Страница 8 от 23 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 332
Like Tree34Одобрявам

Съвет в избора на PVC дограма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #106

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    Здравейте, благодарение на отзивите тук /още веднъж: благодаря!/:
    https://forum.setcombg.com/index.php...,22091.84.html
    си изясних някои неща /стъклопакет, обков с "микровентилация"/, за профилите реших, че тук е по-правилното място да попитам... На кратко - за нова жилищна сграда са предвидени 5-камерни ПВЦ-профили "Стилмет" /Q72?/. Поради изложението /запад и юг/ не искам Ка-стъкла, според Вашите препоръки ще поискам /срещу съответното доплащане.../ "4 сезона", "Енерджи", или каквото там подобно ми предложат. Предстои ми среща с подизпълнителя, който ще прави и монтира дограмата. Подразбрах, че ще мога да поискам и "Саламандър" - заслужава ли си?

    Улицата от запад е натоварена, за сега съм се спрял на 24 мм стъклопакет с 2 стъкла - 4 мм обикновено + 5 мм /или пък 5 мм + 6 мм ???/ "енергийно". За изолиране на голям шум прочетох по-горе доволно изказване за специфични профили "Саламандър" с повече уплътнения и стъклопакет с 3 стъкла. Струва ли си поредното доплащане?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #107

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    Не знам каква е разликата в цената на 3 и 2 стъклопакет. На мен ми предлагаха на една цена двата, със съответния профил, разбира се. Според техническите данни разликата в шумоизолацията е 5-6db в полза на тройния. Това не е малка стойност. Той дава и по-добра термоизолация. Трябва да подбереш внимателно двете крайни стъкла на тройния, за да не сбъркаш! Освен това има малко намаление на светлинния поток.
    Освен това от опит знам, че повече уплътнения на дограмата помагат за доброто абсорбиране на механичното трептене на стъклопакета и крилата. Предната зима изолирах с едни много евтини гумени 40 годишна дървена дограма и усетих чувствително намаление на шума от улицата.
    В крайна сметка всичко опира до разликата в цената. Ако тя е еднаква или е малка, аз бих взел тройния стъклопакет. Профилът също е по-дебел. За Trocal 5 камерна двоен стъклопакет е 70, а за тройния - 88мм.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #108

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    Бе и аз се хвърлих в едни размисли за северо-източна стая. Малко остъкляване - около 1,5м2, където цената няма да се повлияе много от стъклопакета. Ма не мога да се реша, дали да бъде Б/Б/Ен или Ка/Б/Ен...

    П.С. Или пък Ка/Б/Б

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    5
    #109

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    Аз си сложих съвсем скоро дограма. Монтира ми я една софийска фирма и съм много доволен. Профилът ми е 5-камерен Veka, с обков Maco и двоен стъклопакет с бяло стъкло и 4-сезонно стъкло. Това стъкло задържа топлината зимата и държи прохладно през лятото. Много съм доволен, че от фирмата ми го препоръчаха, защото наистина си е добра инвестиция, а и не се слага дограма всеки ден.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    32
    #110

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    Здравейте, някой може ли да ми препоръча във Варна, фирма с добри монтажници на ПВЦ "Саламандър"?
    Благодаря Ви предварително,защото фирми-много,ама и текучеството на хора е голямо...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #111

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    Здравейте,
    Правим ремонт на тухлена селска къща. Стигнахме и до дограмата.
    Условията са: прозорци североизток, югоизток, запад, северозапад, външни врати на югозапад и североизток.
    Проблемите, които ме притесняват са два, като от тях идва и колебанието ми относно типа на дограмата AL или PVC:
    1.Външните климатични влияния.
    Слънцето грее почти от обяд до залез в прозорците (приблизително 80х120см) и вратите на запад (90x200см + една с допълнително крило 110х200см), лятото е много горещо, изложени са на дъжда и влагата. Особено североизточната врата (90х200см), която няма плоча или козирка. А и дори да имаше, едва ли ще я защити.
    Вратите трябва да са със стъкла, за да се осветяват през деня помещенията. Размерите са приблизителни, само за да се ориентирате в ситуацията.
    Притеснявам се от измятане на профилите, промяна в цвета им, изгаряне на уплътненията и т.н.
    2.Сигурността на обкова против отваряне и кражба.
    Не искам с една отвертка да се отварят вратите и прозорците. Разбрах, че има такъв с многоточково заключване, но не всички фирми го предлагат.
    Бюджетът, с който разполагам не е голям, но от друга страна не искам да поръчам и най-евтиното. Стремя се към някакъв компромис м/у качество и цена, доколкото това е възможно.

    Моля за съвет относно марка и модел на профил и обков, който мога да използвам в тези условия!
    Ще бъда благодарен, ако ми препоръчате фирма или производител, към които да се насоча в Бургас. Aко може, на лични, за да не се приеме за реклама.

    Едит:Днес успях да видя няколко предложения за PVC врати и китайски метални.
    Дали пък да не търся дървени?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    32
    #112

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    Привет,
    Ако някой има монтирана PVC дограма ETEM и има лични наблюдения от нея,може ли да ги сподели,эащото таэи марка ПВЦ дограма,доскоро ми беше неизвестна, а сега ми я препоръчват...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #113

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от bobb
    Привет,
    Ако някой има монтирана PVC дограма ETEM и има лични наблюдения от нея,може ли да ги сподели,эащото таэи марка ПВЦ дограма,доскоро ми беше неизвестна, а сега ми я препоръчват...
    Етем са гръцки алуминиеви профили с много добро качество. Обаче пвц-то им, май е поверено на КМГ :rolleyes:

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    32
    #114

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    Ако е така... май не е много добре....

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    1
    #115

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    Стойте далеч от фирма Пласт маркет. Единствената им грижа е да раздуят цената и да приберат парите, а за качество и коректност на изпълнението и дума не може да става.
    ryzen одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    32
    #116

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    A някой има ли преки наблюдения от фирма Сами груп-Варна, като иэработка,коректност със сроковете и качество на монтажа?

  14.  
     
  15. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #117

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    Незнам за Сами Груп аз си поръчах от стил пласт като доставят и монтират ще пиша отзиви от тях съм си поръчвал вътрешни щори и останах доволен спазиха си слроковете цената беше добра и монтажа качествен затова предпочетох пак тях но ще видим.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    5
    #118

    Отговор: Re:Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от genov Виж публикацията
    Стойте далеч от фирма Пласт маркет. Единствената им грижа е да раздуят цената и да приберат парите, а за качество и коректност на изпълнението и дума не може да става.
    Не знам какво против Пласт Маркет имаш, но аз съм много доволен именно от тях! Цената им дори беше по-ниска от конкурентите и си монтираха всичко качествено, без да цапат вкъщи. Много ги обичам тези хора, дето обичат да злословят така за спорта!

  17. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    1
    #119

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Другия път, ако искаш да си правиш реклама, ще го направиш по правилата на форума!
    При следващ подобен пост, ще бъдат предприети действия от страна на администраторите на форума!
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 24-04-13 в 17:31.
    smqnab одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    10
    #120

    Отговор: Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Аз съм много доволен от фирма Мастер Пластик, тъй като наскоро си купих ПВЦ дограма Aluplast и то на промоция.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 23 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за дограма (оферти)
    От Globe във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 16
    Последно: 16-03-13, 10:21
  2. Помощ в избора на PVC дограма
    От Asgard във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 14
    Последно: 03-09-12, 23:45
  3. Монтиране дръжки на PVC дограма. Моля за Съвет.
    От Irvine_Welsh във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 14-01-11, 11:51
  4. Tърся съвет при избора на марка?
    От Desi1234 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 03-10-09, 20:49
  5. Отговори: 10
    Последно: 05-01-09, 09:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе