Страница 110 от 121 ПърваПърва ... 60100108109110111112120 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,636 до 1,650 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #1636

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    При -10 го има този "запас", който се изразява в по-високи обороти на външния вентилатор (12-ка спрямо 9-ка), когато климатика работи на максимална скорост. Това е разликата, колкото и да е рядък случай (започване отопляване на студен дом при -7 -10 външна температура). Поради тази теория и разликата от 100-150 лв избрах 12-ки, макар че тук ме питаха защо не съм сложил 9-ки.

    За протокола - за подовите замерванията за Евровент сертификат са дали при -7 градуса следните отоплителни мощности:

    FVXM25A/RXM25R Perfera - 2.04 kW -> https://cameo.bg/wp-content/uploads/...5R-FVXM25A.pdf
    FVXM35A/RXM35R Perfera - 2.48 kW -> https://cameo.bg/wp-content/uploads/...5R-FVXM35A.pdf

    И вероятно не са мерили нищо, а просто са го преписали от Data Book-а:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от me40; 07-12-23 в 12:46.
    Deliivanov одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #1637

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от me40 Виж публикацията
    При -10 го има този "запас", който се изразява в по-високи обороти на външния вентилатор (12-ка спрямо 9-ка), когато климатика работи на максимална скорост. Това е разликата, колкото и да е рядък случай (започване отопляване на студен дом при -7 -10 външна температура). Поради тази теория и разликата от 100-150 лв избрах 12-ки, макар че тук ме питаха защо не съм сложил 9-ки.

    За протокола - за подовите замерванията за Евровент сертификат са дали при -7 градуса следните отоплителни мощности:

    FVXM25A/RXM25R Perfera - 2.04 kW -> https://cameo.bg/wp-content/uploads/...5R-FVXM25A.pdf
    FVXM35A/RXM35R Perfera - 2.48 kW -> https://cameo.bg/wp-content/uploads/...5R-FVXM35A.pdf

    И вероятно не са мерили нищо, а просто са го преписали от Data Book-а:
    И аз съм с 3 12ки и мен ме питаха що не са 2 9ки и 1 12 ка.
    Като прави първоначалният оглед инженера на фирмата за климатизация (която в последствие не използвах) Ме попита какви температури искам да поддържам през зимата. Отговорих му че искам до 26 27 градуса да може да се поддържат зимно време заради детето. Човека каза,че е последен етаж и 9ка може да не е достатъчна за детската , което е най-малката стая.
    В посдедствие ги взех от другъде на цена под цената на 9ка .

    Иначе имам приятелче, което отоплява 50 кв. къща много изолирана с и 12ка перфера , с около 600вата на час при задания около 25 27, на отворени врати между помещенията.
    Мисълта ми беше, че на практика когато ти трябва запас защото е студено то се окаВа че го няма.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    430
    #1638

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Deliivanov Виж публикацията
    И аз съм с 3 12ки и мен ме питаха що не са 2 9ки и 1 12 ка.
    Като прави първоначалният оглед инженера на фирмата за климатизация (която в последствие не използвах) Ме попита какви температури искам да поддържам през зимата. Отговорих му че искам до 26 27 градуса да може да се поддържат зимно време заради детето. Човека каза,че е последен етаж и 9ка може да не е достатъчна за детската , което е най-малката стая.
    В посдедствие ги взех от другъде на цена под цената на 9ка .


    Иначе имам приятелче, което отоплява 50 кв. къща много изолирана с и 12ка перфера , с около 600вата на час при задания около 25 27, на отворени врати между помещенията.
    Мисълта ми беше, че на практика когато ти трябва запас защото е студено то се окаВа че го няма.
    В тази връзка, а и според повечето показатели при екстремни температури, аз съм на мнение, че когато няколко машини са със абсолютно еднакъв хардуер, най-разумно е да се вземе най-малката(респективно и най-евтина).Може и да греша и не ангажирам никого с мнението си.
    Alexi и Deliivanov харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #1639

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Зависи къде живееш все пак. Изравняването е при -20, което е и лимита при отопление. Аз съм във Варна (Климатична зона I) и изчислителната температура е -11 градуса по спомени, при 0.1% необезпеченост и -9 при 1% необезпеченост. При отоплителен сезон от 170-180 дни това прави не повече от 40 часа с температури под -9 градуса и вероятно 1 нощ на година с температура под -11. Мисълта ми е, че там където гледам "запасът" е наличен. С тия последните зими спокойно можем да го зачислим като "теоретичен". Най-ниските изчислителни температури у нас са -16-17 градуса и това е пак при степен на необезпеченост 0.1%.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1640

    Re: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    На 7-цата вътрешното тяло е с малко по малък топлообемник 2 реда и половина, докато 9 и 12 са с пълен 3 редов, външните тела са еднакви за 7,9 и 12

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1641

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Тези таблици са при задание 20 градуса.
    Не им си чудете много.
    Софтуера разгръща максималния капацитет на хардуета при максимално задание. Тогава вече ограниченияра на развъртане на компресорите при 7, 9 и 12 се забелязват.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    430
    #1642

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от me40 Виж публикацията
    Зависи къде живееш все пак. Изравняването е при -20, което е и лимита при отопление. Аз съм във Варна (Климатична зона I) и изчислителната температура е -11 градуса по спомени, при 0.1% необезпеченост и -9 при 1% необезпеченост. При отоплителен сезон от 170-180 дни това прави не повече от 40 часа с температури под -9 градуса и вероятно 1 нощ на година с температура под -11. Мисълта ми е, че там където гледам "запасът" е наличен. С тия последните зими спокойно можем да го зачислим като "теоретичен". Най-ниските изчислителни температури у нас са -16-17 градуса и това е пак при степен на необезпеченост 0.1%.
    Така е, не твърдя че съм прав, просто според мен разликата в цената която при определени модели достига и до 1000 лева не е най-добрата инвестиция.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #1643

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Така е, не твърдя че съм прав, просто според мен разликата в цената която при определени модели достига и до 1000 лева не е най-добрата инвестиция.
    Абсолютно. Но в конкретния случай, когато купувах беше 150 лв м/у 9 и 12, и единствената причина да взема 9-ка би било ако е с по-нисък минимум. Това, което намерих като данни беше, че като минимум са еднакви, а като максимум, както писа човека по-горе софтуера разгръща малко по-висок капацитет за 12-ката при еднакъв хардуер. Сега мисля, че разликата м/у 9-ка и 12-ка е пак в рамките на 150-200 лв, което на цена от 3100-3300 лв (за подовите) не е чак толкова голяма разлика.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    430
    #1644

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от me40 Виж публикацията
    Абсолютно. Но в конкретния случай, когато купувах беше 150 лв м/у 9 и 12, и единствената причина да взема 9-ка би било ако е с по-нисък минимум. Това, което намерих като данни беше, че като минимум са еднакви, а като максимум, както писа човека по-горе софтуера разгръща малко по-висок капацитет за 12-ката при еднакъв хардуер. Сега мисля, че разликата м/у 9-ка и 12-ка е пак в рамките на 150-200 лв, което на цена от 3100-3300 лв (за подовите) не е чак толкова голяма разлика.
    При тази машина разликите в цената са малки наистина но при други са фрапиращи и както казах по-горе има и такива при които са 1000 лева(за справка Уруру Сарара).

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1645

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Първо. Може да са с еднактв хардуер, НО! Машина се избира и според дебитите. На 12-ката е зададено да реагира по различен начин (разбирай скорост на турбината и обороти на компресора). Примерно 60-ката ми на Хеви след дефрост развърта до над 2.4kW, 35ZSX до 1300-1400W при еднакви условия. С турбината е същото - и двете развъртат примерно до 3-та степен, но са със съвсем различни дебити и шум на тази степен. Отделно, компресорите на по-малките машини са ограничени до по-ниски максимални обороти. По-ниски обороти на компресора + по-ниски максимални дебити = по-ниска мощност при еднакви хардуери.
    ccankov73 и Palev харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    430
    #1646

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Първо. Може да са с еднактв хардуер, НО! Машина се избира и според дебитите. На 12-ката е зададено да реагира по различен начин (разбирай скорост на турбината и обороти на компресора). Примерно 60-ката ми на Хеви след дефрост развърта до над 2.4kW, 35ZSX до 1300-1400W при еднакви условия. С турбината е същото - и двете развъртат примерно до 3-та степен, но са със съвсем различни дебити и шум на тази степен. Отделно, компресорите на по-малките машини са ограничени до по-ниски максимални обороти. По-ниски обороти на компресора + по-ниски максимални дебити = по-ниска мощност при еднакви хардуери.
    Ние това не го отричаме защото е така.Просто изтъкнахме друга гледна точка.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1647

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Ние това не го отричаме защото е така.Просто изтъкнахме друга гледна точка.
    Разбирам, но аз не бих сложил в хола си 20ZSX, въпреки че хардуерно е еднакъв с 35-цата, именно поради гореспоменатото. По същата причина не бих сложил Perfera 20-ка в 25м2.
    Mega одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #1648

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Отделно, за точно подовата Перфера компресорът и вентилаторът на външното тяло е един и същ и на 9-ката и на 12-ката. Външните топлообменници са еднакви. При отопление оборотите на вентилатора на външното тяло са едни и същи за low, nom, и high:

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1649

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Хардуера е еднакъв, но точно софтуерното огтаничение на компресора може да ти обърка сметките в някоя студена нощ.
    Ако ти трябва консумирана мощност 1300 вата за да стоплиш до 23 градуса а 9-ката която си сложил е ограничена до 1150

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    430
    #1650

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Разбирам, но аз не бих сложил в хола си 20ZSX, въпреки че хардуерно е еднакъв с 35-цата, именно поради гореспоменатото. По същата причина не бих сложил Perfera 20-ка в 25м2.
    Твоя хол е 45 кв без изолация. С пръдня боя не става, нали така беше лафа.По-практично погледнато и както знаем от опит в България 90% от можещите професионалисти(представете си какви са неможещите както каза Александър) препоръчват поголовно 12-тки( на един приятел са му набутали ZS-W35 в спалня под 15 кв.) за от малки до средно големи помещения, за по-големи нямам наблюдения но в тоя ред на мисли си представям какво се препоръчва.Та в този ред на мисли беше констатацията ми относно еднаквия хардуер и инвестицията.Грамотния човек пресмята всички детайли или ако не е способен се доверява на реално способни специалисти в областта.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе