Страница 134 от 156 ПърваПърва ... 84124132133134135136144 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,996 до 2,010 от общо 2333

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    122
    #1996

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)



    OSAKOMIDEA - НОВА МАРКА!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #1997

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)


    Цитат на: VanDan в 25.11.2005, 12:46
    С това не съм нещо съгласен. Откакто стана студено в Плевен и двата Хаера съм ги спрял и марковото ми чешко котле Дакон си бачка денонощно на Донбаски въглища и дръвца в мазето. И си е топло навсякъде и тихо* , а за пушеци и миризми няма чак такива ексцесии. При добър режим на изгаряне като при мен почти не пуши комина.
    Ех, що и моите комшии топлещи се на дърва и въглища не бяха с добро изгаряне!!! В моя квартал има останали още няколко коптора дето омирисват маалата, ама и тях ще ги бутнат скоро! И тогава ще мога да проветрявам нормално(а не да търся климатици с АСПИРАЦИЯ) и жена ми да простира прането на терасата и през отоплителния сезон!!! Такава ВОНЯ е, че не се трае!!! И най-лошото е че на тея селяндури хич не им пука че вместо най-вонящите видове въглища, могат да ползват доста по-малко вонящи и димящи такива и да не пречат на останалите в квартала!!! Само няколко комина правят такова одимяване, че останалите сме се видели в чудо!!!
    * * Има ли по закон основание да бъдат санкционирани тея миризливци???
    * * А за тези дето не вярват че е толкова зле съм щракнал една снимка:
    * *

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    50
    #1998

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от alexb
    Панасоника, който си купих преди седмица и бях толкова приятно изненадан от НЕпукането му, тази нощ за пореден път ме изненада само че неприятно, защото почна да припуква??? някой да предположи какво може да го предизвиква. Поне 4-5дена не го бях чул да пукне и веднъж. Модела е PW12DKE - китаеца.
    И аз съм с китаеца инвертор само, че девятка - това PW обаче май е обикновения сплит. Пластмасите им са същите като на моя и ще пука - няма как! * Пука, но пука човешки в смисъл - не е чак толкова зле... Всъщност не знам при твоя как е но при инвертора най-голямо пукане има при размразяване и първоначално пускане - през другото време не е чак толкова пуклив Осаката в офиса обаче не само пука, а и бръмчи и трака - както външното така и вътрешното. Така че нямаш проблем! *

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #1999

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от JoroM

    Цитат на: VanDan в 25.11.2005, 12:46
    Ех, що и моите комшии топлещи се на дърва и въглища не бяха с добро изгаряне!!! В моя квартал има останали още няколко коптора дето омирисват маалата, ама и тях ще ги бутнат скоро! И тогава ще мога да проветрявам нормално(а не да търся климатици с АСПИРАЦИЯ) и жена ми да простира прането на терасата и през отоплителния сезон!!! Такава ВОНЯ е, че не се трае!!! И най-лошото е че на тея селяндури хич не им пука че вместо най-вонящите видове въглища, могат да ползват доста по-малко вонящи и димящи такива и да не пречат на останалите в квартала!!! Само няколко комина правят такова одимяване, че останалите сме се видели в чудо!!!
    * * Има ли по закон основание да бъдат санкционирани тея миризливци???
    * * А за тези дето не вярват че е толкова зле съм щракнал една снимка:
    Купи си противогаз и си решаваш проблема . Ама вземи от тези дето са за Ирак ,чудесни са за темп от 20 * до 40 *
    * *


  6. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #2000

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    @llll
    Явно нещо не се разбрахме - писах пост за непостоянството на качеството при domestic марките - не съм се оплаквал - брат`чеда да му мисли дали му харесва!

    Накратко - от 4 клими, 2 са domestic - 3група, 1-китайски - 2група, 1-тайландски - 1група. Последния е the best май, ама не го виждам да си върне парите скоро...Единия domestic също, щото толкова се и ползва... Но другите работят - пу, пу, пу...

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #2001

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Купи си противогаз и си решаваш проблема . Ама вземи от тези дето са за Ирак ,чудесни са за темп от 20 * до 40 *
    Ха-ха, шегаджия!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2002

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    @llll
    Явно нещо не се разбрахме - писах пост за непостоянството на качеството при domestic марките - не съм се оплаквал - брат`чеда да му мисли дали му харесва!

    ....
    Това за качеството съм съгласен. Само не разбрах това, дето казваш "работи точно като евтина китайка - прави нещата някак си трудно" хвалиш ли го или го плюеш- щом е правен в същите фабрики, не може да е по-добър от оригиналите де...Извинявай, ако нещо съм те обидил!

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #2003

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от JoroM
    А за тези дето не вярват че е толкова зле съм щракнал една снимка:
    JoroM,и при мен е така братче,ама съм на втория етаж и понякога виждам как дима идва точно срещу прозореца(като духне малко вятър).Освен да ги бомбардираш отгоре та да им падне къщата...Това ЗонаБ5 ли е или само ми прилича?

    За долния пост-хвърли им няколко бутилки бензин и после им запали покрива.Само да не те опандизят после :knuppel2:

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #2004

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Това е квартал ********** в Бургас! А има един, егати ненормалника - не знам какво гори, ама така му дими комина и така вони че е направо ужас! Пробвах с пушката да му* съборя* ламаринения комин ама не успях - явно ми трябва ПО-ГОЛЯМА!!!*

    За долния пост-хвърли им няколко бутилки бензин и после им запали покрива.Само да не те опандизят после
    Това го приемам на майтап! Но проблема е че на някои СЕЛЯНДУРИ хич не им пука, че заради техния кеф страдат стотици техни съседи! Ей тоя дето му гърмях комина обгазява квартала почти колкото малка ТЕЦ ! Добре че не живея точно до него, а съм на 50метра! Тея в новите кооперации до него не могат да си отворят прозорците горките! И не се намери един от тях да го хване за яката и да го накара да си смени вида на горивото! То съм виждал от въглища и брикети пушеци и миризми, ама като пушеците на тоя никога не съм виждал!!!
    * *Комшията под мен поради дефект на комините в нашата кооперация ми пълнеше банята с пушеци и миризми от локалното си парно в избата, но след близка среща от юмручен тип с моя милост взе мерки(оправи комините) и този отоплителен сезон даже не ми е пропушило в банята!!!
    * *Ама защо трябва да става по този начин??? Все пак ще влизаме в Европата! Трябва да има някакви норми за такива замърсители в тая държава, а не да се оправяме с бой!!!

    Модераторите, ще извинявате за офф топика но това е още един плюс на отоплението с климатици! Няма да те псува целия квартал, а в най-лошия случай комшиите под и над теб на които бръмчиш с климите! А иначе за апартамент(не къща) за мен най-добрия вариант си остава отоплението с ЕЛЕКТРИЧЕСКИ радиатори, ако парите не са проблем разбира се, ако са проблем - климатици!!!

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    8
    #2005

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Здравейте! Имам конкретен въпрос за един климатик, който отскоро се предлага на пазара HAIER AC242ACBEA. Вижда ми се прекалено евтин за това което предлага -504лева! искам да си го купя и ще се радвам, ако някой от компетентните участници във форума сподели мнение за него. Стаята е около 35 к3. Знам, че е малка за такова 24000btu чудо, но е изгодно и мисля, че би предизвикало интерес.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #2006

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    @паци, това е ПРЕКАЛЕНО евтино за да е истина!!! Ти провери ли на място в магазина че това му е истинската цена? Щото в сайта може да са направили грешка! Погледни какви са цените на Мидея,Нео,осака - 800-1000лв!
    Ако тази цена е реална то си е на далавера...освен ако не са калпави нещо! Амо това чудовище за 35кубика е прекалено много! Аз на 45кубика съм с Мидея 12-ца и ми е много! А и доста повече ще шуми и ти пада КОП-а и т.н!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    64
    #2007

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от echo


    Накратко - от 4 клими, 2 са domestic - 3група, 1-китайски - 2група, 1-тайландски - 1група. Последния е the best май, ама не го виждам да си върне парите скоро...Единия domestic също, щото толкова се и ползва... Но другите работят - пу, пу, пу...
    Не знам защо гледаш по този начин на нещата. Купил си Митсубиши (поздравления за избора) и смяташ , колко време ще се изплаща. Кефа цена няма Замисли се дали щеше да знаеш за проблемите на останалите в този форум, ако притежаваше само този климатик. Пукане, замръзване, тракане, монтаж на тампони, шум на вътр. и външно тяло - все неща, за които щеше да научаваш само от този форум. Ако си купуваш Мерцедес (използвам марката , като символ на качество, макар лично да не съм съгласен с това) едва ли ще си правиш подобни сметки, кога и за колко време ще се изплати.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #2008

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Не знам защо гледаш по този начин на нещата. Купил си Митсубиши (поздравления за избора) и смяташ , колко време ще се изплаща. Кефа цена няма
    Еми като кефа няма цена, защо да не се топлим зимата на Ел.радиатори, а лятото с китайски клим, вместо да купуваме скъпи МАРКОВИ клими??? Радиатора нито духа, нито шуми! Все пак климатика НЕ е най-добрия начин за отопление! Нали точно заради ИКОНОМИЯТА на ток се хвърляме по климите!!! Аз затова ги взех моите клими, ако имах излишни пари щях да си карам с TESY 3KW зимата и друго не ми трябва!!!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    64
    #2009

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от JoroM
    Еми като кефа няма цена, защо да не се топлим зимата на Ел.радиатори, а лятото с китайски клим, вместо да купуваме скъпи МАРКОВИ клими??? Радиатора нито духа, нито шуми! Все пак климатика НЕ е най-добрия начин за отопление! Нали точно заради ИКОНОМИЯТА на ток се хвърляме по климите!!! Аз затова ги взех моите клими, ако имах излишни пари щях да си карам с TESY 3KW зимата и друго не ми трябва!!!
    Не всеки може да разбере смисъла на този израз "Кефа няма цена" . Това е състояние, в което не се замисляш , колко ти струва, като средства. Важното е да се чувстваш добре,* да не ангажираш мислите си , кога ще спре да пука, дали да не спра климатика, за да поспя малко и т.н. Далеч съм от идеята да споря за принципни неща, кое отопление е най-добро.
    Всеки мисли различно и има собствени приоритети. Един залага основно на цена , друг на цена и надеждност, а има и такива , които търсят цена, качество, надеждност и комфорт и са готови да платят по-високата цена за това.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2010

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от паци
    Здравейте! Имам конкретен въпрос за един климатик, който отскоро се предлага на пазара* HAIER AC242ACBEA. Вижда ми се прекалено евтин за това което предлага -504лева! искам да си го купя и ще се радвам, ако някой от компетентните участници във форума сподели мнение за него.....
    Тази машина я видях само в Технополис- за нея питаш май... Когато търсех климатик и аз много се чудих (това беше преди 3 месеца). Видя ми се много съмнителна- никъде другаде не я намерих в net-a, много ток гълташе (повече от 2kW май) и фреон r407. Реших, че за домашно ползване не става- явно има нещо гнило с нея....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе