Страница 136 от 156 ПърваПърва ... 86126134135136137138146 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,026 до 2,040 от общо 2333

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #2026

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Ами по принцип имаш право в 3дневен срок да върнеш коя да е покупка без да го обосноваваш и да си вземеш парите - ако не, ще им е...т майката - те са голям магазин все пак!

    Относно тялото - видях, че това е кода на вътрешното, но по принцип реномираните фирми имат по един код на вътрешното и друг на външното дори и за малките си сплитове, а въпреки това ги продават обикновено в комплект
    Дори и на Осаката при мен е така...

    Сигурно ли е вече, че 504 е цената само за вътрешното???
    Щото ако не е - мога да предполагам, че цената на комплекта е 1504 например...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,749
    #2027

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    А, и на мене ми хрумна подобна мисъл и питах, ама консултанта твърдеше, че има външно тяло, което не са изложили... Може и това да е "въдицата"- купуваш тоя сандък, плащаш го и.... оказва се, че трябва да си купищ и външното тяло за още 1500 лв.(примерно)....
    Не ми се вярва чак такива маневри да предприемат.Но пък знае ли човек?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    76
    #2028

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Аз преди дни си правих сметка, преди да купя климатик - отопл. мощност 6кВт.

    Стигнах до следните изводи:
    1. При отопление с ток- за 5 години 7500 лв.
    2. При отопление с климатик-5 различни вида, с цени от 800 до 2900 лв, и съответно със СОР от 2.4 до 4.24, като за сметките съм го умножавал по 0.8- всички ми дадоха разход около 5400 лв.

    Затова взех единствения с 5 год. гаранция- GENERAL AWH 14 LAZ
    http://www.bulclima.com/display.php?template=7&product_ID=AWH%2014%20LAZ

    освен това, като вземеш заем за 1 година, за да купиш модела, и пи опростят 20% по програмата за енергина ефективност,, климатика ти излиза с около 350 лв. по-евтин, т.е. към 2600 лв.


  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    41
    #2029

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    А, и на мене ми хрумна подобна мисъл и питах, ама консултанта твърдеше, че има външно тяло, което не са изложили... Може и това да е "въдицата"- купуваш тоя сандък, плащаш го и.... оказва се, че трябва да си купищ и външното тяло за още 1500 лв.(примерно)....
    външното и вътрешното тяло на хайера са с отделни модели понеже в последния каталог на хайер моделите им от типа колонен,канален,таванно-подов....абе всички които не са обикновенни сплит системи,външните тела са унифицирани т.е. едно и също външно тяло може да се комбинира с различно по вид вътрешно(на колонен,на таванно подов....)това ми го каза един от технополис-варна :banana:

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2030

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Май нещата около тоя HAIER AC242ACBEA взеха да се поизясняват... Дано сме били от полза на @паци (май той ислкаше да купува....), а не сме му объркали съвсвм главата.*

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #2031

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от JoroM
    А относно Hisense......ами гледам им каталога ама навсякъде пише АС Инвертори! Нямат нито един модел DC Инвертор!
    Да ... малко се позабавих, ама все пак виж тук относно Hisense DC дъл' има ил' па' не

  8.  
     
  9. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #2032

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Просто не знам на какжо се дължи тази анти кампания спрямо инверторите на HITACHI. Нека накои от тоя форум да каже че той си е изпатил от тях. А тук какво става някои чул че на един негов познат са му казали че еди кво си..... . Нали разбирате. А въпроса ми е каква е максималната дължина на трабите , без да се дозарежда с фреон за климатик
    RAS/RAC-35YH4 - HITACHI.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #2033

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Личните разправии на PM, моля!

    TazmaniaK



    Mod EDIT Slero: Следващата обида ще означава ban. Нищо лично.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    3
    #2034

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Кои от посочените климатици е най-тих: Митсубиши, Панасоник, Фуджитсу-Дженерал ? Става въпрос за 12ка инвертор .

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    4
    #2035

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Здравейте,
    ето някои резултати:
    стая 35 м2 височина 2.6 м
    м. ноември 2001 отопление с акумулираща печка и термовентилатор - 1218 КW при *средномесечна температура *+5.6С /www.wetteronline.com/

    м. ноември 2005 *отопление с Panasonic *CS 9 BKP инвертор - 529 кW *от които елекромера на *климатика показа 192 kw при същата средномесечна температура!!!


    Давам този пример защото средната външна температура доколкото мога да разчитам на www.wetteronline.com се окоза една и съща т.е относително съпоставими външни условия, а и без да си кривя душата с климатика е несравнимо по -комфортно.
    Имам данните за разхода на климатика за всеки месец през миналия отоплителен сезон ако някой се интересува разбира се.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    3
    #2036

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Имам 4 климатика Осака JV17 на 8 години за 34м2 , Панасоник 12 малаизия на 5години за 20м2, Осака 19 на 2 години за 32м2 , Мидея 9ка на 1година за 14м2 ,Нито един не е инвертор с фреон Р22 са. Мидеята е доста слаби4ка трябва да е пусна над 28градуса за да топли и повече от 48градуса на изходящия въздух не може да направи. Осаката 19ката е пълен боклук като Мидеята че и по зле. Осака JV17 е перфектна въздуха на изхода е до 61градуса малко по шумна е от Панасоника А той е доста тих и нямам забележки само дето е по скъп Панасоника изкарва до 57градуса. Всичко е до конкретния модел. Май старата техника е по-добра. Температурите са измерени миналата зима при външна температура от -1 до 0 градуса

  14.  
     
  15. dmt
    dmt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    65
    #2037

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Holla! Абре хора, идат празници така да се каже, стига с това дърляне. Просто си говорете, стига с тия лични отношения, еба си! това е моят , а сега по темите:
    отново да се оплача, тоз път от клима на съседа - LG/инвертор/ - леее леее, как свирещо-бучи външното му тяло! За това и толкова рано съм станал, просто му чувам "инвертора"... буквално и брутално се чуват преходи на три степени истеричност!!!
    Защо толкова ги хвалеха тез LG-та, от къде дойде това заливане и зарибяване беше преди няколко години... Като се сетя, че за момент и аз си мислех за таз марка.... Не казвам нищо обобщаващо за нея, защото иначе имам минибар от нея и на морето съм го благославял... Просто егати бученето..., бях се шашнал да не е от моя, че той е на около 2 метра от съседския и по-ниско, но след ранно-сутришно провиране през прозореца на банята и спрян мой клима, установих кой е "кошера"!!! Имам чувството, че преди не му е бучал така, ама преди и ние спахме в друга стая... Не звучи читаво и ще говоря с него... Абе, то моя бил направо безшумен, ама к`ва файда при положение, че този на съседа е на същата външна стена!? Дано не съм ви отегчил с този кратък сутришен разказ... отивам да пия кафета и т.н.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    46
    #2038

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Ей, пичове имам един японец инвертор 2-ра употреба НАЦИОНАЛ CS G28T - W , но всичко е на японски по него а ми се иска да разбера какво пише под всяка лампичка. Ако можете помогнете с някакъв MANUAL
    P.S.
    РАБОТИ :Super И Е МНОГО ТИХ !

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #2039

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от Пламен
    Кои от посочените климатици е най-тих: Митсубиши, Панасоник, Фуджитсу-Дженерал ? Става въпрос за 12ка инвертор .
    1.Митсубиши 2.Фуджитсу-Дженерал 3.Панасоник

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2040

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Питанка: Климатикът ми е в помещение, към което има и кухненска ниша. След около 3 мес. работа май се поосмърдя... Изключих го (не само от дистанционното а и от ~220V) и го издухах с парочистачка, като внимавах да не задържам дълго парата на едно и също място по питата за да не го прегрея...Бягах и от ел.частта, естествено....Разкарах и разни простотии като фин филтър и био- филтър- те вече не играят, а само спират потока... Първо пуснах машината на DRY за около 10 мин. и после- да си грее. Резултатът е :Super: ! Питенето ми е дали чистене по този начин не влияе зле на климатика (в дългосрочна перспектива, така да се каже....)?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе