Страница 16 от 156 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 2333

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #226

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Бих искал и аз да попитам нещо:



    От известно време търся производител на газови абсорбционени битови климатици. Ще съм много благодарен, ако някой може да ме насочи. Налките абсорбционни чилъри ги знам, но мен ме интересува за домашен климатик.......



    Предварително благодаря на всички отзовали се!



    <div align="right">Originally posted by TazmaniaK*-*17/06/2005*:* 1103</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Не съм проверявал лично ,но ми казаха, че в представителните магазини на "Овергаз" има.Не ми е останало време да проверя във Варна.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #227

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    @kris11



    Много ти благодаря за инфото. Бях забравил за Овергаз. Ще проверя там.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    2
    #228

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Доста интерсени неща прочетох в темата . Интерсувам се дали някой има представа за Panasonic CS/CU-E12DKE има го на промоция в Техномаркета - произведен е в Малайзия . Има някакви глезотийки като йонизатор ,антиалергочен филтър и други неща , които незнам дали въобще вършат работа .

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #229

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    E, ти пък сега! как да не вършат работа.... как иначе ще искат 1399лв. Това е най-добрия климатик /в техномаркет/ [8D]

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    101
    #230

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    хаиде сега пък най-добър, а аз си мислех че това е най-добрия климатик - HITACHI RAS/RAC-25YH4 цена с ДДС: 859.00 лв

    [8D] шегувам се даите някаква информация и мнение за последния

    само не излизаите с номера че понеже е китайски е калпав

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #231

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Прочети темата назад де, има вече 3-4 мнения за него точно!!!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #232

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    мене ако питаш, за тези пари на Panasonica по-добре си купи 3 китайски машини

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    2
    #233

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    За китайските машини мога да кажа само за HAIER- мултисплит(инвертор) отоплявам 38 кв.м . с портал. Сега искам да си сложа на спалнята и затова искам да има тези джаджи дето йонизират и т.н. . Само се чудя дали да си взема 9-ка или да се презастраховам с 12 на Панасоник . Стаята ми е 14 кв.м.-37куб.м (става вапрос за инвертор).

  11. jkk
    jkk е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    1
    #234

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Какво мислите за марката midea по скоро за модела msf-12hr.Каква е разликата между него и msf1-12hr,който е с 40лв.по евтин.Казват че midea са доста добри за парите си,дали е така наистина ? Благодаря предварително за евентуалните отговори.

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    7
    #235

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Здравейте ,

    Наскоро ми предложиха някакви климатици за които се твърди че са произведени в Япония с коефициент 5.5 и нагоре . Марките са Toshiba , Mitsubishi и Sanyo .

    Понеже са за 110 волта се монтира само допълнителен трансформатор .

    Имате ли някакви сведения по въпроса . Помогнете !!!!!

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #236

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Пич, тези на 110 волта са си чиста втора употреба. А такъв коефициент на преобразуване като 5,5 още не съм чул да съществува при климатици масово производство(в совалките на НАСА може и с 10 да има). Тези, които ти предлагат са с коефициент на преобразуване около 3,1 до 3,4 и са минимум 4-5 годишни при живот 10-15 години. Аз лично не бих си взел втора употреба японски климатик, защото при повреда те чакат да пристигне друг такъв климатик от същата марка и модел, за да вземат част от него и понякога се чака с месеци. С нови части ремонт не правят. Събери някой лев повече и си купи един панасоник малайзия от техномаркета - 1400 лв с монтажа. Там КОП е 3,82 и наистина ще имаш климатик от класа. А ако си фен дай още 300-400 лв и си вземи един Дайкин, както някои го наричат мерцедеса на климатиците. М/у другото в Мр Бриколаж има произведени в Япония Тошиба и Санио 12 около 1800 лв. С японските яроглифи са си на 220 волта,НАПЪЛНО ОРГИНАЛНИ ДЕТ СЕ ВИКА[]

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #237

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    до jkk:

    Като си търсех климатик доста потърсих за мидеа /виж им сайта/

    и разликата освен в дизайна била и в компресора /пише го няколко страници назад в тази тема/. аз си купих MSF3-12ки 2бр. нямам оплаквания /освен от нощния режим/, топли и харчи прилично, а цената им с монтажа ми беше към 600лв/бр. Ако те интересува нещо др. пиши на лс.


  16. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #238

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Има и друг проблем с японските климатици втора употреба - дистанционното е с йероглифи (ако това има значение).



    Искам да разбера още нещо.....защо DAIKIN се сравнява с MERCEDES.....в смисъл, дайкините са мерцедеса, защото и те, като мерцедес струват мака си и баща си, идват голи окълцани модели и за всяка допълнителна екстра се плаща отделно (за разлика от китайските машини, които идват набъкани с екстри и това се води за стандартен модел - като при корейските автомобили). Ако това е причината - да съгласен съм. Но ако е защото са най-качествени, надеждни и общо взето ЛИДЕР в областта - не съм съгласен. Както г-н Дамлер Бенц е измислил първия автомобил го е кръстил на сестра си Мерцедес, така д-р Уилис Кериеър (CARRIER) е изобретил първия климатик и от там на сетне всички останали се учат от тези двамата. Не случайно НАСА (някой ги спомена по-нагоре) ползват за доставчик CARRIER, аа не DAIKIN.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #239

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Тазманиак, Мерцедеса на еди какво си е станало като нарицателно за най-доброто в дадена област. Така или иначе не смятам че Мерцедес е най-доброто в автомобилостроенето. 100 пъти предпочитам едно СУБАРУ Легаси, защото е по-евтино и много по качествено. Всички знаем, че Мерцедес вече не е това, което беше преди време и че японските марки са на светлинни години по отношение на качеството от европейските си събратя. Спирам дотук с авторазмислите си, защото все пак темата е за климатици. Относно Дайкин смятам, че наистина са the best AC money can buy. Това че Кериър са измислили климатика не означава, че са най-добрите. Да, правят едни от най-добрите промишлени климатици заедно с Йорк и Трейн, но в областта на домашните климатици са си жив зян по отношение на нови технологии и КОП(за ндаеждност не споря). Ако говорим за Тошиба(Кериър) е друг въпрос. НАСА и въобще държавните организации в САЩ не винаги избират най-доброто. Ще ти дам един пример: военновъздушните сили правят обществена поръка за шлемове, които да заглушават шума от двигателите(не е кой знае колко сложно) и конкурса печели естествено щатска фирма, добре познатата ни BOSE - доставчик и на НАСА. И така те произвеждат хиляди шлемове, след което пилотите установяват, че шлемовете не вършат никаква работа. Надявам се че сте разбрали какво имам предвид с този пример.

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    7
    #240

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Човека каза че не са втора употреба . То и цената им е като на нов малайзийски панасоник около 1300 лева за девятката и 1400 за 12 . А високия коефициент бил заради някакви нови типове компресори .


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 156 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе