Страница 4 от 18 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 265
Like Tree107Одобрявам

Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #46

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Можеш все още да пробваш да намалиш скоростта на помпата, ще се наложи да вдигнеш температурата на водата, но само на тази на изхода, тази на входа мисля, че ще е по-ниска.
    pepitoff одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #47

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Можеш все още да пробваш да намалиш скоростта на помпата, ще се наложи да вдигнеш температурата на водата, но само на тази на изхода, тази на входа мисля, че ще е по-ниска.
    Точно това ми се иска...
    Този пост е редактиран от pepitoff; 30-11-17 в 19:27.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #48

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Защо не пробваш как ще ти е разхода за 24ч при ръчен режим зададени 22,5гр. в стаите денонощно, 50гр. на водата и изключена модулация. Мен лично много ме дразни алгоритъма на работа на CarV2 в модулационен режим. Пали, гаси уж да поддържа по точно. При зададени 24гр., температурата станала 24,3 и управлението го гледам пак ми пали котела. Отделно, че почти не спира помпата. Аз топля 70кв.м. без съседи отдолу и отстрани, 66 глидера H500, вътрешен апартамент с денонощно зададени 24 градуса и 50гр. на водата и разхода ми е средно 4куб.м. на денонощие. Котела е Victrix Tera и има сонда на връщащата вода но при тези температури на водата аз съм винаги в кондензен режим, 8-10 градуса ми е dt при работа.
    Не бях засичал разходомера скоро, сега го погледнах и трябва да се коригирам - за последните 10 дни - 45куб.м. А относно твоя разход много, малко - колкото са ти топлозагубите, толкова ти е и разхода. Каквито и оптимизации да правиш едва ли ще се променят много нещата. Въпроса е да намериш максималния комфорт за този разход.
    Този пост е редактиран от espace; 01-12-17 в 06:02.
    VanDan, lukas51 и pepitoff харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #49
    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    .... помпата. Аз топля 70кв.м. без съседи отдолу и отстрани, 66 глидера H500, вътрешен апартамент с денонощно зададени 24 градуса и 50гр. на водата и разхода ми е средно 4куб.м. на денонощие. Котела е Victrix Tera и има сонда на връщащата вода но при тези температури на водата аз съм винаги в кондензен режим, 8-10 градуса ми е dt при работа.
    Не бях засичал разходомера скоро, сега го погледнах и трябва да се коригирам - за последните 10 дни - 45куб.м. А относно твоя .....
    Я какви екстри има Терата. Уж базов модел - двуконтурният вариант 28 кВт ли е ако не е тайна?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #50

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Я да питам и аз; вчера при отсъсвие от къщи и при зададена 21 градуса изненадата е разход 12 куб.м за 24 часа.
    Допускам ,че се дължи на силния южен вятър, който може би гаси котела през комина друга причина не се сещам някой, ако има мнение да сподели моля.
    Външната температура около 7-8 градуса.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #51

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Мен лично много ме дразни алгоритъма на работа на CarV2 в модулационен режим. Пали, гаси уж да поддържа по точно. При зададени 24гр., температурата станала 24,3 и управлението го гледам пак ми пали котела. Отделно, че почти не спира помпата.
    И CRD-то в режим модулация така работи. Даже един тук ме нарече "тъп" и каза да не пиша повече, когато описах този начин на работа. Според мен има заложена логика да се опитва да предугажда предварително движенията на стайната температура и да отчита инертността на системата и за това се включва и изключва превантивно по-често при малки колебания в стайната температура. В резултат (поне при мен е така) стайната температура в режим модулация на управлението се поддържа почти перфектно точно. В режим с изключена модулация си задминава заданието, заради инертността и доста загретите радиатори. После по-дълго време не включва и никога, докато не падне под заданието.
    Този пост е редактиран от VanDan; 01-12-17 в 16:06.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #52

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    И за какво ги купувахме тия модулиращи терморегулатори като ше ги караме в on/off режим?!?!
    Моя модулиращ е 240 лв.
    А обикновен on/off е 60тина лв.
    Ще пробвам моят CarV2 в on/off режим да видя какво ще се получи...
    Този пост е редактиран от pepitoff; 01-12-17 в 11:09.

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #53

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Аз мисля, че идеята на модулиращите термостати не е основно икономия, а комфорт. Никой не проектира за БГ - проектира се за платежоспособните население на континента, което не е на ръбаа на оцеляването и повече го вълнува комфорта му.
    Между другото има котли, които могат да си променят мощността на база на on/off термостат на база на интервалите на включване/изключване.
    То и по реклама масово дават, че разликата в икономията м/у двата режима е 1-2% - ходи ги измери.
    Този пост е редактиран от Vizi; 01-12-17 в 12:45.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #54

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    И за какво ги купувахме тия модулиращи терморегулатори като ше ги караме в on/off режим?!?!
    Моя модулиращ е 240 лв.
    А обикновен on/off е 60тина лв.
    Ще пробвам моят CarV2 в on/off режим да видя какво ще се получи...
    е CarV2 не е само термостат. управлява сумати неща по котела като температура на БГВ и температура на отоплителния контур. Това с он оф ще го задаваш от котела вместо от термостата.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #55

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    е CarV2 не е само термостат. управлява сумати неща по котела като температура на БГВ и температура на отоплителния контур. Това с он оф ще го задаваш от котела вместо от термостата.
    Е така де. Ама с он-офф терморегулатор като настроиш котела (БГВ, темп. ОИ) и не го пипаш повече.
    С CarV2 нали пак ги настройваш тия неща и не ги пипаш...
    Днес пуснах Car-a в on-off режим, оставих темп. на водата на 55 и стайна температура 22.5*С през цялото деноношие. Да видим до утре как ще е...

    - - - - - - - - - -

    "even if you decrease the max and min speed of the pump, you can be sure to achieve your dt 15-20° target in every working conditions.
    The boiler will modulate the pump according to power needed, of course dT could be very close to 15-20°, but you can’t be sure."

    Това е отговора на писмото ми до Immergas Italy, в което ги попитах дали с намаляване на скоростите на помпата ще мога да постигна на радиаторите dT=15-20*С
    Мисля, че в първото изречение италианеца е сбъркал "can" с "can't"...

  13. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #56

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    "even if you decrease the max and min speed of the pump, you can be sure to achieve your dt 15-20° target in every working conditions.
    The boiler will modulate the pump according to power needed, of course dT could be very close to 15-20°, but you can’t be sure."

    Това е отговора на писмото ми до Immergas Italy, в което ги попитах дали с намаляване на скоростите на помпата ще мога да постигна на радиаторите dT=15-20*С
    Мисля, че в първото изречение италианеца е сбъркал "can" с "can't"...
    Винаги са ме радвали италианците с техния английски - винаги успяват с много думи съвсем да те объркат
    В общи линии е ясно, че не можеш кой знае какво да направиш, а и не мисля че това то е основният проблем. Ще ми е интересно сравнението между двата режима.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #57

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Дотук от 9:00-16:00ч. изхарчи 3 м3 в режим он-офф

  16. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #58

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    В рамките на един ден няма как да направиш точно сравнение - има твърде много субективност пък и днес не знам как е при вас, но при нас е сравнително топло докато преди два дни бели мечки се разхождаха.

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #59

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Дотук от 9:00-16:00ч. изхарчи 3 м3 в режим он-офф
    В крайна сметка намали ли помпа както посъветваха по-горе? По друг начин няма как да стане.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #60

    Отговор: Ниска температурна разлика на вх/изх на радиаторите

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    В рамките на един ден няма как да направиш точно сравнение - има твърде много субективност пък и днес не знам как е при вас, но при нас е сравнително топло докато преди два дни бели мечки се разхождаха.
    7.5*C по показания на колата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 18 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шум от радиаторите
    От felipe във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 07-11-11, 18:38
  2. Отговори: 7
    Последно: 26-02-10, 12:25
  3. Голяма температурна разлика между земята и климатика
    От rumo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 9
    Последно: 10-01-10, 17:08
  4. Osaka CH-12-JB - голяма температурна разлика в стаята
    От todor_l във форум Климатици Osaka
    Отговори: 7
    Последно: 18-10-09, 10:07
  5. Dial-up : по-ниска скорост
    От Zviara във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 04-02-03, 20:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе