещо такова.Дерзайте колеги.

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #85

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    При еднофамилните е по-лесно. И 20 cm външна изолация да си сложиш - не е проблем, но при съседът да отидеш и да изградиш изолация от неговата страна - няма как да стане. Пък и не можеш да теглиш една на този отдолу, отстрани или отгоре, защот си все ти.
    Това в кръга на майтапа - при еднофамилните е ясно, че няма отърване - всичко сам изолираш и всичко сам отопляваш.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #86

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    От толкова хора, които четат тази тема, един ли няма с котел Victrix TT (какъвто ще да е, само да е ТТ), който да премери dT на радиаторите си и да сподели колко е?!?!

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #87

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Ами ти без да си специалист си разбрал точно какво е казано още в началото на темата, за разлика от от онзи горе дето осира всяка тема с малки радиатори, малки тръби, твърдост на водата и ние в теца имаме най-големите тръби а пък в германия .......
    [ATTACH=CONFI




    Ето онзи,да ти покаже какво става с кожухотръбен топлообменник,който работи на проточен принцип с твърда вода.За пластинчат сам си представи.
    И какво направих с темата????
    Че казах за увеличаване на радиатори?!
    Голямата радиаторна мощност-икономия и бързо загряване на жилището.При Пепи това липсва.
    Намаляване на дебита-намаля отдаването от радиатори.От това печели само газовата компания.
    Така,че другият път мисли преди да пишеш!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Viking72; 02-12-17 в 03:00.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #88

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Този топлообменник е работил при много висока температура на подгряващя флуид, вероятно пара. Газовите котли дори и с битермични топлообменници в райони с 20 немски градуса твърдост на водата изкарват без проблеми 7-8 години преди да се наложи промиване. За пластинчатите няма никакъв проблем. Разбира се, стига да не се задават излишно високи температури на топлата вода - 45-46 градуса са предостатъчни за болшинството ползватели.
    bobivg одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #89

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    От толкова хора, които четат тази тема, един ли няма с котел Victrix TT (какъвто ще да е, само да е ТТ), който да премери dT на радиаторите си и да сподели колко е?!?!
    Аз съм със същият котел, на радиаторите dT не съм мерил, но наблюдавам работата на котела и dT на котела е около 15 градуса и отделя доволно количество конденз /около 0,8 литра на 1 куб.м газ/ ,но отоплявам почти 2 пъти повече площ на котела съм задал 61 градуса на изходящата на вхоящата е 46-50 градуса, температурата е на 4 режима зададени от стайният термостат, който е он/офф.
    При зададените от тебе 22,5 гр. денонощно котела ще си дава съответно по голям разход, все пак това си е голям комфорт.
    pepitoff одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #90
    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    От толкова хора, които четат тази тема, един ли няма с котел Victrix TT (какъвто ще да е, само да е ТТ), който да премери dT на радиаторите си и да сподели колко е?!?!
    Виж в по-горните постове Espace е писал, че поддържа dt=10 градуса и е с Виктрикс макар и Тера. Пробвай с помпата и максималната температура да увеличиш dt. Също така за да изравниш температурата в помешенията или държиш отворено или си играеш с крановете. На лято си знаеш - изолация където няма и следващата година ще си на 6.
    За сметката - друго освен една благословия на доставчиците/газпром/разни там комисии май не може да се направи към този момент.
    Не помня какъв ти е стъклопакетът, но това е нещо от което може да се спести много. Профилът (и по-скоро изпълнението му) има значение, но не чак толкова голямо.
    pepitoff одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 18 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шум от радиаторите
    От felipe във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 07-11-11, 18:38
  2. Отговори: 7
    Последно: 26-02-10, 12:25
  3. Голяма температурна разлика между земята и климатика
    От rumo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 9
    Последно: 10-01-10, 17:08
  4. Osaka CH-12-JB - голяма температурна разлика в стаята
    От todor_l във форум Климатици Osaka
    Отговори: 7
    Последно: 18-10-09, 10:07
  5. Dial-up : по-ниска скорост
    От Zviara във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 04-02-03, 20:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе