Страница 150 от 300 ПърваПърва ... 100140148149150151152160200 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,236 до 2,250 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #2236

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    @ego
    DLNA - Digital Living Network Aliance е организация занимаваща се с съдаването и налагането на общи рамкови стандарти за врзъка м/у различни електронни компоненти за общо потребление.
    Това, че нещо е сертфицирано от DLNA означава, че може лесно и безпроблемно да се свързва с други такива устройства. Например лесно да си пуснеш музика от РС или мобилен телефон на телевизора и т.н.
    По никакъв начин не подобрява картината обаче, макар че в случая на тези плазми на Pioneer не мисля че има нужда. ;-)

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2
    #2237

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Lazarus18, Би ли си казал мнението си за PHILIPS - 42PFL9732. В сайта на Филипс пише, че е телевизор на 2007/2008 год.
    Благодаря !
    Дали е за предпочитане пред Тошибата Z серията.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    153
    #2238

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Мили хора, някой да знае как да си изключа овърскан-а или да му дам 1:1 пиксел мапинг при сигнал от компа. Че купих кабел за 100 кинта и като подадох сигнала към ТВ-то нещо не ми се виждаха буквичките по прозорците както трябва.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    20
    #2239

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Вьпросче леко встрани - HD player Popcornhour откьде може да се купи или читав upscaler,но не толкова скьп: http://www.audioarte-bg.com/?product...&tid=8&pid=213

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2240

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от ethernall
    Мили хора, някой да знае как да си изключа овърскан-а или да му дам 1:1 пиксел мапинг при сигнал от компа. Че купих кабел за 100 кинта и като подадох сигнала към ТВ-то нещо не ми се виждаха буквичките по прозорците както трябва.
    Трябва да имаш опция в МЕНЮТО - Setup - Picture Overscan - OFF.

    Цитат Първоначално публикувано от bbbbbbbb
    Вьпросче леко встрани - HD player Popcornhour откьде може да се купи или читав upscaler,но не толкова скьп: http://www.audioarte-bg.com/?product...&tid=8&pid=213
    За какво ще го ползваш този скалер? Това е уред за сериозна техника - проектор или телевизор над 50 инча.
    Не са взаимозаменяеми с Попкорна.
    Попкорна може да го купиш по няколко начина:
    Директно от сайта на производителя - www.popcornhour.com - може да питаш ethernall от форума как се процедира и какво се плаща на митницата.
    Другия вариант е от представителя в България, но последно като преверявах още не го продаваха - www.popcornhour-bg.com
    Може да видиш и някой от конкурентните устройства:
    www.tivxbg.com
    www.istarhd.com - за този има писано във форума как да го поръчаш.

    Цитат Първоначално публикувано от Pepi1212
    Lazarus18, Би ли си казал мнението си за PHILIPS - 42PFL9732. В сайта на Филипс пише, че е телевизор на 2007/2008 год.
    Благодаря !
    Дали е за предпочитане пред Тошибата Z серията.
    Нямам наблюдения върху 9732 модела. Z серията доста ми харесва и предполагам, че ще е с аналогично ниво с този Philips. Освен Амбилайта, но той едва ли струва 400 лв повече.
    Това, което не ми харесва при Филипс /освен цените/ е черното на техните матрици. Според мен отстъпва на тези на Самсунг и Сони.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #2241

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Някой може ли да ме насочи към review на някой от тези двата модела?
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09038425
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09038426

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    153
    #2242

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Трябва да имаш опция в МЕНЮТО - Setup - Picture Overscan - OFF.
    Благодарско, трябваше ми пще малко време и четене докато вдена, че е активно само при 16:9 формат Иначе да питам пак за разработването - тука бях чел, че е добре първите 200 часа да работи на 50% яркост и контраст, обаче други хора ми казват, че трябвало да работи на 100% яркост и контраст... и да работи по възможност непрекъснато в началото, което аз не смея да направя щотот не искам да го заваря вечерта по някаква причина с черни линии от страни и така да е бачкал цял ден... Има ли нещо вярно в тези неща?

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    6
    #2243

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте. Някои може ли да изрази мнение за sharp- LC 32x20E. Хвърлил съм му око но немога да реша дали да го купя. Има ли нещо друго за тези пари което да си струва повече. Благодаря ви предварително за мненията.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2244

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от ethernall
    Благодарско, трябваше ми пще малко време и четене докато вдена, че е активно само при 16:9 формат Иначе да питам пак за разработването - тука бях чел, че е добре първите 200 часа да работи на 50% яркост и контраст, обаче други хора ми казват, че трябвало да работи на 100% яркост и контраст... и да работи по възможност непрекъснато в началото, което аз не смея да направя щотот не искам да го заваря вечерта по някаква причина с черни линии от страни и така да е бачкал цял ден... Има ли нещо вярно в тези неща?
    Ето прочети тука как става:
    http://www.hdtvtest.co.uk/news/plasm...2007032738.htm

    В общи линии е достатъчно през тези първи 100-200 часа да гледаш със занижени стойности на яркост/контраст (малко под 50%) и да избягваш статични образи защото в началото плазмата е по-податлива на отпечатване и прогаряне.

    В статията по-горе има описан по-екстремен метод за бързо "разработване".

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    153
    #2245

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Това екстремното няма кой да се занимава да го прави Ще карам на 50% първите 200 часа и после ще си направя калибрирането доколкото мога. Да се надяваме, че ще е достатъчно... много ме е страх да не го прецакоам нещо Твоите наблюдения какви са на твоята плазма - наблюдавал ли си ритеншън до сега, ако да как го получи? До колко време е безопасно да се гледа даден канал със статично лого? Pixel Shifter-а на панасоник върши ли работа и какво прави точно?

  13. RCS
    RCS е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    8
    #2246

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Rockwell
    От няколко дена гледам промоция в Метро - Sony 40u2510 за 1198лв, цената ми се струва убиец, при условие, че същият в Техномаркет струва 1699 лв!!! Някакви отзиви за този модел?
    ми и в метро струва 1600 и няколко лева, снощи го видях (Метро Пловдив)

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2247

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от ethernall
    Това екстремното няма кой да се занимава да го прави Ще карам на 50% първите 200 часа и после ще си направя калибрирането доколкото мога. Да се надяваме, че ще е достатъчно... много ме е страх да не го прецакоам нещо Твоите наблюдения какви са на твоята плазма - наблюдавал ли си ритеншън до сега, ако да как го получи? До колко време е безопасно да се гледа даден канал със статично лого? Pixel Shifter-а на панасоник върши ли работа и какво прави точно?
    Твоя модел е по-усъвършенстван от моя /PV70/ в това отношение. Аз май нямам и тази екстра Pixel Shifter. Единствения начин да видиш някакъв отпечатък е примерно логото на канала, който си гледал дълго време, но само на празен черен екран, осветлен до край, в абсолютно тъмно помещение. В реални условия и 10 часа да гледаш един канал няма да го видиш. Това отпечатване изчезва след няколко минути гледане на друг канал.

  16. bgm
    bgm е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    184
    #2248

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Имам въпрос-кой от дната сигнала е по-добър?- CVBS или RGB питам защото ресивъра ме излъчва и двата сигнала
    някой от вас питал ли се е следното-при условие че има 19 инчов широкоекранен комп монитор с резолюция 1440 на 900 пиксела защо един 42 инчов дисплей е с 1920 на 1080 пиксела?Реално я има технологията и 42 инчовия може да бъде с 3300 на 1856 пиксела-НЕЩО КАТО SUPER HD има я и технологията за съответните видео камери-CANNON имат от миналата година матрица 50мегапиксела Чудно ми е защо големите производители не въведат един по нов стандарт телевизия-нещо като ULTRA HD или SUPER HD?Картината ще бъде супер-просто мечта-друг е въпроса колко ще струва Нещо спят или се правят на заспали
    QuadHD още от 2006 има прототипи:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Quad_Full_High_Definition
    http://www.engadgethd.com/2006/02/24/quadhd-lives/
    Но докато навлязат филми и програми в такава резолюция ще минат няколко години.
    Тепърва се налага fullHD.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    153
    #2249

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Твоя модел е по-усъвършенстван от моя /PV70/ в това отношение. Аз май нямам и тази екстра Pixel Shifter. Единствения начин да видиш някакъв отпечатък е примерно логото на канала, който си гледал дълго време, но само на празен черен екран, осветлен до край, в абсолютно тъмно помещение. В реални условия и 10 часа да гледаш един канал няма да го видиш. Това отпечатване изчезва след няколко минути гледане на друг канал.
    Еееее, значи не е такава драма, че много се бях наплашил А при гледане на нещо с черни ивици отстрани примерно 2-3 часа има ли опасност? А ако е със сиви ивици, както гледам го пуска при някои режими? Сори че толкова разпитвам, но е добре да се знае от първа ръка каква е ситуацията, че май прекалено се преекспонира тоя ритеншън и бърн-ин.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2250

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Какви да са ивиците отстрани се задава от менюто. Дай ги сиви. През първите 100-200 часа избягвай да гледаш в този режим с ивици от ляво/дясно или горе/долу.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе