Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 169
Like Tree18Одобрявам

К-стъкла - има ли смисъл?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #136

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Разрових се из интернет за различни стъклопакети. Намерих тази статия Енерджи или стъкло 4 сезона - Красивият свят на прозорците - Юнипласт която изглежда много информативна. Обаче те наричат 4 сезона (енерджи) стъклата ниско енргийни. Не е ли обратното?
    Тук има информация от друг сайт за стъклопакети, обкови и дограми
    Полезни съвети

    Аз имам нов апартамент с 4 сезона стъкла навсякъде (двоен стъклопакет) и съм супер доволен. Разликата лятото е огромна. За зимата ще видим скоро.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #137

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    ...Обаче те наричат 4 сезона (енерджи) стъклата ниско енргийни. Не е ли обратното?
    На български повечето фирми го водят високоенергийно. Реално и К стъклото и 4С са ниско ЕМИСИЙНИ стъкла (Low-E).

    Ето брошурата на прозиводителя на 4 Сезона съткло - STAINT GOBAIN - според нея покритието отразява двупосочно. Вътрешната топлина остава вътре а външната отвън.

    Ето брошурата на оригиналния производител на К стъкло PILKINGTON - според нея топлината се трупа вътре

    Дали реално стъклото което ти продават е някое от тези може да се докаже само със сертификат от производителя който трябва да бъде предоставен от този който ти сглобява дограмата.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #138

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Здравейте,предстои ми смяна сега на пролет дограмата.Въпроса ми е за тройният стъклопакет.Единият ще е Ка стъкло,вторият Бяло обикновено .Третият от вън какъв да е Ка, Синерджи или пак Бяло.За изток и юг прозорци става въпрос.За северните какъв да е варианта.

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #139

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Ka се слага само на север доколкото знам. За останалите 4 сезона. Ка пропуска тошлината и я задържа вътре (добре за зимата, ужас за лятото), а 4 сезона изолира и не пропуска ни топлина ни студ. Питайте фирмите за дограми, какво ще ви препоръчат и на каква цена. Уплътнението на стъклата на дограмата е много важно. Не пестете пари от това.
    loshiat и DarkSide харесват това.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    7
    #140

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Каква комбинация стъкла е препоръчителна за прозорец на източна стена? Не търся максимална ефективност, а златната среда, комбинация, която да си заслужава парите?
    Самата стая се пада в север на къщата, а източната стена е по-малка от северната на площ. Намира се на втори етаж, като отгоре има суров тавански етаж.

    За момента ще си позволя около 2,50м прозорец на източната страна, където ще избием преградата между терасата и стаята, за да се разшири.
    По нататък другия прозорец ще бъде 1,50м и ще е на север. Моля да препоръчате и за там комбинация. Благодаря!

    Аз ще направя снимка на къщата и като отидем при производителя ще обясня също.

  7. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #141

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Какъв ти е бюджета?
    Цитат Първоначално публикувано от Kiril D. Kurukyuvliev Виж публикацията
    Каква комбинация стъкла е препоръчителна за прозорец на източна стена? Не търся максимална ефективност, а златната среда, комбинация, която да си заслужава парите?
    Самата стая се пада в север на къщата, а източната стена е по-малка от северната на площ. Намира се на втори етаж, като отгоре има суров тавански етаж.

    За момента ще си позволя около 2,50м прозорец на източната страна, където ще избием преградата между терасата и стаята, за да се разшири.
    По нататък другия прозорец ще бъде 1,50м и ще е на север. Моля да препоръчате и за там комбинация. Благодаря!

    Аз ще направя снимка на къщата и като отидем при производителя ще обясня също.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    7
    #142

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Бюджет 450 до 650 лева за въпросния прозорец 2500х1300мм. Предпочитам двоен стъклопакет, не троен. Смятам да е с 4 крила, средните отваряеми.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #143

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Направи го трикрил, прозореца, пак средното да е отваряемо и сложи бяло+К.

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #144

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Според мен си плати за механизми за отваряне на всички крила. Ако знаеш колко ме е яд, че не го направих за всички прозорци. Особено, ако нямаш достъп отвън за чистене на прозорците е ад.

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    7
    #145

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Направи го трикрил, прозореца, пак средното да е отваряемо и сложи бяло+К.
    За трикрил прозорец 2500мм дължина са много? Освен да реша да е 2200мм ? Бяла + К, значи няма да пуска топлото навън, и аз си мисля, че ще е удачно при описаната ситуация.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #146

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Здравейте,
    Нека да раздвижа темата

    Тия дни вън температурата падна до към 0 градуса нощем и стъклата от вътрешна страна ми се сториха доста студени. Разположението е север/изток - слънцето огрява за 2ч. и толкова.
    Питането ми е следното - виждате ли смисъл в подмяна на наличния 2-ен стъклопакет с К, друг от типа или троен такъв? Би ли се усетил ефект в топлозагубите?

  14.  
     
  15. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #147

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Троен 4 сезона с различни дебелини на стъклата,ако разбира се може да го носи дограмата

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #148

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    На юго-източно изложение от 4-сезона не съм много доволен защото ми държи 2 градуса по-ниска температура от другите стаи и в преходните сезони трябва да се отоплява. От тройният стъклопакет има смисъл, има смисъл и от пластмасовият дистанционер.
    Не знам какви стъкла са в работата, но дори в облачно време от вътрешната страна са топли. А грее ли слънце даже горещи. Пак е троен пакет. Западно изложение.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #149

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    При мен за добро или лошо сложих навсякъде к+бяло+енерджи на троен стъклопакет 4+16+4+16+4мм. Имам прозорци на югозапад и на север и в момента не виждам особена разлика в температурите. Северните стаи са ми по топли защото са вътрешни. А югозападната е по хладна защото има все едно 3бр. външни стени, макар и с изолация. Преди смяната на дограмата беше така и сега се запази тенденцията. Но има положителна промяна все пак. Другата стая залепена до нея е пак югозападна, но зад остъклена тераса и всички други стени са вътрешни та също е на еднаква температура със северните. След подмяната на дограмата вече усещам как се затопля с по малко мощност.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    10
    #150

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Здравейте, предстои ми смяна на дървената дограма на стая която е с изложение запад север(прозорците са запад) и лятото слънцето сериозно напича след 17h , а зимата си е доста студено.От това което прочетох съм се спрял на троен стъкло пакет 4 сезона + бяло + Ка отвътре.Това ли е правилната комбинация , че малко се обърках от толкова изчетени теми и имали смисъл от 4-5 камерна.....
    Този пост е редактиран от svetlioo; 07-03-17 в 13:38.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Три стъкла на стара дограма - дали ще има ефект?
    От mitakata във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 4
    Последно: 10-02-11, 20:48
  2. Отговори: 12
    Последно: 24-03-09, 19:53
  3. Отговори: 9
    Последно: 17-03-08, 14:13
  4. Няма смисъл?!
    От etg във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 23
    Последно: 02-10-03, 01:44
  5. Има ли смисъл да пиша на ...
    От hipo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 30-01-02, 05:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе