Страница 135 от 156 ПърваПърва ... 85125133134135136137145 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,011 до 2,025 от общо 2333

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    8
    #2011

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Днес ще отида до там да го разгледам* HAIER AC242ACBEA. Трудно се намира информация за него. Това успях да го открия на италианската страница на haier* * * * *http://www.spherastudio.com/his/sear...l=AC242ACBEA* * * , звучи добре? Ще го използвам в кухнята и не ме притеснява шума. COP му дават около 3, което ме задоволява, а и пише, че е с компресор Sanyo.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #2012

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    @llll
    Примерът с двете Осаки е, че едната работи като НЕевтина китайка, а другата като евтина - пак казвам, че не се оплаквам а давам сравнение
    Относно Хаер-а - не го знам, но 24000BTU са си към 7kW и е нормално да харчи поне 2 - когато работи

    @canto
    "Кефа няма цена", но за мен преди всичко това е вид инвестиция - т.е. в случая и кефа си има цена На AUTO външното тяло /12ка/ никога не мога да го чуя /улицата е по-шумна дори нощем/, а на вътрешното се чува струята когато увеличи оборотите. Пукане няма, но и на споменатата Осака също няма.
    Честно казано, вече смятам че се намират добри изпълнения някъде от 2ра група на класацията на llll, които са с най-добър баланс цена-качество. Иначе - Мицубиши!!!

    @паци
    Пич, гледам модела, дето си го описал... Ами залагам на това, че са изпуснали 1цата преди 504 - свиркай как е в дествителност! И кажи къде го продават...

    //edit
    @Yas
    Довечера направи обратното - пусни духалката за поне 2 часа и следа като поне 1 час температурата не мърда, пусни климатика да я поддържа - вярвам, че ще разбереш какво имам впредвид!
    М-да - и замери колко показва твоя електромер с духалката - много ги обичам тея, електромеханичните изпълнения...

  4. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #2013

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Привет!
    Бих искал да споделя набързо впечатленията си от климатик Митсубиши илектрик MSZ GA 25 VA/MUZ GA 25 VA и да ви питам някои неща.
    Климатика го имам от около 3 седмици. Засега грее (но ми се струва, че не е много добре). Пластмасите не пукат и като цяло климата е доста тиха. Но е рано да се правят сериозни изводи относно ефекта от отоплението с таз машина. Сложил съм електромер и засега засичам. Живот и здраве по-нататък ще се опитам да направя нещо кат "ревю". Вероятно за някои ще е интересно.
    Засега ми се ще да питам за следното (аз питах някои на лични и по ИЦЯ):
    Може ли чрез някакво засичане на разхода на електроенергия примерно за 1 час или няколко пъти по 1 час да се разбера дали наистина (примерно при около 6 град. навън) си "оправдава" заводските данни ( COP 4.21)? Естествено, че нямам възможност да меря налагания на фреон и т.н.
    Направих следното "измерване":
    Снощи засекох, че настроен на 22 градуса за 1 час харчи малко над 400 вата. В следващия 1 час пуснах печка духалка на 1 киловат и температурата в стаята не се измени и с половин градус - остана си същата. Температурата навън е била около 5 град., т.е. излиза, че 1 киловат е достатъчен да поддържа в стаята температура 22 град. Простата и тъпа сметка показва, че първо имам 22 град от 400 вата ( от климата) и после имам 22 град. от 1 киловат духалка. Това ми се струва странно - не би ли трябвало разхода на климата да е по-нисък?
    След това, по-късно "набримчих" климата на 31 градуса ( макс) и вентилатор на макс. След около 1 час работа температурата на изходящия затоплен въздух беше малко под 50 град., а температурата в стаята се беше повишила само с 2 град (от 22 на 24), което ми се стори малко.

    Стаята е около 20 квадрата на 2.60 височина. Мислех, че загубите са високи, но работата на печка духалка на 1 киловат и непонижаването на температурата в стаята ясно показва, че загубите не са огромни.

    Стана доста дълъг и малко несвързан пост, но ви моля за коментар и какво още да опитам да премеря, за да разбера дали климата работи нормално и дава тази топлина, за която аз съм си дал парите?
    Предварително Ви благодаря.


    Сега погледнах и видях, че снощи температурата в града е била между 7 и 8 градуса навън.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2014

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от паци
    Днес ще отида до там да го разгледам* HAIER AC242ACBEA. Трудно се намира информация за него. Това успях да го открия на италианската страница на haier* * * * *http://www.spherastudio.com/his/sear...l=AC242ACBEA* * * , звучи добре? Ще го използвам в кухнята и не ме притеснява шума. COP му дават около 3, което ме задоволява, а и пише, че е с компресор Sanyo.
    А, да и COP-2.9 за толкова мощна машина си е бая разход на ток... + това, че се показва в южняшки сайтове...(може и да не издържа на ниски температури...)- за това се отказах от тази бандура и си взех 12-ка с COP-3.2 (модел и марка не казвам- ще се разгори ненужен спор...) . Аз пиша защо не съм взел HAIER AC242ACBEA. Сигурно си има и някакви плюсове, ама в технополис нищо конкретно не казват (това си е нещо обикновенно май). Иначе цената не е грешка- 504 лв. е...

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,747
    #2015

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    @Yas
    Начина по който си се опитал да измериш ефективноста на климатика е неправилен
    Не е възможно да се измери СОР в домашни условия.И аз не мога да го измеря и да се скъсам да меря налягания,температури,токове.
    При един експеримент трябва да можеш да контролираш условията на експеримента или поне на най-важните фактори.В случая температурата на околната среда е най-важния фактор.
    А нея само господ може да я контролира

    После твоята духалка си я сложил на положение 1квт.
    Но следва да премериш със същия електромер колко наистина гори духалката.
    Един човек отделя около 200вата топлина.Само това да посоча и нали разбираш колко относителни стават резултатите,ами при 2ма при 3ма души.
    Твоя климатик е от достатъчно надеждна марка и почти съм сигурен че ще си доволен от него.

  7. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #2016

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Разбирам и съм съгласен, че у дома не мога да докарам лабораторни условия.
    Обаче температурата навън снощи е била в 19 часа - плюс 8 град. в 20 часа - плюс 8 в 21 плюс 7 и след това до 24 часа пак плюс 8. т.е. температурите навън са били срванително постоянни.
    В стаята и по време на 2 -та експеримента са били 2-ма възрастни и 1 хлапе. И ако наистина ние сме отдавали по 200 вата (т.е. помагали сме на климатика) кво излиза - той 400 и ние 400 . Също така съм убеден, че в рамките на 1 час температурата на стени/таван/под не се е изменила драстично (щот съседите нямат леярни в стаите, нито пък са си приспособили стаите за хладилни камери - майтап ) Друго ми се струва странно. Защо при висока външна температура за един час работа на макс. успява да покачи само с 2 градуса?
    Другият път може и да премеря колко харчи духалката, когато е на 1 киловат.
    А дали ще съм доволен - времето ще покаже...Живот и здраве! Първите впечатления обаче са противоречиви.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #2017

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Yas, никой не е застрахован от куцата бройка или неправилен монтаж! Това че си взел скъп марков клим би трябвало доста да намали шансовете да уцелиш куцата бройка но не и да я направи невъзможна! Спомням си че имаше по-напред в темата оплакване от суперскъп Дайкин че дрънчал или нещо подобно! Това все пак е техника! Всеки с късмета си!

  10. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #2018

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Именно...съгласен съм напълно с JoroM. Никой не е застрахован.
    При мен има съмнения, но не знам как да разбера дали са основателни.
    надявам се някой да помогне.

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,747
    #2019

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    При положение че температурата на изх.въздух е 50* не виждам какво те притеснява.
    Дали ще харчи по-малко или повече резултатът зависи в огромна степен от загубите.
    Помисли по-скоро за изолацията.От там ще дойде и по-голямата икономия

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #2020

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от Yas
    Снощи засекох, че настроен на 22 градуса за 1 час харчи малко над 400 вата. В следващия 1 час пуснах печка духалка на 1 киловат и температурата в стаята не се измени и с половин градус - остана си същата. Температурата навън е била около 5 град., т.е. излиза, че 1 киловат е достатъчен да поддържа в стаята температура 22 град. Простата и тъпа сметка показва, че първо имам 22 град от 400 вата ( от климата) и после имам 22 град. от 1 киловат духалка. Това ми се струва странно - не би ли трябвало разхода на климата да е по-нисък?
    Ами той разхода на климатика ти е по-малък-сам го каза 400 вата,какво искаш,100 ли да харчи или от електрото да идват да ти плащат щото климатика ти харчи -500вата Не се втелясвай толкова..Айде ползвай го със здраве ,остави го да си бачка и не му обръщай внимание.И аз все се чудя дали работи моя като хората,ама щом ми е топло...

  13. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #2021

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Естествено, че не искам енергото да ми плащат...да не съм мангал някой...ти ако искаш пробвай се!
    400 по COP 4.21 не е 1200, ама айде...Или да си мисля, че калкулаторите са дефектни и грешно смятат?


    @ Badr: Благодаря за съвета! Аз всъщност вече се насочих към изолация на тавана.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #2022

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от Yas
    Естествено, че не искам енергото да ми плащат...да не съм мангал някой...ти ако искаш пробвай се!
    400 по COP 4.21 не е 1200, ама айде...Или да си мисля, че калкулаторите са дефектни и грешно смятат?
    Аз го сметнах примерно х 4,защото не мисли че* СОР е константа.И съм сложил* ,така,че не ми се пали
    Оооопс,сори,сега видях каква глупост съм написал 1600 е.(даже го изтрих да не ми се смеят)

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2023

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от паци
    Днес ще отида до там да го разгледам* HAIER AC242ACBEA. Трудно се намира информация за него. Това успях да го открия на италианската страница на haier* * * * *http://www.spherastudio.com/his/sear...l=AC242ACBEA* * * , звучи добре? Ще го използвам в кухнята и не ме притеснява шума. COP му дават около 3, което ме задоволява, а и пише, че е с компресор Sanyo.
    @паци, какво стана бе човек- ходи ли и разбра ли нещо интересно за HAIER AC242ACBEA?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    41
    #2024

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    HAIER AC242ACBEA е модел на вътрешно тяло(за всички които го пожелаха) :coolsmiley:ти като си ходил толкова пъти в техно.... да ги беше попитал онея незнамкви-консултанти бре :dock:

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2025

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от deli
    HAIER AC242ACBEA* е модел на вътрешно тяло(за всички които го пожелаха) :coolsmiley:ти като си ходил толкова пъти в техно.... да ги беше попитал онея незнамкви-консултанти бре :dock:
    А, и на мене ми хрумна подобна мисъл и питах, ама консултанта твърдеше, че има външно тяло, което не са изложили... Може и това да е "въдицата"- купуваш тоя сандък, плащаш го и.... оказва се, че трябва да си купищ и външното тяло за още 1500 лв.(примерно)....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе