Страница 100 от 121 ПърваПърва ... 50909899100101102110 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,486 до 1,500 от общо 1805

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #1486

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Съгласен съм.
    Аз за това рядко се включвам в темата за ЗСХ.
    Пиша подробности за климатиците които имам.
    Най вериятно темата за ЗСХ ще продължа главно да я чета. Защото не мисла за напред да давам пари за скъпи климатици. Комфорта... по точно дискомфорта който създават и скъпите, и евтините е почти еднакъв.
    Та не си струва огромната разлика. Според мен.
    По темата.
    Впечатление прави, че дори бюджетния модел на Дайкин работи по сходен начин като по скъпите модели. Все пак и те се водят инверторни климатици и трябва да се държат като такива.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1487

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Заслужава си разликата. Само че, на теб подобен начин на отопление явно не ти допада. Аз нямам никакви проблеми с това, както и съпругата ми (което е важно). След като си капризен по отношение на климите, може би трябваше да пробваш с подов. Има машини от стария модел, които са без флашстриймър и са горе-долу на цената на твоята Перфера. Само че, там мисля минимума беше двойно по-висок. Я виж ти, забравих, че до преди 3-4 години и Дайкин бяха "конвенционалки", с високи минимуми. [emoji16]
    Този пост е редактиран от rosswen; 22-03-23 в 16:34.

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #1488

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Я виж ти, забравих, че до преди 3-4 години и Дайкин бяха "конвенционалки", с високи минимуми. [emoji16]
    Имам сериозни съмнения, че по старите Дайкини бяха набедени за висок минимум от хора четящи техническите характеристики от рекламните брошури. Ама като се позачетеш малко в сервизните ръководства някой неща се изясняват.
    Че то и на сегашните по брошура минимума си е 1300.
    Още когато пуснаха първите Бопчета (които между другото се превърнаха в бестселър се прокрадваха постове с твърдения, че слизат до 130 вата на отопление.
    Твърдящите това естествено бяха оплювани, анатемосвани и в последствие изгаряни на клада.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1489

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Според това, което съм чел из старите теми, минимумът си е бил висок. Говоря за Professional серията, която е предшественик на Перфера. От твоята Перфера се появиха тези ниски минимуми в този клас. За ниския не съм се интересувал. Отдавна чета темите, най-вече за подовите модели, като не високите минимуми ме спираха да взема. В интерес на истината, никога не съм им робувал на тия нинимуми... Както и да е, твоята тава замръзвала ли е зимно време? Спомням си, че имаш нагревател с ключе, но ползваш ли го? До сега не съм виждал бомбирали Дайкини от тези серии, като цяло са с чисти дренажи.

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #1490

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    То не е и имало истински зими от как съм го взел, ама никога не съм виждал висулки по неговото външно. При мен обаче както знаеш работи дост разтоварен и винаги размразява на сравнително чиста пита.
    Имам нагреватели на Дайкина, на двете АП-та и на ГЕ-то. На Дайкина и на АП са с копче а на ГЕ се включва автоматично при 0 градуса.
    Тези с копчето никога не съм ги включвал от как ги взех двата по едно и също време преди.... май станаха вече 3 зими. Малкото АП и то не е виждало нагревател. Него не се сещам кога го взех. Дали има две зими....? АП-то което ми топли всекидневната и коридора понеже като е по студено се пъни повечко пуска мустаци по една педя но не се е задръствал критично. Та не ми е и хрумвало да им пускам реотаните де.
    Твоята тава и тя ли е с такава малка дупчица за оттичане? Аз като ми го докараха и като видях тази дупка колкото пръста ми, доста се стреснах. Да чукна на дърво за сега в този режим на работа съм нямал абсолютно никакви грижи.

    Я и Делииванов да каже при него като се наблюдават чести дефрости дали тавите са с такива малки дупки.
    Че сега докато писах ми щракна нещо в главата. Понеже има доста разновидности на външните тела.... какви бяха там N2, N9 ....... да не би тези с малките дупки да са за по софт климат и от там не чак толкова агресивен дефрост алгоритъм.
    Ама ако и неговите дупки са малки написаното си остава "стрелба на посоки".

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1491

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Моето външно изглежда като твоето. Отворът е малък ф18. В сервизното, което имам, пише че е ф15.9. Аз го мерих преди 1-2 седмици, премерх и на други места, ако трябяа след време да дупча. Много е важен релефа на тавата.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #1492

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Айде и аз меродия
    малка е дупката, на око ф18 изглежда, вали , късно е , студено е и ме мързи за шублер.
    в петък чакам да дойдат да турят ванички под 3те клими за фасадата че и капело на тая от първия етаж. Не че няма още 6 клими на едната фасада и не е ксто някой да е с вана ама нали сме толерантни.....
    Та ще го питам въпросният ми инсталатор кво ще каже за дефростите,
    Иначе се образуват малки мустаци около дупката при минус 10

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1493

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Въпросът беше дали се е запушвал отвора на някой от твоите. Тогава е проблем, иначе тия мустаци няма да го сбъркат. Ф18 е, не се занимавай да го мериш.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #1494

    Re: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    И на уруро сарара е еднин малък отвор, на ниския клас 35ftxc c са 6 отвора.При мен на Панасоника се запуши още първата зима 2017, но тя си беше доста студена, и я разширих с боркорона.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #1495

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Въпросът беше дали се е запушвал отвора на някой от твоите. Тогава е проблем, иначе тия мустаци няма да го сбъркат. Ф18 е, не се занимавай да го мериш.
    Не се е запушвал,
    но прави малки шушулки което не е готино от фасадата.
    Иначе рядко виждам конденз трябва да е влажно навън. днес си капеше
    Този пост е редактиран от Deliivanov; 23-03-23 в 13:05.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1496

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Ще кача това тук, за да не се срамуваш толкова от "шушулките" си.



    Тези снимки не са от последните две зими.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #1497

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления


    Само шушулките не си бяхме мерили… .

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1498

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията

    Само шушулките не си бяхме мерили… .
    Ами както са казали хорат: "око да види, ръка да пипне". Като си пишем за разни "шушулки", кой знае какво може да си представи човек. [emoji16]

  17. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #1499

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Хубава и тиха машинка.Дразни ме че са оставили на външното тяло една малка дупка за отводняване.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1500

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Да, ние тъкмо това дъвчем. Твоя ли е машината?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 21:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 12:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 18:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 12:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 21:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе