Страница 7 от 23 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 332
Like Tree34Одобрявам

Съвет в избора на PVC дограма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    66
    #91

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    Аз имам КВЕ и Rehau и съм доволен и от двата профила .Според мен на който и да се спреш от изброените от теб няма да сбъркаш.По-важното е да избереш добра фирма защото изработката на самият прозорец и използваният обков , както и монтажа на прозореца са много по-важни от марката на профила.Виждал съм как прозорец от скъп профил не се затваря както трябва защото на монтажниците уреда наречен нивел им е бил непознат.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    152
    #92

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    А някой да има "Профилинк" дограма? Или аз недогледах из темите.Очаквам оферта,човека изброи няколко,в това число и Века,но ми прави реклама на Профилинка??? Ако има някой-моля да сподели!!!



    PS. Намерих темата,извинения...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    32
    #93

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    brutas
    Salamander-Brugmann пакет - 40мм бяло 6мм - бяло 4мм - ка 4мм
    въздушните камери също да са асиметрични
    В този случаи печелиш въздуха м/у стъклата като топло и шумоизолация
    Под 10мм въздушни камери няма смисъл

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #94

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    Доволен съм от SCHUCO, предлагана от АЛУПЛАСТ. Клиент съм им от години. Фирмата има офиси в цялата страна.
    Наистина, май най-важен е стъклопакетът - по възможност 3 слоен и с различна дебелина на 3-те стъкла, като вътрешното да е К-стъкло. А онова за аргон и криптон е за други държави.... хубаво било, но тук не можеш да си сигурен в изпълнението - дали ще сложат наистина въпросния газ, дали стъклопакета е добре изолиран и т.н.
    Обковът си върви пак на същата марка SCHUCO и нямам никакви забележки. Не забелязвам провисване, скърцане, неуплътняване и други недостатъци, съпътстващи експлоатацията на дограмата.

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    2
    #95

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    Колеги, решил съм да сменям дограмата на къщата.
    Напълно неук съм в темата - профили, цени, фирми с гарантирано качество в Бургас.
    Разбрах, че стъклото трябва да е с Ка покритие. Цитирам от друг форум:
    Ка стъклото има 2 екстри
    - едната, е че има по голяма термо изолация, а
    - другата че минавайки през него слънчевите лъчи го загряват и през зимата от една страна 'топли' от друга страна като е загрято не прави конденз.
    Вие сами решете предимствата и недостатъците за лято и зима. Същност аз май недостатъци не виждам.
    .....дограмата е 80 % стъкло , значи вие си купувате стъкло , нека тогава да е Ка , разликата е само 6 лв. на кв.м. отгоре .....

    Какво ще ми препоръчате от следните профили за ПВЦ дограма:
    1.SCHÜCO
    2.SALAMANDER
    3.SALAMANDER профил Brugmann
    4.VEKA
    5.REHAU
    6. Етем
    7. Трокал
    8. Профилко
    9. Друг

    Колко камерна да бъде:
    3 или 5 камерна

    Обков:
    1.рото
    2.сигения
    3.Maco
    4.G-U

    Могат ли да се правят тези прозорчета с оребряването в тях както на старите къщи?
    Могат ли да се правят тези извитите прозорчета?
    Не искам да нарушавам вида на кооперацията.

    Фирма за монтаж в Бургас, поне две, да видя офертите им.

    Желая да сменя дограмата и на трите етажа, но сигурно ще се задоволя с единият (моят жилищен). Но всичко зависи от офертата.
    Виж тук къщата:
    http://www.tzarevo-hotel.com/
    Ако знаете фирма от Бургас, за която гарантирате, ще бъде шестица от тотото

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #96

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    С К-стъклото ще се изпечеш през лятото. Правилното стъкло е високоенергийно. Дограмата - 5 камерна. За марката, колкото хора - толкова мнения.
    Аз съм за Трокал, като съотношение цена-качество.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #97

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    kiril_bulgaria,
    Ако знаете фирма от Бургас, за която гарантирате, ще бъде шестица от тотото
    я вземи и погледни ТУК!

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #98

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    Знам фирма от Бургас, от която съм много доволен. Не знам доколко е редно да я поствам тук, ако не е ще го изтрие някой. Фирмата е Пиргос Пласт. Много са им качествени машините и съответно изработката е страшна. Успех.

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    2
    #99

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    Няма никъква реклама, ако се цитира името на фирма, която е коректна и държи на доброто си име! Затова това е форум.
    А тези фирми, на които основното мото е как да бъде приебан клиента и да направят бързи пари трябва да се знаят от всички!

    Колеги, с интерес чета съветите Ви.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #100

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    монтирал съм 5 камерна Schuco с Ка стъкло 2 осно отваряне е съм доволен. отварят се и се затварят леко вървят мазно не провисват, не се потят добре е . монтажа не беше най-доброто и се наложиха някой корекции но от дограмата съм доволен. Сега монтирам на друга стая thyssen пак с Ка обкова е същия нещо като Хопа ...

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    1
    #101

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    Хайде и аз да се включа към доволните - дано съм полезна Ние си сложихме 5 камерен Salamander миналата година. Фирмата е Ника и ни предложиха профил който вместо с 2 уплътнения е с 3 понеже сме на много шумен булевард. Освен това сложихме и 3 стъкла за шума. Много сме доволни, няма шум вече - спи се спокойно, да не говорим колко пестим от топлофикация... Монтажа мина много добре - даже в Nika не пробиват профила с дюбели, а слагат някакви крепежни елементи на Salamander, не се дупчи въобще дограмата. Въобще много са опитни - тя и фирмата е много стара и затова ни я препоръчаха.

  14.  
     
  15. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #102

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    Още един глас за Саламандер 3-камерна е мойта ,но е вече 9 или 10 годишна -нямам абсолютно никакви забележки и ако има къде пак бих сложил Саламандер...

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    1
    #103

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    За реклама се свържете с Администрацията
    Lazar

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    76
    #104

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    колеги, трябва ми да остъкля една тераса , от височина 20см та догоре - ще изрежа парапета-
    лошото е , че терасата е обла в единия край,
    какво трябва да имам в предвид , гоня някаква шумо/топлоизолация, но имам уж хубава "вътешна" дограма
    колко камерна и какъв стъклопакет са отимални като пропускливост на светлина, изолация и цена
    друго, което ми е интересно - има ли някакви стъкла с огледални свойства- поне в ниската част до кръста не искам да съм като на показ на терасата си, че да мога да си седя по гащи и да си пия бирата

  18. wol
    wol е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    3
    #105

    Re:Съвет в избора на PVC дограма

    при провисване на крилото трябва да се "натегне" стъклопакета.регулировкта от пантите е само за по "меко" затваряне на крилото

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 23 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за дограма (оферти)
    От Globe във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 16
    Последно: 16-03-13, 10:21
  2. Помощ в избора на PVC дограма
    От Asgard във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 14
    Последно: 03-09-12, 23:45
  3. Монтиране дръжки на PVC дограма. Моля за Съвет.
    От Irvine_Welsh във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 14-01-11, 11:51
  4. Tърся съвет при избора на марка?
    От Desi1234 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 03-10-09, 20:49
  5. Отговори: 10
    Последно: 05-01-09, 09:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе