Страница 154 от 156 ПърваПърва ... 104144152153154155156 ПоследноПоследно
Резултати от 2,296 до 2,310 от общо 2333

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    76
    #2296

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Относно калкулацияна на Echo:
    Абсолютно съм съгласен с теб, и аз си правих аналогична сметка, и излизаше, че на петата година се изравняват по-скъпите и по-евтини варианти.
    Но аз за себе си реших да взема по-скъпия с 5 години гаранция, вместо по-евтиния с 2 или 3 години гаранция, тъй като така си гарантирам спестяването. А и не съм убеден, че при -10 до -20 околна температура ще ме топли по-евтиния вариант.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #2297

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    А и не съм убеден, че при -10 до -20 околна температура ще ме топли по-евтиния вариант.
    А убеден ли си че при -10 до -20 околна температура няма ПО-ЕВТИН вариант, който да топли ПО-ДОБРЕ от ПО-СКЪПИЯ?
    Мисля че от последните страници стана ясно, че не ЦЕНАТА и МАРКАТА са определящи за ТОПЛЕНЕТО!!!

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2298

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от JoroM
    А убеден ли си че при -10 до -20 околна температура няма ПО-ЕВТИН вариант, който да топли ПО-ДОБРЕ от ПО-СКЪПИЯ?
    Мисля че от последните страници стана ясно, че не ЦЕНАТА и МАРКАТА са определящи за ТОПЛЕНЕТО!!!
    С риск да стана досаден ще повторя, че според мен качеството на монтажа е определящо за ефективната работа на климатика- с други думи: евтин климатик с качествен може да работи по- добре от който и да е марков, струпан как да е при клиента!!!

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #2299

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Ами няколко думи за калкулацията:

    1/ Най-важен е монтажа и разбира се сервиза - `специалист` може да скапе е най-доброто
    2/ Сравнявах китайска немаркова сглобка, но с качестевин компресор с маркова, предполагаемо също с качествен - предположенията са, че и двата топлят /дадените примери топлят, поне които съм виждал/
    3/ Разликата се стопява към 5та година условно
    - след 5та, ако има лихви или температурата на използване не е +7* (стойностите на измерване на COP)
    - преди 5та, ако/като вдигнат цените на тока

    Всеки избира сам - затова продажби имат и Форд, а не само Мерцедес! Дайте да оставим темата!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    10
    #2300

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Още нещо.Брат ми си е купел Осака 12 преди 3 години.Казва че топли като изклучим че от време на време ,,киха,, и топли трипате по-малко помещение.При това каза че сметката за ток скача с 60-80 лева.Аз плащам същата цена за 33 кв.м.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #2301

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Ами не знам какво значи `киха`, ама и Мицубишито прави нещо такова
    А от Осаката съм доволен, но е стар - JV модел - май се оказаха добри...

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    8
    #2302

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)


    то си е ясно - Скъпите климатици имат доста плюсове, но затова има и разлика в цената .
    Малко хора могат да си ги позволят, както е със всичко останало... примера с колите е добър

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    101
    #2303

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Единият ми климатик е PW9DKE не лош климатик но имах един проблем много често се размразяваше при условие че там дето съм го монтирал е доста по топло и няма влага и изобщо не се е обледенявал. Попитах специалистите във форума за съвт никой не каза нищо така че се заех сам, имам оделен кабел който е за термодатчика на външното тяло, първо си мислех 4е като го откача нещата ще се оправят, ама не изобщо не тръгва по този начин. Предположих че става въпрос за някакъв терморезистор и не сбърках, аказа се някакво термисторче което има стойности от 5 до 7 Кома (в зависимост от оклната температура) при около 5,5 К ома включва размразяване а сигурно под 5 направо гаси климата (някой във форума се беше оплакал от такъв модел че по -10 направо изключва)
    Та да ви кажа как реших проблема изкубах кабелчето от вътрешното тяло и вмвсто него сложих един резистор 6,2 К ома и от тогава не съм го виждал да размразява.
    За тези който все пак искат да си запазят тази функция но да разредят размразяванията може да влючат някое резисторче 200-300 ома последователно на датчика и предполагам ще има ефект, за мераклийте може и тримерче и да си изведат врътката на предния панел.

    айде със здраве и весело посрещане на новата година.
    PS. Ще се радвам ако съм бил полезен на някой.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2304

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от DIDOTO
    Единият ми климатик е PW9DKE не лош климатик но имах един проблем .......
    :Super:

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    101
    #2305

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    :Super:
    да но това с проблема е в минало време*

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #2306

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Попитах специалистите във форума за съвт никой не каза нищо така че се заех сам......
    @DIDOTO, като имаш достатъчно акъл, понякога така става! :Super:

    Това е добра идея! И аз ще пробвам Мидеята, че и тя се размразява на време! Само че при мен е по-различно: нямам отделен кабел за термодатчика, а при мен един общ 5 жилен кабел свързва външното и вътрешното тяло! Ама като гледам, №3 и №4 са за датчика! Дано не греша, че *

    да но това с проблема е в минало време
    Не мисля че това е проблем! За мен е конструктивна особеност(за по-черногледите - конструктивен недостатък)!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    101
    #2307

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от JoroM
    гледам, №3 и №4 са за датчика! Дано не греша, че *
    не съм много сигурен но май грешиш освем за компресора имаш и кабел за 4-пътния вентил и перката на вЪншното тяло, при теб може би има някаква електроника във външното тяло, моя няма кух е кат водоноска с изключение на един кондензатор.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #2308

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    не съм много сигурен но май НЕ грешиш! Сега като си погледнах снимките, има една джаджа с 4 клеми, дето не я знам за кво е! Качих снимката, ако някой знае кво е тва правоъгълното, че на мен ми прилича на термо-датчик!

    Всъщност повече ми прилича на ГРЕЦ!?! Кажете кво е това правоъгълното, че иначе трябва да отварям климатика и да го меря!


    http://photo-forum.net/index.php?APP...&USER_ID=23493

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2309

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Така като го гледам прилича на реле не на термистор,ако можеш препиши буквите и цифрите по него

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #2310

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Трябва да отварям кутията за целта! Не знам на тази снимка дали се вижда че само 3 от 4-те клеми на това - правоъгълното имат кабели! Едната клема е СВОБОДНА!*
    * *А корпуса му е метален и е стегнат към планката, която според мен изпълнява ролята на РАДИАТОР!
    Ебати мистерията....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе