Страница 133 от 156 ПърваПърва ... 83123131132133134135143 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,981 до 1,995 от общо 2333

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #1981

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    Искам да попитам за колоннте клим. Защо са толкова скъпи. Нещо специално ли има в тях. Нова технология ли?
    За отопление ползват ли реотани?

    PS. Ако знаете някави способи за улеснение с работата с клим ,моля публикувайте ги в раздела .Климатици малки тайни!
    Колонните климатици са по-скъпи, защото са значително по-големи - 10-12-15-17 кВт. Работят с трифазен ток. Някои имат опции за доп. ел. нагревател -25 кВт.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    24
    #1982

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Искам да помоля знаещите, как бихте коментирали това "Клим дали ще работи на отоп. ели на охлаждане е все едно. Машинката се стреми да достигне зададената темп. и след това да я поддържа".
    Не звучи ли малко странно и защо са им на климите два режима "Отопл." и "Охлажд.", след като за тях нямало значение, само им задаваш температурата, която искаш и те я поддържат.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #1983

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Auto режима е подходящ повече за комп.зали, комуникационни и т.н. помещения, където се изисква постоянна температура. Ако в домашни условия го оставиш на този режим е възможно климатика да почне да те охлажда посред зима- напр. задала си 22* на климатик в кухня и включиш фурната. Ако си в режим Auto, той ще почне да охлажда, а ако е в режим само да топли- мирно и тихо ще изчака кухнята ти да изстине и тогава ще започне да топли.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #1984

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)


    Не разбрах дали стана ясно на останалите, но llll обяснява въпроса на Dana...
    Пускайте по един цитат де!

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #1985

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)


    Съжалявам, но отговарям на предишния пост и за това не пускам цитат...- бяхме помолени от модераторите да се въздържаме от цитати. Мисля, че цитата има смисъл да се закача, когато темата е "избягала" сред други постове.

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,749
    #1986

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от Dana
    Искам да помоля знаещите, как бихте коментирали това "Клим дали ще работи на отоп. ели на охлаждане е все едно. Машинката се стреми да достигне зададената темп. и след това да я поддържа".
    Не звучи ли малко странно и защо са им на климите два режима "Отопл." и "Охлажд.", след като за тях нямало значение, само им задаваш температурата, която искаш и те я поддържат.
    Не звучи странно.Така е.Климатика се стреми да охлади или да затопли до зададена температура в зависимост от това дали си го пуснала да охлажда или да отоплява.
    Примерно си го пуснала да охлажда до 25* и той охлажда до задената температура.
    Примерно си го пуснала да топли до 25* и той топли до задената температура.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    24
    #1987

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    А няма ли опасност да го накараш да работи насила в режим извън определените от производителя темп. диапазони - например навън е 5 градуса или около 1, да не кажем и -1, а аз го слагам на ОХЛ. и искам той да поддържа 20 град. Препоръчаха ми да пробвам климатика в режим охл. дали поддържа желаната темп. и ми се стори странно и затова пуснах въпроса. Между другото нашият Хайер няма Авто-режим; има само Авто за вентилатора. Благодаря на отговорилите.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    60
    #1988

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Здравейте ,с интерес следя темата от месеци .Ще споделя моя опит и експериментите които съм правил напоследак .Вързах си климатика (Панасоник ХЕ9ДКЕ) към UPS Smart APC 2200 и го наблюдавам през РСто с диагностична програма която наред с многото глупости които следи има и моментната консумация както и статистика за избран период .. При рязко вдигане на желаната температура климата вдига до 1.5 кв за минута - две ,после пада на около 750 в и така докато наближи зададената температура .. след това започва режим на спиране от време на време и пускане на около 600 в ,до достигане на желаната температура. Тогава влиза в режим на леко стопляне за поддържане ,като духалката вътре си я пуска на 1ва степен а консумацията е около 300-350 вата .. В този режим ми харчи по 2.5 кв за 8 часа поддържайки 21-22 градуса в стаята(северна, около 20 кв ново строителство) ,навън нощем е около 1-3 градуса(беше и отрицателна ама тогава не съм го засичал щото нямах нужната техника ,но ще го засека). По принцип съм предирчив към климите ,този Панасоник е чудесна машина ,нямам забележки към него.Преди имах Хитачи DC Inverter ,също бях доволен ,но не може да се сравнява с Панасоника.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    1
    #1989

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    искам да си взема климатик за отопление за хол 15 квадрата и коридор.от много питане така и не стигнах до правилния отговор.понеже и парите ме притискат та за около 500-600 лв.ми препоръчват инвертор 2-ра употрба national/panasonik/.моля кажете ми една 12-ка или 14-ка ще ми свършат ли работа

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #1990

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    По-добре гледай параметри като киловати, а не 12 или 14 защото на тези втора употреба съм чувал, че си пишат каквото си искат. Около 3,5кв ще ти стигнат.


    Панасоника, който си купих преди седмица и бях толкова приятно изненадан от НЕпукането му, тази нощ за пореден път ме изненада само че неприятно, защото почна да припуква??? някой да предположи какво може да го предизвиква. Поне 4-5дена не го бях чул да пукне и веднъж. Модела е PW12DKE - китаеца.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #1991

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от ayven
    искам да си взема климатик за отопление за хол 15 квадрата и коридор.от много питане така и не стигнах до правилния отговор.понеже и парите ме притискат та за около 500-600 лв.ми препоръчват инвертор 2-ра употрба national/panasonik/.моля кажете ми една 12-ка или 14-ка ще ми свършат ли работа
    За 15 квадрата следва да ти стигне и 9ка, особено ако е инвертор - към 2-2,5kW при добра изолация. За тези пари можеш да си вземеш нов, конвенционален, китайски, 12-ка /за всеки случай, че малко ми се вижда, пък и коридор има някакъв/ - според доста хора във Форума, Мидеите пукат, но топлят. Има вариант с Хаер. За малко повече - може и Панасоник. Не бих взел местна марка, щото имат сериозни отклонения в качеството от серия до серия - от тях май Осака са най-вътре в нещата, ама...

    За втората употреба - вече 10на дни чакам Pancho да пусне примерни оферти, ама...чакам!
    Като и с колите - може и да биват, ама може и да не биват - отиваш, гледаш, рискуваш - вземаш...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #1992

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Относно разликите в качеството от предишния пост:

    Имам /в смисъл купил съм/ едно Осака - май CH-17-JV - нискотемпературна - с R22. От около 3г. Топли добре, външното тяло не се чува вътре. Помещението е към 24кв.м - подпокривно.

    Брат`чеда сега си е взел модерна 12-ка, R407, за стая около 10кв.м и 3 височина - с йон-генератор и разни екстри - ами не се справя въобще добре /работи точно като евтина китайка - прави нещата някак си трудно/, а и външното тяло се чува вътре...

    Та ето един добър пример за несправяне на някои фирми с контрола на качеството...

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #1993

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    ......
    Брат`чеда сега си е взел модерна 12-ка, R407, за стая около 10кв.м и 3 височина - с йон-генератор и разни екстри - ами не се справя въобще добре /работи точно като евтина китайка - прави нещата някак си трудно/, а и външното тяло се чува вътре...

    ....
    Нещо не ми е ясно: до тук класирахме климатиците горе-долу така:
    1.Маркови машини (Панасоник, Хитачи, Митсубиши, Даикин..)
    2.Маркови, ама жълти (Хайер, Мидеа, Хайсенс...)
    3.Измислени марки (Елит, Нео, Осака...)- световно неизвестни марки
    (Да извинява Панчо, че не съм изброил по-горе и втора ръка.... )

    В поста си пишеш, че Осаката (марка от 3- група) бачка като клим. от група 2.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #1994

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    Нещо не ми е ясно: до тук класирахме климатиците горе-долу така:
    1.Маркови машини (Панасоник, Хитачи, Митсубиши, Даикин..)
    2.Маркови, ама жълти (Хайер, Мидеа, Хайсенс...)
    3.Измислени марки (Елит, Нео, Осака...)- световно неизвестни марки
    (Да извинява Панчо, че не съм изброил по-горе и втора ръка.... )

    В поста си пишеш, че Осаката (марка от 3- група) бачка като клим. от група 2.
    Ами аз не съм участвал в това класиране, но ако го вземем впредвид, климите от група 3 все някъде трябва да се произвеждат /вероятно от производител от група 2/, като в следствие на това може и да има добри изпълнения - въпросната Осака 17ка, инвертора Елит на JoroM и други. Защо тогава представиел на 3 да не бачка като 2?
    За съжаление, в тази условна група, някоя друга серия се произвежда по друг начин или дори от друг производител от група 2 и е с не съвсем задоволително качество независимо, че лепенката е същата
    Малко ми напомня на историите с руските коли и деня на производство
    Апропо - в доста постове съм казвал, че за китайска клима най-важна е не марката, а монтажа/поддръжката... Иначе Мицубиши

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #1995

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    @echo, в това класиране са участвали всички от форума- аз само се опитах да обобщя... Чудех се защо се оплакваш, че Осаката работи като евтин китайски... Сам знаеш, че е правена там някъде- тогава защо си недоволен? Или си очаквал в незнайната китайска фабричка да са надминали себе си и да са направили super hi-fi машинка специално за "Екоклима" - или там каквото беше името на фирмата с Осаки.... Просто не искам някой, четейки post-а ти да си помисли, че Осаките са по-добри от китайските маркови машини (Haier,Midea,Hisense ...) въпреки, че на цената им е по-висока... Ще изляза за малко, че сега ше ме нападнат Осаколюбителите и дистрибуторите на NONAME- клими...Аре, чао!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе