Страница 1 от 21 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 313

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1

    Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Продължение на темата за обща дискусия за климатици от 2008г

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #2

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Според моите наблюдения и измервания излиза,че MIDEA MSF6 12 AR е много добра машина като съотношение цена/качество. Евтина 500 лв и безпроблемна.
    Почти не съм срещнал оплаквания тук във форума за този модел.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    50
    #3

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Здравейте,
    ЧНГ на всички с пожелание за много здраве, късмет и успехи.
    Преди около месец в стая 12 м2 стандартно остъкляване и височина, на първи етаж над гаражи преди около месец сложих Mitsubishi heavy 20 ZGH-S (2.4 kw номинална мощност), който в първите дни работеше нормално. После ми се наложи да остъствам от апартамента, но климатика е работил през цялото време. Днес се върнах и установих, че външното му тяло издава звук като на моторетка, само че не чак толкова силен, а пък размразява през около час и трудно достига зададената температура, макар че в стаята не е студено, въпреки че с дигитален термометър се отчитат не повече от 17.5 С, на зададени 21. Отделно и струята от вътрешното тяло е слаба, а пък и дупките на тавата на външното тяло са заледени (няма щуцери).
    Според вас какъв може да е проблема? В понеделник ще се обадя на фирмата, монтирала климатика, но ми се ще да знам какъв може да е проблема, за да знам какво да гледам като дойдат.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #4

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Задай му макс.градуси и скорост на вътр.вентилатор и виж след 15на мин колко е разликата в градусите между входния и изходния въздух.Мерят се при филтрите(вход) и между жалузите(изход).
    А звука май е "нормален",ако тавата е заледена ,т.е.пълна с лед.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #5

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Въпрос към знаещите. След като можеш да си купиш климатика от долният линк само за 230 долара, то търговците на едро внасящи китайски климатици на каква цена ги купуват?

    http://www.dhgate.com/WALLMOUNTED-AI...be514010a.html

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #6

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)


    Остава само лепенки да си поръчаш

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #7

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Ох, малко е офтопик, ама в линка на блю1 в коя категория е наврян климатика само?

    Home >> Car-Vehicles-Parts-and-Accessories >> Car-Truck >> Lighting-Lamps

    В категорията Лампи за коли! Кво повече да говорим?
    За лепенките си пише - приемаме ОЕМ - лепкат, слагат - всичко още тамка! Само да кихнете за няколко контейнерчета!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    43
    #8

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Не знам дали някой ще посмее да си го поръча като единична бройка след като види линка
    за Calculate Shipping Costs

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #9

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Най-долу има минимум един 20 футов контейнер, макар да пише 1..999 броя в заявката!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    10
    #10

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА 2009 избор на климатик някой можели да ми кажи за тези двете марки Fujitsu и Daikin


  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Ами добри са, какво да ти кажем. Кажи помещение и бюджет и ще ти изберем модел даже.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #12

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Колеги,понеже имам малък опит с VRVта,имам питанка към знаещите: Може ли да се прогнозира предварително монтажа на VRV в проценти от стойността на машините,на око разбира се ,и горе долу колко са,при нормални дължини от порядъка на 5-10 м между телата.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    10
    #13

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Fujitsu ASY-18LC и Daikin AN40GPP 2500 лв за 38кв.м,
    Хора от форума писаха,че LC серията е спряна и трудно се намира,ако не бъркам буквите и модела де.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    14
    #14

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Честита Новата 2009-та. Като стана въпрос за БМВ и Мерцедес на климатиците, хайде посъветвайте ме каква машина да си купя. Искам нещо което да не ме предаде в големите студове, както БМВ-то ми. То повечето дизели се движат при -20 градуса, но моята кола просто не ги усеща, нито странни шумаове, нито отказ на ел стъкла или централното заключване,след 5 минути парното е на 6 и така нататък. Е такъв климатик искам да си купя, който да работи при студ, да стопля бързо, дори когато няколко дни не е пускан и да не дразни съседите. Мисля си за Фуджицу или Дайкин, от топ сериите. Инверторният ми Панасоник(Китай) не е решение и затова искам да го сменя с нещо по-добро. Става въпрос за две преходни стаи общо 28 квадрата в къща при убийствено влажен климат. Налага се да отсъствам по няколко дни и изключвам електрозахранването, така че не мога да го оставя да работи постоянно. Това не е от икономия а го правя откакто служителите на ЧЕЗ ми пуснаха две фази и ако не си бях вкъщи всичко щеше да изгори. Май правилният въпрос е има ли такава машина, която да работи при такива условия или да мина на локално парно. Бюджетът ми е почти неограничен(господ здраве да дава на кредитните институции ), защото комфорта е над всичко. Не е възможно да се монтират два отделни климатика а за мултисплитовете само лоши неща се говорят. Та има ли такова животно и кое е то?

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #15

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)

    Животното се казва General AWHZ14LB и според мен отговаря на всичките ти изисквания.
    Може също General ASHA14LC като малко по-евтин вариант.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 21 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе