Страница 21 от 32 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 479

Защо се прави профилактика на климатиците?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #301

    Re:Защо се прави профилактика на климатиците?

    Ами ти така си писал,че е прах... Отиваш до бакалията и вземаш едно класическо Меглио с помпа.После купуваш и една средноширока четка за боядисване.примерно 3 см широка. Пръскаш с меглиото,чакаш 2-3 мин да се разкисне,изчеткваш внимателно по посока на ламелите с четката,която плакнеш непрекъснато от полепналата "прах". После внимателно изплакваш,като пръскаш с помпа за цветя,ако имаш,или със шише от мин.вода с няколко малки дупчици по капачката.
    П.П- ако посмееш да свалиш и лицевия панел,за да имаш пълен достъп до питата,ще е най-добре.
    П.П.П- спрейовете като този:
    http://mikarclima.com/viewprod.php?t...&product_ID=80
    не чистят толкова здраво,както меглиото...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #302

    Re:Защо се прави профилактика на климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Ами ти така си писал,че е прах... Отиваш до бакалията и вземаш едно класическо Меглио с помпа.После купуваш и една средноширока четка за боядисване.примерно 3 см широка. Пръскаш с меглиото,чакаш 2-3 мин да се разкисне,изчеткваш внимателно по посока на ламелите с четката,която плакнеш непрекъснато от полепналата "прах". После внимателно изплакваш,като пръскаш с помпа за цветя,ако имаш,или със шише от мин.вода с няколко малки дупчици по капачката.
    П.П- ако посмееш да свалиш и лицевия панел,за да имаш пълен достъп до питата,ще е най-добре.
    П.П.П- спрейовете като този:
    http://mikarclima.com/viewprod.php?t...&product_ID=80
    не чистят толкова здраво,както меглиото...
    Ванка, Благодаря!
    Ама като пръскам вода с помпичката тази вода, къде отива?
    Няма ли да повредя нещо?Да не стигне до платката, или пък да не даде накъсо някъде?

    После трябва ли да чакам да изсъхне всичко?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #303

    Re:Защо се прави профилактика на климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie

    Ама като пръскам вода с помпичката тази вода, къде отива?
    Няма ли да повредя нещо?Да не стигне до платката, или пък да не даде накъсо някъде?

    После трябва ли да чакам да изсъхне всичко?
    Oтива там където отива и конденза лятно време - изтича се в улея и навън . Щом Ванко ти е казал да пръскаш значи няма страшно . Точно с такова меглио си почистих преди няколко дни служебното Чофу , само че с четка за зъби търках , но турбината няма как да я почистя без свляне , пък е горе -долу като на снимките по-горе . Работи кучето 4 година денонощно вече на бая мръсно място и грам профилктика не му е правена до сега

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #304

    Re:Защо се прави профилактика на климатиците?

    Kakto и Румо ти е писал,водата се стича по ламелите в кондензната вана и оттам отива навън по дренажния маркуч.Само не трябва да пръскаш много силно срещу ламелите. Дори и да влезе вода зад тях,не е опасно,просто няма да влезе във ваната,а ще капне през жалузите. Ако искаш,постели някакъв найлон под климатика.
    Платката е вдясно от питата и ако се внимава,няма как да я напръскаш,освен ако не пробваш с маркуч .
    Ако толкова е страшно,можеш и да пооставиш да изсъхне,макар че ако внимаваш,няма никаква опасност.
    П/П - ти беше със Шарп,нали? Внимавай и за лявата част на питата,и там има малко елчаркалаци...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #305

    Re:Защо се прави профилактика на климатиците?

    Да със Шарп съм!Мерси, Ванка!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #306

    Re:Защо се прави профилактика на климатиците?

    Това с напръскване с мегило почиства идеално, но само предната част на питата, а за задната е трудно. Аз си купих 2 спрея, които по принцип са за автоклиматици, но това лято ще ги пробвам на домашния.
    http://www.lpi-adv.com/teh-co/node/175
    http://www.lpi-adv.com/teh-co/node/174

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    35
    #307

    Re:Защо се прави профилактика на климатиците?

    След поредното прахосмучене на ламелите на вътрешното тяло (свалени пласмаси)и слабият резултат от това (не ми се мие през зимата) направих така: На старата прахосмукачка (не я ползваме но работи) маркуча може да се мести и на духане (става компесор) напавих конусен накрайник (на маркуча) от картон и така въздуха излиза с голяма сила от малкия отвор - около 1,5см.С такова обдухване ламелите се изчистиха почти идеално (прахът не е много,но хвърчи ужасно и след това е задължително основно почистване на стаята),внимателно обдухах и турбината.Беше се появил лек мирис на прах от климатика но след това почистване вече го няма!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #308

    Re:Защо се прави профилактика на климатиците?

    Я да питам аз колко ще струва замерване на датчиците на един нверторен климатик - вътрешни , външни . Ей от такава профилактика имам нужда , а не само да ми мерят температурите и прахоляка да чистят . Макар че ми е гаранционен искам някой независим майстор от друга фирма да дойде и да си каже мнението и да провери дали не са си променили стойностите . Може ли да става това нещо на място или трябва да се сваля климатика - и двете тела.
    vanko68 каква е тарифата ?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #309

    Re:Защо се прави профилактика на климатиците?

    techno - не е вярно,че меглиото не прониквало и в задната част на ламелите,затова се оставя 2-3 мин да подейства,както писах.

    rumo - да си призная,за сефте чувам подобна заявка от клиент....Няма определена тарифа,предполагам на часова ставка ще е най-добре.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #310

    Re:Защо се прави профилактика на климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    techno - не е вярно,че меглиото не прониквало и в задната част на ламелите,затова се оставя 2-3 мин да подейства,както писах.
    Ванко, имах в предвид задната част на питата, която се пада над и зад турбината. С впръскане отпред няма как да стигне до задната част.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #311

    Re:Защо се прави профилактика на климатиците?

    Затова се сваля лицевия панел и се пръска отгоре...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #312

    Re:Защо се прави профилактика на климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от rumo
    Я да питам аз колко ще струва замерване на датчиците на един нверторен климатик - вътрешни , външни . Ей от такава профилактика имам нужда , а не само да ми мерят температурите и прахоляка да чистят . Макар че ми е гаранционен искам някой независим майстор от друга фирма да дойде и да си каже мнението и да провери дали не са си променили стойностите . Може ли да става това нещо на място или трябва да се сваля климатика - и двете тела.
    vanko68 каква е тарифата ?
    Това се води диагностика и не е нужно демонтиране на телата. А цената е различна сигурно според фирмите, при нас е 10лв+3лв посещение.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #313

    Re:Защо се прави профилактика на климатиците?

    в София цената е по 3

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #314

    Re:Защо се прави профилактика на климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Това се води диагностика и не е нужно демонтиране на телата. А цената е различна сигурно според фирмите, при нас е 10лв+3лв посещение.
    VeleV То тва без пари направо , ама много си ми далече , пък на мен ми се вижда повече работа от колкото на тез нормалните профилактики . Колко датчика са( вънка , вътре ) и на всички клими горе-долу с една стойност ли са ?

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #315

    Re:Защо се прави профилактика на климатиците?

    Без пари но така е тук повече няма кой да плати по добре малко отколкото нищо. Датчиците са 3бр външни и 2или 3бр при някой модели на вътрешното а стойностите им са различни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 32 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въздушен поток FTX GV-профилактика?
    От iwoto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 10
    Последно: 07-08-10, 06:44
  2. Днес дойдоха за профилактика...
    От zz_stefanov във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 80
    Последно: 14-11-08, 02:03
  3. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 22:10
  4. DIY препарат за профилактика
    От todor_l във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 29-05-08, 23:02
  5. Защо Pagemaker прави различни PDF?
    От neutralizer във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 23-01-06, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе