Страница 102 от 121 ПърваПърва ... 5292100101102103104112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,516 до 1,530 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    408
    #1516

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    На мен, според графиките, ми изглежда че си вдига минимума на -1 някъде. Поведението му е точно като на моята Тошиба. Тръгва си от 200-тина W, после вдига на 380-400W и си бачка на тях, докато не офф-не. При нея също има покачване на -1гр. Не се знае дали са на 4.5ч. Може да са на 4ч. работа на компресора или по-малко дори. Имаш ли графики от по-студено време и случай да не изключва? Да не би и брой он/офф цикли да играе?
    П.п. Май ще излезе, че тия Хеви, Тошиба и Дайкин са преписвали един от друг с покачването на минимумите.
    Не и Хеви, те са конвенционалки!
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1517

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Не и Хеви, те са конвенционалки!
    Точно така. Конвенционалното Хеви, под което спя, преди лягане е на 150W, като стана сутринта все толкова. Няма изключване, няма дяволи. Ама това е друга тема...
    Този пост е редактиран от rosswen; 31-03-23 в 07:46.
    HRS9 одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1518

    Re: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    На мен нещо Неми харесва графиката с тези он оф постоянно, дали при всички е така да е заложено в софтуера или е от помещението нещо.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #1519

    Отговор: Re: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Едва ли е от помещението, все пак машината е 7ца. Просто си офят, мисля си че някаде в брошурите си се възхвакяваха колко енергия пестели в режим изчакване ( Можеби точно Офф е режим изчакване). Всъщност няма особенно значение щото климатика в офф нищо не прави което да е дразнещо за ползвателя.
    Чесно казано ,обикновенният потребител едва ли се интересува как точно работи , стига да харчи малко, да топли и да не създава дискомфорт.
    HRS9 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #1520

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Не знам. При мен е така. Имам изолация на горната проча плюс ниското задание. Може и от това да е.
    Росене, ето на тази графика https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...ml#post1053292 са били минусови температурите и е изключвал по рядко.
    Ако това в 7:50 е било дефрост пак си идват 4,5 часа.
    Според графиката няма ОФФ и не би трябвало да е дефрост, но може и ХА да не е успял да запише ОФФ-а. Не изключвам да е имало пропуск в записа понеже ОФа е много кратък само докато обърне клапана.
    Относно минимума, преди време като купих моа приказвах с един "Гуру" на Дайкините който ми обясняваше, че нямат заложен минимум при различните външни температури. Развъртането на компресора се влияело от вътрешен тръбен датчик и датчик за стайна температура. Май така се изрази.
    Демек върти с толкова колкото е нужно да поддържа стайната температура с прилично топла струя. Естествено, че за да е струята 30 градуса ще му трябват повече ватове при -5 от колкото при +2.
    Покачва си минимума автоматично според тези критерии а не му е написано да не слиза под 400 вата като стане +2 примерно.
    Сега до колко е вярно това не знам, но съм склонен да му вярвам.
    Факт е, че съм засичал различни минимуми при еднакви външни температури. Вероятно и влажността на въздуха оказва влияние върху преноса на топлина. Мисля, че когато е по влажно работи с по ниско развъртане.
    rosswen и Deliivanov харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1521

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Аз имам едно подозрение. Ти го държиш на борче, нали така? Това, според мен ти качва допълнително минимума. При другите марки съм наблюдавал същото поведение. Аз го държа на Ауто и понякога като си стигне 190-200W сам си раздухва на Low примерно. Така издухва топлия джоб и успява да закрепи по-дълго време и не качва консумацията. Тошибата, като я сваля ръчно на 1-ва степен, започва да изключва на 270-280W, иначе ако я оставя на Ауто или по-висока степен, изключва на 170-190W.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #1522

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Такае да. Все пак условията са две. Стайна температура + тръбен датчик.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1523

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Вчера пуснах за сефте подовата Перфера. Външната беше 32гр. на сянка. Машината е в стая с южно изложение, така че при външното тяло е било по-топло. Нагласих го да духа само от горната клапа нагоре. Нагласих го на 25гр и вент Ауто. Бачка си много адекватно, нямам забележки. След няколко часа си беше темперирал и се въртеше на 110-120W, без да изключва. Слиза си на най-ниските степени на турбината. С две думи, нямам никакви забележки на този етап.
    Alexi, Phoenix_1, me40 и 2 други харесват това.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1524

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    И двете клапи да пуснеш долната ще я ползва в началото, и то само ако има да догонва голяма амплитуда.
    После сам си минава само на горна.

    Не е ли по-приятно така - да духа към тавана студения въздух и да се разстила из стаята ?
    При някои стенни го има като екстра - коанда ефект.

    п.с. Между другото и аз вчера подкарах охлаждането.
    Това лято….
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ccankov73; 23-06-23 в 17:16.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1525

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Ами това ми е целта, да духа нагоре. Абе приятно е, сега не мога да кажа, че е по-комфортен като струя от високостенните. Супер са и едните, и другите. Както вече писах, нямам оплаквания, всичко е както трябва.
    П.п. Нали се сещаш, че да постигнеш така наречения "коанда" ефект, струята трябва да е доста силна, че да достигне тавана. А това, на най-ниските степени на вента няма как да стане.
    Този пост е редактиран от rosswen; 23-06-23 в 18:00.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    78
    #1526

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Ами това ми е целта, да духа нагоре. Абе приятно е, сега не мога да кажа, че е по-комфортен като струя от високостенните. Супер са и едните, и другите. Както вече писах, нямам оплаквания, всичко е както трябва.
    П.п. Нали се сещаш, че да постигнеш така наречения "коанда" ефект, струята трябва да е доста силна, че да достигне тавана. А това, на най-ниските степени на вента няма как да стане.

    Мен ме интересува как е шума?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1527

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Boooom Виж публикацията
    Мен ме интересува как е шума?
    Тих е. Честно казано не разбирам офф-ва ли или не. Работи си монотонно и тихо, без паразитни звуци. Виждал съм го и на 70-80W да бачка, но не е било при външна температура над 30гр.
    mystikalrs и Boooom харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1528

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Извинявам се за дублажа на мнения. Подовия Дайкин спира вента при офф, в режим охлаждане. Уж гледах в ръководството за експлоатация, но не видях да има режим самопочистване.
    П.п. При външни над 35гр., минимумът на машината е около 160W.
    Този пост е редактиран от rosswen; 01-07-23 в 17:45.
    mystikalrs одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1529

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Няма, няма… . На вентилатор за 1/2 час преди да го спреш.
    Може да видиш в сервизното, май имаше настройка да не спира при оф.
    rosswen одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    23
    #1530

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    За съжаление и при каналния FBA е така .Дълго рових в field settings.Има други опции -да продължи да охлажда леко при достигане на Т или да продължи охлаждане със същите темпове Пробвах лекото охлаждане не става ,температурата продължава да пада .Няма функция само Вентилатор при off ,трябва да го включвам ръчно .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе