Страница 143 от 156 ПърваПърва ... 93133141142143144145153 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,131 до 2,145 от общо 2333

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #2131

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Може този модел на PANASONIC CS/CU-XE 9DKE да ти свърши работа-има генератор на кислород.Потърси го в ТЕХНОМАРКЕТ.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    19
    #2132

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    До "Gerald"
    На Midea MSS 12 HR модела има опция за вкарване на свеж въздух отвън, но не е инверторен. alexi_dobrev беше писал, че има такъв и още няколко човека. Върни се по-назад във форума и потърси и ги питай лично за тяхното мнение като собственици. alexi_dobrev беше писал, че взел именно такъв модел в хола си и заради това че гостите пушат примерно и да вкарва свеж въздух отвън. Но при теб с този натоварен софийски булевард както казваш не знам какво ще вкарва отвън, ти си знаеш де - не коментирам. Просто те насочвам към кого да се обърнеш, за да черпиш "от извора" информация така да се каже. Успех!

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #2133

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от presoman
    До "Gerald"
    На Midea MSS 12 HR модела има опция за вкарване на свеж въздух отвън, но не е инверторен. alexi_dobrev беше писал, че има такъв и още няколко човека. Върни се по-назад във форума и потърси и ги питай лично за тяхното мнение като собственици. alexi_dobrev беше писал, че взел именно такъв модел в хола си и заради това че гостите пушат примерно и да вкарва свеж въздух отвън. Но при теб с този натоварен софийски булевард както казваш не знам какво ще вкарва отвън, ти си знаеш де - не коментирам. Просто те насочвам към кого да се обърнеш, за да черпиш "от извора" информация така да се каже. Успех!
    Някой друг ще да е било - аз имам Panasonic E12 и Panasonic PW9, които определено не го имат. Много оглеждах XE12 който го има по спецификация, но ми се стори съмнително като реално приложение.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    40
    #2134

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Da, благодаря, всъщност това за което питах в началото на деня е следното:

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=00000088
    +
    http://web.kkelectronics.com/air2.htm

    Въпреки че може би това http://www.panasonic.ca/English/vent...fv-gkf32s1.asp
    сложено точно под върешното тяло май ще ми свърши същата работа.
    Но ще ви благодаря за още мнения и реплики по темата.
    Колкото за "преувеличаването на опасността за липсата на пресен въздух"... ами аз стигнах до тази "опасност" -дедуктивно,* преценявайки каква изолация да сложа на апаратамента, така че да ми намалеят термозагубите. Така от инфо на инфо разбрах първо за мухала предизвкан от ... успешната топлоизолация, а след това ровейки темата за мухала стигнах и до алергиите и астмата предивикани от мухала. И тръгнах обратно - как да създам проветрение в стаята /за да избегна мухала и конденза/ без да загубя от "топлото".
    Като гледам най-лесния начин ще е дупка в стената на стаята гледаща под балкона / за да не го вали дъжда/ с вентилаторчето отвън /за да не ми шуми вътре/ и изход отвътре под тялото на климатика /за да го духа топло-студено/.
    За сега толкоз - весели празници на всички

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,747
    #2135

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Още по-лесно ми се вижда за десетина минути да се включва режима изсушаване на климатика

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #2136

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    @Gerald

    badr го е казал най-добре...
    Иначе Panasonic XE моделите вкарват въздух - мембраната на `генератора` увеличава % количество кислород, ама аз не го усетих... е не съм уред!
    Midea MSS също имат такава опция, но не са инвертори!
    Само тези съм виждал тук!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2137

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Още по-лесно ми се вижда за десетина минути да се включва режима изсушаване на климатика
    Още повече, че при размразяването си климатика изсушава въздуха...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    40
    #2138

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Da, по принцип е така.
    Но от моя гледна точка слабост е следното: ако по една или друга причина някакви бактерии или алергени или каквото и да е се появат в стаята, поради липсата на добра въздушна обмяна климатикът само ще ги върти и даже ще създава по-добри условия за тяхното разпространение - постоянна стайна температура, натрупване на ... елементите с времето и т.н...
    Просто това което търся е някакъв "канал" за извеждане на стайната влага и вкарване на нов въздух в стая с климатик. Не е задължитлно този "канал" да бъде част от климатика, но пък ще ме улсени като командване през дистанционното... Не искам и климатикът да ми "дезинфекцира, дезактивира и дегазира"* въдуха, все пак не е създаван за това. И аз съм леко подозрителен спрямо "кислородната мембрана" на Панасоник, едва ли ще разчитам на нея, но ми стига че има "канала".
    Всъщност ако още не станало ясно всичките ми разсъждения са още в процес на търсене на решение

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2139

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от Gerald
    Da, по принцип е така.
    Но от моя гледна точка слабост е следното: ако по една или друга причина някакви бактерии или алергени или каквото и да е се появат в стаята, поради липсата на добра въздушна обмяна климатикът само ще ги върти и даже ще създава по-добри условия за тяхното разпространение - постоянна стайна температура, натрупване на ... елементите с времето и т.н...
    Просто това което търся е някакъв "канал" за извеждане на стайната влага и вкарване на нов въздух в стая с климатик. Не е задължитлно този "канал" да бъде част от климатика, но пък ще ме улсени като командване през дистанционното... Не искам и климатикът да ми "дезинфекцира, дезактивира и дегазира"* въдуха, все пак не е създаван за това. И аз съм леко подозрителен спрямо "кислородната мембрана" на Панасоник, едва ли ще разчитам на нея, но ми стига че има "канала".
    Всъщност ако още не станало ясно всичките ми разсъждения са още в процес на търсене на решение
    Е, човече, това си е проблем на всички "затворени" климатични системи- напр. в самолетите.... Опитай йонизатор- май имаше нещо във форума за йонизатори...

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #2140

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    @Gerald

    За тези неща - филтри - катехинов, активен въглен!
    За бактериите - йонизатор/ плазмен филтър!
    Изборът ти отива към Панасоника май, ама си провери бюджета

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    40
    #2141

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Нe възразявам и не критикувам системата* Просто що се отнася до моя дом искам да я променя
    Йонизаторът ми намирисва на "кислордната мембрана" - скъпо техническо нововъведение, което иска да наподоби природата...
    Просто си искам циркулация на въздух отвън-вътре* :brickwall:

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2142

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Така излизаме от темата "климатици".... Проблемът с микроорганизми, бактерии и т.н. си го има и при всяко друго отопление....Или по-точно разните му там дзверове си ги има независимо от начина на отопление....

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #2143

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    @Gerald

    Йонизаторът НЕ Е кислородна мембрана, но е сравнително малък и слаб!
    Кислородната мебрана се слага на пътя на свежия въздух с идеята да пуска повече кислородни атоми, отколкото азотни и да обогатява по този начин вхходящия поток!
    Както споменх - май в БГ само Панасониците имат всичко това, дето го търсиш -
    инвертор + свеж въздух + антибактериален и антивирусен филтър /то йонизатора не е точно филтър, ама/

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    40
    #2144

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    @Gerald

    Йонизаторът НЕ Е кислородна мембрана, но е сравнително малък и слаб!
    Кислородната мебрана се слага на пътя на свежия въздух с идеята да пуска повече кислородни атоми, отколкото азотни и да обогатява по този начин вхходящия поток!
    Както споменх - май в БГ само Панасониците имат всичко това, дето го търсиш -
    инвертор + свеж въздух + антибактериален и антивирусен филтър /то йонизатора не е точно филтър, ама/
    Действително започваме да излизаме от тема, затова искам да благодаря на всички за бързата, адекватна и информативна рекация Много ми помогнахте, момчета, искрено
    Не бъркам йонизатор с "мембрана" - слагам ги в един клас само от гл тчк на това че са допълнителни екстри към един климатик.
    Пак повтарям единственото което търся е "инвертор + свеж въздух". Засега, както каза, само панасоника отговаря на изискванията.

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    5
    #2145

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от JoroM
    ................Ако толкова много държиш на двойната пита, в Техномаркет има ELITE AS-12ER3/11 или NEO ACS-HL12FA2, които са еднакви(поне външните тела са еднакви) и са производство на Келон като са с ЦЯЛА двойна пита и много фреон, като са и най-евтината 12-ца с двойна пита! Цената им е 380-400лв като Елита е с 3год гаранция, а Нео-то с две! Нямам отзиви как се държат, но ми изглеждат корави машини, направи ми лошо впечатление грозната кутия на външното тяло, ама все пак климатика не е правен за украса!


    Искам да попитам дали е сигурно, че това НЕО е с двойна пита и дали наистина е производство на Келон.От предложенията на НЕО най-скъпи е този с LCD дисплея.Дали това е заради фасона.
    Ако модела NEO ACS-HL12FA2 е с двойна пита и си върши добре работата зимата, то излиза , че си заслужава парите.
    Които съвсем не са много.
    На мен лично продавачите в Техномаркет ми обясниха че моделите NEO ACS-HL12FA2 и NEO ACS-HL18FA2 имали външен датчик за размразяване и именно това означавало FA2 в името на модела.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе