Страница 153 от 156 ПърваПърва ... 103143151152153154155 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,281 до 2,295 от общо 2333

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    10
    #2281

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)


    Точно за това е добре да се вземе нещо качествено,а не когато започне да пука,дрънчи и да не топли да се вайкаме..
    Под мен съседа си сложи Митсобуши и Фугитсу и е много доволен вапреки 4е и той няма печатница за пари.
    Така че ти желая касмет!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #2282

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Абе то и от МАРКОВИТЕ има дрънчащи и нетоплещи (пример: имаше оплаквания от Дайкин,Митсубиши,Панасоник,Хитачи точно в тая тема)! А и не всичко китайско е под един знаменател! Мерси за пожеланието!

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2283

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от ivobs

    Точно за това е добре да се вземе нещо качествено,а не когато започне да пука,дрънчи и да не топли да се вайкаме..
    Под мен съседа си сложи Митсобуши и Фугитсу и е много доволен вапреки 4е и той няма печатница за пари.
    Така че ти желая касмет!
    Теоритично си прав (до тук нищо ново не казвам), но ...Разбрал си, че климатиците (по- точно собствениците) страдат от лош монтаж и поддържане (много се изписа за това) и какво излиза? Все едно имаш Мерцедес- последен модел, турбо, бъчкан с електроника... и го водиш за сервизиране при бай Пешо, дето "тукова не е виждал, ама че го оправиме"...Осещаш ли се на къде бия- при калпав сервиз, всяка машина съкращава живота си...Е, кое е по- добре: да изхвърлиш скъпа машина или да изхвърлиш евтина? Аз избрах евтиния вариант- юркам машината денонощно и ако нещо се строши- сервиза (все пак има 3 год. гаранция). За сега не съм викал сервиз, така че не знам до колко ми е правилна тактиката...., но по груби сметки 1/3 машината вече се е изплатила, а е монтирана тази есен. Така, че за по- скъпите машини си прав, но при добър сервиз! Има и добри сервизи- в същност мисля, че не са толкова много некадърните майстори, а проблема е в заплащането...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    122
    #2284

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    1/f energy conservation Някой има ли си на идея какво значи това помогнете!!??

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #2285

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Такааа

    Пръв Таз го е казал - има разични бюджети

    И второ - едно икономическа обосновка:

    Инвертора на JoroM e с компресор Sanyo - японски и COP=2.9 по каталог - 600лв с монтажа
    Този на ivobs е с COP=3.61 по каталог - 1200лв.
    Излиза, че този на ivobs е с около 24% по-икономичен /това е условно - при 7* външна и не`нам к`ва влажност/
    И двата тракат еднакво, поне по мои наблюдения /на JoroM проскърцва пластмасата вътре, но много рядко/
    JoroM плаща по 40лв на месец - ivobs трябва да плаща за същото нещо с 10 по-малко. При 12 месеца това са 120 или му трабват 5 години за да избие разликата в цената

    Излиза, че икономически ivobs, ще почне да печели от 6та година, а като се позова на badr, при такова 24Х7 натоварване, живота на климатика е 7-8 години!

    - Сметките дотук са при някакви идеални условия и пълно натоварване и през пролетта, и през лятото. Не съм виждал двете клими , но съм наблюдавал същите!
    - Не са взети впредвид и пропуснатите ползи от лихвите върху разликата от 600 лв.
    - Вероятно при повишаване на цената на електричеството - периода на изплащане на инвестицията ще се съкрати

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #2286

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    При 12 месеца това са 120 или му трабват 5 години за да избие разликата в цената
    @echo, направо изби рибата с тая "икономическа обосновка" :Super:
    А докато минат 5години и избие разликата в цената...я камилата, я камиларя!!!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #2287

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Не целя "да избия рибата"!

    Твоята клима е относително `по-скапана` от неговата - въпросът е кога ще се върне допълнителната инвестиция?

    Нещата са смятани леко в негова полза, щото
    - няма смятани лихви
    - COP-овете са идеални - в практиката разликата в % е по-малка
    - компресора се идносва с времето и следващата година дори идеалния COP ще е по-малък

    От друга страна, по-високия COP ще се отплати повече, ако не е жилище като при теб, а магазин с често отворени врати...

    При всички положения, сравнението е над 5 години според мен.

    Значи, ако бяхме в нормална европейска страна, цената на тока щеше да е поне 30-40, а не 20 стотинки. Нямаше да се внасят уреди втора употреба /вкл коли не отговарящи на Евро 2, 3, 4/.
    Собствениците на стари коли щяха да плащат в пъти по-високи данъци от тези на нови, а не обратното.
    Нямаше да има порутени сгради, щото общината щеше да ги отчуждава
    и т.н.

    Дотогава, твоята инвестиция, макар и не толкова гъзарска ми се вижда с по-добра възвращаемост! Неговия е несъмнено по-добър, ама такава е и колата на шефа ми, в сравнение с твоята, но за него това не е инвестиция...

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #2288

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Дотогава, твоята инвестиция, макар и не толкова гъзарска ми се вижда с по-добра възвращаемост! Неговия е несъмнено по-добър, ама такава е и колата на шефа ми, в сравнение с твоята, но за него това не е инвестиция...
    Тук вече навлизаме в друга тема: не какво е целесъобразно или практично, а какво ни харесва и можем да си го позволим!!!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    10
    #2289

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    за сервизите и майсторите сам съгласен,но такмо за това избирах климатик за който да не ми се налага често да им се обаждам.
    Да не забравяме че едно нещо колкото е от по-нисък клас се износва по-барзо.Аз няма да правя аналогии с коли, сами можете да кажете защо една кола има висока цена и след 5 години,а други не.
    Някой може ли да ми прати линк с вносители на Фуджитсу за БГ.
    Благодаря!
    Не изкам да изпадам в спор за този или онзи климатик,споделих мнение,че сам доволен от климатиците а всеки прави избора си сам........

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    5
    #2290

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    [size=12px][/size]
    Здравей, Панчо.Би ли могъл да дадеш адреса на фирма Димели в Пловдив?
    Или на Булхес, за да имаме по-голям избор все пак.Ще ти бъдем много благодарни.
    Желаем ти весели новогодишни празници.
    Поздрави от Пазарджик

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #2291

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    @ivobs

    Опитай ТУК

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #2292

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от mironi
    [size=12px][/size]
    Здравей, Панчо.Би ли могъл да дадеш адреса на фирма Димели в Пловдив?
    Или на Булхес, за да имаме по-голям избор все пак.Ще ти бъдем много благодарни.
    Желаем ти весели новогодишни празници.
    Поздрави от Пазарджик
    Пратих ти ги на лична бележка.А от Булхес бягай-последни път водих там един човек и останах много разочарован от климатиците.Поне малко да ги бяха изчистили отвън като им искат средно по 650 лева.А и гаранцията им е по 1 година.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    122
    #2293

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    ИМА ТУК ДО НАС ДВЕ ФИРМИ ЗА ВТОРА РЪКА - "НТТ" и "АНТ" . Просто трябва да се гледа и да се избира аз моите ги купих от от "АНТ" . Между другото има някакъв турчин в Пловдив дето продава втора ръка , от него преди две три години бяхме купували едни дъртаняни Hitachita НЕ инвертор та чувам за него ,че много ревът за сервиза??

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #2294

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от xenohack
    ИМА ТУК ДО НАС ДВЕ ФИРМИ ЗА ВТОРА РЪКА - "НТТ" и "АНТ" . Просто трябва да се гледа и да се избира аз моите ги купих от от "АНТ" . Между другото има някакъв турчин в Пловдив дето продава втора ръка , от него преди две три години бяхме купували едни дъртаняни Hitachita НЕ инвертор та чувам за него ,че много ревът за сервиза??
    Турчина за един определен период от време беше единственния вносител на секънд хендс в Пловдив и всички фирми купуваха на едро от него.Контактите в Япония бяха негови , но после нещата се смениха.АНТ също са силни на пазара.
    :dock:

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    101
    #2295

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от PiterPan
    Като допълнение мога да добавя че ми обясниха за 25YH е електронно ограничен компресора. А сравнението с колата е добро само че е все едно да караш Порше с пълна газ, но компютъра да му е ограничен до 200км/h което между другото го правят! Айде наздраве*
    преди време и мен ме интересуваше този модел и ми попадна из нета сервизна документация и на двата модела 25 и 35 компресорите бяха еднакви като модел вътрешното и външното тяло на двата модела е еднаво, различни бяха само оборотите на които работеха максималните се различаваха с окло 1500-2000 оборота, съжалвам само че изтрих pdf-чето а в последствие на сайта изтеглиха документацията. а между другото не си го взех защото не ми се вярваше да има климатик с такива показатели за тези пари, има една лепенка дето я няма на тези дето се продават в България, абе с две думу стори ми се 4е има нещо фалшиво в цялата работа .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе