Страница 9 от 12 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 169
Like Tree18Одобрявам

К-стъкла - има ли смисъл?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #121

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Слушай фирмата - явно си разбират от работата.
    mirandi одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #122

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    тони явно се шегува...

    слагай енеджи бяло енерджи - особено пък на север. още по-особено пък на юг.
    кво ти вадят няма значение - важното е ти какво искаш.
    ако се инатят им кажи че най-голяма икономия има ако зазидаш дупките и като няма да имат работа и не правят каквото ти искаш ще мрат от глад.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #123

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Цитат Първоначално публикувано от valboss Виж публикацията
    Извадиха ми някакво таблица с коефициенти, от която се вижда, че разликата е 0.01% - тоест, пренебрежимо малка.
    Разликата не е много наистина, но чак .01% не е. По-скоро 7% да речем.
    стъклопакет бяло бяло 2,9
    сп. бяло-ка 1,7
    сп.б-б-б 1,9
    сп.б-б-ка (аргон) 1,4
    сп. ка-б-4с 36мм 0,8
    сп. ка-б-4с 50-60мм 0,7

    Ако ти се занимава може да пробваме да го докараме в пари разликата от топлозагубите да речем годишно и ти да си прецениш искаш или не. Трябват ми квадратури на дограмата и град за ориентация и колко градуса държите вътре зимата.

    Цитат Първоначално публикувано от valboss Виж публикацията
    Другото ми питане е, енергоефективно ли е, на южната стая да сложа пакет с високоенергиино и ка стъкло?
    Тук вече от фирмата твърдят/може би с право/, че никога не се прави стъклопакет с високоенергиино/ка стъкло, а винаги се слага и бяло по средата, тоест, конфигурацията трябва да е високоенергиино/бяло/ка стъкло.
    Да високо-енергийно не се поставя до ка, защото поради големия ефект на покритията при много судено или много топло време се получава много голяма температурна разлика и разширения в пакета което предизвиква най-малкото нарушаване на херметизацията, най-много спукване на някое от стъклата. Третия слой в случая дава по-плавен температурен преход и позволява да се обират по-плавно механичните деформации.

    Друг аспект на комбинацията с няколко стъкла с покрития е, че силно се намалява светопропускивостта в стаята в порядъци от 20+20% примерно. При мен е така но и прозорците са ми доста като квадратура. Но като отвориш някой през деня и си личи много на отвореното каре.

    Цитат Първоначално публикувано от valboss Виж публикацията
    Тук колебанията ми се опират на факта, че балконската ми врата е висока 240 см, широка 80 см, и се притеснявам да не провисне. А не ми се иска да я накъсявам отгоре с фикс.
    Съвети ?
    Съвета е ако държиш да сложиш 3-ен пакет дограмата да я подбереш такава че да може да го "износи". Добър производител и висок клас от същия.
    Аз имам една таква 240/80 балконска. Единственото което поискаха е да бъде разделен пакета на 2 части (помага да се обере линейното разширение при 240см височина) иначе цялата е отваряема. Но дограмата тогава беше най-високия клас (Salamander BluEvolution)


    Другото основно при ПВЦ-тата е, че белите се разширяват по-малко защото не се нагряват толкова и това увеличва живота на прозорците като цяло.
    Този пост е редактиран от orlincho; 15-03-15 в 08:52.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    15
    #124

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Благодаря за разясненията.
    Да разбирам, че за северните стаи комбинацията к/б/б е читава, а за южната е задържително 4с/б/к.
    Според вас има ли смисъл, за северните да се бръкна вместо за к/б/б за 4с/б/к - като там няма пряка слънчева светлина?
    Иначе, на южната стая прозореца е 220х150 см + врата 240х80 см.
    На северните стаи размерите на прозорците са еднакви - 300х180 см.
    В северните подържам 18-20 градуса, това са кухня и спалня, а в южната, която е хол - 22/23 градуса.
    Отоплявам се с климатици, жилището е тухлено,общо 80кв.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #125

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    К стъкло да участвува в пакета е добро решение,но по доброто е трислоен пакет енерджи-бяло-енерджи!К-то не предполага и една китка да удържи над ден!Трислойния ще се изплати бързо от икономията на ток!

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #126

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Аз пък се консултирах с независими специалисти по стъклата от различни вносители и сложих К/б/К с топъл дистанционер , RAL-монтаж . Коефицент на стъклопакета 0.6! Имам засенчване от Юг . Енерджи стъклото намалява проникващата светлина и цветя в къщата не виреят. Всеки производител на стъкла има онлайн калкулатор за проби!
    orlincho одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #127

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Цитат Първоначално публикувано от valboss Виж публикацията
    Да разбирам, че за северните стаи комбинацията к/б/б е читава, а за южната е задържително 4с/б/к.
    Според вас има ли смисъл, за северните да се бръкна вместо за к/б/б за 4с/б/к - като там няма пряка слънчева светлина?
    Ако южните не са засенчени слагай комбинация с 4с. За чистите северни к-б-б или к-б-к е добър вариант.


    Цитат Първоначално публикувано от valboss Виж публикацията
    Иначе, на южната стая прозореца е 220х150 см + врата 240х80 см.
    На северните стаи размерите на прозорците са еднакви - 300х180 см.
    В северните подържам 18-20 градуса, това са кухня и спалня, а в южната, която е хол - 22/23 градуса.
    Отоплявам се с климатици, жилището е тухлено,общо 80кв.
    Ето ти сметката.
    За град предполагам София, че е най-лесно средна температура за януари -0.5 при вътрешна 22.5 това прави разлика от дТ23*
    Разликата в пакетите б-ка б-б-ка е 0.3Вата на м2 за градус рализка вън/вътре или за така сметнатата разлика е 0.3х2= 7Вата на м2
    квадратурата я изкарвам 5.22 от която да речем тези 0.22 ще са профилите и за стъклото остават 5м2 или сметката продължава до 7х5=35Вата разлика в постоянните загуби през Януари за 24чХ30дни дава 25.2КВч или в пари 4лв ралзика в сметката от южните прозорци. За северните така и не разбрах колко броя са ама аналогично можеш да го сметнеш.

    После виж каква е разликата в цената на пакетите и си сметни за колко години ще се изплатят.


    Колегата е предожил топли дистанционери - ако има и те вършат хубава работа. Спомагат да се намали конденза по края на стъклото.

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #128

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    *&# тез линейни разширения на тази балконска врата!!! изненадан съм.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #129

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    *&# тез линейни разширения на тази балконска врата!!! изненадан съм.
    На пакет 2.4 висок ПВЦ-то може да се разшири с почти 1см. Пакета от своя страна не се разширява толкова. Когато пакета във вратата е разделен на 2 има повече възможности за обиране на разликата в промяната на размера. Предполагам много голям пакет би могъл да "изпадне" от дограмата поради разликата в разширенията.
    Това грубо. Може и да не е проблем може просто да се застраховат хората.
    Така едни майстори от Ропласт, които ми слагаха комарници, обясняваха че на крило 1.4х0.75 комарника трябва да има парче алуминий по средата на тези 1.4 иначе се измятал. Е направиха комарника с това парче. Аз съотдетно го махнах, че ми загрозява гледката и така си живее межата без средно парче (мрежата е цяла). Година по-късно няма драми, жив е комарника.
    Този пост е редактиран от orlincho; 25-03-15 в 08:10.
    estqwerty одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    21
    #130

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Здравейте! Търся свястна фирма за дограма в Пазарджик - моля за мнения и съвети.

    - - - - - - - - - -
    Този пост е редактиран от em-em; 27-03-15 в 20:22.

  13. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #131

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Здравейте колеги и честит национален празник,

    Подхванал съм да стягам къщата на село - 2 етажа, тухлен зид от стари изпечени тухли, кара-таван и т.нат.
    Започнал съм от дограмата. Насочил съм се към Саламандър, 5 камерен, със двоен стъклопакет 32мм - поне за това имам оферта.
    Не съм обмислял вариант със троен стъклопакет, НО се надявам да бъда посъветван от вас за правилно решение.

    Двойният стъклопакет Бяло/4 сезона 32 мм е със 200 лв по скъп от същият стъклопакет Бяло/Бяло за всичките прозорци - не мисля да правя икономии, но на фона на дискусиите по-горе какво бихте ме посъветвали.
    Данните са следните:
    От общо 6 прозорци, Четири са с напълно Южно изложение като съм предвидил и Алуминиеви външни щори, но не мога да си позволя ел. механизма - това грешка ли е според Вас да дупча дограмата макар и само с един механизъм.
    Другите два прозореца - единият е голяма на къщата, но със западно изложение, а вторият е в пристройка като прозореца гледа/и е в антре. В същата тази пристройка ще сменям и външна врата, която също гледа/и е вход от към това антре. Предлагат ми ЕТЕМ Е-40 термо, а иначе студеният профил ми идва със 150 лв по ефтин - тук какво бихте ме посъветвали?
    Този пост е редактиран от JKanchev; 06-05-15 в 18:47.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #132

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    ako няма да живееш там няма смисъл да се инвестира в по-скъпите неща. ако ще се ползва само като вила временно имам предвид.

  16. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #133

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Ще се ползва постоянно.

    Подробен коментар колеги???

  17. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #134

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Сега, в крайна сметка, в сенчести северни стаи к-б-к или 4с-б-к е по удачно? Онзи ден от една фирма ме уверяваха, че К-стъкло се слагало единствено 1 бр. от вътре. А хората явно си слагат по 2 бр. по краищата без притеснение.
    Някой с впечатления от к-б-к? Почва ли да пари стъклопакета зимата ?

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #135

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?



    Ето ги моите две К-стъкла. Навсякъде съм с такива и нямам никакви оплаквания.
    kalcheff1 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 12 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Три стъкла на стара дограма - дали ще има ефект?
    От mitakata във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 4
    Последно: 10-02-11, 20:48
  2. Отговори: 12
    Последно: 24-03-09, 19:53
  3. Отговори: 9
    Последно: 17-03-08, 14:13
  4. Няма смисъл?!
    От etg във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 23
    Последно: 02-10-03, 01:44
  5. Има ли смисъл да пиша на ...
    От hipo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 30-01-02, 05:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе